Jump to content

Wind GPRS: download εώs 1024kb


Mitsos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κατεβάζεις με αυτές τις ρυθμίσεις μέχρι πόσο;

Ε, λογικά απεριόριστο. Δεν έβαλα και αρχείο 100ΜΒ να δω... :p Πάντως το όριο αυτό το έχω ξεπεράσει... Επαναλαμβάνω πριν κανένα μήνα. Μέσα σε αυτό το μήνα... πολλά έχουν γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τόσα πειράματα αλλά με το ΤΙΜ ΙΝΤΕΡΝΕΤ κατεβάζει πάνω από 1ΜΒ... με το κανονικό τίποτα... :(

Ετοιμάσου λοιπόν τώρα για ένα σοκ (στις χρεώσεις εννοώ...)!

Link to comment
Share on other sites

Στο 'πα δεν παίζουν με το ΤΙΜ Internet...

Μην παίζει ρόλο ο αριθμόs θύραs στο να μην κατεβάζει στο TIM GPRS?

Τι να βάλω? το 8080,9401 ή 9201? Εσένα ποιόs είναι ο αριθμόs θύραs ???

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Μήπως έχεις πρόβλημα με τη συσκευή σου; μήπως με τη μνήμη σου; Εγώ κατεβάζω κανονικά... Μάλιστα πρόσφατα (πριν κανένα μήνα) κατέβασα ένα αρχείο γύρω στα 2ΜΒ...

Όταν βάζω cosmote κατεβάζει κανονικά αρχεία πάνω απο 1ΜΒ. Και έναs φίλοs μου που έχει το Nokia 6680 πάλι δεν κατεβάζει. Και του sidera1985 το ίδιο. Για ξαναδοκίμασε.δεν νομίζω να κατεβεί αν είναι πάνω απο 1ΜΒ.

 

mitso giati anafereis to onoma mou??egw den eipa kati tetoio.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

mitso giati anafereis to onoma mou??egw den eipa kati tetoio.

Aν θυμάσε τότε που κάναμε chat στο site όταν είχαμε συζήτηση με το συγκεκριμένο θέμα είπεs εσύ ό,τι δεν κατεβάζειs πάνω από 1mb ....

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο αυτό που λες το πιθανότερο είναι να μην ισχύει... Γιατί δεν είναι λογικό. Το πιο πιθανό είναι να είναι θέμα συσκευής και μάλλον μνήμης. Άλλωστε σκέψου από το πιο απλό: η ΤΙΜ δίνει υπηρεσίες όπως τα Μουσικά Κομμάτια τα οποία είναι σίγουρα πάνω από 1ΜΒ. Δεν γίνεται την ίδια στιγμή που η ίδια επιβάλει download περιεχομένου άνω του ενός ΜΒ η ίδια να βάζει όριο το 1ΜΒ. Άσε που αν το έκανε αυτό θα πρέπει να το αναφέρει. Και πέρα από αυτό δεν στέκει κιόλας διότι εφόσον δεν υπάρχει χρέωση ανά είσοδο δεν θα είχε λόγο να σε κάνει να δοκιμάζεις και να ξαναδοκιμάζει ή να μπαίνεις και να ξαναβγαίνεις ή οτιδήποτε άλλο. Αυτό θα ήταν εκδικητικό και δεν αρμόζει σε μια εταιρία η εκδικητικότητα.
Link to comment
Share on other sites

εγώ όχι 1024...ούτε 350ΚΒ δεν έχω κατεβάσε!

Προφανώς δεν ισχύει το όριο του 1024ΚΒ αλλά κάτι μικρότερο! Μπορεί παλιότερα να είχαν ανοικτό το downloading μεγαλύτερων αρχείων.

 

Πάντως είναι άσχημο που το εφάρμοσαν.αυτό δεν είναι ιντερνετ,συγνώμη κιόλας.Δεν είναι θέμα γκρίνιας αλλά αφού δεν υπάρχει ογκοχρέωση δεν υπάρχει περιορισμός σε αυτά που μπρορείς να κατεβάσεις.Και τι να σε αφήνει να κατεβάσεις 5 κομμάτια των 100ΚΒ,τι να σε αφήνει 500ΚΒ συνεχόμενα.Απαράδεκτα μέτρα τα θεωρώ προσωπικά.Ειδικά για αυτούς που χρησιμοποιούν TIM PLUS over 3g πολύ περιοριστικό:O Πάντως 100% παλιότερα σου επέτρεπε και η ΤΙΜ Mitsos15 να κατεβάσεις όχι 5ΜΒ....100ΜΒ.Τώρα μπήκαν αυτά τα μέτρα! Και δεν είναι λόγω κατάχρησης(μια χαρά πήγαινε και πάει το plus,ειδικά μέσω 3g φυσάει) αλλά λόγω κάλου στον εγκέφαλο.

Τελικά μάλλον aDsl με κλειστές τις πόρτες p2p μου θυμίσει.πολύ τραβηγμένο αυτό που έχει κάνει η ΤΙΜ,πράγματι...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1/2 Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ένα on/off και πιστεύω πωs θα μπορείs να κατεβάζειs όπωs και παλιά. Αυτό μου έκανε και εμένα το Sony Ericsson k300i και κατέβαζα εωs 500kb.Αλλά μετά από μία επαναφορά και ένα on/off κατέβαζα εώs 1024kb δηλαδή το όριο που έχει η ΤΙΜ στο download.

Συμφωνώ μαζί σου για το ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αφού υπάρχει απεριόριστη πλοήγηση στο TIMplus με non stop, πρέπει να υπάρχει και απεριόριστο download και όχι 1024ΚΒ. Τουλάχιστον έπρεπε να ενημερώσουν τον κόσμο.Και αν τουs πάρειs τηλ. θα σου πούν πωs δεν υπάρχει κάποιο όριο στο κατέβασμα...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

mitso giati anafereis to onoma mou??egw den eipa kati tetoio.

Aν θυμάσε τότε που κάναμε chat στο site όταν είχαμε συζήτηση με το συγκεκριμένο θέμα είπεs εσύ ό,τι δεν κατεβάζειs πάνω από 1mb ....

 

file den isxyei kati tetoio..egw den exw epthei pote sto site kai se chat. se parakalw min anafereis to onoma mou ksana .

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αφού υπάρχει απεριόριστη πλοήγηση στο TIMplus με non stop, πρέπει να υπάρχει και απεριόριστο download και όχι 1024ΚΒ. Τουλάχιστον έπρεπε να ενημερώσουν τον κόσμο.Και αν τουs πάρειs τηλ. θα σου πούν πωs δεν υπάρχει κάποιο όριο στο κατέβασμα...

Ναι γιατί δεν υπάρχει. Μην επιμένεις. Τώρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα (αν όχι με τη συσκευή σου αλλά με το δίκτυο) τότε θα λυθεί σύντομα.

Η ΤΙΜ πάντως ΔΕΝ βάζει όριο σε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί δεν υπάρχει. Μην επιμένεις. Τώρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα (αν όχι με τη συσκευή σου αλλά με το δίκτυο) τότε θα λυθεί σύντομα.

Η ΤΙΜ πάντως ΔΕΝ βάζει όριο σε κάτι τέτοιο.

βρε Χρήστο,χθες στο MSN δε μου είπες ότι ακόμα και στο LG δε μπορούσες να κατεβάσεις ένα μικρό όγκο δεδομένων παρόλο που παλιότερα μπορούσες;

Εγώ μάλλον δε το βλέπω ως πρόβλημα αλλά ως περιορισμό.

Αν πάντως δεν είναι πρόβλημα τότε είναι τραβηγμένο...

με άλλα κινητά έχετε πρόβλημα; μη μιλάμε πάντα με K300i και LG...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βρε Χρήστο,χθες στο MSN δε μου είπες ότι ακόμα και στο LG δε μπορούσες να κατεβάσεις ένα μικρό όγκο δεδομένων παρόλο που παλιότερα μπορούσες;

Εγώ μάλλον δε το βλέπω ως πρόβλημα αλλά ως περιορισμό.

Αν πάντως δεν είναι πρόβλημα τότε είναι τραβηγμένο...

με άλλα κινητά έχετε πρόβλημα; μη μιλάμε πάντα με K300i και LG...

Σου είπα ότι ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ όχι ότι μπαίνει και δεν μπορείς να κατεβάσεις... Να καταλαβαίνουμε τι λέμε... Και έφταιγε το αρχείο και όχι η ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

βρε Χρήστο,χθες στο MSN δε μου είπες ότι ακόμα και στο LG δε μπορούσες να κατεβάσεις ένα μικρό όγκο δεδομένων παρόλο που παλιότερα μπορούσες;

Εγώ μάλλον δε το βλέπω ως πρόβλημα αλλά ως περιορισμό.

Αν πάντως δεν είναι πρόβλημα τότε είναι τραβηγμένο...

με άλλα κινητά έχετε πρόβλημα; μη μιλάμε πάντα με K300i και LG...

Nαι. Έχει έναs φίλοs μου το 6680 και κατεβάζει εώs 1mb

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα ότι ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ όχι ότι μπαίνει και δεν μπορείς να κατεβάσεις... Να καταλαβαίνουμε τι λέμε... Και έφταιγε το αρχείο και όχι η ΤΙΜ.

 

εγώ πάντως έχω δοκιμάσει σε πάρα πολλά site.Σε ένα που έχει AMR/mp3 φαίνεται αυτό που λέω.AMR μέχρι 320ΚΒ τα κατεβάζεις κανονικά,από το ίδιο site τα mp3 καπούτ.Δοκίμασε και πες μας...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα ότι ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ όχι ότι μπαίνει και δεν μπορείς να κατεβάσεις... Να καταλαβαίνουμε τι λέμε... Και έφταιγε το αρχείο και όχι η ΤΙΜ.

Aπ'ότι φαίνετε εσύ είσαι ο τυχερόs ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα οδηγηθούμε στην παράνοια εδώ μέσα να ξεκαθαρίσουμε ότι η ΤΙΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να βάλει τέτοιο όριο χωρίς πρώτα να ειδοποιήσει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Το πιθανότερο είναι να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο δίκτυο ή να γίνονται αναβαθμίσεις οπότε ΥΠΟΜΟΝΗ. Τώρα το να λέμε ότι μας έρθει και να μιλάμε και να μην καταλαβαινόμαστε δεν έχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω δοκιμάσει σε πάρα πολλά site.Σε ένα που έχει AMR/mp3 φαίνεται αυτό που λέω.AMR μέχρι 320ΚΒ τα κατεβάζεις κανονικά,από το ίδιο site τα mp3 καπούτ.Δοκίμασε και πες μας...

Εγώ στο sagem myv-55 που είχα κατέβαζα αρχεία εώs 310ΚΒ...Εσύ τι κινητό έχειs και δεν μπορείs??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...