Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Des kai poso grigora anigei to fakelo ton windows, kala einai telia doulia!

 

υπαρχει περιπτωση να εχουμε ενα λινκ για αυτην παρακαλω ΠΟΛΥ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Apo tis 5 poy dokimasa tis teleytaies meres. :D

 

χαχαχααχαχαχχααχααχχααχαχαχχααχχαχχχαχχαχαχα

λολ

θα μας τρελάνεις...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι μέρα με την μέρα χανω πόρους από την storage memory

Είναι λογικό αυτό? (αυτή τη στιγμή έχω 9,84ΜΒ storage free)

 

@mino

πως απο τα λιμέρια μας?

Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by jbermejo

Thanks Tom, that ROM is a very nice surprise !!!

But, you have forgotten the Spanish people. When the B&B in Spanish?

 

Get back bro Tom makes Greek Rom First

 

Παιδιά, ο Mino βάζει χέρι στον Ισπανό στο XDA forum που πάει να μας φάει τη σειρά :lol::lol::lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by jbermejo

Thanks Tom, that ROM is a very nice surprise !!!

But, you have forgotten the Spanish people. When the B&B in Spanish?

 

Get back bro Tom makes Greek Rom First

 

Παιδιά, ο Mino βάζει χέρι στον Ισπανό στο XDA forum που πάει να μας φάει τη σειρά :lol::lol::lol:

 

Έπρεπε να τους πει οτι άγιο είχαν που δεν χάσανε χθες....:lol:

Link to comment
Share on other sites

H telefrtea ROm tou TOM mamei kai dernei milame gia poli gdhgorh ftpu na mhn thn matiaxw

 

+1

 

Apo ta liga poy mporw na katalabw einai h kalyterh me diafora.

 

Apo tis 5 poy dokimasa tis teleytaies meres. :D

 

Des kai poso grigora anigei to fakelo ton windows, kala einai telia doulia!

 

Εεεεε φαγωθήκατε πια. Δεν άντεξα κι εγώ :D

Όντως μ@μ@ει !!!

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τη ROM του ΤΟΜ. τρέχοντας το start_uspl.exe, ανοίγει το παράθυρο DOS, αλλά κλείνει αμέσως και δε γίνεται τίποτα στο PPC (το οποίο νομίζω είναι ξεκλειδωμένο, το είχα αγοράσει από pda4u, χωρίς σύνδεση). Σκέφτομαι, ότι εφόσον είναι ξεκλείδωτο, μπορώ να περάσω απευθείας τη ROM, μετά τη σύνδεση όμως (στο 3%) μου λέει: Error 270 update error, The image file is corrupted, please check your update utility.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

...Σκέφτομαι, ότι εφόσον είναι ξεκλείδωτο, μπορώ να περάσω απευθείας τη ROM, μετά τη σύνδεση όμως (στο 3%) μου λέει: Error 270 update error, The image file is corrupted, please check your update utility.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

Αυτό σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο. Ξαναδοκίμασε το USPL. Πρέπει να τρέξει.

Είσαι συνδεδεμένος με ActiveSynch?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει 5-6 φορές, ανοίγει το DOS παράθυρο, και κλείνει σε 1 δεύτερο, χωρίς να γίνει τίποτα στο PPC. Ίσως δεν κάνει τίποτα επειδή είναι όντως ξεκλ. (κοτσάνα λέω;;)

 

Η εγκατάσταση της ROM (RUU.exe), ξεκινάει κανονικά (έκδοση 1..00.000.0), αλλά σταματάει στο 3% με το μήνυμα που προανέφερα. Μήπως απλά είναι corrupt το αρχείο που κατεβάζω; Να σου δώσω ένα e-mail να μου το στείλεις (αν μπορείς και θες);

 

Ευχαριστώ.

 

Y.Γ. Μήπως φταίει το evaluation copy του Winrar που έχω;

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

δλδ να την περάσω την καινούργια του ΤΟΜ ή να παραμεινω στην PDAVIET? μη μου βάζετε διλλήματα.. ουφ.. φτου κ απ την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχω κάνει 5-6 φορές, ανοίγει το DOS παράθυρο, και κλείνει σε 1 δεύτερο, χωρίς να γίνει τίποτα στο PPC. Ίσως δεν κάνει τίποτα επειδή είναι όντως ξεκλ. (κοτσάνα λέω;;)

 

Η εγκατάσταση της ROM (RUU.exe), ξεκινάει κανονικά (έκδοση 1..00.000.0), αλλά σταματάει στο 3% με το μήνυμα που προανέφερα. Μήπως απλά είναι corrupt το αρχείο που κατεβάζω; Να σου δώσω ένα e-mail να μου το στείλεις (αν μπορείς και θες);

 

Ευχαριστώ.

 

Y.Γ. Μήπως φταίει το evaluation copy του Winrar που έχω;

 

To tilefwno sou otan to pires itan sim-unlocked pou simainei oti dexotan oles tis sim apo ola ta diktya. Omws den einai kai cid-unlock kai afto einai kati pou prepei na kaneis oposdipote gia na peraseis cooked rom. Oses fores kai na to kaneis den dimiourgei problima. Gia to cid-unlock akolouthise ta bimata edw kai logika den tha exeis problima. Kati akoma... ean kaneis ti diadikasia se vista isws exeis problima. Dokimase se XP.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δλδ να την περάσω την καινούργια του ΤΟΜ ή να παραμεινω στην PDAVIET? μη μου βάζετε διλλήματα.. ουφ.. φτου κ απ την αρχή...

 

Ακόμα δεν την πέρασες? Για μένα είναι μακράν η καλύτερη.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αυτα έχω κατεβάσει, και δεν έπαιζε. Στις οδηγίες λέει να κάνεις soft reset, αφού! συνδεθεί μέσω Activesync!?? Γιατί έτσι; Αφού μετά θα πρέπει πάλι να κάνει sync (anyway το έκανα και αυτό).

Πάλι το uspl (το ξανακατέβασα, just in case), δεν παίζει (ανοίγει και κλείνει σε dt)...

XP έχω. Εγώ πάντως πιστεύω ότι μπορεί και να φταίει το Winrar (evaluation). Θα δοκιμάσω και από το σπίτι και θα σου πω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου πάντως.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

freco.. στη τελευταία του ΤΟΜ πέρασες το SUS κλείδωμα? λειτουργεί κανονικά ή τρώει την μπαταρία όπως με την προηγούμενη version?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτα έχω κατεβάσει, και δεν έπαιζε. Στις οδηγίες λέει να κάνεις soft reset, αφού! συνδεθεί μέσω Activesync!?? Γιατί έτσι; Αφού μετά θα πρέπει πάλι να κάνει sync (anyway το έκανα και αυτό).

Πάλι το uspl (το ξανακατέβασα, just in case), δεν παίζει (ανοίγει και κλείνει σε dt)...

XP έχω. Εγώ πάντως πιστεύω ότι μπορεί και να φταίει το Winrar (evaluation). Θα δοκιμάσω και από το σπίτι και θα σου πω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου πάντως.

 

 

Dokimase na kleiseis antivirus, firewalls kai oti alla toulakia trexoun sto background toy ypologisti sou kai ksanadokimase.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό μπορεί να φταίει, γιατί είμαι σε μεγάλη πολυεθνική και έχει τρελή ασφάλεια στα συστήματα... Θα δοκιμάσω σπίτι.

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αυτό μπορεί να φταίει, γιατί είμαι σε μεγάλη πολυεθνική και έχει τρελή ασφάλεια στα συστήματα... Θα δοκιμάσω σπίτι.

Ευχαριστώ.

 

Nai afto ftaiei... sto spiti logika den tha exeis problima.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα με το Destinator 6 και 7, στο artemis έχω τα windows 6 περασμένα και όταν πάω να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή του Destinator ενώ διαθέτω και το gpsgate με τις ανάλογες ρυθμίσεις μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα:Το gps βρέθηκε και μετά απο δευτερόλεπτα το gps δεν υπάρχει(βρίσκει δορυφόρους και τους χάνει αμέσως).Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για να μου πει που είναι το πρόβλημα?? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις του Ντεστινέϊτορ, στις ρυθμίσεις ΤζιΠιΕς, εκεί που βλέπεις τους δορυφόρους. Πάτα πάλι ρυθμίσεις ή κάπως έτσι το λέει, κάνε το TMC OFF και μετά ON και πάτα ΟΚ. Θα κάνει λίγη ώρα να "σκεφτεί" αλλά μετά δε θα χάνει την κεραία. Κάθε φορά που ανοίγεις το D6 ή D7 θα πρέπει να το κάνεις αυτό... :/
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν την πέρασες? Για μένα είναι μακράν η καλύτερη.

 

εγώ παλι δεν μπορώ καθόλου την οθόνη με το htc

συνήθισα με το spbshell και τώρα δεν μπορω να το αλλάξω

 

έτσι την έβαλα αλλά την έβγαλα αμέσως και γυρισα στην vanilla 2.0 του meschle(η οποία έσπασε και το ρεκορ παραμονής 12 μερες συνεχεια:D)

 

από εδώ και πέρα θα δοκιμάζω επάνω μονο οσες ειναι άδειες χωρις touch kai htc plugin

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι μέρα με την μέρα χανω πόρους από την storage memory

Είναι λογικό αυτό? (αυτή τη στιγμή έχω 9,84ΜΒ storage free)

 

@mino

πως απο τα λιμέρια μας?

 

Fysiologikotato lene oti ftaine ta wm6 exei parathrhthei toso stis cooking oso kai stis original aplos alles rom exoun pol megalo leak kai alles elaxisto///:cool:

 

E oxi kai apo ta limeria mas.. AFto to thread to exw xthsei lexi lexi :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την εμφάνιση του HTC Home χωρίς να χρειαστεί να περάσουμε πρόγραμμα κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...