Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ήρθε μιά ιδέα (μεταμεσονύκτιες ώρες τις κατεβάζω) την πρότεινα σε φίλο μου με 3300 και το δοκιμάζει εδώ και 10 μέρες. Να μην υπάρχει αρχείο / φάκελος στην κάρτα μνήμης με Ελληνική ονομασία. Ολα Αγγλικά. Πρός το παρόν είναι χωρίς χαρτάκι και δεν έχει βγεί το γνωστό πρόβλημα. Για δοκιμάστε το όσοι έχετε πρόβλημα να δούμε, δεν χάνουμε τίποτα. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μετα από τρεις μήνες χρήσης δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με την κάρτα μνήμης. Ίσως να παίζει ρόλο αυτό που ανέφερε ο panosha (κάνενα αρχείο με ελληνική ονομασία).
Link to comment
Share on other sites

ara o filos mas parapanw lamvanei dedomena pithanwn mesw gprs .. kai xrewnete kai 8a trexei:rolleyes:

 

kai emena update mou kanei otan to syndew sto pc giati gprs to exw apenergopoimeno..ama koitaxeis omws tha deis oti i thermokrasia tis imeras allazei kata ti diarkeia tis..isws einai thema algorithmwn...prosexe to kai tha deis..

 

Κάθε φορά που κάνει update κατεβάζει σειρά δεδομένων και γραφικές παραστάσεις που αντιστοιχουν σε θερμοκρασά προς χρόνο.Ετσι για κάθε ώρα της ημέρας έχει να αντιστοιχίσει μια θερμοκρασία για όσο διαρκούν τα δεδομένα(που το ρυθμίζουμε στα settings).Αυτό δεν λέει βέβαια τίποτα γιατί αν συνδεθούμε πρίν τη λήξη των δεδομένων τότε κάνει refresh με τα νέα που μπορεί να είναι διαφορετικά.Μην ανησυχείται λοιπόν οτι συνδέεται μόνο του με GPRS και τέτοια αν δεν βλέπετε σύνδεση.Επίσης από τα settings μπορείτε να απενεργοποιήσετε το αυτόματο update και να ανανεώνετε τα δεδομένα και τους δορυφορικούς χάρτες κατα βούληση γιατί αν πχ σε διάρκεια 3 ωρών συνδεθείς 2-3 φορές κατεβάζει τον ίδιο χάρτη με άλλο time point και τρώει τσάμπα μνήμη αν ο χάρτης ανανεώνεται πιο αργά στο site.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κατι που να υπερκαλυπτει το υπαρχον προγραμμα και να μην απλα το συμπληρωνει ;

κατι που να ειναι μονο αυτο και να εξαφανιστει το σπαστικο πρασινο τηλεφωνο ;

 

Αν θέλεις να αλλάξεις το πράσινο τηλέφωνο βάλε το Eten Dialer που έχει και μεγάλα νουμερα και μπορείς να τα πατάς με το χέρι. Μπορείς να βρείς και αρκετά skins για αυτό. Το κακό είναι ότι παίρνει περίπου 2ΜΒ κύρια μνήμη γιατί όλες οι εικόνες για τα κουμπιά και το backround μπαίνουν χύμα στον \windows. Κατά τα άλλα έχει πολύ όμορφα skin.

Ρίξε μιά ματιά εδώ και εδώ

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μετα από τρεις μήνες χρήσης δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με την κάρτα μνήμης. Ίσως να παίζει ρόλο αυτό που ανέφερε ο panosha (κάνενα αρχείο με ελληνική ονομασία).

 

Και εγώ μιά από τα ίδια. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την κάρτα, και ποτέ δεν είχα αρχείο ή φάκελο με ελληνικό όνομα.

Για τσεκάρετέ το και οι υπόλοιποι που δεν έχουμε πρόβλημα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια αφου αυτο συμβαινει και στους ξενους με ξενες rom

λετε να τα γραφουν και αυτοι με Ελληνικα?:lol: :lol: :oops:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει αυτο

εγω εχω φακελους με ελληνικα αλλα προβλημα ουδεν

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει αυτο

εγω εχω φακελους με ελληνικα αλλα προβλημα ουδεν

Το θέμα είναι να το κάνουν όσοι έχουν πρόβλημα να δούμε αν θα ξαναβγεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια αφου αυτο συμβαινει και στους ξενους με ξενες rom

λετε να τα γραφουν και αυτοι με Ελληνικα?:lol: :lol: :oops:

Δηλαδή δεν μπορεί ο Γερμανός με Γερμανική ROM να έχει Αγγλικές ονομασίες ? Μιά σκέψη έκανα και δεν κοστίζει τίποτα σε όσους έχουν πρόβλημα να το δουν. Εστω κι αν είναι 1/1000. :O

Link to comment
Share on other sites

Thewrw oti den prepei na anisixoume apo thn stigmh poy aftoi lene na allaxoume ta power settings ta opoia times sthn registry kai mono einai ..

 

Afoy to leei o Mino emeis oi neopes:baby: asto krathsoyme kleisto!:X

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορεί ο Γερμανός με Γερμανική ROM να έχει Αγγλικές ονομασίες ? Μιά σκέψη έκανα και δεν κοστίζει τίποτα σε όσους έχουν πρόβλημα να το δουν. Εστω κι αν είναι 1/1000. :O

δηλαδη εσυ επιμενεις:lol: ?:w00t: :chair:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ επιμενεις:lol: ?:w00t: :chair:

 

:angry: :angry: :angry: :angry:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να αλλάξεις το πράσινο τηλέφωνο βάλε το Eten Dialer που έχει και μεγάλα νουμερα και μπορείς να τα πατάς με το χέρι. Μπορείς να βρείς και αρκετά skins για αυτό. Το κακό είναι ότι παίρνει περίπου 2ΜΒ κύρια μνήμη γιατί όλες οι εικόνες για τα κουμπιά και το backround μπαίνουν χύμα στον \windows. Κατά τα άλλα έχει πολύ όμορφα skin.

Ρίξε μιά ματιά εδώ και εδώ

 

σε ευχαριστω πολυ αλλα μαλλον δεν ψαχνω αυτο.

 

το photocontacts ειναι πολυ καλο και δεν θελω να το αλλαξω.

θελω απλα να μην συνεργαζεται με το thlefvno του artemis.

θελω να υπαρχει μονο του!

δηλ. οταν παιρνω τηλεφωνο ή οταν δεχομαι τηλεφωνο να μην αλλαζει απο την αρχικη του οθονη και να με πηγαινει στο default τηλεφωνο του pda.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μιά από τα ίδια. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την κάρτα, και ποτέ δεν είχα αρχείο ή φάκελο με ελληνικό όνομα.

Για τσεκάρετέ το και οι υπόλοιποι που δεν έχουμε πρόβλημα.

 

Paidia egw den eixa oute exw fakelous me ellinikh onomasia alla to exw dei na symbainei afto 3 fores oles ki oles se 3 mhnes alla to exw dei.. :O

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw den eixa oute exw fakelous me ellinikh onomasia alla to exw dei na symbainei afto 3 fores oles ki oles se 3 mhnes alla to exw dei.. :O

 

ki egw to eida 2-3 fores se mia evdomada..omws den xerw an fteei auto alla molis xetikara ti xrisi mpatarias kai ti xrisi reumatos logw destinator den mou exei emfanistei xana..kai vazw panta to kinito se stand by meta apo kathe xrisi me to koumpi panw dexia...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

se proigoymeno post ixa rotisi giati den moy doulebi to rds sto 3300. Ttelika mou doulebi to rds alla oxi se olous tous stathmous, sigekrimena mou doulebi stin era net 91.6 ston best 92.6 kai se allous eno ston galaxy kai ston kiss den exo rds. To rds pernai akribos pano apo tin sixnotita
Link to comment
Share on other sites

se proigoymeno post ixa rotisi giati den moy doulebi to rds sto 3300. Ttelika mou doulebi to rds alla oxi se olous tous stathmous, sigekrimena mou doulebi stin era net 91.6 ston best 92.6 kai se allous eno ston galaxy kai ston kiss den exo rds. To rds pernai akribos pano apo tin sixnotita

 

Σε αυτους που δεν στο βγαζει,εχουν rds?:confused:

Link to comment
Share on other sites

kala min trelathoume ti diafora mpori na exi ena kinito oloidio me to alo san hardwear kai idia version sto sofware? kai ego to epsakasa arketa nomizontas oti den exo rds .An telika isxiei oti merika kinita exoun rds kai merika den exoun (pou den to nomizo) ine megalo thama kai prepi na pari thesi h episimi antiprosopia an telika ine sobari!!!
Link to comment
Share on other sites

twra diavasa ti anoisies lete!!!! PROSOXH TO HTC P3300 EXEI RDS!!!opws eipate kai monoi sas den doyleyei se oloys toys sta8moys to diko moy doyleyei apsoga! Kai poly apla opws eipe o cretaman des poia exoyn rds apo toys sta8moys kai checkare to me to kinhto! aplo to 8ema!
Link to comment
Share on other sites

Paidia egw den eixa oute exw fakelous me ellinikh onomasia alla to exw dei na symbainei afto 3 fores oles ki oles se 3 mhnes alla to exw dei.. :O

Αρα δεν παίζει αυτό που σκέφτηκα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν το Navimate και έχουν πρόβλημα με την ενεργοποίηση της κάρτας, η navimate έβγαλε ένα προγραμματάκι για να κάνουμε activation με email. Το τρέχεις στο root της κάρτας και φτιάχνει ένα "sysinfo" αρχείο που τους το στέλνεις με email και σου στέλνουν πίσω το αρχείο ενεργοποίησης.

Σε μένα δούλεψε, τουλάχιστον είδα τους χάρτες που δεν εμφανίζονταν. Μπορείς να μεταφέρεις το navimate και να κάνεις activation και σε νέα κάρτα (μεγαλύτερη) αν θέλεις.

Όσοι πιστοί σπεύσατε. Είναι στα downloads.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Pou na skefteis me tetoio avatar akou ekei erythrolefko.. :lol:

Μιά χαρά χρωματάκι είναι και το έβαλα γιά να μην έχω αυτά που έχετε όλοι. Οταν όλοι θα είστε με πορτοκαλί avatar θα ψάξω γιά άλλη συσκευή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...