Jump to content

Wind GPRS: download εώs 1024kb


Mitsos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το απλό ενδεχόμενο να έχει ρυθμιστεί η θήρα 9401 να κόβει οποιαδήποτε συνεχόμενη ροή δεδομένων πάνω από 1024 KB σας έχει περάσει από το μυαλό?... :O

 

 

 

ρε ξουτ :p

 

εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει και άλλες θύρες(UDP CL-9200,TCP without or with proxy-80 ή 8080) δε παίζει τίποτα από κατέβασμα.

Μπορούμε να πάρουμε τελικά μια ξεκάθαρη απάντηση,φταίει η ΤΙΜ ή όλες οι συσκευές μας;

Γιατί κάποιο configuration προφανώς χρειάζεται στα κέντρα τους. Ελέγχουν και στο ΤΙΜ+ τι συσκευή έχουμε αλλά ανεπιτυχώς όπως και στο MMSc τους.Τι κάνουν εκεί μέσα οι εργαζόμενοι δε ξέρω...

 

 

μα ο gateway παιζει μονο με την 9401 :confused:

 

Σε καμια συσκευη ανεξαρτητως κατασκευαστη δεν υπαρχει καμια επιπλεον ρυθμιση εκτος απο τις ιδιες γνωστες πλεον ρυθμισεις (APN , gateway , port κλπ)

 

Δεν μπορει να αλλαχθει καποια ρυθμιση γιατι απλα δεν υπαρχει .

 

Ουτε σε Νοκια , ουτε σε Se ουτε σε LG κλπ .

Επαναλαμβανω , κανουν καποιες δουλειες στην ΤΙΜ για να "παιξει" κατι ακομα σε κανενα μηνα περιπου .

 

Ειναι ιδιαιτερα πιθανον να εχει παρουσιαστει σαν προβλημα (ειτε σαν οριο που εχει τεθει ειτε σαν π.χ. timeout απο ενα χρονικο σημειο και μετα) και απλα δεν εχουν παρει χαμπαρι τιποτα .

 

Ουτε η πρωτη φορα ειναι ουτε η τελευταια που κατι δεν δουλευει σωστα στο δικτυο τους και δεν εχουν καταλαβει τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποκλείεται να μην το έχουν καταλάβει. Είναι μαθηματικά βέβαιο ότι έφτασε στα αυτιά τους. Διότι δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν καλέσει στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και διαμαρτυρήθηκαν γι αυτό το θέμα... Αλλά και εκτός αυτού και οι ίδιοι υπάλληλοι της ΤΙΜ (απ όσο γνωρίζω) έχουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν ειναι δυνατόν λοιπόν να μην το γνωρίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην το έχουν καταλάβει. Είναι μαθηματικά βέβαιο ότι έφτασε στα αυτιά τους. Διότι δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν καλέσει στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και διαμαρτυρήθηκαν γι αυτό το θέμα... Αλλά και εκτός αυτού και οι ίδιοι υπάλληλοι της ΤΙΜ

Έχω στείλει e-mail στο τμήμα του TIMplus και έχω θέσει το ερωτημά μου σχετικά με το θέμα.Τώρα περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει e-mail στο τμήμα του TIMplus και έχω θέσει το ερωτημά μου σχετικά με το θέμα.Τώρα περιμένω απάντηση.

Θέλεις να σου πω και την απάντησή τους; Ασ' το λοιπόν. Εδώ θέλει άγρια πράγματα εαν φυσικά είναι θέμα δικό τους.

Τουλάχιστον όσοι επικοινωνήσετε με το cs να έχετε επιθετικό και καυστικό ύφος... :p

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην το έχουν καταλάβει. Είναι μαθηματικά βέβαιο ότι έφτασε στα αυτιά τους. Διότι δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν καλέσει στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και διαμαρτυρήθηκαν γι αυτό το θέμα... Αλλά και εκτός αυτού και οι ίδιοι υπάλληλοι της ΤΙΜ (απ όσο γνωρίζω) έχουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν ειναι δυνατόν λοιπόν να μην το γνωρίζουν.

 

 

To να αναφερεις κατι στο CS δεν ειναι σαν να ενημερωνεις το τμημα που ειναι υπευθυνο για αυτα τα προβληματα .

Απο το CS , αν καποια στιγμη γινουν αρκετα παραπονα , θα παει σαν request λιγο πιο πανω σε αρμοδιο τμημα το οποιο θα το μεταβιβασει σε αλλο κλπ .

Μην νομιζεις οτι το CS (παντου , αλλα ειδικα στην ΤΙΜ) εχει καμια αμμεση ενημερωση για το τι συμβαινει τεχνικα στο δικτυο τους και φυσικα δεν εχει και την δυνατοτητα να ενημερωνει απευθειας αυτους που πρεπει .

 

Οσο για τους ιδιους τους υπαλληλους της ΤΙΜ , αν ενας υπαλληλος του marketing π.χ. εχει το ιδιο προβλημα , επισης δεν ειναι ακριβως αμμεση η επικοινωνια που μπορει να εχει με τους αρμοδιους .

 

 

Για την ΤΙΜ μιλαμε , που δυστυχως τις καταστασεις δισλειτουργιας που αναφερει κανεις για πλακα πολλες φορες τις κανουν πραξη .

Link to comment
Share on other sites

To να αναφερεις κατι στο CS δεν ειναι σαν να ενημερωνεις το τμημα που ειναι υπευθυνο για αυτα τα προβληματα .

Απο το CS , αν καποια στιγμη γινουν αρκετα παραπονα , θα παει σαν request λιγο πιο πανω σε αρμοδιο τμημα το οποιο θα το μεταβιβασει σε αλλο κλπ .

Μην νομιζεις οτι το CS (παντου , αλλα ειδικα στην ΤΙΜ) εχει καμια αμμεση ενημερωση για το τι συμβαινει τεχνικα στο δικτυο τους και φυσικα δεν εχει και την δυνατοτητα να ενημερωνει απευθειας αυτους που πρεπει .

 

Οσο για τους ιδιους τους υπαλληλους της ΤΙΜ , αν ενας υπαλληλος του marketing π.χ. εχει το ιδιο προβλημα , επισης δεν ειναι ακριβως αμμεση η επικοινωνια που μπορει να εχει με τους αρμοδιους .

 

 

Για την ΤΙΜ μιλαμε , που δυστυχως τις καταστασεις δισλειτουργιας που αναφερει κανεις για πλακα πολλες φορες τις κανουν πραξη .

Προς θεού δεν ζω σε ουτοπία φίλε μου. Δεν είπα ότι με το να αναφέρεις το πρόβλημά σου στο cs έχει λυθεί κι όλας. Απλά εαν επιμείνεις και έχεις έντονο καυστικό ύφος ίσως κάτι να προωθηθεί το ζήτημά σου.

Και δεν μιλάω έτσι... Ξέρω που μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Προς θεού δεν ζω σε ουτοπία φίλε μου. Δεν είπα ότι με το να αναφέρεις το πρόβλημά σου στο cs έχει λυθεί κι όλας. Απλά εαν επιμείνεις και έχεις έντονο καυστικό ύφος ίσως κάτι να προωθηθεί το ζήτημά σου.

Και δεν μιλάω έτσι... Ξέρω που μιλάω.

 

 

 

Δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να σε προσβαλω ή να μειωσω αυτα που ειπες :)

 

Λιγη διαθεση να κραξω για αλλη μια φορα την ΤΙΜ ειχα μονο :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να σε προσβαλω ή να μειωσω αυτα που ειπες :)

 

Λιγη διαθεση να κραξω για αλλη μια φορα την ΤΙΜ ειχα μονο :) :) :)

:lol: ΑΦού κατά βάθος αγαπάς την ΤΙΜ...γιατί τα λες αυτά;;;:p

Το ξέρω αυτό που είπες απλά...δοκίμαζα! Άνθρωπος είμαι.

Πάντως το πρόβλημα είναι σίγουρα time out...!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να σε προσβαλω ή να μειωσω αυτα που ειπες :)

 

Λιγη διαθεση να κραξω για αλλη μια φορα την ΤΙΜ ειχα μονο :) :) :)

Μα δεν μειώθηκα! Απλά κράξιμο κράξιμο να στέκουν αυτά που λέμε!!!!

Και εγώ έκραξα :p Αλλά με μέτρο!!!!! :p

Πλάκα κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μειώθηκα! Απλά κράξιμο κράξιμο να στέκουν αυτά που λέμε!!!!

Και εγώ έκραξα :p Αλλά με μέτρο!!!!! :p

Πλάκα κάνω!

 

 

 

Παιδες και εγω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα με W810i ενω με ΚΟΣΜΟΤΕ δεν ειχα προβλημα...Πειρα τηλ στο CS ΑΛΛΑ πεφτω σε ασχετους...και μαλιστα την 1η φορα με ρωτησε η υπαλληλος "εχετε ξανακαλεσει γιατι μου ειπαν οτι το προβλημα εχει καταχωρηθει στο τεχνικο τμημα.." και της απαντησα οτι δεν ειμουν εγω αλλα αρκετοι συνδρομητες που εχουν προβλημα... και σαν χαζη λεει "και εσεισ που το ξερετε για αρκετους συνδρομητες?" αντε βγαλε ακρη...καντε κατι ρε καποιοσ με κανα κοννε στην ΤΙΜ ? ... Ουτε ενα μπ3 1200κβ δεν μπορω να κατεβασω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Τι λεs τώρα? Στην ΤΙΜ είναι σχετικοι,όχι άσχετοι!;) πλάκα κάνω. Είναι σε ποιο υπάληλο θα 'πέσειs'... Σιγά ολόκληρο w800 να μην κατεβάζει άνω των 1024ΚΒ. Φίλε μου αυτό δεν γινεται απο το κινητό αλλά 100% έχει βάλει όριο η ΤΙΜ. Εγώ λέω να τουs πάρουμε τηλέφωνο και να τουs κράξουμε να απενεργοποιήσουν το όριο. Πρέπει να πάρουμε όλοι σε μια συγκεκριμένη ώρα!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Τι λεs τώρα? Στην ΤΙΜ είναι σχετικοι,όχι άσχετοι!;) πλάκα κάνω. Είναι σε ποιο υπάληλο θα 'πέσειs'... Σιγά ολόκληρο w800 να μην κατεβάζει άνω των 1024ΚΒ. Φίλε μου αυτό δεν γινεται απο το κινητό αλλά 100% έχει βάλει όριο η ΤΙΜ. Εγώ λέω να τουs πάρουμε τηλέφωνο και να τουs κράξουμε να απενεργοποιήσουν το όριο. Πρέπει να πάρουμε όλοι σε μια συγκεκριμένη ώρα!

 

file egw katevazw aneta xwris kanena orio...mallon kati tha paizei me tis suskeyes kai oxi apo tin TIM.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

file egw katevazw aneta xwris kanena orio...mallon kati tha paizei me tis suskeyes kai oxi apo tin TIM.

Φίλε το site που μου έδωσεs με pm όντωs έχει αρχεία άνω των 1ΜΒ. Δοκίμασα να κατεβάσω ένα βίντεο μεγέθουs 2.1ΜΒ και δεν κατέβηκε..

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

file egw katevazw aneta xwris kanena orio...mallon kati tha paizei me tis suskeyes kai oxi apo tin TIM.

Φίλε το site που μου έδωσεs με pm όντωs έχει αρχεία άνω των 1ΜΒ. Δοκίμασα να κατεβάσω ένα βίντεο μεγέθουs 2.1ΜΒ και δεν κατέβηκε..

 

egw ta katevazw ola aneta..den yparxei orio. isws oi 3G suskeyes na katevazoun xwris orio enw oi GPRS na exoun orio.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

egw ta katevazw ola aneta..den yparxei orio. isws oi 3G suskeyes na katevazoun xwris orio enw oi GPRS na exoun orio.

Το δικό μου που είναι 3G (N70) και δοκίμασα συνδεδεμένος σε δίκτυο 3G, γιατί αρνήθηκε να κατεβάσει;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα κι από μένα με 3G LG U8210... Ίσως να παίζει κάτι με κάποια πα** που έκαναν οι τεχνικοί ή πάλι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με τις ΤΙΜ συσκευές (που δεν το νομίζω).
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

egw ta katevazw ola aneta..den yparxei orio. isws oi 3G suskeyes na katevazoun xwris orio enw oi GPRS na exoun orio.

Το δικό μου που είναι 3G (N70) και δοκίμασα συνδεδεμένος σε δίκτυο 3G, γιατί αρνήθηκε να κατεβάσει;

 

den kserw file...egw me motorola v1050 katevazw aneta..

Link to comment
Share on other sites

Aκομα μεγαλυτερη ταχυτητα δεν ηθελαν?

Καλα να παθουν .... :lol: :lol: :lol:

 

Dromea , ψαξε για καινουρια globetrotter και ασε τα ποστ μου ησυχα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ χθες κατέβασα αρχείο 320ΚΒ (mp3) στο κινητό μου. Σε LG U8210 που κατεβάζει μέχρι 300ΚΒ... Και χωρίς να πειράξω καθόλου τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ χθες κατέβασα αρχείο 320ΚΒ (mp3) στο κινητό μου. Σε LG U8210 που κατεβάζει μέχρι 300ΚΒ... Και χωρίς να πειράξω καθόλου τις ρυθμίσεις.

Και εγώ σήμερα κατέβασα 1030ΚΒ ενώ κανονικά η ΤΙΜ κατεβάζει έως 1024. Για δοκίμασε να κατεβάσεις μεγαλύτερο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πρόβλημα στο λογισμικό ήταν και πέρασε :p

Όχι που αμέσως αρχίσατε να κράζετε!

Ορίστε γύρισε ο τεχνικός από τις διακοπές του και πρόσεξε ότι άφησε τρύπες πίσω του! :p Έβαλε και το χεράκι της και η εξυπηρέτηση φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πρόβλημα στο λογισμικό ήταν και πέρασε :p

Όχι που αμέσως αρχίσατε να κράζετε!

Ορίστε γύρισε ο τεχνικός από τις διακοπές του και πρόσεξε ότι άφησε τρύπες πίσω του! :p Έβαλε και το χεράκι της και η εξυπηρέτηση φυσικά!

Για να δούμε. Θα δείξει στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά εγώ ακόμα μέχρι 1024 μπορώ να κατεβάσω....

Και εγω...Μα τι θα γινει επιτελους ? ... τοσο χαλια συστημα?...

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω...Μα τι θα γινει επιτελους ? ... τοσο χαλια συστημα?...

Ας ελπίσουμε πως θα το βελτιώσει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...