Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το θέμα τον 70 ή 160 χαραχτήρων είναι πολύ απλο..

Απενεργοποιείς το unicode μεσα απο το option ton sms

και ανεξαρτητα απο το keyboard στελνει 160 ..

Δηλαδή Messaging ->menu->tools->options tap sto Text Messages απενεργοποίηση του Use Unicode when necessary..

Το έκανα αυτό αλλά υπάρχει πρόβλημα κ σε αυτη τη λύση..

Ναι μεν γράφεις 160 χαρακτήρες αλλά ο παραλήπτης του μηνύματος δεν μπορεί να το διαβάσει καθώς αντί για χαρακτήρες τους εμφανίζει κάτι ερωτηματικα και κάτι ακαταλαβήστικα πράμματα

Η μόνη λύση είναι το resco keyboard τελικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανένας τις ρυθμίσεις για ασυρματη σύνδεση μέσω ασύρματου adsl router; Πως θα συνδεθεί στο τοπικό μου δίκτυο; πως θα το δει το activesync;

Μου δείχνει συνδεδεμένο στο ασυρματο δικτυο με άριστο σήμα αλλά δεν το βλέπει το activesync. Δεν φένεται επίσης κάπως και από άλλο pc μου.

 

καμιά ιδέα?

:(

Gia des edw :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Τρεις ερωτήσεις ακόμη αν γνωρίζετε:

 

1. Υπάρχει μονοφωνικό ενσύρματο hands-free για το κινητό μας;

Νομίζω σε προηγούμενο post είχε αποαντηθεί αρνητικά η ίδια ερώτηση. Έχει πέσει στην αντίληψή σας τίποτα νεότερο;

 

2. Πως μπορούμε να κάνουμε πολλαπλή επιλογή στο Artemis; π.χ. σε μια λίστα αρχείων να επιλέξουμε μερικά απ' συτά ταυτόχρονα; Δηλ. κάτι ανάλογο με τη χρήση του Ctrl στον deskop explorer

 

3. Μπορούμε να ρυθμίσουμε τη συσκευή ώστε να κλειδώνει αυτόματα μετά απο συγκεκριμένο χρόνο; ή πρέπει να πατάμε πάντα το λουκετάκι στο 'Σήμερα'

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Τρεις ερωτήσεις ακόμη αν γνωρίζετε:

 

 

 

2. Πως μπορούμε να κάνουμε πολλαπλή επιλογή στο Artemis; π.χ. σε μια λίστα αρχείων να επιλέξουμε μερικά απ' συτά ταυτόχρονα; Δηλ. κάτι ανάλογο με τη χρήση του Ctrl στον deskop explorer

 

Me to resco file explorer mesa apo to edit pas sto multi selection

3. Μπορούμε να ρυθμίσουμε τη συσκευή ώστε να κλειδώνει αυτόματα μετά απο συγκεκριμένο χρόνο; ή πρέπει να πατάμε πάντα το λουκετάκι στο 'Σήμερα'

uparxoun arketa today plugins gia afto gia psaxe ligo sto google.

 

Ευχαριστώ

Thn 1h erwthsh as thn apanthsei kapoios allos giati den exw asxolithei..

Link to comment
Share on other sites

Thn 1h erwthsh as thn apanthsei kapoios allos giati den exw asxolithei..

η λυση που εχω δει ειναι να παρεις ενα stereo και να κοψεις το ενα ακουστικο;)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

ειχα διαβασει σε καποια σελιδα εδω στο φορουμ οτι υπαρχει καποια εφαρμογη που αντικαθιστα το "Χ" επανω δεξια και κλεινει οριστικα την εφαρμογη που εχεις ανοιχτη. ξερει κανεις που μπορω να την βρώ;

 

επισης εχει κανεις να προτεινει καποια βαση αυτοκινητου; ολο κατι βασεις universal βρισκω

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να ρυθμίσουμε την οθόνη να μένει ενεργή όσο χρησιμοποιούμε το destinator 6?

Γιατί οταν σβήνει η οθόνη δεν φαίνεται τίποτα κ είναι αρκετά εκνευριστηκο να χρειάζεται κάθε τόσο να πατάς πάνω στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

ειχα διαβασει σε καποια σελιδα εδω στο φορουμ οτι υπαρχει καποια εφαρμογη που αντικαθιστα το "Χ" επανω δεξια και κλεινει οριστικα την εφαρμογη που εχεις ανοιχτη. ξερει κανεις που μπορω να την βρώ;

 

επισης εχει κανεις να προτεινει καποια βαση αυτοκινητου; ολο κατι βασεις universal βρισκω

 

thanks

Gia to programmataki x button pou thes tha proteina anepifilakta to In CLOSE X-Button to eixe dwsei kapoios edw mesa einai theiko xwris bugs kai plhres parametropoisimo ...

 

Gia baseis koita afthn pou phra egw ths brando einai akrioboutsiki omws mou kostise 60euro an den thes unisversal alla ena stolidi parthna tha thn vreis sthn 62 selida kai meta aftou tou topic

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

επισης εχει κανεις να προτεινει καποια βαση αυτοκινητου; ολο κατι βασεις universal βρισκω

thanks

 

Εγω πήρα από το Πλάισιο την universal 20 ευρώ (10 η βεντούζα + 10 η βάση) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναί και εύχρηστη και αξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Gia to programmataki x button pou thes tha proteina anepifilakta to In CLOSE X-Button to eixe dwsei kapoios edw mesa einai theiko xwris bugs kai plhres parametropoisimo ...

 

Gia baseis koita afthn pou phra egw ths brando einai akrioboutsiki omws mou kostise 60euro an den thes unisversal alla ena stolidi parthna tha thn vreis sthn 62 selida kai meta aftou tou topic

 

η βαση σου ειναι φανταστικη! βρηκα το λινκ για το x button αλλα δεν παιζει.

 

αν το εχει καποιος και μπορει να το στειλει... globalav@hol.gr:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

η βαση σου ειναι φανταστικη! βρηκα το λινκ για το x button αλλα δεν παιζει.

 

αν το εχει καποιος και μπορει να το στειλει... globalav@hol.gr:rolleyes:

 

http://www.insoftwarehouse.com/products/inclose/index.php?l=en

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που είναι για wm03 λειτουργούν σε wm05 ή δημιουργούν προβλήματα?

Analoga alla nai kai alla oxi..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά λάθος διέγραψα τον φάκελο που έχει τους χάρτες στην κάρτα μνήμης όσον αφορά το Navimate και τώρα όλα είναι κενά όταν το ενεργοποιώ. Ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να ανακτήσω τον φάκελο με τους χάρτες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά λάθος διέγραψα τον φάκελο που έχει τους χάρτες στην κάρτα μνήμης όσον αφορά το Navimate και τώρα όλα είναι κενά όταν το ενεργοποιώ. Ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να ανακτήσω τον φάκελο με τους χάρτες;

 

Mallon prepei na pas apo Ace meria gia na sto xanabaloun kati exoun kanei kai den epanerxete..

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε όλους και συγχαρητήρια στους ψαγμένους για τις γνώσεις που μας προσφέρουν, είμαι και εγώ κάτοχος του P3300 εδω και αρκετές μέρες αλλα ήθελα πριν αρχισω να γράφω να το ψάξω λίγο το μηχάνημα, το έχω πάρει με destinator DN και σε γενικες γραμμες δεν αντιμετωπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα, ειμαι στο ψάξιμο για όλα αυτα τα αξεσουαρ (βάση αυτοκινήτου, bt, φορτιστη αυτοκινήτου, screen protector) αλλα ακομη δεν έχω καταλήξει κάπου συγκεκριμένα .... καπου εδώ όμως θα πρεπει να κάνω και εγώ την πρωτη ερωτηση μου και συγχωρέστεμαι αν έχει απαντηθει και δεν το έιδα ..... γιατι οταν ανοιγω την συσκευή αρχιζει η διαδικασία εγκατάστασης των προγραμμάτων (πχ αν θυμάμαι καλα maincab) που αφορουν το gps, φυσικά τα ακυρώνω όλα γιατι μου λεει ότι τα είδη υπάρχων προγράμματα θα αντικατασταθούν........??????
???????????????
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε όλους και συγχαρητήρια στους ψαγμένους για τις γνώσεις που μας προσφέρουν, είμαι και εγώ κάτοχος του P3300 εδω και αρκετές μέρες αλλα ήθελα πριν αρχισω να γράφω να το ψάξω λίγο το μηχάνημα, το έχω πάρει με destinator DN και σε γενικες γραμμες δεν αντιμετωπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα, ειμαι στο ψάξιμο για όλα αυτα τα αξεσουαρ (βάση αυτοκινήτου, bt, φορτιστη αυτοκινήτου, screen protector) αλλα ακομη δεν έχω καταλήξει κάπου συγκεκριμένα .... καπου εδώ όμως θα πρεπει να κάνω και εγώ την πρωτη ερωτηση μου και συγχωρέστεμαι αν έχει απαντηθει και δεν το έιδα ..... γιατι οταν ανοιγω την συσκευή αρχιζει η διαδικασία εγκατάστασης των προγραμμάτων (πχ αν θυμάμαι καλα maincab) που αφορουν το gps, φυσικά τα ακυρώνω όλα γιατι μου λεει ότι τα είδη υπάρχων προγράμματα θα αντικατασταθούν........??????

Πρόκειται γιά την εγκατάσταση του Destinator. Bρες τον φάκελο 2577 στην κάρτα μνήμης και άλαξε την ονομασία, σε 2577α π.x.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω προβλημα με το VOICE SPEED DIAL... :(

 

Εχω το εργαλειο περιπου 10 ημερες τωρα και ολα λειτουργουν μια χαρα αλλα εδω και 2 ημερες το voice speed dial δεν θελει να δουλεψει... δοκιμασα μηπως καποιο αλλο προγραμμα το επηρεαζει αλλα ουτε αυτο παιζει... :( πανω που το ειχα συνηθισει :(

 

Υπαρχει περιπτωση να το κανω παλι εγκατασταση??? το εχει κανενας???

 

ΚΑΝΕΙΣ??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να ρυθμίσουμε την οθόνη να μένει ενεργή όσο χρησιμοποιούμε το destinator 6?

Γιατί οταν σβήνει η οθόνη δεν φαίνεται τίποτα κ είναι αρκετά εκνευριστηκο να χρειάζεται κάθε τόσο να πατάς πάνω στην οθόνη

 

xmmm, mallon paizontas me tis rythmiseis tou backlight, ftiaxnei.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ειναι περιεργο το σπασμενο να δουλευει κανονικα και το αγορασμενο να χει προβλημα?

 

Emena mou doulevei teleia, ti problima exete??

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Emena mou doulevei teleia, ti problima exete??

 

ενοουσα το προβλημα που δεν βρισκει το gps

οπως και το οτι δειχνει το στιγμα πιο πισω απο οτι βρισκεται κανεις κατα 30 περιπου μετρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...