Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα! Είμαι καινούριος σ' αυτά τα πράγματα οπότε θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

Θέλω να αγοράσω μια μηχανή η οποία θα έχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, δηλ. φωτογραφίες!! αφού όπως καταλάβατε είμαι μεν ερασιτέχνης, μ' αρέσει όμως αυτό που έχω βγάλει σε φωτο να ανταποκρίνεται σε αυτό που είχα μπροστά μου εκείνη τη στιγμή!!!

Λοιπόν έχω διαβάσει πολλά από τα μηνύματα που έχετε στο site και έχω καταλάβει ότι μια από τις καλύτερες επιλογές είναι η canon G7.

Είδα όμως και τη Canon Digital IXUS 950 IS.

Αναφορικά με την πρώτη της έριξα μια ματιά στο internet, δεν με ικανοποιεί όμως απόλυτα το μέγεθός της!!!Αν και δεν θα είναι αυτό το τελικό κριτήριο.

Στην ίδια ή σε αντίστοιχη κατηγορία θα μπορούσατε να μου προτίνετε κάτι???

ΑΑΑΑ!!! Μέχρι 500 ευρώ διαθέτει το κατάστημα!!!

 

Καμιά σχέση μεταξύ τους πάντως

...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε μου Τάσο δεν με βοηθάς και πολύ μ' αυτό!!!

Όπως προ-έγραψα δεν έχω σχέση με το αντικείμενο παρ' όλα αυτά θέλω να αγοράσω μια καλή μηχανή.

Θα μπορούσες να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος???

π.χ. Για ποιό πράγμα είναι καλύτερη η καθεμία?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Τάσο δεν με βοηθάς και πολύ μ' αυτό!!!

Όπως προ-έγραψα δεν έχω σχέση με το αντικείμενο παρ' όλα αυτά θέλω να αγοράσω μια καλή μηχανή.

Θα μπορούσες να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος???

π.χ. Για ποιό πράγμα είναι καλύτερη η καθεμία?

 

Η G7 είναι σε όλα καλύτερη, η άλλη είναι απλός μικρή.

Μικρή και καλή δεν ταιριάζει γι αυτό κοιτάς πρώτα τις μικρές και αν δεν σε ικανοποιούν πας στις μεγάλες. π.χ. αυτή: http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=4021

...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας για την Sony Cybershot DSC-T100 και την Sony DSC-W 200

Διάβασα πολύ καλές κριτικές για την πρώτη και το σκέφτομαι σοβαρά.

Η τιμή της είναι στα 350 ευρώ και της W-200 στα 355.

Θέλω να μάθω αν αξίζει...???? να τα δώσω τελικά και για ποιά?

Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτομαι να παραγγειλω την sony w200!αξιζει τα λεφτα τησ?θα με ικανοποιησει σαν compact μηχανη?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Για μέχρι 250 ευρώ ποια φωτογραφική μηχανή προτείνετε?Έχω δεί αυτή http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975702&product=943479
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπάρχει κάποια γνώμη για την Kodak C613 που τη σκοτώνει ο Γερμανός με 89 ευρώπουλα????
Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Λοιπόν αποφάσισα να αγοράσω μια από τις εξής δύο μηχανές: 1) την canon s5 is και 2) την sony H-9. Η αλήθεια είναι ότι είχα ψιλοκαταλήξει στη sony την οποία βρήκα και κάτα τι φτηνότερη, ήτοι 425 (όχι ότι έχει διαφορά από τα 445 ευρώπουλα της canon για να αποτελέσει κριτήριο), αλλά πηγαίνοντας στα καταστήματα για να τις δω και από κοντά οι απόψεις έκλιναν περισσότερο προς τη canon.

Η αλήθεια είναι ότι με παρεξένεξε λίγο (αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από όλα αυτά) κυρίως γιατί η sony έχει 15χ ζουμ, φακό ZEISS και μεγαλύτερη οθόνη ενώ η άλλη 12χ, μικρότερη οθόνη, είναι βέβαια canono.

Το πρόβλημα μου είναι ότι την Παρασκευή φεύγω για διακοπές οπότε εκλιπαρώ για όσο το δυνατόν συντομότερη απάντηση.:cry::p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Λοιπόν αποφάσισα να αγοράσω μια από τις εξής δύο μηχανές: 1) την canon s5 is και 2) την sony H-9. Η αλήθεια είναι ότι είχα ψιλοκαταλήξει στη sony την οποία βρήκα και κάτα τι φτηνότερη, ήτοι 425 (όχι ότι έχει διαφορά από τα 445 ευρώπουλα της canon για να αποτελέσει κριτήριο), αλλά πηγαίνοντας στα καταστήματα για να τις δω και από κοντά οι απόψεις έκλιναν περισσότερο προς τη canon.

Η αλήθεια είναι ότι με παρεξένεξε λίγο (αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από όλα αυτά) κυρίως γιατί η sony έχει 15χ ζουμ, φακό ZEISS και μεγαλύτερη οθόνη ενώ η άλλη 12χ, μικρότερη οθόνη, είναι βέβαια canono.

Το πρόβλημα μου είναι ότι την Παρασκευή φεύγω για διακοπές οπότε εκλιπαρώ για όσο το δυνατόν συντομότερη απάντηση.:cry::p

 

Θα έπαιρνα την Canon κυρίως λόγω του πιο φωτεινού φακού (μέγιστο F 3,2 αντί του 4,5 της Sony) και για την stereo εγγραφή ήχου στα video clip που τραβάει.

To 15X θα χρειαστεί σε πολύ λίγες περιπτώσεις όπως και το 12Χ άλλωστε,και παρά την ύπαρξη image stabiliser και στις δύο θα πρέπει να υπάρχει πολύ φως, για να χρησιμοποιηθεί και οι φωτό να βγούν χωρίς κούνημα.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dpreview.com/news/0707/07072604fujifilmf50fd.asp

 

Αμαν αμαν. Αν βγαζει και ποιοτητα αναλογη των spec της, ολες οι αλλες θα κοιτανε απο αποσταση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dpreview.com/news/0707/07072604fujifilmf50fd.asp

 

Αμαν αμαν. Αν βγαζει και ποιοτητα αναλογη των spec της, ολες οι αλλες θα κοιτανε απο αποσταση.

 

Δε με πείθουν τα +6mp.

Μούφα την κόβω.

Αγοράστε την f31 όσο προλαβαίνετε γιατί απο Σεπτέμβριο θα αντικατασταθεί από αυτή.

...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοιτάζω για μηχανούλα αυτό το καιρό μέχρι 200 ευρω τι λέτε για την ΝΙΚΟΝ s200 ? Την έχω βρει με 189e. Η μήπως να κοιτάξω κάποιο άλλο μοντέλο? Την έχει κανείς να πεί καμια γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναμεσα σε canon ixus 850 IS και σε sony t30,τι λέτε?

 

Πάρε την canon ixus 850 IS. Φοβερή μηχανή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την canon ixus 850 IS. Φοβερή μηχανή!

Την canon πήρα τελικά,όντως πολύ καλή μηχανή,βασικα δεν ηταν για μένα,αλλα για την αδερφή μου.

Εγώ έχω την sony N2 και ειμαι υπερ ευχαριστημένος!!!

 

Σε συγκριση παντως με την δικια μου μου φαινεται κατωτερη...

 

Πολύ μουντά χρώματα ρε παιδια εχει η canon....καμια σχέση με την Ν2 μου..

Να φανταστειτε εχω βάλει ρυθμιση για ζωηρα χρώματα..γιατι αλλιως...

(αν και της canon πρεπει να ειναι πιο ρεαλιστικα:p)

Παντως οι sony einai pio mourates apo tis canon..

Gia ta lefta tis i canon einai poly arxaia,design poly klasiko,pio mikri othoni..

Eno i sony se aytes tis katigories bgazei pio oraies mixanes.

 

Η δικια μου η N2 τώρα εχει 430,αλλα εχει 3 ιντζων οθονη αφης,λεπτη,ωραιο design,τελειες παρουσιασεις με μουσικη,και βγάζει καταπληκτικες φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου σκέφτεται για την Nikon L5, αξίζει; Αν όχι κάτι στα ίδια λεφτά <160ε ...

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΔΩΡΟ ΣΤΟΝ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η Nikon L5... κ την βρεικα με 130... ομορφες κ καθαρες φωτο.... :):):)

 

Μην μου πεις για την προσφορά του Κοτσόβολου!!! Πήγα σήμερα να την πάρω, την έχει 138 κ στο site έτσι λέει και στα διαφιμηστικά φυλλάδια. Πάω την παίρνω πάω ταμείο και μου λένε "237ε παρακαλώ" λέω γιατι; και μου λένε οτι η τιμή 138 είναι χωρίς την εγγύηση η οποία κοστίζει 99ε... :mad:Ε Λ Ε Ο Σ ! ! ! :mad: κ σε όλες της μηχανές αυτές τισ κομπίνες κάνουν, στο ταμπελάκι έχει με μπλέ γράμματα πόσο έχει έξτρα η εγγύηση... Δν νομίζω να αγοράσει κανείς κ να μην θέλει εγγύηση...:mad:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...