Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω. Ξερεις αν στο iphone υποστηριζετε και με τι τροπο. Θελω να ξερω οτι λαμβανω κληση απο προωωθηση και θα χρεωνομαι. Και ιδανικα να βαλω αποκλειστικο ηχο κλησεις στις ερχομενες απο προωθηση

Λάθος είναι αυτό

Δεν χρεώνεσαι όταν λαμβάνεις κλήση από προώθηση

Link to comment
Share on other sites

nikola14 σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.Ενταξει το 4G της cosmote εχει εξελιχθει αρκετα,στην αθηνα πιανει παντου! αλλα δεν γινεται θελω 20 ευρο καθε 20 μερες με το ιντερνετ και δωρεαν λεπτα προς ολους, ενταξει για την αθηνα με νοιαζει αν εχει καλο ιντερνετ.... ευχαριστω και παλι ολους

 

Στην Αθήνα έχει καλό σήμα η Wind.Εκανες τελικά φορητοτητα?Πήρες 2ο αριθμό Wind?

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να φυτρώνουν παντού νεα ρουτερ της cosmote βγαίνεις εξω και παντού υπάρχει ενα ξερει κανεις πως αρχίζει ο κωδικός τους ενα bssid έχω εδω 74:a7:8e:d3:d5:36
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχω δυο τηλεφωνικες γραμμες οι οποιες πληρωνωνται μεσο παγιας εντολης . Το Νοεμβριου του 15 μου εκλεψαν το πορτοφολι οποτε ακυρωσα την καρτα οπου γινoταν η παγια και εβγαλα καινουργια την οποια και δηλωσα στο cosmote. Εκτοτε δεν ασχοληθηκα με τις πληρωμες των λογαργιασμων. αρχες Μαρτιου μου εστειλαν ενα λογαργιασμο οπου μου λενε οτι χρωσταω 2 μηνες + των τρεχων= 3 και οτι εαν δεν εξωφληθει το συνολο του λογαργιασμου μεχρι τις11/3 θα γινει φραγη. Δεν με εχουν παρει ποτε τηλ ή στειλει μυνημα - email που να μου λενε οτι δεν εχει εξωφληθει καποιος λογαργιασμος .Οταν πηγα σε καταστημα του cosmote μου ειπαν οτι η εντολη για την παγια της νεα καρτα ειναι προς επεξεργασια απο 23/12/15:confused::confused: ,ζητησα εγγραφως να γινει αρση της παγιας , να πληρωσω τον τερχων μηνα και να γινει ενας διακανονισμος για 6 μηνες ωστε να εξοφλησω τους προηγουμενους. Με πηραν τηλ απο το αρμοδιο τμημα και μου ειπαν οτι επρεπε να πληρωσω μεχρι τις 11/3ου τον τερχων μηνα και το 60% του καθυστερημενου και το υπολοιπο σε 3 μηνιαιες δοσεις διαφορετικα θα γινει φραγη :mad::mad:, κατι που βεβαια δεν δεχθηκα. Μπορει καποιος να με βοηθησει για τοτι πρεπει να κανω ..... μπορω να απευθυνθω καπου αλλου μηπως βρω μια ακρη.........
Link to comment
Share on other sites

To εκκαθαριστικό της κάρτα τόσο καιρό δεν το είχες κοιτάξει; Θα έβλεπες ότι δεν σε εχουν χρεώσει.

Δυστυχως επειδη το ιδιο διαστημα εγινε η μεταφορα της diners απο την city bank στην alpha bank ειχα θεμα με τον λογαργιασμο της καρτας και δεν το λαμβανα (επερνα τηλ μου ελεγαν το υπολοιπο και το κατεθετα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσυ που φταις δε μπορω να καταλαβω;;;;

απο 23/12/15 περιμενουν εγκριση για παγια εντολη.

 

δεν ξερω που φταιω γι αυτο και αποφασισα να το γραψω εδω ωστε να δω τι μπορω να κανω.....

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πας και να τους τρέξεις λίγο τα δόντια.....

Μπορείς να τους πεις κάλλιστα ότι παίρνεις τα νούμερα και πας σε άλλη εταιρεία και όταν βγει η πάγια εντολή θα πάρουν τα λεφτά τους......

Αυτό που γενικά παίζει και το λέω από προσωπική εμπειρία μου είναι να μην τος χαρίζεσαι πολύ γιατί βρίσκουν ευκαιρία και σε καβαλάνε που λένε..... πίεσε τους εσύ πριν σε πιάσουν αυτοί...... απείλησε τους με δικηγόρους υπηρεσίες προστασίας καταναλωτή και ότι περισσότερο μπορείς......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια φορητότητα σε άλλη εταιρία και θα βγείς αρκετά κερδισμένος (και ας έχεις υπόλοιπο συμβολαίου, δεν θα σε αφήσουν να φύγεις σίγουρα...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα 16/3/2016 διαπιστωνω τραγικο σημα με διακοπες και κακες συνομιλιες.:mad:

το παρατηρει και καποιος αλλος?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ήδη λογαριασμό COSMOTE κινητή και πρόσφατα έβαλα σταθερό ΟΤΕ. Η ερώτηση μου είναι πως μπορώ να περάσω το σταθερό στον ήδη υπάρχον λογαριασμό μου. Πρέπει να δημιουργήσω νέο My COSMOTE ή να τους πάρω τηλ στο 13888;
Link to comment
Share on other sites

Εκτός δικτύου είμαι, μου το ειπαν και απο την cosmote και ας είμαι στο Στ. Λαρισης-Πλ.Βάθη ... έχει ελαττωθεί το σήμα παρα πολυ... ούτε η Vodafone πιάνει στην πολυκατοικια στους κάτω ορόφους (Ισογειο-1ος-2ος). Πρεπει να ανέβεις στον 3ο. Τόσο χάλια που σκέφτομαι μια κεραία ενίσχυσης αλλά είναι ακριβούτσικες... Εχω βρει μια στους 2100ΜΗΖ...
Link to comment
Share on other sites

Από τις 10 το βράδυ δεν έχω καθόλου κάλυψη 3g μήπως ξέρει κανένας τι πρόβλημα υπάρχει?

 

Υπάρχει ένα πρόβλημα το οποίο ήδη ελέγχεται από την πλευρά της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός δικτύου είμαι, μου το ειπαν και απο την cosmote και ας είμαι στο Στ. Λαρισης-Πλ.Βάθη ... έχει ελαττωθεί το σήμα παρα πολυ... ούτε η Vodafone πιάνει στην πολυκατοικια στους κάτω ορόφους (Ισογειο-1ος-2ος). Πρεπει να ανέβεις στον 3ο. Τόσο χάλια που σκέφτομαι μια κεραία ενίσχυσης αλλά είναι ακριβούτσικες... Εχω βρει μια στους 2100ΜΗΖ...

 

 

 

Βαλε Wind τοτε,μην παιδευεσαι με ενισχυτες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ, αν οχι ζηταω προκαταβολικα συγνωμη.

εχω ιμειλ της μορφης ^&%%&^@otenet.gr

σε 8.1 επαιζε μια χαρα απροβληματιστα στο κινητο. το σαιτ της κοσμοτε ειχε και οδηγιες για τις ρυθμισεις αλλωστε. με το που εβαλα δεκαρια στο κινητο, δεν συγχρονιζει ολο πεταει ερορ που δεν καταλαβαινω τι ειναι. ιδιες ρυθμισεις με τα 8αρια εκανα αλλα δεν παιζει... εχει καποιος καμια ιδεα τι πορει να φτιαιει ή αν εχουν αλλαξει οι σερβερ που πρεπει να βαλω για αουτγκοινγκ κτλ?

στο σαιτ της κοσμοτε δεν εχει οδηγιες για δεκαρια. οποτε ειπα να ρωτησω εδω...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πηρα το 13888 αλλα ολο πατηστε το ενα το αλλο και βλακειες, με υπαλληλο δεν μπορεσα να μιλησω

το ερορ ειναι οτι λεει π[ως οι ρυθμισεις ειναι παλιες!!!!!

και ζηταει να κανω επιδιορθωση. κανω αλλα παλι ερορ. σε 3 λογαριασμους οτενετ ολο τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

εντιτ. τριχες παλι τα ιδια....

 

 

μολις πηρε ενα απντειτ η εφαρμογη. ξαναδοκιμασα να τους περασω και μαλλον εφτιαξε. οποτε ευχαριστω. θα το παρακαλουθω και αν βγαλει ερορ ενημερωνω αλλα μαλλον ολα καλα!!!

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το εχουν κοψει εδω και 4 χρονια που ελειξα απο φοιτητης (ελπιζω να μην ελεγχουν το φορουμ). Μια ανανεωση των 10€/μηνα και μου δίνουν 600mb για την ανανεωση + 600mb καθε 1η του μηνος και με τα 7€ βαζω τα 1200' και 1200sms προς ολα τα δίκτυα. Συνολο εχουμε 1.2gb + 1200' + 1200 sms προς ολους με 10€.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ειμαι κατοχος του φοιτητικου πακετου της cosmote και καθε μηνα κάνω μια ανανεωση των 10€ απο τα οποια μου δινονται 1.2 gb ιντερνετ 600' προς WU και με 4€ αγοραζω το πακετο με 1200' προς ολους. Μου περισευουν 5 € και σκεφτομαι να αγορασω το πακετο με το spotify. Τώρα στις απορίες.

 

1. Θα μπορω να ακουω απεριοριστη μουσικη μεσω spotify με ενεργοποιημένα τα δεδομενα χωρίς επιπλεον χρέωση η γινομαι απλα premium μελος;

 

2. Γινομαι απευθειας premium μελος;

 

3. Υπαρχει πιθανοτητα να μου μειωνει τα ηδη υπαρχον mb που πιθανόν να εχω στην καρτα μου;

 

Υπάρχει κατι που δεν βλεπω; η ολα ειναι ροδινα και με 5€ ακουω απεριοριστη μουσικη με μονο extra αντιτιμο την μπατατια του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το Spotify κατ αρχας, αν δε το πληρώσεις σου δινει με μερικες διαφημισεις,πρόσβαση σε απεριόριστη μουσική την οποία ομως κανει stream εκείνη την ωρα που την ακους online. Που σημαίνει ότι χρησιμοποιεί είτε τη σύνδεση Wifi η τα megabytes που έχεις σαν πακέτο στη καρτα σου, αναλογα πως εχεις συνδεθεί εκείνη την ωρα στο διαδικτυο.

Εαν τωρα πληρώσεις και γίνεις premium μελος, οπως εκανες μέσω cosmote, γινεται ακριβώς το ιδιο χωρις διαφημίσεις, αλλα και με τη δυνατότητα να αποθηκεύσεις τραγούδια στη συσκευή σου για να τα ακους χωρις συνδεση οταν δεν έχεις internet συνδεση η δε θες να τελειωσουν τα megabytes σου. Τα αποθηκεύεις λοιπόν οσα θες οταν εισαι σε wifi πχ, και μενουν στη συσκευή σου για να τα ακούσεις οποιαδήποτε στιγμή όταν δεν εχεις σύνδεση. Μονο μεσω της εφαρμογής βέβαια.

Τωρα σαν εξτρα δωρο η cosmote στο φοιτητικό τουλάχιστον που έχω και γω, δίνει καποια megabytes αποκλειστικά για streaming απο το spotify καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...