Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέει να την βάλετε να κλείνει στο ένα λεπτό και να μην την κλείνετε από το κουμπί. Να την αφήνετε να κλείνει μόνη της. :rolleyes:

 

ναι καλα!!!στο 1 λεπτο το εχω και δεν το κλεινω απο το κουμπι και το κανει 1 φορα την βδομαδα:p

 

ma kala eiste airetikoi???????:mad: :mad: :mad: ?????? pws tolmisate kai vgalate ta palia sas avatars ?????? sthn pyra!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καπου πηρε το αυτι μου κατι για νεα ρομ (οχι της ace) για το 3300

την δοκιμασε κανεις?

εντυπωσεις?προσφερει κατι ή να το ξεχασω καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

αγόρασα απο το πλαίσιο το bluetοoth handsfree ΗΒΗ-DS970 το οποίο έχει και αναγνώριση κλήσεως.Όταν με καλούν μου βγάζει κανονικά το νούμερο αλλά όχι και το όνομα που έχω αποθηκευμένο στον τηλεφωνικό κατάλογο.Το δοκίμασα με κινητό ericsson και δουλεύει τέλεια.Κάποια ιδέα για να δουλέψει σωστά και με το artemis γιατί δεν είναι δυνατόν να θυμάσαι τόσα νούμερα απέξω?...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

αγόρασα απο το πλαίσιο το bluetοoth handsfree ΗΒΗ-DS970 το οποίο έχει και αναγνώριση κλήσεως.Όταν με καλούν μου βγάζει κανονικά το νούμερο αλλά όχι και το όνομα που έχω αποθηκευμένο στον τηλεφωνικό κατάλογο.Το δοκίμασα με κινητό ericsson και δουλεύει τέλεια.Κάποια ιδέα για να δουλέψει σωστά και με το artemis γιατί δεν είναι δυνατόν να θυμάσαι τόσα νούμερα απέξω?...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

αγόρασα απο το πλαίσιο το bluetοoth handsfree ΗΒΗ-DS970 το οποίο έχει και αναγνώριση κλήσεως.Όταν με καλούν μου βγάζει κανονικά το νούμερο αλλά όχι και το όνομα που έχω αποθηκευμένο στον τηλεφωνικό κατάλογο.Το δοκίμασα με κινητό ericsson και δουλεύει τέλεια.Κάποια ιδέα για να δουλέψει σωστά και με το artemis γιατί δεν είναι δυνατόν να θυμάσαι τόσα νούμερα απέξω?...!!!

και εγω φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με την μνημη μου και πηγα σε γιατρο και μου εδωσε βιταμινες και τωρα θυμαμαι πολυ καλυτερα απο πριν ,μεχρι 180 αριθμους θυμαμαι

αν θες να σου πω τις βιταμινες που πηρα:lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με την μνημη μου και πηγα σε γιατρο και μου εδωσε βιταμινες και τωρα θυμαμαι πολυ καλυτερα απο πριν ,μεχρι 180 αριθμους θυμαμαι

αν θες να σου πω τις βιταμινες που πηρα:lol:

 

M2!!!!!:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

περα απο την πλακα ;) για δοκιμασε να βαλεις αυτο το προγραμματακι

σε αλλους παιζει και σε αλλους οχι

www.jetwaremobile.com

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Επείδη όπως σου είπα είναι εταιρική η σύνδεση, έκανα την παραγγελία στα κεντρικά της ΤΙΜ και μου το φέρανε με courier. Πάντως δεν αργήσανε καθόλου.

 

Φίλε Arachte,

σε ευχαριστώ κι πάλι.

Όπως δείχνει το πράγμα, θα περιμένω κι άλλες 2 βδομάδες, και βλέπουμε!!!

Επικοινώνησα κι με την ΤΙΜ κι η απάντηση είναι ότι εκτός του ότι δεν είναι διαθέσιμη η συσκευή, δεν ξέρουν κιόλας το πότε θα κάνουν νέα παραλαβή!!!

 

Υ/Γ. Το τελεφταίο απλώς για την πληρότητα της παρένθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε και αυτό!

Χτές η Αρτεμη βουβάθηκε. Κατα την διαρκειa μιας κλησης δοκιμασα να ανοιξω το speaker και.... τίποτα!

Το slider λειτουργεί αλλά ήχος καθολου. Από το ακουστικο της συσκευής όλα οκ.

Μην τα πολυλογώ. Τα έψαξα όλα. Ρυθμίσεις... Registry...Εκανα soft resets, με κάρτα, χωρίς κάρτα, με sim, χωρίς. Μούγκα στην στρουγκα. Το speaker δεν παίζει με τίποτα.

Πήγα μετά σε hard reset. Τίποτα πάλι.

Τέλος του πέταξα και μία ROM 3.0.3.Τζίφος.

Το πάω ACE και ξαναποστάρω για το after sales support τους.

Κλαψ...:( :( :(

 

GV

Υ.Γ Η συσκευή έιναι 1 μηνός και πρίν δύο εβδομάδες είχα και τα γνωστά προβληματα με την κάρτα (Transend 1GB).

Ακομη το Wifi δουλεύει όπως-όποτε θέλει... ???

(Αλλά μάλλον αυτά είναι πταίσματα μπροστά στο πρόβλημα του speaker?)

Ενημερώνω τα εξής

- Αρτεμούλα επιδιορθώθηκε (αλλαγή speakerphone και ....του board (!!) λόγω προβληματικού Wi-fi. Δεν είχαν ξαναδεί τέτοια περίπτωση προβλήματος WIFI , καντέμης είμαι μάλλον...?)

- Ευγενέστατος και εξυπηρετικός ο Δανός service manager, το ανέλαβε προσωπικά και με εξυπηρέτησε next-day (μάλλον βόηθησε και ο "τρόπος" μου γιατί φεύγω αυριο εξωτερικό...)

- To πρόβλημα corrupt SD είναι ROM και αναμένεται χωρίς να μπορούν να δόσουν λεπτομέρειες. Με φοβίζει λίγο αυτό....)

Τωρα την ξαναστήνω και βλέπουμε...

GV
Link to comment
Share on other sites

Gia sas pedia!

 

Htes telika eftase sta heria mou to koukli!!!

 

Katarhas na efharistiso olous osous prospathoun na voithisoun emas tous apirous...:respect:

 

Merikes erotisoules gia arhi (epidi apo oti fenete tha akolouthisoun ki alles:dizzy:

 

1. To tilefono to pira apo Germano kai irthe me 512Mb card kai fortomeno to Navimate. Ine to idio me to Destinator pou diavazo sinehos stis perasmenes 180 selides tou blog? Ine kalo? Zo Australia kai de nomizo na to hrisimopiiso os tou hronou pou tha ertho Ellada, afou to TomTom ine poli dimofiles edo kai doulevi kala. Mipos na to sviso gia na min piani horo kai kovi tahitita kai na to valo pali tou hronou? Ginete?

 

2. Lete na valo tin aggliki RAM? Ksero den tha eho warranty, alla outos i allos edo pou ime den me kalipti. Ine efkolo na to kano? Aksizi ton kopo? Tha mporo na hrisimopio ellinikous haraktires gia sms an to kano? :!:

 

3. To antivirous pou protinete pou mporo na to vro? Prepi na to agoraso i' iparhi ki allos tropos? :shifty:

:X

kai telos 4. Thelo na to clockaro alla ime telios ashetos. Diavasa gia to programa pou ine gia tin mpataria kai kani kai clocking, alla ine efkolo? Diladi apla to kanis install kai se rotai ti tahitita thes na to kanis? :confused:

 

Efharisto PAAAAAAAAAAARAAAAAAAA POLI prokatavolika!!!!!!! :help: :help:

 

Ps. 1. Thanks Minotavre gis to tutorial for dummies.:up:

2. Agorasa vasi me fortisti aftokinitou Brodit apo http://www.dsldevelopments.co.uk pio ftina apo GPS for less website. Ase pou me hreosan to idio gia deleviry sto Sydney. To GPS for less den stelni pouthena allou ektos Europe pros to paron kai ehi kai pio akrivo postage fee. Check it out...

 

 

Apantisi apo kanena shetiko?

 

Pleaseee...:worry:

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με την μνημη μου και πηγα σε γιατρο και μου εδωσε βιταμινες και τωρα θυμαμαι πολυ καλυτερα απο πριν ,μεχρι 180 αριθμους θυμαμαι

αν θες να σου πω τις βιταμινες που πηρα:lol:

 

σωστος !

χεχεχεχε

γελασαμε παλι

μπα σε καλο σου

:D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

εβαλα το photocontacts pro

ας πουμε ολα ωραια και καλα (δεν με ικανοποιει πληρως τι να γινει)

ομως

και αυτο χρησιμοποιεί το βασικο προγραμμα τηλεφωνου του pda.

δηλ. διαλεγεις π.χ. ενα τηλεφωνο, πατας κληση, και σε βγαζει στο γνωστο πρασινο μενου του τηλεφωνου του pda.

ΓΙΑΤΙ ;

δεν υπαρχει κατι που να υπερκαλυπτει το υπαρχον προγραμμα και να μην απλα το συμπληρωνει ;

κατι που να ειναι μονο αυτο και να εξαφανιστει το σπαστικο πρασινο τηλεφωνο ;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ma kala eiste airetikoi???????:mad: :mad: :mad: ?????? pws tolmisate kai vgalate ta palia sas avatars ?????? sthn pyra!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

οχι βρε!!:D απλα δεν εχουμε δυνατοτητα για 2-3 avatar ωστε να εχουμε ολες τις συσκευες μας:p :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα ραντεβου -στο ημερολογιο- σε μια εβδομαδα και μου το εχει βγαλει στην κεντρικη οθονη απο σημερα.

Υπαρχει καποιος τροπος να μου το βγαζει μονο μια-δυο μερες πριν και οχι μια βδομαδα νωριτερα?? :(

Δεν εχω καποιο extra plugin για το ημερολογιο και δεν θελω να το βγαλω απο την today screen..:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ενημερώνω τα εξής

- Αρτεμούλα επιδιορθώθηκε (αλλαγή speakerphone και ....του board (!!) λόγω προβληματικού Wi-fi. Δεν είχαν ξαναδεί τέτοια περίπτωση προβλήματος WIFI , καντέμης είμαι μάλλον...?)

- Ευγενέστατος και εξυπηρετικός ο Δανός service manager, το ανέλαβε προσωπικά και με εξυπηρέτησε next-day (μάλλον βόηθησε και ο "τρόπος" μου γιατί φεύγω αυριο εξωτερικό...)

- To πρόβλημα corrupt SD είναι ROM και αναμένεται χωρίς να μπορούν να δόσουν λεπτομέρειες. Με φοβίζει λίγο αυτό....)

Τωρα την ξαναστήνω και βλέπουμε...

εμενα θα με φοβιζε αν ηταν hardware το προβλημα με την καρτα!!!αργα η γρηγορα θα λυθει;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα ραντεβου -στο ημερολογιο- σε μια εβδομαδα και μου το εχει βγαλει στην κεντρικη οθονη απο σημερα.

Υπαρχει καποιος τροπος να μου το βγαζει μονο μια-δυο μερες πριν και οχι μια βδομαδα νωριτερα?? :(

Δεν εχω καποιο extra plugin για το ημερολογιο και δεν θελω να το βγαλω απο την today screen..:O

 

Αν το κανεις συνχρονισμο με το outlook θα μπορεσεις μεσα απο εκει να βαλεις εσυ οτι επιλογη θελεις να σου χτυπαει!;)

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw apelpistei me ti mnimi..logw tou destinator mou menei polu ligos xoros gia ta ypoloipa programmata syn oti kollaei sunexws molis psilogemisei i mnimi...exw gnisio to destinator pn kai etsi ki alliws thelw na allaxw ti 256 pou eixe to plaisio..an to egatastisw sti karta tha trexei i tha exw provlima..einai apelpistiko to thema tis mnimis...helpp!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

σωστος !

χεχεχεχε

γελασαμε παλι

μπα σε καλο σου

:D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

εβαλα το photocontacts pro

ας πουμε ολα ωραια και καλα (δεν με ικανοποιει πληρως τι να γινει)

ομως

και αυτο χρησιμοποιεί το βασικο προγραμμα τηλεφωνου του pda.

δηλ. διαλεγεις π.χ. ενα τηλεφωνο, πατας κληση, και σε βγαζει στο γνωστο πρασινο μενου του τηλεφωνου του pda.

ΓΙΑΤΙ ;

δεν υπαρχει κατι που να υπερκαλυπτει το υπαρχον προγραμμα και να μην απλα το συμπληρωνει ;

κατι που να ειναι μονο αυτο και να εξαφανιστει το σπαστικο πρασινο τηλεφωνο ;

 

file moy xreiazese ena dialer skin !!! gia wm5 psaxe eyparxei s polla xrwmata kai sxedia!!;)

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw apelpistei me ti mnimi..logw tou destinator mou menei polu ligos xoros gia ta ypoloipa programmata syn oti kollaei sunexws molis psilogemisei i mnimi...exw gnisio to destinator pn kai etsi ki alliws thelw na allaxw ti 256 pou eixe to plaisio..an to egatastisw sti karta tha trexei i tha exw provlima..einai apelpistiko to thema tis mnimis...helpp!!!

 

egw to exw sthn karta kai mia xara einai!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα θα με φοβιζε αν ηταν hardware το προβλημα με την καρτα!!!αργα η γρηγορα θα λυθει;)

 

paidia emena me fovizei eidh...an htan h rom den 8a to xame oloi to prob?:( :mad:

Link to comment
Share on other sites

paidia emena me fovizei eidh...an htan h rom den 8a to xame oloi to prob?:( :mad:

 

 

Thewrw oti den prepei na anisixoume apo thn stigmh poy aftoi lene na allaxoume ta power settings ta opoia times sthn registry kai mono einai ..

Link to comment
Share on other sites

Kαι επειδη δεν με αφηνει να κανε edit ανεβαζω ανανεωμενa ta trips & tricks

 

*******************************

Τips & Tricks for P3300 Amature users

*******************************

 

--------------

Activesync για πρωτη φορά:

 

έναρξη, ρυθμίσεις, USB σε pc ξετίκαρε την χρήση προχωρημένης λειτουργίας.

-----------

Μια λυση αν εξακολουθει το προβλημα του activesync ειναι να παμε

 

Εναρξη>Πινακας Ελεγχου>Εργαλεια Διαχειρισης>Υπηρεσιες και εκει να βρουμε την υπηρεσια "Προγραμμα-Πελατης DHCP".

 

Καμια φορα τα παιζει οταν ειναι να δωσει IP στο PDA μας οποτε κανουμε Δεξι κλικ και διακοπη> επανεκκινηση (αφου πρωτα αποσυνδεσουμε το Artemis απο το PC).

 

Αυτη τη λυση ειχε βρεθει στο site της Microsoft

 

---------

GPS gia proti fora:

 

την πρωτη φορα θα πρεπει να εισαι σε ανοικτο χωρο ,πριν απο ολα μπες και τρεξε το QuickGPS μεχρι να ενημερωθει (1λεπτο)

μετα πηγαινε σε ανοικτο χωρο και περιμενε μεχρι να κλειδωσει τους δορυφορους(μπορει και 10 λεπτα) μονο για την πρωτη φορα

απο εκει και μετα θα μπαινει ευκολα και θα κλειδωνει σε 1 λεπτο τα παντα

 

Επίσης

 

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Destinator, Menu -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις -> Σήμα GPS -> Ρύθμιση -> Θύρα Com, και να βάλεις Com4 ή όποια θύρα έχεις δηλώσει στις Ρύθμίσεις -> Σύστημα -> GPS -> Θύρα GPS της συσκευής σου. com4

 

---------------

ηχογραφηση απο radio :

 

αν βαλεις το ραδιοφωνο να παιξει στο μεγαφωνο μπορεις να ηχογραφησης

πατωντας παρατεταμενα το πλαινο πανω αριστερα κουμπι της συσκευης

υπαρχει ρυθμιση για την ποιοτητα της ηχογραφησης οπως και μπορεις να βαλεις αυτο που εγραψες σαν ηχο κλησεις

-----------------

ρυθμιση gps me navimate kai destinator:

 

λοιπον.

πας ρυθμισεις-συστημα-GPS-προγραμματα εκει η θυρα gps πρεπει να ειναι com4......μετα πας διπλα υλικο και εκει η θυρα ειναι com1

navimate. ανοιξε το προγραμμα και πατας μενου-παραμετροι-gps&alla

kai gps θυρα com1 ταχυτητα 4800 και πατας οκ

destinator. ανοιξε το προγραμμα ,μενου-more-settings-gps signal-set κουμπακι δεξια κατω και στην πανω com bazeis com4 kai kato com1

 

οταν το δοκιμασεις για πρωτη φορα να εισαι σε ανοικτο χωρο και να περιμενεις μεχρι να βρει σημα....

 

-------------

Disable GPRS autoconnect:

 

μπαινεις εναρξη-ρυθμισεις-συνδεσεις-για προχωρηνενους-επιλ δικτυο-επεξεργασια2 φορες-επομενο στο ονομα access point βαλε μια τελεια ή ενα γραμμα στην αρχη ,μετα επομενο μεχρι να τελειωσει με αυτο το τροπο δεν θα συνδεθει ποτε και δεν θα χρεωθεις ποτε γιατι δεν εχει σωστη διευθυνση

---------------------

2ιπλες επαφες:

sim/μνημη:HKCU\ControlPanel\Phone

create DWORD: ShowSim

 

Value: 0 = hide1 = show

---------

Hard reset :

μπορείς να κάνεις πηγαίνοντας στο Start -> Programs -> Clear Storage

---------

overclock:

 

Pote parapanw apo ta 247mhz giati meta apo ligo kollaei to destinator

--------

sms70/160 :

 

Για να γράψετε μικρούς χαρακτήρες πρέπει να στείλετε το SMS με 70 χαρακτήρες. Για να στείλετε 160 χαρακτήρες πρέπει να είναι όλα κεφαλαία. Στις Ρυθμίσεις->Γλώσσα υπάρχει ένα εικονίδιο για να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε την αποστολή Unicode και την αυτόματη κεφαλοποίηση των χαρακτήρων .

 

Episis an exete ace rom mesa stis rythmiseis pate sto Language/glwssa kai tsekarete sto tab SMS apostolh SMS 160 xaraktirwn alla kai na lambanete eidopohseis paradoshs SMS

----------

WIFI Serttings

 

Για να γίνει αυτό που θέλεις πρέπει να γεφυρώσεις (bridge) τις κάρτες δικτύου στο laptop (ethernet+Wifi).

 

Ξέχνα το ICS !!!

 

Υποθέτω ότι το laptop είναι συνδεδεμένο με το modem μέσω Ethernet και παίρνει αυτόματα IP απο το modem.

Ομοίως κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει και με τη Wifi σύνδεση του Laptop προς-απο το Qtek.

 

Αν έχεις δώσει IP άλλαξε το αυτό σε κάθε κάρτα (ethernet+wifi) και βάλτο στο αυτόματο.

 

Μετά, με το Ctrl πατημένο επιλέγεις και τις δύο κάρτες δικτύου και κάνεις δεξί κλικ σε μία απο αυτές.

 

Επιλέγεις "συνδέσεις γέφυρας".

 

Αυτό θα σου δημιουργήσει μια νέα εικονική κάρτα δικτύου όπου στην ουσία είναι οι δυο κάρτες μαζί.

 

Αρχικά, και όπως είναι οι IP στο αυτόματο δοκίμασε να δεις αν έχεις internet στο laptop.

 

Μετά, και εφόσον και οι ρυθμίσεις για το Wifi δίκτυο στο Qtek είναι και αυτές στο αυτόματο,δες αν ο Wifi manager του Qtek έχει πάρει IP....θέλει λίγη ώρα.

 

Σε περίπτωση που ούτε το laptop αλλά είτε το laptop έχει internet και το Qtek δεν έχει τότε θα πρέπει να πας σε "καρφωτές" IP.

 

Ας υποθέσουμε οτι το modem σου έχει IP :192.168.1.1

 

Στην εικονική κάρτα δικτύου που έφτιαξες πριν δώσε:

 

IP : 192.168.1.2

Sub: 255.255.255.0

Def.Gat. :192.168.1.1

Pref.DNS :192.168.1.1

 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι το Laptop θα έχει internet.

 

Πήγαινε τώρα και στις ρυθμίσεις για τη wifi κάρτα δικτύου στο Qtek (Προσαμογείς Δικτύου) και δώσε:

 

Διευθυνση IP

 

IP :192.168.1.3

Μάσκα δικτύου :255.255.255.0

Προκαθορ. πύλη :192.168.1.1

 

Διακομιστές Ονομάτων

 

DNS :192.168.1.1

 

 

Φυσικά για να παίξουν όλα τα παραπάνω μ θα πρέπει πρώτα να έχεις ρυθμίσει τα wifi (SSID,Wep key κτλ,κτλ)....

---------------------------

 

Αν τα laptop συνδέονται μεταξύ τους μέσω ενός wirelles router τότε: δώσε στο router σου να μοιράζει IP.

Π.χ. Αν η IP του router είναι 10.0.0.1 τότε στο DHCP δώσε να μοιράζει IP από 10.0.0.2 έως 10.0.0.4.

Παίζει και με IS από τα ΧP αρκεί να βάλεις ξεχωριστή καρφωτή ip στο "Wirelles" ad hoc δικτυο σου .

 

Με λίγα λόγια τα ip έχουν ως εξής

 

Ρυθμίσεις

 

Εthernet router (speedthouch)

 

192.168.1.254

 

PC

 

Στην ethernet card (local connection)

 

ΙΡ:192.168.1.64

Default Gateway: 192.168.1.254

DNS Server 192.168.1.254

 

στην wifi card πας και δινεις

ΙΡ: 192.168.0.1)

Default Gateway: 192.168.1.254

DNS Server 192.168.1.254

 

 

Στο ΡΡC πας και ρυθμιζεις στο δικτυο σου

 

ΙΡ: 192.169.0.3

 

Default Gateway 192.168.0.1

DNS Server 192.168.0.1

 

Κανεις ενα ping να δεις οτι ολα ειναι ΟΚ και μετα πας στο PC και μοιραζεις την συνδεση απο το Setup a Home Νetwork φτιαχνεις και το wirelles network (me wep shared) και εισαι jet

 

ΥΓ: Το Subnet mask το παιρνει αυτοματα (255.255.255.0)

 

-----------------

Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία MMS;

 

Για να ενεργοποιήσετε την Υπηρεσία MMS (Multimedia Messaging Service) θα πρέπει να στείλετε στο 1651 το μήνυμα MMS. Θα λάβετε άμεσα τις απαραίτητες ρυθμίσεις ενώ η Υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί σε διάστημα 24 ωρών από την αποστολή του μηνύματος. Με την πραγματοποίηση της ενεργοποίησης θα λάβετε γραπτό μήνυμα επιβεβαίωσης.

 

------------------------------------

Storage Card corruption :

 

Exei parathrhthei oti kapoies fores oi fakeloi kai ta dedomena ths SD emfanizontai me kinezika h lysh einai na pame me to file explorer twn windows kai na kanoume ena explore (Prosoxh oxi me resco h kapoio allo alla me ton winodws file manager) diaforetika kanoume (1-2) soft reset kai epanerxete . Se akraies periptwseis sinistate na bgei kai na xanampei h Sd kai na topothetithei ena xartaki metaxi sim kai mini sd !!

 

Updated

 

Η επίσημη απαντηση που έλαβα απο HTC για το πρόβλημα με την SD που βγάζει κινέζικα. Ελπίζω να σας βοηθήσει...

 

From our investigation so far it seems to be an issues with the handset accessing the storage card for longer than it should. There is a Temporary solution. Simply set the Timeout on your device to 1 minute or more.

 

To do this, Tap Start, Settings, System, Power.

Tap Advanced and set the Turn device off if not used for option to 1 minute or more.

 

I would then advise that you do not Turn the device off using the power button as this will simply corrupt the card again.You will need to wait for it to power down automatically, after a minute or so.

Updated

 

*Diabasa exthes se ena germaniko forum, mia allhgh sthn Registry, thn opoia ekana.

Apo exthes den exw allo problhma me thn SD kai to kleinw sto Standby kanonika apo to on/off. To dokimazw apo exthes, kai shmera diarkws.

Ola einai kanonika, enw prin ekana 3-4 fores thn hmera soft reset.

Dokimaste kai eseis mhpws htan tyxh se emena.

H allagh einai:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\

PNPUnloadDelay=1500 apo 1500 na balete 4096.

 

-----------------------------------

Είναι δυνατή η αφαίρεση του ΤΟΜΤΟΜ από το PDA οριστηκά? *

 

Κατέβασε το Total commander, εγκατέστησε το και μετά δώσε URL «/Extended_ROM/» όπως ακριβώς το βλέπεις με το χέρι. Διαγράφεις το ttn.cab και κάνεις edit to config διαγράφοντας την γραμμή που αναφέρετε στο ttn. Πριν τελειώσεις να είσαι σίγουρος ότι όλα τα αρχεία είναι Read only.

 

*PROSOXH omws exei anaferthei apo pollous xrhstes oti ginete delete H ROM THS ACE*

 

--------------

ACE Service Θεσσαλονίκης

 

Level 4

Παλαιών Πατρών Γερμανού 41

Θεσσαλονίκη 54622

Τηλ: 2310256707

Ώρες λειτουργίας:

Δευτέρα-Παρασκευή: 10:00-14:30 και 17:00-21:00

Σάββατο: 10:00-14:30

 

================================================

Special thanks ston mastelo gia thn sygentrwsh twn posts apo tis 177 selides aftou tou topic , alla kai se olous osous bohthhsan kai vohthoun me tis gnwseis tous kai den anaferontai (domal, lagoudakis,k.a)..

 

Osa tips den anaferthikan kai ta thewreite xrhsima ena pm gia na ta valw epanw σε afton ton sygentrotiko katalogo tha htan poli xrisimo !

================================================

enjoy

 

MinOtaVrS

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω τα εξής

- Αρτεμούλα επιδιορθώθηκε (αλλαγή speakerphone και ....του board (!!) λόγω προβληματικού Wi-fi. Δεν είχαν ξαναδεί τέτοια περίπτωση προβλήματος WIFI , καντέμης είμαι μάλλον...?)

- Ευγενέστατος και εξυπηρετικός ο Δανός service manager, το ανέλαβε προσωπικά και με εξυπηρέτησε next-day (μάλλον βόηθησε και ο "τρόπος" μου γιατί φεύγω αυριο εξωτερικό...)

- To πρόβλημα corrupt SD είναι ROM και αναμένεται χωρίς να μπορούν να δόσουν λεπτομέρειες. Με φοβίζει λίγο αυτό....)

Τωρα την ξαναστήνω και βλέπουμε...

Χτες βράδυ την ώρα (ώρες) που ξανάστηνα από την αρχή την Άρτεμη σκεφτόμουν διάφορα και 'φόρτωσα'.

Πιστεύοντας στην 'όμαδική θεραπεία΄, σας τα αναφέρω:

- Θα στείλω χ..στήριο στην HTC Europe (cc: ACE Hellas) απαιτώντας γραπτή & ξεκάθαρη απάντηση-δέσμευση για το θέμα του SD Corruption. Θα τους ενημερώσω ότι η απάντηση τους (ή η μη-απάντηση τους) θα δημοσιευτεί στο ελληνικό φόρουμ και στο xdadevelopers.

- Workarounds δεκτά, αλλά μόνο προσωρινά μέχρι την λύση που δεν πρέπει να αργεί μήνες!

- Μήπως οφείλει η αντιπροσωπεία να θεσπίσει διαδικασία ενημέρωσης των υποψήφιων αγοραστών ότι υφίσταται πρόβλημα Sd corruption στο P3300 που θα λυθεί στο μέλλον (με προσδιορισμό χρόνου) με ROM upgrade? (στην Ελλάδα ζούμε, τι λέω τώρα?)

- Μήπως (λέω ΜΗΠΩΣ) θα πρέπει οι υποψήφιοι (ψαγμένοι) αγοραστές του P3300 να στέλνουν (πριν αγοράσουν) email στην HTC ζητώντας την δέσμευση τους για το πρόβλημα. Και στο κάτω-κάτω όσοι γνωρίζουν το πρόβλημα και δεν θέλουν να ταλαιπωρηθούν, μήπως να μην προβαίνουν σε αγορά έως ότου δοθεί αποδεδειγμένα λύση (και ΟΧΙ workaround)?

- Τα ίδια κατά την ταπεινή μου γνώμη ισχύουν και για το Destinator 6/P3300 γνωστό θέμα. Αλλά ας μην το ανοίξω και από την άλλη, στο software υπάρχουν δυνατότητες try be4 U buy (or 'never buy' για κάποιους…).

- Ειδικά για τα PPC φτιάχνομαι, γιατί είναι υπερτιμολογημένα gadgetakia (παίρνεις PC με τα ίδια λεφτά) και ταλαιπωρούμαστε από ανώριμα software αλλα και από το hardware με αμφίβολα QA/QC standards (τα θέλουμε βέβαια και τα παθαίνουμε και το mobility, πώς να το κάνουμε, μετράει)

Αυτά. Ξεφόρτωσα λίγο. Ευχαριστώ που με ανεχθήκατε.

Πιστεύω να μην έθιξα ή πρόσβαλλα κάποιον. Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων.

Γι΄αυτό άλλωστε δεν είναι τα φόρουμς ??

GV
Link to comment
Share on other sites

φιλε η απαντηση που πηρες ισως λυση το προβλημασε πολλους ας ελπισουμε οτι ειναι αυτη η λυση

συμφωνω στα περισσοτερα που λες αν και οι ψαγμενοι χρηστες ειναι αυτοι που δεν πρεπει να ανησυχεις καθολου

γραψε μας και τις εντυπωσεις σου απο την μεχρι στιγμης χρηση και αν βεβαια ξανα αντιμετωπισεις το προβλημα

οσο για το D6 δεν φοβομασται πλεον εχουμε μυστικο οπλο :shoot: που το λενε...........

MINO :lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...