Jump to content

Θα αγοράζατε cd των 3ευρώ από λαϊκέs αγορέs?


Mitsos15
 Κοινοποίηση

ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ?  

69 members have voted

  1. 1. ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ?

    • καλό
      35
    • λίγο καλό
      34


Recommended Posts

Εγώ πάντως,μόνο Eλλήνων καλλιτεχνών(?) CD αγοράζω απο αυτούς τους αλλοδαπούς που τα απλώνουν στους δρόμους...:)

Τα ξένα,πάντα original...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην είσαι απόλυτος σε αυτό. Για μένα π.χ. δεν λένε μία και οι Metallica και οι Jethro Tull μαζί μπροστά στη φωνή της Χαρούλας. Και εγώ ακούω κυρίως ξένη μουσική, απεχθάνομαι όλα αυτά τα Χρυσπο-τσαλικο-πετρελο βλαμμένα πλάσματα που ξεφυτρώνουν από παντού...

 

off topic Q: Αυτός ο τραγουδιστής-πιθήκι Τσαλίκης, βγάζει CD κάθε μήνα;; Οτι δηλαδή ο κόσμος ΠΕΘΑΙΝΕΙ αν δεν ακούσει τραγούδι του καινούργιο για πολύ καιρό;; Α ρε προζακ που θέλουν μερικοί... Το μόνο κακό με αυτούς τους ανθρώπους είναι που θεωρούν πως είναι κάτι αξιόλογο και πως θα λείψουν στον κόσμο αν ξαφνικά χαθούν! :mad: :mad: :p :p

 

Δεν ειμαι απολυτος.

Αν ομως ψαξεις λιγο περισσοτερο το θεμα θα δεις οτι τα μισα συγκροτηματα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στον πλανητη εχουν σαν επιροη τους,τους jethro tull και τα αλλα μισα τους metallica.

Ισως δε το εθεσα σωστα.Δεν ισχυει για ολους τους Ελληνες τραγουδιστες αλλα για τους περισσοτερους.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος σε αυτό. Για μένα π.χ. δεν λένε μία και οι Metallica και οι Jethro Tull μαζί μπροστά στη φωνή της Χαρούλας. Και εγώ ακούω κυρίως ξένη μουσική, απεχθάνομαι όλα αυτά τα Χρυσπο-τσαλικο-πετρελο βλαμμένα πλάσματα που ξεφυτρώνουν από παντού...

 

off topic Q: Αυτός ο τραγουδιστής-πιθήκι Τσαλίκης, βγάζει CD κάθε μήνα;; Οτι δηλαδή ο κόσμος ΠΕΘΑΙΝΕΙ αν δεν ακούσει τραγούδι του καινούργιο για πολύ καιρό;; Α ρε προζακ που θέλουν μερικοί... Το μόνο κακό με αυτούς τους ανθρώπους είναι που θεωρούν πως είναι κάτι αξιόλογο και πως θα λείψουν στον κόσμο αν ξαφνικά χαθούν! :mad: :mad: :p :p

συγκρίνεις metallica με χαρούλα??

αστεία ακούγεται αυτή η σύγκριση.η μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

poulane peiratika cd stis laikes?? pws phran adeia kai poulane kati paranomo? alla tha mou peis kai sta panugiria na pou poulane....egw tha agoraza:cool: tosa strava kai paranoma ginontai stin ellada ekei tha kollisoume?
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά ναι. Αφού βγάζουν κάθε 2μηνο CD και από τα 12-15 τραγούδια ζήτμα να αξίζουν 1-2 και αυτά για 5 φορές το πολύ.

Ξένα σχδόν ποτέ ;)

 

Τώρα τι να ψηφίσω :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις δίσκους από δισκοπωλεία (π.χ. iTunes) με ελάχιστα λεφτα, αν αυτό είναι το θέμα. Το αγοράζεις, το κατεβάζεις και το ακούς. Και άμα θες το γράφεις σε CD. Και δεν διαπράττεις πειρατεία ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

συγκρίνεις metallica με χαρούλα??

αστεία ακούγεται αυτή η σύγκριση.η μέρα με τη νύχτα.

 

ναι,συγκρίνω το "μέγεθος" του ονόματος ως προς τη σημασία του για μένα! Έτσι, δεν νομίζω πως είναι η μέρα με τη νύχτα! ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

DesertMisSRaiN είσαι 19 και ακούς Χαρούλα?

Για ψάξου λίγο :ρ

 

PS:Άντε να βάλω κ καμιά δεκαριά smilies να μην πάει αλλού

:nagger: :blink: :shifty: :wink: :geek: :rolleyes: :D

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ να μην αγοράζω από τις "λαϊκές", καθώς δεν ξέρεις τη cd θα έχει μέσα... Αγοράζω λίγες φορές αυθεντικά cd ή κατεβάζω από το ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει ακόμα κόσμος που αγοράζει cd. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που το έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα απο λαικες. Internet και αυθεντικα. Οσοι δεν αγοραζουν καθολου αυθεντικα CD οντως σκοτωνουν τη μουσικη.

Τα CD των πιασμενων καλλιτεχνων που ειναι ετσι κι αλλιως φραγκατοι (βλ. 50cent , Ελληνες που τραγουδανε σε πιστες) download απλα.

Για οσους ομως δεν ανοικουν στην παραπανω κατηγορια αξιζει να δωσει κανεις χρηματα να αγορασει αυθεντικη τη δουλεια τους.

Στην τελικη, αμα δε ριχνουμε χρηματα στη μουσικη πως θα προτρεψουμε τον ταδε συνθετη να γραψει μουσικη?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει ακόμα κόσμος που αγοράζει cd. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που το έκανα.

 

Οταν θελεις να εχεις στη δισκοθηκη σου αριστουργηματα θα τα αγορασεις γνησια.

Αξιζει τον κοπο,τουλαχιστον για μενα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

palia pou den eixa internet eperna kirios programata kai paixnidia oxi omos apo tous maurous 5euro alla apo to tei poli ftinotera... tora vevea me dsl oute afta.. mlakes eimaste... ta 5 eura ton afrikanon itan kathara klopi...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Οταν θελεις να εχεις στη δισκοθηκη σου αριστουργηματα θα τα αγορασεις γνησια.

Αξιζει τον κοπο,τουλαχιστον για μενα.

Δεν αντιλέγω. Όταν κάποιος έχει ψώνιο με την δισκοθήκη (όπως εγώ παλιότερα) τα ακουμπάει στα δισκάδικα.

Βέβαια οι καιροί αλλάζουν. Τα πάντα μπορείς να τα βρεις στο διαδίκτυο και η δισκοθήκη είναι πλέον ο σκληρός του υπολογιστή. Για να έχω όλα αυτά που υπάρχουν στον σκληρό μου θα έπρεπε να γεμίσω όλους τους τοίχους του δωματίου με cd.

Link to comment
Share on other sites

 

Στην τελικη, αμα δε ριχνουμε χρηματα στη μουσικη πως θα προτρεψουμε τον ταδε συνθετη να γραψει μουσικη?

 

To προτρέπουμε να μην γράψει, έλα όμως που δε σταματάνε!:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...