Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω οτι ειναι η minolta Χ50.

προσωπικα αυτη τη στιγμη εχω μια pentax s-4 optio και θελω παλι ετσι μια μικρη ψηφιακη.την pentax σκεφτομαι να την δωσω καπου στα 250 ειναι η 5 η 6 μηνων ολοκαινουρια ομως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

νομιζω οτι ειναι η minolta Χ50.

προσωπικα αυτη τη στιγμη εχω μια pentax s-4 optio και θελω παλι ετσι μια μικρη ψηφιακη.την pentax σκεφτομαι να την δωσω καπου στα 250 ειναι η 5 η 6 μηνων ολοκαινουρια ομως

Μου αρεσει και η pentax s5i αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα τι λενε η pentax;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει και η pentax s5i αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα τι λενε η pentax;

σαν κατοχος της s-4 να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη ψηφιακη απλα τωρα θελω κατι καλυτερο :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την DSC-T33. Γνωρίζει κανείς αν αξίζει τα λεφτά της;

Βγάζει καλές φωτογραφίες για ερασιτέχνη (απλό χρήστη) και όχι επαγγελματία;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα την nikon coolpix-5200,5 mega pixels.

πραγματικα φοβερη ψηφιακη εχει διαφορα απο την pentax που ειχα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα την nikon coolpix-5200,5 mega pixels.

πραγματικα φοβερη ψηφιακη εχει διαφορα απο την pentax που ειχα.

Καλοριζικη φιλαρακι πες μου εντυπωσεις και αν τραβαει βιντεο στα 640χ480 στα 30 frames ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη φιλαρακι πες μου εντυπωσεις και αν τραβαει βιντεο στα 640χ480 στα 30 frames ;)

τραβαει φιλε μου,μιλαμε οτι ειναι πραγματικα παρα πολυ καλη εχω βαλει και κατι φωτος στο members gallery.

εχει φιλικο κι ευκολο μενου και πολλες ρυθμισεις την βρισκω οτι πρεπει,βασικα ενας γνωστος μου μου ειχε πει οταν αλλαξεις ψηφιακη παρε nikon και θα με θυμηθεις κι οντως ειχε απολυτο δικιο,για τωρα καλα ειναι τα 5mp αργοτερα θα παω για καμια αλλη παλι nikon στα 7mp αλλα οχι ακομα γιατι οι τωρινες με τα 7mp δεν λενε μια.

αν παντως φιλε μου σκεφτεσαι για nikon στη συνηστω ειναι πολυ καλη :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τραβαει φιλε μου,μιλαμε οτι ειναι πραγματικα παρα πολυ καλη εχω βαλει και κατι φωτος στο members gallery.

εχει φιλικο κι ευκολο μενου και πολλες ρυθμισεις την βρισκω οτι πρεπει,βασικα ενας γνωστος μου μου ειχε πει οταν αλλαξεις ψηφιακη παρε nikon και θα με θυμηθεις κι οντως ειχε απολυτο δικιο,για τωρα καλα ειναι τα 5mp αργοτερα θα παω για καμια αλλη παλι nikon στα 7mp αλλα οχι ακομα γιατι οι τωρινες με τα 7mp δεν λενε μια.

αν παντως φιλε μου σκεφτεσαι για nikon στη συνηστω ειναι πολυ καλη :)

Ειχα μια nikon την 3100 και ημουν πολυ ευχαριστημενος αλλα τωρα θελω μηχανη με μεγαλο zoom.Ειμαι αναμεσα στην kodak-6490,fuji s5500 την οποια μαλλον εχω καταληξει,και olympus 770.Eχω διαβασει και για τις 3 αλλα αν ξερεις τιποτα πεσμου. ;)
Link to comment
Share on other sites

η olympus 770 νομιζω οτι ειναι 7mp ετσι?

κοιταξε κι εγω για 7αρα πηγαινα αλλα μου ειπαν να περιμενω λιγο καιρο να κυκλοφορησουν κι αλλες γιατι ακομα δεν εχουν και πολυ καλη αποδοση,κατι θα ξερουν φιλε μου,οποτε πηρα την nikon να κανω κανενα 4αμηνο τη δουλεια μου και μετα θα παρω καμια αλλη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η olympus 770 νομιζω οτι ειναι 7mp ετσι?

κοιταξε κι εγω για 7αρα πηγαινα αλλα μου ειπαν να περιμενω λιγο καιρο να κυκλοφορησουν κι αλλες γιατι ακομα δεν εχουν και πολυ καλη αποδοση,κατι θα ξερουν φιλε μου,οποτε πηρα την nikon να κανω κανενα 4αμηνο τη δουλεια μου και μετα θα παρω καμια αλλη

4 megapixel ειναι η olympus :)

Link to comment
Share on other sites

4 megapixel ειναι η olympus :)

χμ καλη τοτε,αρκετα τα βλεπω τα Mp οποτε θα σε ικανοποιησει σιγουρα,δες και για nikon κι αν σε ενδιαφερει επικοινωνησε μαζι μου με pm να σου δωσω ενα site με καλες τιμουλες :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση η Sony Cybershot DSC-P200 Black τι λεει?ειναι καλη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χμ καλη τοτε,αρκετα τα βλεπω τα Mp οποτε θα σε ικανοποιησει σιγουρα,δες και για nikon κι αν σε ενδιαφερει επικοινωνησε μαζι μου με pm να σου δωσω ενα site με καλες τιμουλες :)
Βρηκα αυτο το site και πιστευω ειναι το φτηνοτερο.Κατεληξα τελικα στην fuji s5500 http://katerelos.gr/
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο site,μολις τωρα εκανα την παραγγελια μου για την Sony Cybershot DSC-P200 Black,αραγε θα μεινω ευχαριστημενος απο αυτην?για πειτε ρε παιδια εντυπωσεις.επισης βγαζει και η nikon μια στα 7mp την coolpix 7900.

ποια απο τις 2 θα προτιμουσατε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ Η SONY. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΜΡ. (ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 9,1 ΜΡ.), ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΑΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ CCD, ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΦΩΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΕ ΜΕΡΗ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΚΟΚΟ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΜΕΡΟ ΦΑΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ. ΦΑΚΟΣ CARL ZEIS. ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

τελικα παραγγειλα σημερα την sony cybershoot-p200 και θα την εχω αυριο,για να δουμε τι αγορα εκανα.

την πηρα ΜΟΝΟ 350 ευρουλια :) μαυρη φυσικα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ Η SONY. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΜΡ. (ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 9,1 ΜΡ.), ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΑΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ CCD, ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΦΩΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΕ ΜΕΡΗ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΚΟΚΟ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΜΕΡΟ ΦΑΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ. ΦΑΚΟΣ CARL ZEIS. ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να μην γράφουμε τέτοια "διαφημιστικά" μηνύματα, τα οποία μάλιστα είναι γεμάτα λάθη και ανακρίβειες. Τέτοιο "λιβάνισμα" δεν πέφτει ούτε από τα επίσημα δελτία τύπου των εταιριών... Πάντως όλα όσα αναφέρεις είναι ή λάθος ή υπερβολίκά ή παραπλανητικά... :mad:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λεει ο φιλος μας για τις sony παντως εγω την παρελαβα σημερα απο το photorama και ενα μπορω να πω ως τωρα,απλα αριστη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λεει ο φιλος μας για τις sony παντως εγω την παρελαβα σημερα απο το photorama και ενα μπορω να πω ως τωρα,απλα αριστη

Βρε δεν είπα ότι δεν είναι καλές... Μια χαρά είναι, σε γενικές γραμμές. Αλλά άλλο αυτό, και άλλο να μιλάμε για... 9,1mp, για ευαίσθητο ccd, για Carl Zeiss σε όλα τα μοντέλα και απουσία κόκου!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

μα δεν αντιλεγω φιλε μου αντιθετως με βρισκεις συμφωνο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ UNFORGIVEN ΟΤΙ Η SONY ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ. ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ. ΤΙ ΚΕΡΔΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ; ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ SITES ΠΟΥ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ. :p
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ UNFORGIVEN ΟΤΙ Η SONY ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ. ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ. ΤΙ ΚΕΡΔΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ; ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ SITES ΠΟΥ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ. :p

 

Και ο unforgiven έχει ψάξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! :cool: :rolleyes:

Και έχει δοκιμάσει και 4-5 διαφορετικές μάρκες μηχανών. Καλές οι Sony, αλλά όχι για τους απαιτητικούς.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ UNFORGIVEN ΟΤΙ Η SONY ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ. ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ. ΤΙ ΚΕΡΔΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ; ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ SITES ΠΟΥ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ. :p

Ε, δεν είπα ότι τα παίρνεις κι' όλας :)

Για πες μας όμως, έχουν όλες οι Sony C-Z φακό; Ποιά Sony έχει 9,1mp; Τα CCD της Sony είναι πιο ευαίσθητα από τα άλλα;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Και ο unforgiven έχει ψάξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! :cool: :rolleyes:

Και έχει δοκιμάσει και 4-5 διαφορετικές μάρκες μηχανών. Καλές οι Sony, αλλά όχι για τους απαιτητικούς.

επι της ευκαιριας ποιες μαρκες ειναι για απαιτητικους :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...