Jump to content

Batman Movies


tasosmaroulitsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γνωμη εχετε για την αποψη πολλων οτι ο Τζονι Ντεπ θα μπορουσε να στηριξει επαξια τον ρολο του Τζοκερ;:worry:

 

Προσωπικά πιστεύω οτι η ταινία αυτή δίχως τον Ledger δεν είναι παρά μια "ordinary" ταινία.

Μονο και μόνο γι'αυτόν θα προτείνω στους φίλους μου να δουν την ταινία!

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι γνωμη εχετε για την αποψη πολλων οτι ο Τζονι Ντεπ θα μπορουσε να στηριξει επαξια τον ρολο του Τζοκερ;:worry:

σιγουρα θα μπορουσε.αλλα θα ηταν διαφορετικος απο τον λετζερ.οπως και ο καθε ενας θα ηταν διαφορετικος απο αλλον

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

...αν διαγράφηκε μια φορά, γιατί να μην διαγραφεί και μια δεύτερη;

 

Το μποξ όφις έχει άλλωστε τον τελευταίο λόγο.

 

Δεν μπορείς να κοροϊδεύεις το κοινό σου συνέχεια εκτός αν είσαι το Lost :rolleyes:

Ξεκίνησαν από την αρχή γιατί τα Batman Forever & Batman and Robin ήταν τραγικά και ειδικά το δεύτερο μια μεγάλη αποτυχία. Τώρα έχουν στα χέρια τους μια τεράστια επιτυχία που μάζεψε εξαιρετικές κριτικές οπότε...

 

Τι γνωμη εχετε για την αποψη πολλων οτι ο Τζονι Ντεπ θα μπορουσε να στηριξει επαξια τον ρολο του Τζοκερ;:worry:

 

Εγώ λέω να πάει διακοπες ο Τζόνι Ντεπ μην πάθει καμιά υπερκόπωση. Κανείς δεν πρόκειται να αγγίξει το ρόλο του Joker για πολλά πολλά χρόνια.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κοροϊδεύεις το κοινό σου συνέχεια εκτός αν είσαι το Lost :rolleyes:

 

To πρώτο Μπάτμαν γυρίστηκε το 1989. Από τότε έχουν περάσει 19 χρόνια. Δεν είναι ακριβώς αυτό που θα έλεγε κανείς "συνέχεια", δε νομίζεις?! :shifty:

 

Ξεκίνησαν από την αρχή γιατί τα Batman Forever & Batman and Robin ήταν τραγικά και ειδικά το δεύτερο μια μεγάλη αποτυχία. Τώρα έχουν στα χέρια τους μια τεράστια επιτυχία που μάζεψε εξαιρετικές κριτικές οπότε...

 

Ναι, όπως το είπες, αλλά τώρα όμως. Μπορείς όμως να ξέρεις σίγουρα και να εγγυηθείς ότι το τρίτο ή το τέταρτο από τα νέα Μπάτμαν θα είναι εξίσου επιτυχίες? Το πιο απλό πράγμα σου λέω: Πες ότι δεν τα βρίσκει ο Μπέηλ στο οικονομικό, φεύγει, και ο επόμενος που αναλαμβάνει τον ρόλο είναι αποτυχία. Δεν είναι και τόσο απίθανο. Ούτε κάτι που δεν έχει ξαναγίνει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με Μάρβιν και για το Lost :p και για τον Τζόνυ Ντεπ.

Μετά από αυτό που έκανε ο Heath Ledger, θα ήταν κρίμα να ξεπέσει ο ρόλος σε καρτουνίστικες μανιέρες τύπου Πειρατές της Καραιβικής ( όσο καλός κι αν είναι ο Τζόνυ Ντεπ και φοβερός στο Sweeney Todd IMO, προσωπικά δεν τον άντεχα καθόλου πλέον στους Πειρατές) και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα το απέφευγε αυτό το στυλ.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο Μπάτμαν γυρίστηκε το 1989. Από τότε έχουν περάσει 19 χρόνια. Δεν είναι ακριβώς αυτό που θα έλεγε κανείς "συνέχεια", δε νομίζεις?! :shifty:

 

Ακριβώς αυτό λέω. Πρέπει να περάσει κάποιος καιρός για να ξεχαστούν οι παλιές ταινίες ώστε να ξεκινήσεις από την αρχή.

Το "συνέχεια" πήγαινε στο 2005 και το Batman Begins. Έκαναν ένα rebooting της σειράς τότε, αν το Dark Knight αποτύγχανε δε νομίζω ότι θα μπορούσαν να ξαναρχίσουν από την αρχή τόσο σύντομα.

Δες το Hulk: αποτυχία πριν 3-4 χρόνια το έργο του Ang Lee, καινούριο έργο φέτος και πάλι αποτυχία παρότι λέγεται ότι ήταν αρκετά καλύτερο.

 

Ναι, όπως το είπες, αλλά τώρα όμως. Μπορείς όμως να ξέρεις σίγουρα και να εγγυηθείς ότι το τρίτο ή το τέταρτο από τα νέα Μπάτμαν θα είναι εξίσου επιτυχίες? Το πιο απλό πράγμα σου λέω: Πες ότι δεν τα βρίσκει ο Μπέηλ στο οικονομικό, φεύγει, και ο επόμενος που αναλαμβάνει τον ρόλο είναι αποτυχία. Δεν είναι και τόσο απίθανο. Ούτε κάτι που δεν έχει ξαναγίνει.

 

Δεν μπορώ να το ξέρω σίγουρα. Είμαι βέβαιος όμως ότι ακόμα και αν όλοι οι βασικοί συντελεστές φύγουν από το project το studio θα το συνεχίσει προσπαθώντας να κρατήσει όση από τη λάμψη και την επιτυχία του Σκοτεινού Ιππότη μπορεί και ότι την "continuity" των προηγούμενων ταινιών θα την σεβαστούν σίγουρα. Όταν έφυγαν οι Burton & Keaton η Warner συνέχισε με νεα πρόσωπα και τα ημιτραγικά αποτελέσματα που όλοι ξέρουμε. Δεν ανέστησαν όμως ούτε τον Τζόκερ, ούτε τον Πιγκουίνο ούτε την Κατγούμαν.

Και αν αποτύχουν την ξέρουν τη συνταγή, στο συρτάρι για δέκα χρόνια και μετά πάλι απ' την αρχή.

 

@ isolde: για το Lost το λέω με αγάπη :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό λέω. Πρέπει να περάσει κάποιος καιρός για να ξεχαστούν οι παλιές ταινίες ώστε να ξεκινήσεις από την αρχή.

Το "συνέχεια" πήγαινε στο 2005 και το Batman Begins. Έκαναν ένα rebooting της σειράς τότε, αν το Dark Knight αποτύγχανε δε νομίζω ότι θα μπορούσαν να ξαναρχίσουν από την αρχή τόσο σύντομα.

Δες το Hulk: αποτυχία πριν 3-4 χρόνια το έργο του Ang Lee, καινούριο έργο φέτος και πάλι αποτυχία παρότι λέγεται ότι ήταν αρκετά καλύτερο.

 

Άρα τελικά δεν λέμε κάτι διαφορετικό. :)

 

Όταν έφυγαν οι Burton & Keaton η Warner συνέχισε με νεα πρόσωπα και τα ημιτραγικά αποτελέσματα που όλοι ξέρουμε. Δεν ανέστησαν όμως ούτε τον Τζόκερ, ούτε τον Πιγκουίνο ούτε την Κατγούμαν.

Και αν αποτύχουν την ξέρουν τη συνταγή, στο συρτάρι για δέκα χρόνια και μετά πάλι απ' την αρχή.

 

Αυτό λέω και εγώ. Δεν μπορεί να προδικάσει κανείς ότι επειδή πέθανε σε μια ταινία ένας χαρακτήρας.... αυτό ήταν τελείωσε και δεν θα τον ξαναδούμε ποτέ

 

Επίσης, την Catwoman βεβαίως και την ανάστησαν.

 

http://www.imdb.com/title/tt0327554/

 

Καλύτερα όμως να έμενε ψόφια.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, την Catwoman βεβαίως και την ανάστησαν.

 

http://www.imdb.com/title/tt0327554/

 

Καλύτερα όμως να έμενε ψόφια.

 

Το είχα ξεχάσει αυτό...Δεν το έχω δει ευτυχώς.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ο Hulk νομίζω πως δεν είναι αρκετά ενδιαφέρων για να σηκώσει μια κινηματογραφική ταινία, 2/2 αποτυχίες αυτό δείχνουν. ΟΚ, εκνευρίζεται - πρασινίζει - τα σπάει όλα, το βλέπεις μία, δύο φορές μετά βαριέσαι.

 

Προσωπικά έχω την αίσθηση πως δεν γλυτώνουμε το strike three...

 

Το είδα χθες βράδυ το έργο σε θερινό.

 

Πολύ καλή ταινία. Εχω δει όλα τα Μπάτμαν μέχρι τώρα. Ο Τζόκερ του Νίκολσον ήταν ο τζόκερ από το κόμικ καρτουνίστικο όπως έχει ήδη ειπωθεί ενώ του Λέτζερ ήταν ο τζόκερ ο ψυχασθενής. Δεν θα συγκρίνω γιατί είναι διαφορετικές ερμηνείες σε διαφορετικού είδους ταινίες με το ίδιο θέμα. Και οι δύο μου άρεσαν.

 

Ωστόσο δεν περίμενα

να σκοτωθεί ο Two-face στο τέλος. Περίμενα ότι θα τον δούμε στο επόμενο. Επίσης με χάλασε το τέλος που ο Μπάτμαν παίρνει πάνω του όλη την ευθύνη και γίνεται καταζητούμενος. Ο τζόκερ δεν πέθανε αλλά να δω ποιός ηθοποιός θα τολμήσει να τον κάνει σε μελλοντική ταινία έχοντας το βάρος του νεκρού Λέτζερ.

 

 

Δεν πέθανε. Μπορεί να έδειξε ότι πέθανε, αλλά δεν πέθανε. :p

 

 

θα υπαρξει και συνεχεια?

 

Φυσικά. :)

 

Ο θάνατος του Joker στο Batman του 1989 δεν είναι πια spoiler :lol:

Οι δύο ταινίες δεν έχουν σχέση η μία με την άλλη. Με το Batman Begins η μυθολογία των τεσσάρων παλιών ταινιών είναι σαν να διαγράφηκε και ο Batman ξεκίνησε από την αρχή, δε δεσμεύεται από τίποτα απ' όσα είδαμε τότε.

Ξαναείδαμε ήδη τους Joker & Two-face και δεν θα είναι παράξενο αν στην επόμενη ταινία εμφανιστεί κάποιος εκ των Penguin, Riddler, Catwoman, Mr. Freeze κλπ.

 

Τον Two-Face ελπίζω πως δεν θα τον αναστήσουν στο επόμενο με δικαιολογίες του στυλ "δεν ήταν και τόσο ψηλά που έπεσε". Θα καθιστούσε τη θυσία του Batman να αναλάβει την ευθύνη για τις δολοφονίες του εντελώς ανούσια και θα χάλαγε την πολύ καλή γευση που μου άφησε το Dark Knight.

 

 

Μπα, είμαι σίγουρος πως θα επιστρέψει, ο αποθανών.

 

 

Όσο για την επόμενη ταινία, μου φάνηκε κάπου πως είδα μία νύξη για Catwoman, μπορεί να κάνω και λάθος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

το ακουσα κι εγω αυτο για την κατγουμαν,συγκεκριμενα ακουσα και ποια θα πρωταγωνιστησει αλλα δεν μου ερχεται τωρα.

 

τζολι ακουσα ή κανω λαθος?μη παρω και κανενα στο λαιμο μου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το ακουσα κι εγω αυτο για την κατγουμαν,συγκεκριμενα ακουσα και ποια θα πρωταγωνιστησει αλλα δεν μου ερχεται τωρα.

 

τζολι ακουσα ή κανω λαθος?μη παρω και κανενα στο λαιμο μου

 

Δεν το άκουσα κάπου, στη ταινία το παρατήρησα... Μπορεί να κάνω και λάθος...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησες τότε που ο Fox έδειχνε την στολή στον Batman ή κάτι τέτοιο, και είπε για προστασία από "cats" εκτός των άλλων

 

Πάντως Ό,ΤΙ και να ακούτε τώρα για συνέχεια, εχθρούς, συμμάχους κ.λπ. είναι απλά φήμες.

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησες τότε που ο

Fox έδειχνε την στολή στον Batman ή κάτι τέτοιο, και είπε για προστασία από "cats" εκτός των άλλων

 

Α γειά σου. Εκεί το άκουσα! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αποσπασμα απο την κριτικη του Δημητρη Δανικα στα Νεα:

 

"Η αντικειμενική αναγκαιότητα που ενεργοποιεί τη φαντασία του θεατή και φέρνει στο προσκήνιο τον Άνθρωπο-Νυχτερίδα, έναν χάρτινο ήρωα που θα ξεκαθαρίσει την κόπρο του Αυγείου για να λάμψει η Δικαιοσύνη, είναι ακριβώς η ίδια εκείνη που φτιάχνει και τον Joker. Η ανικανότητα και κυρίως η διαφθορά και η διαπλοκή του κράτους με το παρακράτος και το οργανωμένο έγκλημα. Χωρίς αυτά, Βatman και Joker είναι πράγματα άσχετα και εντελώς εξωφρενικά. Απ΄ αυτήν την αντίφαση αποκαλύπτεται η λαθροχειρία και η πανουργία των αδελφών Νόλαν Γιατί, Αστυνομία (Γκάρι Όλντμαν) και Εισαγγελία (Άαρον Έκχαρτ) όχι μόνο συνεργάζονται στενά και συστηματικά με τον Βatman αλλά και μαζί συνιστούν την Αγία Τριάδα. Δηλαδή ποια η διαπλοκή; Ο χαφιεδισμός μερικών ασήμαντων μπάτσων; Ας καγχάσω δυνατά. Επομένωςκαι με την εξαίρεση του εισαγγελέα που στη συνέχεια παρεκκλίνει- η διαφθορά, το σκοτάδι, το έγκλημα και το απόλυτο χάος προκαλούνται μόνο από τον Joker. Έτσι ηρωικές οι Αρχές (παραχάραξη της ουσίας του αρχικού Βatman, όπου η Gotham city είναι ανοχύρωτη πόλη). Έτσι ο Βatman- δηλαδή ο μεγαλοεπιχειρηματίας- το επουράνιο πνεύμα της Αστυνομίας. Έτσι και μέσα στο σεναριακό χάος της ιστορίας ενοχοποιείται η Κίνα ως πλυντήριο της αμερικανικής Μαφίας. Κι έτσι άνθρακας το χάος, δηλαδή άπλετο φως για το αμερικανικό κράτος. Όλοι φωτεινοί, λαμπεροί και ικανοί. Από τον Μπρους Γουέιν και τη Ρέιτσελ Ντόους (Μάγκι Γκίλενχαλ, ο Θεός να την κάνει όμορφη) μέχρι τον Άλφρεντ (Μάικλ Κέιν), τον Λούσιους Φοξ (Μόργκαν Φρίμαν) και φυσικά τον Γκάρι Όλντμαν. Μ΄ έναν λόγο το Χάος, δηλαδή η ανεξέλεγκτη βία, προέρχεται από κάποια, αόρατη, εξωτερική πηγή."

 

(ολοκληρη η κριτικη, εδω)

 

Ποσο χοντρο κολλημα εχει ο Δανικας; Πρεπει παντου πια να βλεπει φαντασματα; :rolleyes::blink:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.....ασχολείστε με έναν από τους πιο μεγάλους βλάκες και κομπλεξικούς κριτικούς που έχει βγει!Ο τύπος εκτός που είναι πανάσχετος έχει βρει τον τρόπο για να μένει στο προσκήνιο κράζοντας τα πάντα!Αλλιώς είναι ένα απλό ασήμαντο κομπλεξικό ανθρωπάκι!Τώρα είναι ένα.......γνωστό ασήμαντο κομπλεξικό ανθρωπάκι!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι στην επόμενη ταινία ο TwoFace θα αναστηθεί. Εδώ έχει μάτι χωρίς βλέφαρο και τρύπα στο στόμα, στην πτώση από το 2ο όροφο θα κόλλαγε;

Ο χαρακτήρας αυτός δεν είναι που είχε υποδυθεί ο Τομι Λι Τζόουνς;

Ε πιστεύω ότι αφού είχε υπάρξει σαν κεντρικός κακός στην προηγούμενη σειρά, θα υπάρξει ξανά.

Να πω κι εγώ τη γενικότερη γνώμη μου για την ταινία: Θεωρώ ότι είναι υπέροχη και χαίρομαι που ξαναξεκίνησαν τα Batman από το Batman begins γιατί ήταν άθλια η προηγούμενη σειρά.

Μια απορία όμως: Τι μπάζο ήταν αυτή η ηθοποιός που βάλαν να υποδυθεί τη μοιραία γκόμενα της ταινίας; Δεν φτάνει που μου σπάει γενικά τα νεύρα σε όσες ταινίες την έχω δει, ήθελε να το παίξει και γκόμενα τώρα. Η προηγούμενη του Batman begins ήταν μια χαρά όμορφη κοπελίτσα...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.....ασχολείστε με έναν από τους πιο μεγάλους βλάκες και κομπλεξικούς κριτικούς που έχει βγει!Ο τύπος εκτός που είναι πανάσχετος έχει βρει τον τρόπο για να μένει στο προσκήνιο κράζοντας τα πάντα!Αλλιώς είναι ένα απλό ασήμαντο κομπλεξικό ανθρωπάκι!Τώρα είναι ένα.......γνωστό ασήμαντο κομπλεξικό ανθρωπάκι!

 

Έχει γράψει όμως πολύ καλές (σωστές) κριτικές σε αρκετές ταινίες.

 

Το Dark Knight εξακολουθεί να είναι #1 αλλά με 204.000 ψήφους στο IMDb.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι στην επόμενη ταινία ο TwoFace θα αναστηθεί. Εδώ έχει μάτι χωρίς βλέφαρο και τρύπα στο στόμα, στην πτώση από το 2ο όροφο θα κόλλαγε;

Ο χαρακτήρας αυτός δεν είναι που είχε υποδυθεί ο Τομι Λι Τζόουνς;

Ε πιστεύω ότι αφού είχε υπάρξει σαν κεντρικός κακός στην προηγούμενη σειρά, θα υπάρξει ξανά.

Να πω κι εγώ τη γενικότερη γνώμη μου για την ταινία: Θεωρώ ότι είναι υπέροχη και χαίρομαι που ξαναξεκίνησαν τα Batman από το Batman begins γιατί ήταν άθλια η προηγούμενη σειρά.

 

Ναι, και δεν ήταν καθόλου καλός.

Τα πρώτα δύο της προηγούμενης σειράς είναι πολύ καλά και κλασσικά στο είδος τους. Από το τρίτο και μετά χάλασε η συνταγή.

 

Μια απορία όμως: Τι μπάζο ήταν αυτή η ηθοποιός που βάλαν να υποδυθεί τη μοιραία γκόμενα της ταινίας; Δεν φτάνει που μου σπάει γενικά τα νεύρα σε όσες ταινίες την έχω δει, ήθελε να το παίξει και γκόμενα τώρα. Η προηγούμενη του Batman begins ήταν μια χαρά όμορφη κοπελίτσα...

 

Ναι αλλά δεν μπορούσε να παίξει γιατί την έχει δεμένη ο Tom Cruise στο υπόγειο του σπιτιού τους και κάνει πειράματα πάνω της. :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η Maggie Gylenhaal, πολύ περισσότερο από την Katie Holmes.

Ok, δεν είναι όμορφη, θεογκόμενα κλπ, έχει όμως πολύ witty φάτσα και μου φάνηκε πολύ πιο ταιριαστή στο ρόλο από την εντελώς γλυκανάλατη (και ξενέρωτη) Katie Holmes.

 

Ξέρω, ξέρω όμως..

Είμαι γυναίκα και δεν μετράει η γνώμη μου σ'αυτά! :p

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Αποσπασμα απο την κριτικη του Δημητρη Δανικα στα Νεα:

 

"Η αντικειμενική αναγκαιότητα που ενεργοποιεί τη φαντασία του θεατή και φέρνει στο προσκήνιο τον Άνθρωπο-Νυχτερίδα, έναν χάρτινο ήρωα που θα ξεκαθαρίσει την κόπρο του Αυγείου για να λάμψει η Δικαιοσύνη, είναι ακριβώς η ίδια εκείνη που φτιάχνει και τον Joker. (...). Μ΄ έναν λόγο το Χάος, δηλαδή η ανεξέλεγκτη βία, προέρχεται από κάποια, αόρατη, εξωτερική πηγή."

 

Είναι προφανές (σε μένα τουλάχιστο) ότι ο κ. Δανίκας (με τον οποίο έχω εκάστοτε συμφωνήσει σε κριτικές -φυσιολογικά), είχε στο μυαλό του έτοιμο σενάριο για το Dark Knight (μάλιστα πολύ κλισέ και προβλέψιμο από όσα διαβάζω) και περίμενε να το γυρίσουν και να του το παρουσιάσουν. Οπότε, επομενο ήταν, να περάσει στο περιθώριο, αυτό που τελικά είδε, χάνοντας εντελώς την ουσία και την αξία του. Καλά να πάθει και περαστικά του.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν μπορούσε να παίξει γιατί την έχει δεμένη ο Tom Cruise στο υπόγειο του σπιτιού τους και κάνει πειράματα πάνω της. :lol:

 

Ναι ρε μεγάλε, μπράβο, και έλεγα ποια μου θύμιζε. Η γυναίκα του Τομ Κρουζ είναι. Τι πειράματα λες ότι της κάνει ο ψυχάκιας;

:blink:
Link to comment
Share on other sites

εχει ασπαστει την σαιεντολογια και κανει κατι κουλα...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.....ασχολείστε με έναν από τους πιο μεγάλους βλάκες και κομπλεξικούς κριτικούς που έχει βγει!Ο τύπος εκτός που είναι πανάσχετος έχει βρει τον τρόπο για να μένει στο προσκήνιο κράζοντας τα πάντα!Αλλιώς είναι ένα απλό ασήμαντο κομπλεξικό ανθρωπάκι!Τώρα είναι ένα.......γνωστό ασήμαντο κομπλεξικό ανθρωπάκι!

 

Προσωπικα ασχολουμαι μονο σε ταινιες που μου εχουν αρεσει πολυ, γιατι εχω παρατηρησει οτι σε καθεμια απο αυτες, βρισκει παντα καπου να στηριχτει στην κριτικη του ωστε να πεταξει και ενα κομπλεξ του για τον καπιταλισμο, την κακη Αμερικη, κτλ. Για το γελοιο του πραγματος, δηλαδη, ασχολουμαι, οχι γιατι τον εκτιμαω.

 

Έχει γράψει όμως πολύ καλές (σωστές) κριτικές σε αρκετές ταινίες.

 

Είναι προφανές (σε μένα τουλάχιστο) ότι ο κ. Δανίκας (με τον οποίο έχω εκάστοτε συμφωνήσει σε κριτικές -φυσιολογικά), είχε στο μυαλό του έτοιμο σενάριο για το Dark Knight (μάλιστα πολύ κλισέ και προβλέψιμο από όσα διαβάζω) και περίμενε να το γυρίσουν και να του το παρουσιάσουν. Οπότε, επομενο ήταν, να περάσει στο περιθώριο, αυτό που τελικά είδε, χάνοντας εντελώς την ουσία και την αξία του. Καλά να πάθει και περαστικά του.

 

...Και δεν διαφωνω οτι μπορει να εχει γραψει και καλες κριτικες, ουτε οτι μπορει και εγω να συμφωνουσα με καποιες εξ αυτων. Το να βαζει ομως σχεδον παντα τις προσωπικες πολιτικες του αποψεις στην κριτικη του, κατανταει εμμονη, ασχετως αν συμφωνει κανεις με αυτες ή διαφωνει.

 

Εμένα μου αρέσει η Maggie Gylenhaal, πολύ περισσότερο από την Katie Holmes.

Ok, δεν είναι όμορφη, θεογκόμενα κλπ, έχει όμως πολύ witty φάτσα και μου φάνηκε πολύ πιο ταιριαστή στο ρόλο από την εντελώς γλυκανάλατη (και ξενέρωτη) Katie Holmes.

 

Ξέρω, ξέρω όμως..

Είμαι γυναίκα και δεν μετράει η γνώμη μου σ'αυτά! :p

 

Προσωπικα και οι δυο δεν μου αρεσουν εμφανισιακα. Η Gylenhaal, βεβαια, μου φαινεται πιο γλυκια. Αλλα το βασικο ειναι οτι δεν την πηραν για "ομορφη". Αν παρατηρησετε ο Γουειν κυκλοφορει παντα με τις πιο ωραιες σε σκηνες οπου συνοδευεται.

 

Το - προφανες - νοημα ειναι οτι ενω μπορει να εχει οποιαδηποτε, οντας πασιγνωστος, παμπλουτος και ωραιος, αυτος προτιμαει την κοπελα με χαρακτηρα, ηθικη, ευφυια, κτλ..;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο, νομίζω είναι σαφές ότι στην ταινία θεωρείται όσο όμορφη όσο και οι υπόλοιπες που μπορεί να κυκλοφορεί ο Μπρους. Σίγουρα έχει και τα άλλα που λες, αλλά στην ταινία είναι και καλά όμορφη. Αυτό φαίνεται από τον σχολιασμό του Joker, από το ότι είναι το μήλον της έριδος κ.λπ.

 

Προσωπικά δεν με χάλασε ιδιαίτερα καμία από τις δύο, σιγά τον ρόλο που είχαν :p.

Υποκριτικά η Gyllenhaal την παλεύει περισσότερο, ε η Holmes είναι λίγο πιο εμφανίσιμη.

 

Αν και από άποψη εμφάνισης, τα πράγματα είναι υποκειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ισχύει κάτι ενδιάμεσο από αυτά που λέτε :)

Ναι μεν δεν πρέπει να είναι εντελώς μοντέλο, προκειμένου να τονίζεται ο χαρακτήρας, η ηθική και η εξυπνάδα κλπ,

αλλά από την άλλη πλευρά, δε νομίζω ότι ο σκοπός των παραγωγών ήταν να βάλουν ένα "μπάζο" (:rolleyes:) για να υπερτονιστούν τα άλλα στοιχεία.

Η εντύπωσή μου ήταν ότι η επιλογή έγινε σε αυτό το πνεύμα-

να είναι δηλαδή απλώς "διαφορετική" από τα μοντέλα που κυκλοφορεί ο Μπρους Γουέιν, δηλ. όχι τέλεια εμφανισιακά, αλλά φυσικά όχι και χάλια.

Απλώς μια ομορφούλα, έξυπνη και καλή, ακριβώς δηλ. όπως θα μπορούσε να είναι μια παιδική του φίλη, κανονική κοπέλα δηλ, ούτε μοντέλο ούτε τίποτα, που του άρεσε από παλιά.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...