Jump to content

Φοιτητικό Internet ή Κανονικό;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

apo septembrio eimai fititis

k oi epiloges einai :

1024 me 26euros to mina on dsl kite

fititiko apo diodos 16 euro to mina 512

 

1024 me ta 1000?(pou isos pesoun kialo oi times)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ιδια απορία έχω. Να βάλω forthnet με 25euro το μήνα με 1mbit ή να βάλω hol 512 με 15euro το μήνα? Δεν μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά των 10 ευρώ το μήνα. Τι πιστεύετε ότι αξίζει.

Απ'την άλλη το ζήτημα είναι ότι στο δίοδος γράφει πως 31/07 οι προσφορές (σχεδόν όλων των παρόχων) λήγουν. Θα βγουν καινούριες από 01/08 ή απ'το καινούριο ακαδημαΐκό έτος δλδ στη 01/09?

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές στο Δίοδος συνεχώς ανανεώνονται οι ίδιες. Τώρα βέβαια έχει λογική να αλλάξουν π.χ. από Σεπτέμβρη καθώς εκτός από το νέο ακαδημαϊκό έτος που θα ξεκινήσει, θα ισχύσει επιπλέον και η αναβάθμιση των γραμμών του ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το σκεφτόμουνα κι εγώ αυτό.

Οντως φθηνό το φοιτητικό αλλά το ένα έτος είναι πολύ. Δεν ξέρουμε σε 1 έτος πόσο θα έχουν πέσει οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

apoti ematha i vivodi evgale me 20 euro

2mb .... k malista an valw k thlefono vivodi

de tha plironw k to miniaio pstn/isdn

thlefono me voip (an k de kserw analitika ti einai )

arkei pantos na kaliptete apo to diktio tis vivodi

ekei pou menw .

an kserei kaneis perisotera as pei

mi ta lew k lathos.

persi tetia epoxi edina 20 euro ston pOTE

k 30 euro to mina stin forthnet gia 384

diladi 50 euro to mina gia 384 , k tora exei 10 euro

de simferei gia 12 mines klisto

ektos k an einai sindesi 2mb as poume , pou de ginete na

pareis kati kalitero

Link to comment
Share on other sites

Η Hellas On Line προσφέρει πρόσβαση ADSL 4Mbps στην τιμή του 512!

Αποκτήστε γρήγορη σύνδεση στο Internet και δυνατότητα οικονομικής τηλεφωνίας μόνο

17,7 €/μήνα για τους πρώτους οκτω μήνες. Μετά τους 8 πρώτους μήνες η χρέωση είναι 26 €/μήνα.

 

 

 

 

auto pou to pate??

popo eleos mperdeutika

edo elege me 17 euro to mina gia 8 mines , k meta 26 to mina gia allous 8

alla den exeis simasia giati einai 4mbs opote ti parapano na thes ton epomeno xrono? mipos exei pagida? den exei mesa tou OTE? ti? :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα 2.

Προτείνω είτε Forthnet ADSL in a Box με δωδεκάμηνη δέσμευση (για να πάρεις 1024 με 25€), είτε Vivodi DSL Cube πάλι με δωδεκάμηνη δέσμευση (για να πάρεις είτε 1024 είτε 2048, ανάλογα με το πού βρίσκεσαι).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που να εχει ενεργοποιησει το διοδος ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές των 1024 είναι προσφορές μόνο για νεοεισερχόμενους. Αυτό σημαίνει ότι με τη λήξη της προσφοράς σε μεταφέρουν στα ψηλά τιμολόγια αορίστου. Όσοι όμως έχουν 512 διοδος HOL θα κερδίσουν σίγουρα και χωρίς επιπλέον κόστος την αναβάθμιση στα 1024 τον Σεπτέμβριο, και θα έχουν δικαίωμα ανανέωσης μετά τη λήξη της συνδρομής, χωρίς καπέλα και χωρίς την απειλή της διακοπής΄της υπηρεσίας...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που να εχει ενεργοποιησει το διοδος ?

 

Εγώ. και είμαι πολύ ευχαριστημένος (40+) μέχρι στιγμής, παρά την ταλαιπωρία που πέρασα μέχρι να γίνει η ενεργοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ. και είμαι πολύ ευχαριστημένος (40+) μέχρι στιγμής, παρά την ταλαιπωρία που πέρασα μέχρι να γίνει η ενεργοποίηση...

 

εχω συνδεσει το τηλεφωνο και πρεπει τωρα να παω να παρω ενα πακετο για να εχω την συνδεση.ποιο εχεις παρει ?εγω λεω για οτενετ?τι Modeμ εχει μεσα?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

όσοι είναι φοιτητές στο ανοιχτό πανεπιστήμιο μπορούν να χρησιμοποιήσουν την δίοδο? αν ναι, εγώ που έχω ήδη dsl θα πρέπει να το καταργήσω για να γίνει η διαδικασία απο την αρχή;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το φοιτητικο της Forthnet ADSL in A BOX ειναι 768 με 117 Euro για ενα χρονο! Περίπου 10 Euro ο μηνας! ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΟΔΟΣ! (αν κανω λάθος διορθώστε με)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα οτι στο ΔΙΟΔΟΣ πέρνεις πανεπιστημιακό IP εκτός αν βάλεις ΤΕLLAS και έχεις περιορισμούς σε κάποια προγράμματα όπως το OUTLOOK κ.α. Υπάρχουν μήπως κ περιορισμοί ως προς τις σελίδες που μπορέις να ανοίξεις κ τα αρχεία που μπορείς να κατεβάσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα οτι στο ΔΙΟΔΟΣ πέρνεις πανεπιστημιακό IP εκτός αν βάλεις ΤΕLLAS και έχεις περιορισμούς σε κάποια προγράμματα όπως το OUTLOOK κ.α. Υπάρχουν μήπως κ περιορισμοί ως προς τις σελίδες που μπορέις να ανοίξεις κ τα αρχεία που μπορείς να κατεβάσεις?

 

Ολοι ακουνε και ολοι δε βλεπουνε τπτ..... Δυστυχως ετσι δεν διαλυεται καμια αμφιβολια! :hypno:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ολοι ακουνε και ολοι δε βλεπουνε τπτ..... Δυστυχως ετσι δεν διαλυεται καμια αμφιβολια! :hypno:

Σωστός.. κι εγώ δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο. Αν θες γίνε πιο σαφής ή στείλε κάποιο Link να το δούμε κι εμείς αυτό που λες:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός.. κι εγώ δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο. Αν θες γίνε πιο σαφής ή στείλε κάποιο Link να το δούμε κι εμείς αυτό που λες:ninja:

 

Έχω μιλήσει με πολλούς φίλους που έχουν φοιτητικό δίοδος, αλλά κανένας δεν έχει πρόβλημα περιορισμών. Θεωρητικά τα πανεπιστήμια και οι πάροχοι μπορούν να βαλουν περιορισμό σε επιλεγμένα port, σε περίπτωση "ακραίων καταχρήσεων". Όμως μέχρι τώρα δεν νομίζω να έχει παρουσιαστεί κάτι τέτοιο. Θα είχε γίνει χαμός στα φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με πολλούς φίλους που έχουν φοιτητικό δίοδος, αλλά κανένας δεν έχει πρόβλημα περιορισμών. Θεωρητικά τα πανεπιστήμια και οι πάροχοι μπορούν να βαλουν περιορισμό σε επιλεγμένα port, σε περίπτωση "ακραίων καταχρήσεων". Όμως μέχρι τώρα δεν νομίζω να έχει παρουσιαστεί κάτι τέτοιο. Θα είχε γίνει χαμός στα φόρουμ...

 

 

Από την σελίδα http://diodos.gsrt.gr/FAQ.aspx

 

Αν αποκτήσω πρόσβαση aDSL μέσω του ΔΙΟΔΟΣ θα υπάρχει κανένας περιορισμός στο τι θα κατεβάζω ή σε ποιες σελίδες θα μπαίνω;

 

 

 

Η πολιτική πρόσβασης στο διαδίκτυο εξαρτάται από το ίδρυμα στο οποίο είστε φοιτητές. Ισχύουν οι ίδιοι κανόνες που ισχύουν κατά την πρόσβασή σας από υπολογιστές του ιδρύματός σας.

Εξαίρεση αποτελεί η TELLAS η οποία έχει τους περιορισμούς που ισχύουν για το δίκτυό της.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα οτι στο ΔΙΟΔΟΣ πέρνεις πανεπιστημιακό IP εκτός αν βάλεις ΤΕLLAS και έχεις περιορισμούς σε κάποια προγράμματα όπως το OUTLOOK κ.α. Υπάρχουν μήπως κ περιορισμοί ως προς τις σελίδες που μπορέις να ανοίξεις κ τα αρχεία που μπορείς να κατεβάσεις?

 

Από την σελίδα http://diodos.gsrt.gr/FAQ.aspx

 

Αν έχω ADSL σύνδεση μέσω του Δίοδος, μπορώ να έχω πρόσβαση στις συνδρομητικές υπηρεσίες της ακαδημαϊκής κοινοπραξίας HEAL-LINK;

 

 

Η πρόσβαση των χρηστών του Δίοδος στις συνδρομητικές υπηρεσίες της ακαδημαϊκής κοινοπραξίας HEAL-LINK γίνεται αυτόματα με αναγνώριση της IP του κάθε χρήστη.

Εξαίρεση αποτελεί η TELLAS η οποία εκχωρεί IP που ανήκει στο δίκτυο της, άρα δεν υπάρχει η δυνατότητα πρόσβασης στις υπηρεσίες της HEAL-LINK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...