Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.

 

1. Canon A70 (τελική τιμή):

 

Πλαίσιο: 306 Euro

Δεν έλαβα υπόψη τα άλλα 2 e-shops, γιατί δεν ήταν φτηνότερη.

 

2. Canon A60 (τελική τιμή):

 

Πλαίσιο: 302 Euro

A1digital.gr: 230 Euro

digitalo.gr: 235-240 Euro

 

(Btw, φοβερές οι φώτος σου από το Καραϊσκάκη, από την αρχή στέλνω λαό να τις απολαύσει από το siteaki μου.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfisti147 (10 Απρ. 2004 , 00:35)

 

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.

 

1. Canon A70 (τελική τιμή):

 

Πλαίσιο: 306 Euro

Δεν έλαβα υπόψη τα άλλα 2 e-shops, γιατί δεν ήταν φτηνότερη.

 

2. Canon A60 (τελική τιμή):

 

Πλαίσιο: 302 Euro

A1digital.gr: 230 Euro

digitalo.gr: 235-240 Euro

 

(Btw, φοβερές οι φώτος σου από το Καραϊσκάκη, από την αρχή στέλνω λαό να τις απολαύσει από το siteaki μου.)

 

 

Μα πως ειναι δυνατον να πουλαει το Πλαισιο την Α60 με 302 και την Α70 με 306;;; :wacko: Ποιος θα παρει την Α60 με τα 2mp και δεν θα παει κατευθειαν στα 3.2mp;Δεν παμε καλα... :confused:

 

(Ωραιο το site,δεν ηξερα οτι τις εβλεπαν και αλλοι τις φωτογραφιες εκτος απο το myphone!Thanks! :) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfisti147 (10 Απρ. 2004 , 00:35)

 

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.

 

1. Canon A70 (τελική τιμή):

 

Πλαίσιο: 306 Euro

Δεν έλαβα υπόψη τα άλλα 2 e-shops, γιατί δεν ήταν φτηνότερη.

 

2. Canon A60 (τελική τιμή):

 

Πλαίσιο: 302 Euro

A1digital.gr: 230 Euro

digitalo.gr: 235-240 Euro

 

(Btw, φοβερές οι φώτος σου από το Καραϊσκάκη, από την αρχή στέλνω λαό να τις απολαύσει από το siteaki μου.)

 

 

Καλό θα ήταν να κοιτάξεις, αν μπορείς, και μερικά site του εξωτερικού. Οι τιμές είναι δραματικά χαμηλότερες! Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.dpgr.gr.

Παρεπιπτόντως να σου πω ότι αγόρασα την A70, τον περασμένο Ιούλιο με 300 Ευρώ, καθώς επίσης και θήκη, μπαταρίες επαναφορτιζόμενες, φορτιστή και κάρτα CF 256 MB, με συνολικό κόστος τα 500 Ευρώ, από έξω... :cool:

Μεταξύ Α60 και Α70, να προτιμήσεις την Α70.

Link to comment
Share on other sites

Από εξωτερικό ευχαρίστως θα κοιτούσα, αν είχα πιστωτική. Τώρα που δεν έχω και ούτε σκοπεύω να βγάλω, θα περιοριστώ στα εντός των τοιχών που μπορούν να στείλουν με αντικαταβολή ή έχουν φυσική υπόσταση ως μαγαζιά. :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω την γνωμη σας για την Olympus C 5000.Την εχω βρει σε 1-2 μαγαζια σε τιμη προσφορας γυρω στα 300€ ισως επειδη αποσυρεται το μοντελο.Μεχρι να ψαξω περισσοτερες λεπτομερειες σε αλλα sites θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας αν την εχει δουλεψει κανενας. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σχεδόν "αγοράσει" την Canon S50 μετά από πολύ ψάξιμο. Θα μου τη φέρει φίλος από έξω, οπότε μαζί με μνήμη 512 θα μου βγεί γύρω στα 500 ευρώ.

 

Ξέρει κανείς να μου πει εντυπώσεις ή να προτείνει κάτι άλλο;

Ειμαι κανούργιος στην ψηφιακή φωτογραφία και ψιλοψάχνομαι... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (20 Απρ. 2004 , 21:10)

 

Παιδες θελω την γνωμη σας για την Olympus C 5000.Την εχω βρει σε 1-2 μαγαζια σε τιμη προσφορας γυρω στα 300€ ισως επειδη αποσυρεται το μοντελο.Μεχρι να ψαξω περισσοτερες λεπτομερειες σε αλλα sites θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας αν την εχει δουλεψει κανενας. :)

 

 

Πολύ καλή τιμή!

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/c5000.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (21 Απρ. 2004 , 20:28)

 

paides.. sta grigora...

exo dio ipopsifies....

 

Canon ixus500 :399euro

Sony V1 : 435 euro...

 

apo thema poiotitas photo mera-nixta poia na protimiso??? (oi times einai paraplisies outos 'i alos)

 

 

Ασυζητητί τη SONY-V1!!!!!

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/v1.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kriz (21 Απρ. 2004 , 22:32)

 

Παιδιά έχω σχεδόν "αγοράσει" την Canon S50 μετά από πολύ ψάξιμο. Θα μου τη φέρει φίλος από έξω, οπότε μαζί με μνήμη 512 θα μου βγεί γύρω στα 500 ευρώ.

 

Ξέρει κανείς να μου πει εντυπώσεις ή να προτείνει κάτι άλλο;

Ειμαι κανούργιος στην ψηφιακή φωτογραφία και ψιλοψάχνομαι... :confused:

 

 

Τώρα και να ήθελε κάποιος να σου προτείνει κάτι δεν γίνεται τη πήρες. Είναι όμως καλή μηχανή και με αρκετές δυνατότητες, πράγμα που ίσως σημαίνει ότι θα παιδευτείς λίγο γιατί είσαι αρχάριος όπως λες αλλά για μένα είναι καλύτερα να μάθεις κολύμπι σε βαθιά νερά και με φουρτούνα, παρά στα εύκολα. Ένα site που θα σε βοηθήσει είναι αυτό: http://www.dpgr.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν την πήρα ακόμη και γι' αυτό ρωτάω ;)

 

Απλά με το ψάξιμο που έκανα εκεί κατάληξα. Τη θεωρείς καλή περίπτωση δηλαδή;

 

btw, τα δύσκολα μου αρέσουν!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (20 Απρ. 2004 , 21:10)

 

Παιδες θελω την γνωμη σας για την Olympus C 5000.Την εχω βρει σε 1-2 μαγαζια σε τιμη προσφορας γυρω στα 300€ ισως επειδη αποσυρεται το μοντελο.Μεχρι να ψαξω περισσοτερες λεπτομερειες σε αλλα sites θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας αν την εχει δουλεψει κανενας. :)

 

 

file ego tin pira 350 prin apo 1 mina.

 

arketa kali(idika stin timi pou tin vrikes) kai para poli euxristi!

 

stin proteino anepifilakta(ektos kai an thes kati se pio mikro megethos)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas (22 Απρ. 2004 , 20:02)

 

file ego tin pira 350 prin apo 1 mina.

 

arketa kali(idika stin timi pou tin vrikes) kai para poli euxristi!

 

stin proteino anepifilakta(ektos kai an thes kati se pio mikro megethos)

 

 

Ωχ τοσο μεγαλη ειναι;Δεν την εχω δει απο κοντα ακομα..Σε σχεση με την Canon A70 που εχει ο αδερφος μου και ξερω το μεγεθος της τι διαφορες εχουν; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas.Thelo na paro mia psifiaki kai eimai metaki Nikon 5400 , Sony V1 kai Canon G5. I G5 mou fainetai ligo akrivi giati apo oti exo diabasei kanei pano kato oti kai I 5400.I 5400 tora diabasa oti einai ligo argi se merika pragmata.I Sony einai pio ftini alla den exei tis idies manual dinatotites :wacko: Kamia Idea? Opoiadipote alli protasi sta 700-800 E ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (23 Απρ. 2004 , 00:10)

 

Ωχ τοσο μεγαλη ειναι;Δεν την εχω δει απο κοντα ακομα..Σε σχεση με την Canon A70 που εχει ο αδερφος μου και ξερω το μεγεθος της τι διαφορες εχουν; :confused:

 

nomizo ligo megaliteri(den einai kai ex-z4,alla oxi k kana teras...)

giati den tin exo dei apo konta tin canon

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

[sorry για το off topic]

 

Πουλάω μια casio EX-Z4 exilim άψογη 350€ μαζί με mini τρίποδο. Αν ενδιαφέρεται κανείς --> PM. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Έχω έναν εκτυπωτή ΗΡ (psc 2175 all-in-one) ο οποίος έχει υποδοχή για κάρτα Memory stick.

Σκέφτομαι να αγοράσω μία μνήμη Memory stick PRO 256MB, αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατή με τον εκτυπωτή. :worry: Μέχρι τις 128ΜΒ (που δεν είναι PRO) είναι σίγουρα συμβατές, αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω.

Έχω τη SONY DSC-V1.

Ευχαριστώ πολύ όσους βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andreas1980 (30 Απρ. 2004 , 20:42)

 

Έχω έναν εκτυπωτή ΗΡ (psc 2175 all-in-one) ο οποίος έχει υποδοχή για κάρτα Memory stick.

Σκέφτομαι να αγοράσω μία μνήμη Memory stick PRO 256MB, αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατή με τον εκτυπωτή. :worry: Μέχρι τις 128ΜΒ (που δεν είναι PRO) είναι σίγουρα συμβατές, αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω.

 

Αν δηλώνει ξεκάθαρα οτι διαβάζει και PRO τότε δεν έχεις πρόβλημα, αν δεν αναφέρει τίποτα τότε δεν τα διαβάζει. Μπορεί να έχουν το ίδιο σχήμα, ηλεκτρικά όμως είναι διαφορετικά.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

Exo mia erothsh. Xerei kaneis pou mporo na agoraso bataria,fortisth kai kalodio syndeshs me pc gia mia digital camera sony dsc-t1?

mphka se sites kai exo brei mono bataria.pou mporo na bro ola ayta pou 8elo?opoios gnorizei,please apanthste mou h edo ,h kalytera me pm...

eyxaristo ek ton proteron...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manthos ( 4 Μάι. 2004 , 18:35)

 

Exo mia erothsh. Xerei kaneis pou mporo na agoraso bataria,fortisth kai kalodio syndeshs me pc gia mia digital camera sony dsc-t1?

mphka se sites kai exo brei mono bataria.pou mporo na bro ola ayta pou 8elo?opoios gnorizei,please apanthste mou h edo ,h kalytera me pm...

eyxaristo ek ton proteron...

 

Για καλώδιο δεν ξέρω σίγουρα για τα υπόλοιπα που λες για κοιτά στο sony – style ή ebay! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Steeve_Mary ( 5 Μάι. 2004 , 08:41)

 

Για καλώδιο δεν ξέρω σίγουρα για τα υπόλοιπα που λες για κοιτά στο sony – style ή ebay! :)

 

Eyxaristo poly...brhka kai kodikous,kai times...tora menei na ta parageilo!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την NIKON COOLPIX 3100,kai tυπωνω τελεια στα 20-25 αλλα και προχ8ες τυπωσα μια στα 20-30,που τραβηχτηκε σε νυχτερινο περιβαλλον..μια χαρα!!!φυσικα τις τυπωνω αφου πρωτα τις επεξεργαστω ψηφιακα..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios ( 6 Μάι. 2004 , 23:30)

 

Paidia i sony dsc-v1 axizei san agora?...posa DPI vgazei?...apo ektypwseis xerei kaneis na pei?euxaristw

 

Εξαρτάται σε τι μέγεθος θέλεις να εκτυπώνεις. Τα DPI δεν είναι στάνταρ, εξαρτώνται από την ανάλυση της κάμερας και το μέγεθος της εκτύπωσης.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...