Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vbm (27 Ιούλ. 2004 , 20:07)

 

Τελικά η φραγή έφυγε και το υπόλοιπο των free sms είναι κανονικό, όπως το είχα αφήσει... απλά η φραγή έφυγε μετά από 2 μέρες! Τι κολλήματα τρώει η cosmote... :D

 

 

Αν εκανες μια κληση σε εναν αριθμο, θα σου εφευγε αμεσα η φραγη :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas_pav (25 Ιούν. 2004 , 21:42)

Υπάρχουν πολλά i-mode sites τα οποία δεν τα ξέρουμε! Το θέμα είναι να βγει ένα google ή κάτι παρόμοιο το οποίο θα κάνει search στα i-mode sites!!!!!

Ήρθε και είναι το http://www.i-portal.gr :!:

 

Καλά, δεν έφτιαξα το google :p , αλλά σκέφτηκα ότι όλοι μπορούμε να συνεισφέρουμε στην ανάπτυξη ενός τέτοιου site. Γι' αυτό, όσοι πιστοί θέλετε, επισκεφτείτε το http://www.i-portal.gr/web και προσθέστε το site που σας αρέσει.

 

Και μιλάω και για i-mode sites και για wap sites !!! Αν παίζει και στα δύο μέσα, τσεκάρετε τα αντίστοιχα checkboxes, αλλιώς όποιο πρέπει.

Η προσθήκη που κάνετε, φαίνεται κατευθείαν στο κινητό, στην διεύθυνση www.i-portal.gr (κρατήστε το σε bookmark).

 

Λόγω χαρακτήρα του site (εντελώς ερασιτεχνικό), δεν υπάρχουν οι φοβεροί έλεγχοι, πριν δημοσιευθεί μια καταχώρησή σας, γι' αυτό θα παρακαλούσα να μην γίνει κακή χρήση του (...) και να μην γεμίσει με δοκιμές, αλλιώς θα περάσω την υπόλοιπη ζωή μου διαγράφοντας "σκουπίδια".

 

Και φυσικά, τονίζω ότι έγινε βιαστικά και γρήγορα και αφενός μπορεί να έχει λάθη, αφετέρου μπορεί να βελτιωθεί ποικιλοτρόπως. Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες στο myphone@i-portal.gr !

 

Αναμένω την συμμετοχή σας, για να αποκτήσουμε ένα σημείο αναφοράς και για wap και για imode !

 

Thanks ! (και πεστε μου εντυπώσεις)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow (18 Ιούλ. 2004 , 18:19)

ειναι ζητημα hardwarε εκτος απο software το imode

Ρε παιδιά, ας μην λέμε ότι θέλουμε, αν δεν είμαστε σίγουροι ...

 

Δεν έχει σχέση τo hardware. Όλα τα κινητά θα έβλεπαν i-mode σελίδες αν είχαν τον σωστό browser και τις σωστές ρυθμίσεις...

 

Στο εξωτερικό πχ, υπάρχουν ΝΟΚΙΑ συσκευές (3650) που βλέπουν τα αντίστοιχα i-mode sites...

 

Απλά η Cosmote προωθεί τις "γνήσιες" i-mode συσκευές λόγω πολιτικής. Και καλά κάνει δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

να μαζεψουμε τα free imode and wap sites αλλα η πλοιγηση ειναι φωτια. κριμα γιατι ειναι καλη ιδεα αλλα χανει απο την τιμη της
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow (29 Ιούλ. 2004 , 19:37)

 

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

δεν νομιζw οτι ειναι μουφα το 410 της νεκ

 

Ναι συμφωνώ μαζί σου το 410 είναι πολύ καλό .αν έπαιρνα κινητό τώρα θα ήταν από τα υποψήφια

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει την διεύθυνση το myphone.gr όχι απαραίτητα σε i-mode αλλά σε wap.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

γιατί βρε παιδιά, είναι μούφα το p341 της Panasonic; Μήπως εννοείτε την υποστήριξη για σελίδες imode? Γιατί σαν συσκευή, νομίζω είναι ήδη δοκιμασμένη και καλή... Την έχω βάλει και στο μάτι, με την προσεχή επιδότηση :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!

 

Θέλοντας και μη, καθώς η τεχνολογία μας βρίσκει στο δρόμο, θα ήθελα να προσθέσω τον εαυτό μου σε όλους εσάς που αποκτήσατε το nec410i και ήδη δουλεύετε πάνω στις λειτουργίες του...

 

Η αλήθεια είναι ότι με έχει ενθουσιάσει η ιδέα δημιουργίας μιας ιστοσελίδας με πρόσβαση από το κινητό και αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: (!) Ρε παιδιά, πως κατασκευάσουμε μια ιστοσελίδα? Δεν ξέρω τίποτε από αυτά! Δεν θέλω τίποτε ιδιαίτερα πράγματα. Απλά και κατανοητά....

 

Αν κάποιος έχει την διάθεση και το χρόνο, ας μου δώσει μερικές συμβουλές... thank you very much!!!

 

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrismasgr (31 Ιούλ. 2004 , 15:49)

Μπορεί κάποιος να γράψει την διεύθυνση το myphone.gr όχι απαραίτητα σε i-mode αλλά σε wap.

Θα μπορούσα να το κάνω κι εγώ, αλλά για να μαθαίνετε:

 

http://i-portal.gr/web/

 

Η διεύθυνση του wap site είναι wap.myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ivassilis (31 Ιούλ. 2004 , 19:08)

 

γιατί βρε παιδιά, είναι μούφα το p341 της Panasonic; Μήπως εννοείτε την υποστήριξη για σελίδες imode? Γιατί σαν συσκευή, νομίζω είναι ήδη δοκιμασμένη και καλή... Την έχω βάλει και στο μάτι, με την προσεχή επιδότηση :)

 

φίλε αν ψάχνεις απλά ένα απλό κινητό για να κάνεις τη δουλειά σου είναι οκ! Αν όμως έχεις απαιτήσεις από το κινητό σου μην το πάρεις...

φιλικά

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Η "οικογένεια" γλωσσών HTML (με την οποία φτιάχνονται και οι σελίδες i-mode) είναι εύκολη και μπορείς να τη μάθεις μέσα σε πολύ λίγες μέρες.

 

Δες στο http://www.imode.gr/about/your_own_site.html όπου η ίδια η Cosmote διαθέτει αναλυτικούς οδηγούς.

Το αρχείο i-modeHTML.zip είναι αυτό που θα χρειαστείς για αρχή. :)

 

Για την HTML δες επίσης και το site http://www.w3schools.com/html/default.asp

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Guest babikos
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ Ι ΜΟDE ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΙΘΜΟ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΔΩΣΩ :worry: !!!!!!!ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ???? :o
Link to comment
Share on other sites

Δέν γίνεται με μύνημα φίλε μου!! Θέλουν αριθμό χρήστη αλλιώς αύριο το πρωί πάς σε ένα κατάστημα και ζητάς ενεργοποίηση!!

Μόνο έτσι δεν θα χρειαστεί ο αριθμός χρήστη αλλά να κρατάς το κινητό μαζί σου γιατί θα σου ζητήσουν το ΙΜΕΙ. Και βέβαια να είναι συμβατή η συσκεύη κατά τα (πρότυπα) της Cosmote!! Δηλαδή αν πάς και δώσεις το ΙΜΕΙ του Ρ 900 το σύστημα δεν θα τον δεχτεί!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ SMS CHOICE?NAI MEN ΤΑ 500 ΔΩΡΕΑΝ ΜΝΜΤΑ ΘΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΩΣ 30/9 ΑΛΛΑ ΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΙΣ 29/9 ΑΓΟΡΑΣΩ 250 SMS ΘΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΩΣ 29/10?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μέχρι πότε ισχύουν αλλά φυσιολογικά αν είναι μέσα στο χρονικό όριο της προσφορά θα ισχύει και ένα μετά μήνα τη λήξη της!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΟ I-MODE;

ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE.

ΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ.

ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΣΥΝΕΧΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ - ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ I-MODE ΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ.

ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΝΕΧΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ SITES ΣΤΟ Ι-ΜΟDΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ(ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΒ).

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ;

Link to comment
Share on other sites

Guest NOSTALGIA

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από crazy_4

Δεν ξέρω μέχρι πότε ισχύουν αλλά φυσιολογικά αν είναι μέσα στο χρονικό όριο της προσφορά θα ισχύει και ένα μετά μήνα τη λήξη της!

 

Egw pisteuw oti k na exeis upoloipa sms 8a leiksoun stis 30/9 eite ananewseis gia epipleon eite oxi... Osoi exoun upoloipa 8a xa8oun...

Link to comment
Share on other sites

Exw mperdeytei arketa me to thema kai thelw ta fwta sas.

Gia na exw internet over gprs (exw kanei aithsh kai exw sundesh me pagio) poio profil wap prepei na exw energopoihmeno???

Pros to paron exw 3 profil

1.MMS-GPRS (Eimai ok me ta mms. To mono pou paizei)

2. Cosmote-gprs (To elaba me sms wapa sto 1651)

3. Cosmote GPRS (Apo to site sony ericcson http://www.sonyericsson.com/spg.jsp...1&pid=10117 afou epelexa gprs sto bearer kai oxi gsm/csd)

 

a)Me poio apo ta 2 kai 3 mporw na mpw internet apo pc?

b)Ta email me poio profil wap paizoun? Dokimasa ta panta alla....tzifos

c) Pws xrewnetai to wap over gprs, internet over gprs, wap over csd, internet over csd

 

Boitheia paidia!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...