Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα POI στο Destinator πως τα περνάμε? Έχω περάσει το Destnator 7 και μου λοίπουν αρκετά.

Οι κατάλογοι Φαγητό, Διαμονή, Μαγαζιά, Διασκέδαση είναι κενοί, που μπορούμε να βρούμε πληροφορίες για αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αποφασισα να ξαναγυρισω στο Αρτεμις (ερωτας και αυτος..) μερικες ερωτησεις

1.- Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικού της HTC για αναβαθμιση (εψαξα στο foroum της ΑCE αλλα εχει μόνο τα ελληνικα) μπορειτε να μου πειτε την διευθυνση ???

2.- Με το destinator 6 πως παει ??? λυθηκαν τα οποια προβληματα ??

3.- ποια ειναι η τελευτεα εκδοση του BatteryStatus και σε ποια ταχυτητα να το πουσαρω ???

4.- Πιθανότητα για Destnator 7 ?? mpa??

5.- Ποτε θα ερθουν τα win06 στο Αρτεμις ?? (Λένε οτι οσοι εχουν βαλει εκδοσεις win06 το Αρτεμακι παει σφαιρα και στο destinator δεν χρειαζονται κολπακια ) Αν γνωριζετε ποια ειναι η ποιο ευκολη εκδοση αναβαθμισης σε win 06 χωρις ξεκληδωματα και τετοια ???

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα και θα τα λεμε συχνα εδω μεσα παλι :) :) :)

ΥΓ, ευτυχως εφυγε ο καυσωνας με 47 βαθμους εδω στο Λαρισιστάν Βράσαμε :lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αποφασισα να ξαναγυρισω στο Αρτεμις (ερωτας και αυτος..) μερικες ερωτησεις

 

4.- Πιθανότητα για Destnator 7 ?? mpa??

5.- Ποτε θα ερθουν τα win06 στο Αρτεμις ?? (Λένε οτι οσοι εχουν βαλει εκδοσεις win06 το Αρτεμακι παει σφαιρα και στο destinator δεν χρειαζονται κολπακια ) Αν γνωριζετε ποια ειναι η ποιο ευκολη εκδοση αναβαθμισης σε win 06 χωρις ξεκληδωματα και τετοια ???

 

 

Yπαρχει το destinator 7 και δουλευει σωστα.

Τα wm6 και αυτα δουλευουν σωστα απο οτι διαβαζω και η εγκατασταση ειναι ευκολη.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια post διαβασα οτι η ace θα τα δωση δωρεαν τα wm6 μεσα στο καλοκαιρι...ισχυει αυτο? Ξερει κανεισ?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια post διαβασα οτι η ace θα τα δωση δωρεαν τα wm6 μεσα στο καλοκαιρι...ισχυει αυτο? Ξερει κανεισ?

 

Ναι, τον Αυγουστο θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηρα το p3300 μετα απο τοσο καιρο που το ηθελα μπορείτε να μου λύσετε μερικές απορίες;

 

Α) Που μπορώ να βρώ το destinator 7 που να δουλεύει σωστά με τον νέο χάρτη

B) Ένα πρόγραμμα για να κάνω overclocking τον επεξεργαστή και στα ποσα hz να το ανεβάσω;

Γ) Ενα πρόγραμμα για full backup

Δ) Πως το συνδέω με bluetooth στον υπολογιστή μου με το activesync? (bluesolei)

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων.

 

Πέτρος

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Paidia thn boitheia sas. Thelw na valw sto kinhtaki mas tis rythmiseis wste na mporw na lambanw ta e mail tou yahoo sto kinhto. An to exei kanei kaneis auto peite mou pou epeigei.

 

Euxaristw.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

den ksero giati alla eksafanistikan ta minimata sms apo ti siskeyi.anigo minimata sms kai den mou bgazei kan apostalemena eiserxomena klp:(

kai pano aristera mou grafei anti gia sms IPM.ROOT.otan omos mpo apo to pc sto

Jeyo Mobile Companion mou ta emfanizei.:blink: :blink:

kserei kaneis ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis

Το καλύτερο που έχω να σου προτείνω είναι:

Backup τα πάντα εκτός από τα SMS (email το λέει το SPB Backup)

Hard reset

Restore το backup

 

Με το hard reset ουσιαστικά θα σου ξαναδημιουργήσει την database που βρίσκονται τα SMS/email. Επαναφέροντας το backup θα είσαι στην ίδια κατάσταση με πριν αλλά με νέα database SMS. Δε χρειάζεται να σου πω ότι θα χαθεί ότι SMS και email υπάρχει εκεί μέσα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,φανταροσ ειμαι και εχω καιρο να ασχοληθω με την αρτεμις.

θελω να κανω και εγώ ενα hard reset γιατι εχω καποια προβληματακια,αλλα θελω αν μπορει καποιος να με βοηθησει..

υπαρχει καποιος τρόπος νομιζω,να αφαιρεσουμε πριν τιν εγκατασταση του το τομτομ και οτι αλλο θελουμε ωστε να μην φορτωθει μετα το hard reset. τι λετε μπορειτε να βοηθησετε τον καλο φανταρο?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχω να σου προτείνω είναι:

Backup τα πάντα εκτός από τα SMS (email το λέει το SPB Backup)

Hard reset

Restore το backup

 

Με το hard reset ουσιαστικά θα σου ξαναδημιουργήσει την database που βρίσκονται τα SMS/email. Επαναφέροντας το backup θα είσαι στην ίδια κατάσταση με πριν αλλά με νέα database SMS. Δε χρειάζεται να σου πω ότι θα χαθεί ότι SMS και email υπάρχει εκεί μέσα τώρα.

 

ki omos ekana to anti8eto akribos kai ola kala:D :D :D

ekana me to sms backup ena arxeio kai meta me to spb buckup ekana mono ta sms.meta etreksa to arxeio apo to sms backup kai ola kala:D :D :D

eyxaristo poli omos file lagoudaki

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,φανταροσ ειμαι και εχω καιρο να ασχοληθω με την αρτεμις.

θελω να κανω και εγώ ενα hard reset γιατι εχω καποια προβληματακια,αλλα θελω αν μπορει καποιος να με βοηθησει..

υπαρχει καποιος τρόπος νομιζω,να αφαιρεσουμε πριν τιν εγκατασταση του το τομτομ και οτι αλλο θελουμε ωστε να μην φορτωθει μετα το hard reset. τι λετε μπορειτε να βοηθησετε τον καλο φανταρο?

 

giati se xalaei na ta sbeiseis meta to hard reset??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. 300 σελίδες δεν είναι και λίγες για να τις διαβάσω για αυτό αν είναι δυνατόν να μου απαντήσει κάποιος τον οποίο και ευχαριστώ προκαταβολικώς. Θέλω να "αλλάξω" κινητό και σκέφτηκα τα PDA-κινητά σαν το Artemis.

1) Είναι εύκολη η χρήση του σαν κινητό ή έχετε και ένα κινητό οι περισσότεροι μαζί σας?

2) Από τα "προβλήματα" που κατά καιρούς διαβάζω στο site που εμφανίζει το HTC δεν μπορώ να πω ότι κάθεστε και καθόλου. Όλο και κάτι "σκαλίζετε".

3) Η γραμματοσειρά το ξέρω ότι μεγαλώνει (όχι πολύ βέβαια) αλλά μπορεί να μεγαλώσει περισσότερο και με ποιό πρόγραμμα μπορώ να το κάνω αυτό?

4) Με το Destinator ή όπως λέγεται το άλλο πρόγραμμα που έχει δουλεύει καλά ή έχει προβλήματα και "χάνει" τους δορυφόρους?

5) Τελικά π.χ. Ν95 ή Artemis? (Περίπου κινητά με την ίδια αξία χρημάτων - Είναι πολλοί αυτοί που το μετάνοιωσαν που πήραν Pda-κινητό και θα προτιμούσαν "σκέτο" κινητό)?

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην σας κούρασα αλλά από τις απαντήσεις σας θα κριθεί η πορεία μου στα κινητά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. 300 σελίδες δεν είναι και λίγες για να τις διαβάσω για αυτό αν είναι δυνατόν να μου απαντήσει κάποιος τον οποίο και ευχαριστώ προκαταβολικώς. Θέλω να "αλλάξω" κινητό και σκέφτηκα τα PDA-κινητά σαν το Artemis.

1) Είναι εύκολη η χρήση του σαν κινητό ή έχετε και ένα κινητό οι περισσότεροι μαζί σας?

2) Από τα "προβλήματα" που κατά καιρούς διαβάζω στο site που εμφανίζει το HTC δεν μπορώ να πω ότι κάθεστε και καθόλου. Όλο και κάτι "σκαλίζετε".

3) Η γραμματοσειρά το ξέρω ότι μεγαλώνει (όχι πολύ βέβαια) αλλά μπορεί να μεγαλώσει περισσότερο και με ποιό πρόγραμμα μπορώ να το κάνω αυτό?

4) Με το Destinator ή όπως λέγεται το άλλο πρόγραμμα που έχει δουλεύει καλά ή έχει προβλήματα και "χάνει" τους δορυφόρους?

5) Τελικά π.χ. Ν95 ή Artemis? (Περίπου κινητά με την ίδια αξία χρημάτων - Είναι πολλοί αυτοί που το μετάνοιωσαν που πήραν Pda-κινητό και θα προτιμούσαν "σκέτο" κινητό)?

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην σας κούρασα αλλά από τις απαντήσεις σας θα κριθεί η πορεία μου στα κινητά. Ευχαριστώ.

 

Eιναι παν' ευκολο στην χρηση του...ειδικα αν βαλεις και ενα bluetooth εισαι οκ.

Βασικα μπορεις να του βαλεις καποια καλα προγραμματα και να το εχεις εκει...οχι πολλα σκαλισματα...οσο για το destinator εχω τον 6 ειμαι πολυ ικανοποιημενος , δεν χανει δορυφορους...το μονο που οταν περνας τα 70-80 khm κολαει το στιγμα ..αλλα και αυτο διορθωνεται.

Για μενα αγορασε το ανεπιφυλακτα...πολυ καλη επιλογη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ki omos ekana to anti8eto akribos kai ola kala:D :D :D

ekana me to sms backup ena arxeio kai meta me to spb buckup ekana mono ta sms.meta etreksa to arxeio apo to sms backup kai ola kala:D :D :D

eyxaristo poli omos file lagoudaki

:p καλοοοοοοοοο δεν πηγε το μυαλο μου οτι μπορει να γινει και ετσι:happy:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έβαλα το destinator 7 στην συσκευη μου και παρατηρώ οτι κολλάει. σημειωτέον οτι δουλευει με ΝΜΕΑ δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο; ξερει καποιος κατι που μπορει να με βοηθήσει ;

 

 

ευχαριστω

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έβαλα το destinator 7 στην συσκευη μου και παρατηρώ οτι κολλάει. σημειωτέον οτι δουλευει με ΝΜΕΑ δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο; ξερει καποιος κατι που μπορει να με βοηθήσει ;

 

 

ευχαριστω

στα ποσα εχεις ρυθμισμενο τον επεξεργαστη?

αν ειναι πανω απο τα 260 δοκιμασε να το περιορισεις στα 260.

αυτο ειναι το μονο προβλημα που εχεις με το D7?

δεν σου βγαζει και το μηνυμα οτι η αφετηρια η ο προορισμος δεν ειναι προσπελασιμος με οχημα?

Link to comment
Share on other sites

στα ποσα εχεις ρυθμισμενο τον επεξεργαστη?

αν ειναι πανω απο τα 260 δοκιμασε να το περιορισεις στα 260.

αυτο ειναι το μονο προβλημα που εχεις με το D7?

δεν σου βγαζει και το μηνυμα οτι η αφετηρια η ο προορισμος δεν ειναι προσπελασιμος με οχημα?

 

 

οχι δεν μου το βγάζει το μήνυμα που λες. Βασικά μου το έβγαζε με μία άλλη έκδοση που είχα άλλα κατέβασα κάποια άλλα αρχεία και τώρα δουλεύει κανονικότατα. Τον επεξεργαστή πως τον ρυθμίζω; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα; έχεις κάποιο λίνκ;

 

Σε ευχαριστώ

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα για να χρησιμοποιουμε Ringtones απο ηχους που εχουμε στην Storage Card???

 

Γιατι δοκιμασα το Electric Pocket Ringo αλλα οταν επιλεγω εναν ηχο απο την MicroSD μου ζηταει να τον αντιγραψει στη μνημη του τηλεφωνου γιατι μονο ετσι μπορει να τον χρησιμοποιησει.Χαιρω πολυ αλλα αυτο το εκανα και μονο μου μεσω του φακελου Windows\Rings στη μνημη του κινητου.

 

Υπαρχει καποιο που να τα χρησιμοποιει απευθειας απο την microsd???Δοκιμασα και με shortcuts αρχειων ηχου απο την Storage Card στο φακελο Windows\Rings αλλα δεν δουλεψε(βασικα δεν εβλεπε τα Shortcuts η εφαρμογη ηχων κλησης των WM5).

 

Επειδή το θέμα με τα Ringtones από την Memory Card έχει απασχολήσει πολύ κόσμο, γίνεται το εξής:

¨

Οι τελευταίες εκδόσεις του Pocket Ringo 1.2.8 και 1.2.9 αντιγράφουν μέρος των Ringtones από τη Memory Card στην μνήμη των Windows. Συνεπώς είναι άχρηστο.

 

Όμως... εάν εγκατασταθεί η έκδοση του Pocket Ringo 1.2.0, αυτή ΔΕΝ αντιγράφει τα Ringtones στη μνήμη των Windows και τα παίζει κατευθείαν από τη Memory Card :D

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου το βγάζει το μήνυμα που λες. Βασικά μου το έβγαζε με μία άλλη έκδοση που είχα άλλα κατέβασα κάποια άλλα αρχεία και τώρα δουλεύει κανονικότατα. Τον επεξεργαστή πως τον ρυθμίζω; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα; έχεις κάποιο λίνκ;

 

Σε ευχαριστώ

 

αν δεν ξερεις πως τον ρυθμιζεις προφανως δεν εχεις κανει overclocking οποτε δεν θα φταιει αυτο που σκεφτηκα.

αν παλι εχεις κανει overclocking τοτε το ρυθμιζεις απο το ιδιο προγραμα το battery status δηλαδη.

ασχετο αλλα αμα συνεχισει να μην βγαζει το μηνυμα με το μη προσπελασιμο σημειο ενημερωσε και μας γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω βρει τροπο να το προσπερασω το συγκεκριμενο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οχι δεν μου το βγάζει το μήνυμα που λες. Βασικά μου το έβγαζε με μία άλλη έκδοση που είχα άλλα κατέβασα κάποια άλλα αρχεία και τώρα δουλεύει κανονικότατα. Τον επεξεργαστή πως τον ρυθμίζω; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα; έχεις κάποιο λίνκ;

 

Σε ευχαριστώ

http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...