Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ!Κατι αλλο τωρα:Τελικα το irfanview εχει τις πληρεστερες πληροφοριες ΕXIF:

....

Μια χαρά μου φαίνονται και το ISO είναι normal. Συνεχίζει να έχει το πρόβλημα με τον κόκκο; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φροντισε να παρεις αυτην την μαρκα αλλα σε πιο πολλα ma τουλαχιστον 1800 και σε σαφως καλυτερη τιμη.Τσεκαρε Δησσιο και μαγαζια με φωτογραφικες. :)

Καλή είναι αυτή η GP; Εγώ έχω κάτι Sanyo NiMH 2100mAh από το Γερμανό ληστή και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου φαίνονται και το ISO είναι normal. Συνεχίζει να έχει το πρόβλημα με τον κόκκο; :worry:

Oχι,ολα τελεια τωρα!

Σε ευχαριστω πολυ που με βοηθησες και ελυσα το προβλημα!Να σαι καλα! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ρε παιδιά τρεις μέρες ρωτάω κάτι και κανείς δεν απαντάει!Να μην ξέρετε αποκλείεται!!Τόσα και τόσα ακούω!!Τόση αναισθησία πια??Εδώ και 3 μέρες το κύριο θέμα μας είναι το ISO της ixus του bomber21(no offense but...)!!Βαρέθηκα να μου ρχονται ειδοποιήσεις και να βλέπω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια!

Ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα του παιδιού και να δώσετε και στις υπόλοιπες ερωτήσεις λίγη σημασία!

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ρε παιδιά τρεις μέρες ρωτάω κάτι και κανείς δεν απαντάει!Να μην ξέρετε αποκλείεται!!Τόσα και τόσα ακούω!!Τόση αναισθησία πια??Εδώ και 3 μέρες το κύριο θέμα μας είναι το ISO της ixus του bomber21(no offense but...)!!Βαρέθηκα να μου ρχονται ειδοποιήσεις και να βλέπω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια!

Ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα του παιδιού και να δώσετε και στις υπόλοιπες ερωτήσεις λίγη σημασία!

JustMe!, χαλάρωσε λίγο σε παρακαλώ. :!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ρε παιδιά τρεις μέρες ρωτάω κάτι και κανείς δεν απαντάει!Να μην ξέρετε αποκλείεται!!Τόσα και τόσα ακούω!!Τόση αναισθησία πια??Εδώ και 3 μέρες το κύριο θέμα μας είναι το ISO της ixus του bomber21(no offense but...)!!Βαρέθηκα να μου ρχονται ειδοποιήσεις και να βλέπω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια!

Ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα του παιδιού και να δώσετε και στις υπόλοιπες ερωτήσεις λίγη σημασία!

Αφου ειμαι και γ@μω τα παιδια ρε ,και ολοι θελουν να με βοηθησουν!! :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ, θα το κοιτάξω.

 

Φροντισε να παρεις αυτην την μαρκα αλλα σε πιο πολλα ma τουλαχιστον 1800 και σε σαφως καλυτερη τιμη.Τσεκαρε Δησσιο και μαγαζια με φωτογραφικες. :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες η Sony Dsc f88 (ναι ναι αυτή με τον περιστρεφόμενο φακό)τι λέει??

Έλα! Η ειδοποίηση είναι αυτή τη φορά για τη δική σου ερώτηση :)

Θα σου απαντήσω λίγο υποκειμενικά:

Και τις καλύτερες φωτογραφίες να έβγαζε, με τέτοια μούρη δεν θα την έπαιρνα. :D

Σοβαρά τώρα. Δες το review στο Steves Digicams. Συμπαθητική μηχανή. Αλλά δεν βλέπω κανένα λόγο γιατί να την προτιμήσεις.

Αλήθεια εσύ τι θέλεις από τη μηχανή σου;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι αυτή η GP; Εγώ έχω κάτι Sanyo NiMH 2100mAh από το Γερμανό ληστή και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Εγω εχω αυτη την GP αλλα σε 1800mAh,αρκετα ευχαριστημενος θα λεγα,δεν με εχει αφησει ποτε.Το μονο μειονεκτημα οτι θελει 17 ωρες φορτιση..:X

Link to comment
Share on other sites

H Fujifilm finepix f-810 zoom νομίζω πως είναι 6 Mpixel και βγάζει αρχεία 12 Mpixel με interpolation (για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο). Το θέμα είναι με ποια απ' όλες τις εφτάρες θέλεις να την συγκρίνεις. Αν πάρεις την Olympus C-70 (έχουν περίπου ίδια τιμή, γι' αυτό και την αναφέρω ενδεικτικά) εγώ θα προτιμούσα την Fuji, γιατί η Οlympus από κάποια δείγματα που είδα έχει περισσότερο θόρυβο ακόμα και σε χαμηλά ISO, ενώ η Fuji έχει και πιο wide φακό.

Αν η τιμή δεν παίζει ρόλο και πας σε κάτι πιο ακριβό π.χ. Sony V3, Canon G6, Olympus 7070 (όταν έρθει) τα πράγματα αλλάζουν, ανάλογα με το τί ζητάς από τη μηχανή και τι έχει να σου προσφέρει: λήψη video, καλό φακό zoom, φθηνές κάρτες μνήμης, μεγάλη αυτονομία, αν δέχεται εξωτερικό φλας κ.α.

Αν θέλεις γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος και ανάφερε κάποιες μηχανές που σε ενδιαφέρουν για να κάνουμε τη σύγκριση!

 

Με ενδιαφερουν οι Fujifilm finepix f-810 zoom , Olympus C-70 ,και Sony V3.

Έχω ακουσει οτι η Olympus C-70 δεν εχει καλο ISO

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερουν οι Fujifilm finepix f-810 zoom , Olympus C-70 ,και Sony V3.

Έχω ακουσει οτι η Olympus C-70 δεν εχει καλο ISO

 

Κατά τη γνώμη μου, η V3 είναι ανώτερη των άλλων μηχανών που αναφέρεις, έχει άλλωστε και την υψηλότερη τιμή. Είναι η "καλή" πρόταση της sony στα 7 ΜΡ, ενώ η olympus έχει την C-7070 (νομίζω ότι δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα). Για την Fuji δεν γνωρίζω πολλά, ίσως σε βοηθήσουν οι υπόλοιποι.

 

(Μην ξεχνάς όμως το θέμα της μνήμης που παίρνει η sony - memory stick - που είναι ψιλοακριβά)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η W1 τελικά!! Ευτυχώς που δε πήρα την F88!!Unforgiven ούτε η W1 είναι κόσμημα αλλά απο φωτογραφίες,ΣΚΙΖΕΙ!!Δώστε κάπου χώρο να βάλω φωτος!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια ψηφιακή βγάζει το καλήτερο βίντεο;;;

 

Εχω υπόψην την Sony DSC-M1, δείγμα μπορήτε να δείτε εδώ

 

 

Πολύ καλό βίντεο βγάζει η OLYMPUS C-770, το οποίο είναι σε μορφή Mpeg-4, και σε μια κάρτα 512 ΜΒ χωράει περισσότερο από μισή ώρα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο από την M1 το είδατε γιατί σε ξένα forum λένε οτι είναι το καλήτερο, και σκοπεύω να την αγοράσω :p

edit: Έχει και στερεοφωνικό ήχο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φορωθείς κάτι που δεν είναι φωτογραφική μηχανή, επειδή μόνο και μόνο βγάζει καλό video; Θα πάρεις μια μέτρια φωτογραφική μηχανή και μια κακή ωιντεοκάμερα.

Βέβαια ο στεροφωνικός ήχος είναι μαρκετίστικο κόλπο, μιας και τα δύο μικρόφωνα απέχουν μεταξύ τους λίγα χιλιοστά.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

εγω ποτε δεν καταλαβα γιατι να παρεις μια φωτ.μηχ. με βαση το ποσο βιντεο παιρνει , ποσα Fps και χαζομαρες τετοιες.

Πηγα και πηρα την DVD-201 της SONY και την 8700 της Nikon και κανω την δουλεια μου.

Μερικοι θα πουν πως αλλο να δωσεις 2000 ευρω και αλλο 500 αλλα υπαρχουν καλες καμερες με 500 ευρω και καλες φωτ.μηχ με αλλα 300 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φορωθείς κάτι που δεν είναι φωτογραφική μηχανή, επειδή μόνο και μόνο βγάζει καλό video; Θα πάρεις μια μέτρια φωτογραφική μηχανή και μια κακή ωιντεοκάμερα.

Βέβαια ο στεροφωνικός ήχος είναι μαρκετίστικο κόλπο, μιας και τα δύο μικρόφωνα απέχουν μεταξύ τους λίγα χιλιοστά.

 

Θα σου πώ, επειδή δεν πρόκιτε να πάρω ψηφιακή και κάμερα προτιμώ κάτι ενδιάμεσο γιατί ούτε επαγγελματίας φωτογράφος είμαι και δεν θέλω να κουβαλάω μαζί μου μια τεράστια ψηφιακή, βέβαια εκτος από την M1 και αλλες πληρούν τις παραπάνω προυποθέσεις, αλλά αυτή μου κόλησε :p:p

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανεις τον στερεο ηχο;Φωτογραφικη αγοραζεις οχι mp3 player.:wacko:

 

Ειναι σαν να λεμε,δεν αγοραζω την ταδε φωτογραφικη επειdη δεν παιζει mp3.:alien:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Τι να κανεις τον στερεο ηχο;Φωτογραφικη αγοραζεις οχι mp3 player.:wacko:

 

Ειναι σαν να λεμε,δεν αγοραζω την ταδε φωτογραφικη επειdη δεν παιζει mp3.:alien:

 

Το βίντεο που βγάζει η ψηφιακή εχει στερεοφονικό ήχο :)

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο που βγάζει η ψηφιακή εχει στερεοφονικό ήχο :)

Ναι, αλλά ουσιαστικά είναι μονοφωνικό γιατί τα μικροφωνάκια είναι πολύ κοντά το ένα στο άλλο.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, μόνο αν οι πηγές του ήχου είναι πλαγίως της φωτογραφικής / κάμερας καταλαβαίνεις διαφορά.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Απο εξωτερικο εννοεις ????

Μπορει να κανει 550 ευρω εφοσον εδω κανει 850-900 ευρω αλλα για δοκιμασε να την φερεις εδω και τα λεμε......

Βαλε περιπου ενα 30% φορο+εξοδα τελωνειου ( μην ξανακουσω ασχετο να λεει πως δεν φορολογουμαστε λογο ΕΕ ) και το μειον του οτι δεν θα εχει εγγυηση της Ελληνικης αντιπροσωπειας..

Τωρα αν το βρηκες εδω ειναι 100% παραεισαγωγη και στοκ ( εκθεσιακο )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...