Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το δικό μου πρόβλημα με το Outlook κανείς καμιά βοήθεια?

 

Επίσης, μέχρι πριν το καινούργιο φορματ που του έκανα δούλευα κανονικά το Destinator 6 με overclocking στα 260. Τώρα, φρεσκοστημένο, το Destinator σέρνετε. Η μόνη διαφορά από πριν ήταν ότι είχα το Spb Weather ενώ τώρα έχω το Weather Panel. Έριξα το overclocking στα 247 και πάλι το ίδιο....

 

Το πρόβλημά σου θα λυθεί σε δευτερόλεπτα, μόλις πληκτρολογήσεις στο google ¨ outlook 8503001f ¨. Διάλεξε ένα forum και ακολούθα τις λύσεις. ;)

 

Όσο για το Destinator, τι να σου πω..Βάλε τα ίδια προγράμματα και ρυθμίσεις που είχες πριν το format, αν και δύσκολα να μη κολλήσει το Destinator στα 260MHz. Εγώ πάντως στα 247MHz και με τους καινούριους χάρτες δεν έχω σοβαρό πρόβλημα, αν εξαιρέσεις το σκάλωμα που τρώει μετά τα 120km/h. Αν και υπάρχει λύση και γι΄αυτό στο forum της ngi, ο καινούριος Κ.Ο.Κ. είναι απαγορευτικός :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω διαβάσει τόσες σελίδες...Αλλά η απορία παραμένει...

Αξίζει να το αγοράσει κανείς ή για τα λεφτά του να ψάξει σε κάποιο άλλο του είδους???

Και δεν μιλάω για εμφάνιση, γιατί εκεί αξίζει κατά την γνώμη μου και πολύ μάλιστα, αλλά κυρίως από επεξεργαστή, οπού διαβάζω αλλά καταλαβαίνω και ο ίδιος πως θα σέρνεται με το GPS.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τόσες σελίδες...Αλλά η απορία παραμένει...

Αξίζει να το αγοράσει κανείς ή για τα λεφτά του να ψάξει σε κάποιο άλλο του είδους???

Και δεν μιλάω για εμφάνιση, γιατί εκεί αξίζει κατά την γνώμη μου και πολύ μάλιστα, αλλά κυρίως από επεξεργαστή, οπού διαβάζω αλλά καταλαβαίνω και ο ίδιος πως θα σέρνεται με το GPS.

 

Αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις είναι μια σεβαστή επιλογή. Άλλωστε αν θες εξ΄ολοκλήρου χρήση gps, κανένα ppc δε θα σε ικανοποιήσει παρά μόνο τα car navigation. Από εκεί και πέρα, πολύ καλή επιλογή είναι το Asus P535. Αλλά αν ακόμα επιμένεις λίγο περισσότερο στο θέμα του gps το E-TEN X500 είναι μια προσωρινή λύση. Τώρα αν οι εργασίες που σκέφτεσαι ή νομίζεις ότι χρειάζεσαι είναι απαιτητικές, τότε δε σου κάνει.

 

PS. Εναλλακτική λύση είναι το HTC P3600 με ένα καλό επεξεργαστή και gps που λειτουργεί όμορφα. Βέβαια μετά προκύπτει μία απορία design. Προσωπικά δε μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ετσι οπως τα λεει ο syn ειναι.εγω προσωπικα 4 μηνες που το ειχα δεν με ενοχλησε κατι σοβαρα,εκτος απο το θεμα με την καρτα που ειναι οκ τωρα
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις είναι μια σεβαστή επιλογή. Άλλωστε αν θες εξ΄ολοκλήρου χρήση gps, κανένα ppc δε θα σε ικανοποιήσει παρά μόνο τα car navigation. Από εκεί και πέρα, πολύ καλή επιλογή είναι το Asus P535. Αλλά αν ακόμα επιμένεις λίγο περισσότερο στο θέμα του gps το E-TEN X500 είναι μια προσωρινή λύση. Τώρα αν οι εργασίες που σκέφτεσαι ή νομίζεις ότι χρειάζεσαι είναι απαιτητικές, τότε δε σου κάνει.

 

PS. Εναλλακτική λύση είναι το HTC P3600 με ένα καλό επεξεργαστή και gps που λειτουργεί όμορφα. Βέβαια μετά προκύπτει μία απορία design. Προσωπικά δε μου αρέσει.

 

Δεν έχω τρελές απαιτήσεις, αλλά επειδή δεν έχω ξαναεπιλέξει windows mobile - gps, για αυτό και ρωτάω εσάς που ξέρετε.

Το 3600 το κοίταξα και πέρα από design, με χάλασε και η έλλειψη ραδιοφώνου, που μπορεί να μην είναι σημαντικό αλλά είναι σημαντικότερο από το να είναι 3g (3600), για εμένα τουλάχιστον...

Άρα για τα λεφτά του αξίζει τον κόπο, σωστά??Με βλέπω να το αγοράζω αύριο-μεθαύριο και να σας πω εντυπώσεις.

Α, και μια και θα το αγοράσω, όπως το βλέπω αυτή την στιγμή, να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Έχω κατεβάσει αρκετά πράγματα για να είμαι έτοιμος, αν το αγοράσω, προγράμματα-παιχνίδια-χάρτες κλπ κλπ.

1ον, πόσες ώρες το φορτίζω την πρώτη φορά???

2ον, τι κάνω στην αρχή??εννοώ, χρειάζεται η κάρτα που θα αγοράσω (2gb) να φορμαριστεί μέσα στο windows-mobile ή δεν υπάρχει καν τέτοια επιλογή, οπότε την βάζω κατευθείαν, βγάζοντας αυτήν που θα έχει και αρχίζω να περνάω ότι θέλω???

3ον, η κάρτα μνήμης που θα έχει μέσα έχει κάτι προεγκαταστήμενο πέρα από το πρόγραμμα χαρτογράφησης, όπου θα βάλω ότι έχω κατεβάσει και δεν με νοιάζει να χαθεί, που θα πρέπει να το σώσω για να το περάσω στην καινούργια???

4ον, το Patch που λέτε για την κάρτα μνήμης, το τρέχω πρώτο πρώτο με το που την βάλω μέσα, πριν αρχίσω να περνάω άλλα προγράμματα ή και αργότερα δεν πειράζει???

5ον, θα μπορούσατε να μου πείτε ποια προγράμματα θα μου χρειαστούν στάνταρ από την αρχή στο windows mobile ώστε αν δεν τα έχω κατεβάσει, να τα βρω και να τα εγκαταστήσω κι εγώ και να μην ψάχνω καμια εβδομάδα εγκαθιστόντας και απεγκαθιστόντας αμέτρητα apps, για να δω τι κάνει το καθένα κι αν μου χρειάζεται και μετά φαντάζομαι να κάνω hard reset και να περάσω μόνο όσα έχω βρει ότι μου χρειάζονται, που είναι ολίγον χρονοβόρο...???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τρελές απαιτήσεις, αλλά επειδή δεν έχω ξαναεπιλέξει windows mobile - gps, για αυτό και ρωτάω εσάς που ξέρετε.

Το 3600 το κοίταξα και πέρα από design, με χάλασε και η έλλειψη ραδιοφώνου, που μπορεί να μην είναι σημαντικό αλλά είναι σημαντικότερο από το να είναι 3g (3600), για εμένα τουλάχιστον...

Άρα για τα λεφτά του αξίζει τον κόπο, σωστά??Με βλέπω να το αγοράζω αύριο-μεθαύριο και να σας πω εντυπώσεις.

Α, και μια και θα το αγοράσω, όπως το βλέπω αυτή την στιγμή, να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Έχω κατεβάσει αρκετά πράγματα για να είμαι έτοιμος, αν το αγοράσω, προγράμματα-παιχνίδια-χάρτες κλπ κλπ.

1ον, πόσες ώρες το φορτίζω την πρώτη φορά???

2ον, τι κάνω στην αρχή??εννοώ, χρειάζεται η κάρτα που θα αγοράσω (2gb) να φορμαριστεί μέσα στο windows-mobile ή δεν υπάρχει καν τέτοια επιλογή, οπότε την βάζω κατευθείαν, βγάζοντας αυτήν που θα έχει και αρχίζω να περνάω ότι θέλω???

3ον, η κάρτα μνήμης που θα έχει μέσα έχει κάτι προεγκαταστήμενο πέρα από το πρόγραμμα χαρτογράφησης, όπου θα βάλω ότι έχω κατεβάσει και δεν με νοιάζει να χαθεί, που θα πρέπει να το σώσω για να το περάσω στην καινούργια???

4ον, το Patch που λέτε για την κάρτα μνήμης, το τρέχω πρώτο πρώτο με το που την βάλω μέσα, πριν αρχίσω να περνάω άλλα προγράμματα ή και αργότερα δεν πειράζει???

5ον, θα μπορούσατε να μου πείτε ποια προγράμματα θα μου χρειαστούν στάνταρ από την αρχή στο windows mobile ώστε αν δεν τα έχω κατεβάσει, να τα βρω και να τα εγκαταστήσω κι εγώ και να μην ψάχνω καμια εβδομάδα εγκαθιστόντας και απεγκαθιστόντας αμέτρητα apps, για να δω τι κάνει το καθένα κι αν μου χρειάζεται και μετά φαντάζομαι να κάνω hard reset και να περάσω μόνο όσα έχω βρει ότι μου χρειάζονται, που είναι ολίγον χρονοβόρο...???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

 

Το HTC 3600, ναι, αξίζει τα χρήματά του.

i) Κανονικά 12 ώρες. Εγώ 2.5 ώρες :O

ii) Αγόρασα 1gb όταν το πρωτοπήρα και την έβαλα κατευθείαν χωρίς format και πέρασα προγράμματα.

iii) Εμένα δεν είχε τίποτα μέσα, οπότε καταλαβαίνεις την συνέχεια. :happy:

iv) Το πέρασα πρώτο κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και το έτρεξα πριν αρχίσω να εγκαθιστώ οτιδήποτε.

v) Battery Status (Κυρίως για τη δυνατότητα του υπερχρονισμού του επεξεργαστή μου), Resco File Explorer (Ένας Προχωρημένος Εξερευνητής με αρκετές δυνατότητες), GPS Gate (Απαραίτητο για να λειτουργήσει το Destinator 6), Destinator 6 (:lol:), Resco Photo Viewer (Διαχείριση Εικόνων). Είχα και ένα task manager, inclose, αλλά μου δημιουργούσε κάποια προβλήματα με τη λειτουργία του τηλεφώνου (με έπαιρναν τηλέφωνο και το τηλέφωνο δε χτυπούσε και ερχόταν μόνο ειδοποίηση).

 

Αυτά έχω εγώ. Με ικανοποιούν για τις τωρινές μου εργασίες.

Link to comment
Share on other sites

Otan jekinaw to Windows Media Player gia na dw ena wmv arxeio ta prwta 6 lepta paizei kanonika meta arxizei na psilokolaei kai meta mou kleinei to programa.. apo oti exw parathrisei h mnhmh pou xrhsimopoieitai gia programata apo ta 25Mb peftei sta 7 kai sunaixizei kai peftei...

 

Jerei kaneis giati kai an uparxei lush se ayto???

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για τα WM6? Κάποιες cooked παίζουν ήδη. Δοκίμασε κανείς να τις περάσει?
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το HTC 3600, ναι, αξίζει τα χρήματά του.

 

Αυτά έχω εγώ. Με ικανοποιούν για τις τωρινές μου εργασίες.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Syn για την βοήθεια σου.Αλλά εννοούσα αν το 3300 αξίζει τα λεφτά του, σε αυτό τι απαντάς???

Δηλαδή προεγκατεστημένο δεν έχει τίποτα???Πέρα προφανώς από τα windows και το office (πιστεύω δηλαδή πως τουλάχιστον αυτά τα έχει... :O ) Ούτε καν ένα πρόγραμμα για την Διαχείριση Εικόνων ???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Catantona δεν ξέρω εαν εχεις προηγούμενη εμπειρία με ppc phones αλλά προσωπικά το θεωρώ απο τα καλύτερα που έχουνε βγεί μέχρι τώρα...Έχω αλλάξει πάνω απο 25 συσκευές ppc phone εδώ και 3 χρόνια (έχω το μικρόβιο βλέπεις) και σίγουρα το P3300 θα το κρατήσω για πολύ καιρό...Έχει οτι θα ζητούσε ένας μέσος χρήστης σαν κ εμένα για άπειρες ώρες ενασχόλησης...Η ταχύτητα του προσώπικά δεν με ενοχλεί καθόλου και το gps του δουλεύει άψωγα..Το συγκεκριμένο τηλέφωνο μου θύμισε το μέγεθος του qtek s100 που είχα πριν χρόνια και μιλάμε για pda phone που μπορείς να το βάλεις άνετα στην τσέπη του πουκάμισού σου...Πολύ σημαντικό...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Syn για την βοήθεια σου.Αλλά εννοούσα αν το 3300 αξίζει τα λεφτά του, σε αυτό τι απαντάς???

Δηλαδή προεγκατεστημένο δεν έχει τίποτα???Πέρα προφανώς από τα windows και το office (πιστεύω δηλαδή πως τουλάχιστον αυτά τα έχει... :O ) Ούτε καν ένα πρόγραμμα για την Διαχείριση Εικόνων ???

 

Να σου πω την αλήθεια, η τιμή του είναι λίγο τσιμπημένη αλλά τι να κάνουμε..

Οπότε στην ερώτηση σου απαντώ αρνητικά.

Διαχείριση μουσικής, εικόνας, συμπιεσμένων αρχείων. Έχει αρκετά αλλά επειδή όλοι είμαστε λιγάκι Power User θέλουμε το κάτι παραπάνω, το κάτι extra.

Άσε που ξετρελένονται και οι γυναίκες με το design :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Catantona δεν ξέρω εαν εχεις προηγούμενη εμπειρία με ppc phones αλλά προσωπικά το θεωρώ απο τα καλύτερα που έχουνε βγεί μέχρι τώρα...

 

Δεν έχω καθόλου εμπειρία για αυτό και ρωτάω.Πάντως διαβάζω σε reviews πως έχει μέσα στο πακέτο "External GPS-antenna" και πως στο πίσω μέρος του έχει "The back panel holds camera module, self-portrait mirror and a socket for an external GPS-antenna." ...Ενσωματωμένη πίστευα πως είναι η κεραία για το gps...:blink: ή απλά σου δίνει την δυνατότητα και για εξωτερική κεραία αν θες...???

 

Και άρα τι ισχύει τελικά πως έχει στο πακέτο συσκευασίας???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καθόλου εμπειρία για αυτό και ρωτάω.Πάντως διαβάζω σε reviews πως έχει μέσα στο πακέτο "External GPS-antenna" και πως στο πίσω μέρος του έχει "The back panel holds camera module, self-portrait mirror and a socket for an external GPS-antenna." ...Ενσωματωμένη πίστευα πως είναι η κεραία για το gps...:blink: ή απλά σου δίνει την δυνατότητα και για εξωτερική κεραία αν θες...???

 

Και άρα τι ισχύει τελικά πως έχει στο πακέτο συσκευασίας???

 

Πίσω έχει κάμερα 2mp και το κουμπάκι που ανοίγει το πορτάκι για την μπαταρία χρησιμοποιείται σαν καθρεφτάκι για να αυτο-φωτογραφίζεσαι. Και ναι έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία gps μιας και το P3300 έχει ήδη gps κεραία στα ενδότερα.

Link to comment
Share on other sites

@Catantona

ppc υπαρχουν πολλα στην αγορα αλλα με λιγοτερα bugs αλλα με περισσοτερα, αντιμετωπισιμα ομως σε γενικες γραμμες

το design το trackball και τα 125 γραμ. βαρος δεν τα εχει κανενα και αμφιβαλλω αν στο κοντινο μελλον θα υπαρξει καποιο

τα ppc ειναι το ιδιο με τα pc, κανενα pc δεν αγοραζεις φορτωμενο με office, photoshop, autocad κλπ εκτος αν τα πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία gps μιας και το P3300 έχει ήδη gps κεραία στα ενδότερα.

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς...

Έχει...μιας και έχει...???

Αν έχει στα ενδότερα όπως λες γιατί έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία???Απλά μου φαίνεται παράξενο, να έχει υποδοχή, όχι πως δεν σε πιστεύω.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς...

Έχει...μιας και έχει...???

Αν έχει στα ενδότερα όπως λες γιατί έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία???Απλά μου φαίνεται παράξενο, να έχει υποδοχή, όχι πως δεν σε πιστεύω.

 

Είναι σαν να ρωτάς: αφού οι υπολογιστές έχουν εσωτερικό σκληρό δίσκο γιατί υπάρχει η δυνατότητα για τοποθέτηση εξωτερικού σκληρού δίσκου;

Λοιπόν, το P3300 έχει ενσωματωμένη κεραία gps. Στην πίσω μεριά του τηλεφώνου έχει ένα υλικό από καουτσούκ (υποθέτω), όπου πάνω δεξιά σε αυτό το υλικό γράφει GPS. Σε εκείνο το συγκεκριμένο κομμάτι, σηκώνεται λίγο το καουτσούκ με αποτέλεσμα να εμφανιστεί μια υποδοχή (μια τρύπα στην ουσία :p ), όπου εκεί μπορείς να συνδέσεις την αγορασμένη εξωτερική σου κεραία gps. Θα ρωτήσεις γιατί να πάρω εξωτερική κεραία gps, από τη στιγμή που το κινητό έχει ενσωματωμένη. Η απάντηση απλή: για καλύτερη λήψη δεδομένων - δορυφόρων.

Link to comment
Share on other sites

sYn thnx!!!

 

Λύθηκε το πρόβλημά σου;

 

Catantona, ελπίζω αυτά να σε κατατοπίσουν πιο πολύ.

 

http://i146.photobucket.com/albums/r261/synzeus/HTCP330001.jpg

 

http://i146.photobucket.com/albums/r261/synzeus/HTCP330002.jpg

 

http://i146.photobucket.com/albums/r261/synzeus/HTCP330003.jpg

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα θελω να κανω την αγορα τι να παρω δεδομενου οτι εχουν και παραπλησια τιμη ?το 3300 η το 3600? το 3600 ειναι και πιο παλιο?ειναι σιγουρα πιο βαρυ ,αλλα εχει κατι παραπανω περα απο τον επεξεργαστη ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα θελω να κανω την αγορα τι να παρω δεδομενου οτι εχουν και παραπλησια τιμη ?το 3300 η το 3600? το 3600 ειναι και πιο παλιο?ειναι σιγουρα πιο βαρυ ,αλλα εχει κατι παραπανω περα απο τον επεξεργαστη ?

 

Το 3600 είναι πιο πρόσφατο. Έχει ένα καλό επεξεργαστή, με το update ενεργοποιείται και το gps, 3G υπηρεσίες (αν είσαι υπάλληλος σε καμμιά εταιρία, αλλιώς τσούζει).

Αν σου αρέσει και το design και δε σε ενοχλεί η διαφορά των 100€, χτύπα το.

Link to comment
Share on other sites

 

Εδω ομως μου ζηταει registration με ΙΜΕΙ συσκευης την οποια δεν εχω ακομα.

 

Εγω θελω να λυσω καποιες αποριες πριν αγορασω τη συσκευη (οπως το θεμα με την sim με τις 2 τηλεφωνικες γραμμες).

Link to comment
Share on other sites

Το 3600 έχει GPS chipset της Qualcomm πολύ χειρότερο του Sirf Star III του 3300...

 

Στην πράξη δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως μου ζηταει registration με ΙΜΕΙ συσκευης την οποια δεν εχω ακομα.

 

Εγω θελω να λυσω καποιες αποριες πριν αγορασω τη συσκευη (οπως το θεμα με την sim με τις 2 τηλεφωνικες γραμμες).

 

Δε γνωρίζω πόσο καλά πληροφορημένος είσαι για αυτή την λειτουργία. Σου δίνω παραδειγμα: Η υπηρεσία Vodafone 2gether σας δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιείτε 2 διαφορετικούς τηλεφωνικούς αριθμούς μέσα από την ίδια συσκευή με μία κάρτα SIM. Έτσι, έχετε στη διάθεσή σας δύο γραμμές: μία κύρια, από την οποία θα πραγματοποιείτε τις εξερχόμενες κλήσεις σας, και μία δευτερεύουσα, την οποία μπορείτε να διατηρείτε ανοιχτή ή κλειστή.

Με ανοιχτή τη δευτερεύουσα γραμμή, οι εισερχόμενες προς αυτήν κλήσεις προωθούνται αυτόματα στην κύρια γραμμή. Με κλειστή τη δευτερεύουσα γραμμή, οι εισερχόμενες προς αυτήν κλήσεις προωθούνται στον τηλεφωνητή.

Έτσι, αν για παράδειγμα, χρησιμοποιείτε ως κύρια την επαγγελματική σας γραμμή και ως δευτερεύουσα την προσωπική σας γραμμή, τότε:

- εφόσον ρυθμίσετε την προσωπική σας γραμμή ώστε να είναι ανοικτή, τα προσωπικά σας τηλεφωνήματα θα προωθούνται στην επαγγελματική σας γραμμή

- εφόσον ρυθμίσετε την προσωπική σας γραμμή ώστε να είναι κλειστή, τα προσωπικά σας τηλεφωνήματα θα προωθούνται στον τηλεφωνητή

 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα της κάρτας SIM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...