Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δεν χάνεις κάτι. Αυτήν την στιγμή έχει αυτό που ζητάς 28 ευρώ τον μήνα 

φουλ πακετο σε αυτη την τιμη??? δεν θελω νετφλιξ θελω αθλητικα και και ταινιες.αλλα θα παω να ρωτησω μηπως παιζει κατι καλυτερο.ισως σαν νεος συνδρομητης στην TV να μου δωσουν  μια αλλη προσφορα.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Τα 2€ έκπτωση πώς προκύπτουν?

Έχω το NETFLIX 4K pack και πληρώνω 13,99€ και την OTE TV Cinema Pack το έχουν στη σελίδα τους με 12€, άρα 25,99€ - όσο θέλει και η COSMOTE.

Ετσι φαινεται στην εικονα. Οταν πας να προχωρησεις την αγορα αφαιρει το 2 ευρω σε καθε πακετο κανονικα. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Αυτό βέβαια που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε συνδρομές, ακόμα και πειρατικές, όταν υπάρχουν όλα τα αθλητικά, ταινίες και σειρές με ελληνικούς υπότιτλους δωρεάν στο διαδίκτυο?

Συμφωνώ ότι είναι λίγο πιο εύκολη η πρόσβαση αλλά για 15" καθυστέρηση δεν αξίζουν τόσα λεφτά. Εκτός αν υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ποιότητα των αθλητικών καναλιών στην μαύρη. Θεωρώ ένα κλικ πιο πάνω από ότι τα κανάλια της Nova σε ποιότητα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ktikti said:

φουλ πακετο σε αυτη την τιμη??? δεν θελω νετφλιξ θελω αθλητικα και και ταινιες.αλλα θα παω να ρωτησω μηπως παιζει κατι καλυτερο.ισως σαν νεος συνδρομητης στην TV να μου δωσουν  μια αλλη προσφορα.

Ναι φουλ χωρίς Netflix. Εσύ ρώτα μπορεί όντως να σου κάνουν κάτι καλό 

Όταν λέω φουλ έχει μέσα και τα κανάλια που μπήκαν τώρα 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dimitroula10 said:

Αυτό βέβαια που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε συνδρομές, ακόμα και πειρατικές, όταν υπάρχουν όλα τα αθλητικά, ταινίες και σειρές με ελληνικούς υπότιτλους δωρεάν στο διαδίκτυο?

Συμφωνώ ότι είναι λίγο πιο εύκολη η πρόσβαση αλλά για 15" καθυστέρηση δεν αξίζουν τόσα λεφτά. Εκτός αν υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει.

η nova και η κάθε nova για την ψυχή της μάνας της πληρώνει τους τεχνικούς, τις άδειες, τους εκφωνητές; τώρα για αυτούς που πληρώνουν τα πειρατικά, τόσο μυαλό έχουν.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimitroula10 said:

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε συνδρομές,

Αν δούλευες στην κοσμοτέ ή τη νόβα θα καταλάβαινες..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dimitroula10 said:

Αυτό βέβαια που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε συνδρομές, ακόμα και πειρατικές, όταν υπάρχουν όλα τα αθλητικά, ταινίες και σειρές με ελληνικούς υπότιτλους δωρεάν στο διαδίκτυο?

Συμφωνώ ότι είναι λίγο πιο εύκολη η πρόσβαση αλλά για 15" καθυστέρηση δεν αξίζουν τόσα λεφτά. Εκτός αν υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει.

Πειρατικό είναι και το δωρεάν. Εγώ προσωπικά δεν το κάνω:

1)όταν μπαίνουν πολλοί κολλάει 

2)από φθινόπωρο θα έρθουν και οι ποινές σε χρήστες

3)όταν κατεβαίνει κάποια ιστοσελίδα πρέπει να ψάξω για άλλη και δεν μπου περισσεύει χρόνος 

4)δεν εμπιστεύομαι τέτοιες ιστοσελίδες που είναι βούτυρο στο ψωμί ορισμένων που έχουν πονηρούς σκοπούς(πχ ιός στον υπολογιστή κλπ).

Προσωπικά προτιμώ να δώσω τα 25 ευρώ(έχω συνδυαστικό εγώ,αλλά και πάλι)και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από όλα τα παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, dimitroula10 said:

Αυτό βέβαια που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνετε συνδρομές, ακόμα και πειρατικές, όταν υπάρχουν όλα τα αθλητικά, ταινίες και σειρές με ελληνικούς υπότιτλους δωρεάν στο διαδίκτυο?

Συμφωνώ ότι είναι λίγο πιο εύκολη η πρόσβαση αλλά για 15" καθυστέρηση δεν αξίζουν τόσα λεφτά. Εκτός αν υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει.

 

Η διαφορά μεταξύ της χρήσης συνδρομητικών υπηρεσιών και της πρόσβασης σε πειρατικό περιεχόμενο αφορά κυρίως την ποιότητα, την ασφάλεια και την ηθική διάσταση. Οι συνδρομητικές υπηρεσίες προσφέρουν σταθερή ποιότητα εικόνας και ήχου, χωρίς ιούς, κακόβουλο λογισμικό ή ενοχλητικές διαφημίσεις, κάτι που συχνά συνοδεύει τις παράνομες πηγές. Επιπλέον, μέσω των συνδρομών υποστηρίζονται οι δημιουργοί, οι οποίοι λαμβάνουν την απαραίτητη αμοιβή για το έργο τους, βοηθώντας έτσι τη βιομηχανία να συνεχίσει να παράγει νέο περιεχόμενο. Η ευκολία επίσης είναι σημαντικός παράγοντας, καθώς οι συνδρομητικές υπηρεσίες παρέχουν οργανωμένες βιβλιοθήκες περιεχομένου, δυνατότητα προβολής σε διάφορες συσκευές και πρόσβαση σε επιπλέον χαρακτηριστικά όπως offline viewing. Τέλος, το νομικό πλαίσιο είναι σαφές: η πρόσβαση σε πειρατικό περιεχόμενο είναι παράνομη και μπορεί να επιφέρει σοβαρές συνέπειες. Συνολικά, για πολλούς, η συνδρομή σε μια υπηρεσία αξίζει την επένδυση, τόσο για την ποιότητα της εμπειρίας όσο και για την υποστήριξη που προσφέρει στους δημιουργούς.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, CaptainNickGR said:

η nova και η κάθε nova για την ψυχή της μάνας της πληρώνει τους τεχνικούς, τις άδειες, τους εκφωνητές; τώρα για αυτούς που πληρώνουν τα πειρατικά, τόσο μυαλό έχουν.

Δηλαδή σε ένα άχρηστο για την κοινωνία περιεχόμενο που δεν βοηθάει στην ανάπτυξη της κοινωνίας, εκτός από τους τεχνικούς, ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ πληρώνουν ανάλογους τεχνικούς, νοικιάζουν σέρβερς οπότε γίνεται τζίρος και εκεί.

 

31 minutes ago, elkons said:

Τέλος, το νομικό πλαίσιο είναι σαφές: η πρόσβαση σε πειρατικό περιεχόμενο είναι παράνομη και μπορεί να επιφέρει σοβαρές συνέπειες.

Όπως είπες ΜΠΟΡΕΙ να επιφέρει αλλά μπορεί και όχι. Επομένως είναι ο φόβος του νόμου που μας ελέγχει ή κάτι άλλο.

Δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης αλλά καθαρά λόγους έρευνας αγοράς.

Δηλαδή η εταιρείες δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν την πειρατεία και καταφεύγουν σε μείωση των τιμών, άρα πρέπει να θεωρούμε ότι η πειρατεία τελικά κάνει μεγαλύτερο καλό από όσο πιστεύουμε.

Μήπως τελικά η πειρατεία έχει μεγάλη επίδραση στην κοινωνία και αν συνεχιστεί ίσως επιφέρει και νέα μείωση των τιμών για τους "καθώς πρέπει" πολίτες?

Σκέφτομαι καθαρά μαθηματικά. Άλλωστε τα μαθηματικά είναι η ίδια η ζωή.

56 minutes ago, elkons said:

Η ευκολία επίσης είναι σημαντικός παράγοντας, καθώς οι συνδρομητικές υπηρεσίες παρέχουν οργανωμένες βιβλιοθήκες περιεχομένου, δυνατότητα προβολής σε διάφορες συσκευές και πρόσβαση σε επιπλέον χαρακτηριστικά όπως offline viewing.

Δηλαδή ο διαμοιρασμός μιας συνδρομής νετφλιξ Τουρκίας των 5€  με 4 φίλους δεν τα έχει όλα αυτά?

Και γιατί υπάρχει αυτή η τεράστια διαφορά τιμής, που έχει κάνει όλους όσους ζουν στην παραμεθόριο να έχουν "πειρατική" διέξοδο?

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Πειρατικό είναι και το δωρεάν. Εγώ προσωπικά δεν το κάνω:

1)όταν μπαίνουν πολλοί κολλάει 

2)από φθινόπωρο θα έρθουν και οι ποινές σε χρήστες

3)όταν κατεβαίνει κάποια ιστοσελίδα πρέπει να ψάξω για άλλη και δεν μπου περισσεύει χρόνος 

4)δεν εμπιστεύομαι τέτοιες ιστοσελίδες που είναι βούτυρο στο ψωμί ορισμένων που έχουν πονηρούς σκοπούς(πχ ιός στον υπολογιστή κλπ).

Προσωπικά προτιμώ να δώσω τα 25 ευρώ(έχω συνδυαστικό εγώ,αλλά και πάλι)και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από όλα τα παραπάνω 

Επομένως είσαι κι εσύ πειρατής αφού έχεις τέτοια εμπειρία και το γύρισες στους νομοταγείς λόγω τιμής.

Άρα η "πειρατεία" κάνει καλό από οικονομικής άποψης.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικός Βαλκάνιος Έλληνας ρε φίλε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδωσα αλλά 5 ευρώ για extra συσκευές και έβλεπα ταυτόχρονα cosmote sport 1 σε

Δορυφορικό 

Xiaomi box

Tablet 

Samsung tv όλα τα άλλα εκτός τα αθλητικά.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Επομένως είσαι κι εσύ πειρατής αφού έχεις τέτοια εμπειρία και το γύρισες στους νομοταγείς λόγω τιμής.

Πειρατής δεν υπήρξα. Υπήρξε όμως συνάδελφος και έπαθε μεγάλη ζημιά(πήρε ιό ο υπολογιστής και του έβγαζε διαφημίσεις ακατάλληλου περιεχομένου)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πειρατής δεν υπήρξα. Υπήρξε όμως συνάδελφος και έπαθε μεγάλη ζημιά(πήρε ιό ο υπολογιστής και του έβγαζε διαφημίσεις ακατάλληλου περιεχομένου)

Επομένως αυτά που έγραψες είναι φαντασιώσεις.😆 Έχεις προσωπική εμπειρία.? Όχι οπότε......

Οι ίδιες οι εταιρείες έριξαν τις τιμές λόγω πειρατείας, όπως ανακοίνωσαν. Εσύ απολαμβάνεις τα καλά της πειρατείας χωρίς να έχεις κάνει τίποτα αλλά και κατηγορώντας αυτούς που έριξαν τις τιμές. Δεν είναι δίκαιο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για να δειτε τα καναλια της nova κανατε κατι?

Εχω του το full πακετο αλλα δεν βλεπω κατι...

Πρεπει  να κανουμε αναβαθμιση σε καποιο νεο πακετο?

Εν τω μεταξυ ουτε στο  chat βγαινουν ουτε στο 13788...

 

Γνωριζει καποιος?

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anergos13 said:

Για να δειτε τα καναλια της nova κανατε κατι?

Εχω του το full πακετο αλλα δεν βλεπω κατι...

Πρεπει  να κανουμε αναβαθμιση σε καποιο νεο πακετο?

Εν τω μεταξυ ουτε στο  chat βγαινουν ουτε στο 13788...

 

Γνωριζει καποιος?

 

Άν εχεις και σταθερό με ίντερνετ και μαζί το cosmotetv (δηλαδή το 3play) πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση ή τηλεφωνικά ή απο το chat ή μέσα απο το app. Αυτόματα μπηκαν μόνο όσοι είχαν σκέτη tv στο full ή sport pack..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nikos_96 said:

Άν εχεις και σταθερό με ίντερνετ και μαζί το cosmotetv (δηλαδή το 3play) πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση ή τηλεφωνικά ή απο το chat ή μέσα απο το app. Αυτόματα μπηκαν μόνο όσοι είχαν σκέτη tv στο full ή sport pack..

Διαβαζω στο adslgr.com..

Και μου βγαζει στην εφαρμογη για αναβαθμιση συμβολαιου με 5.5€ παραπανω...

Αρα τα 3€ ειναι για συγκεκριμενης χρεωσης συμβολαιο?

Η νεα τιμη που αναφερουν δεν θα εχει -3€ για 2 μηνες?

Γνωριζει καποιος?

Τουρλουμπουκι....cosmote!

 

 

Screenshot_20240824_192009_Samsung Internet.png

Screenshot_20240824_192702_Samsung Internet.png

Screenshot_20240824_192542_COSMOTE.png

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Επομένως αυτά που έγραψες είναι φαντασιώσεις.😆 Έχεις προσωπική εμπειρία.? Όχι οπότε......

Οι ίδιες οι εταιρείες έριξαν τις τιμές λόγω πειρατείας, όπως ανακοίνωσαν. Εσύ απολαμβάνεις τα καλά της πειρατείας χωρίς να έχεις κάνει τίποτα αλλά και κατηγορώντας αυτούς που έριξαν τις τιμές. Δεν είναι δίκαιο αυτό.

Δεν έχω για να μην πάθω. Από πειρατικό έχω δει μια φορά στον συνάδελφο που ανέφερα. Σιγά να μην είναι η συμφωνία για την πειρατεία. Τα δικαιώματα θέλουν να ρίξουν ,καθώς θα μπαίνει ο ένας για προσφορά όπως πέρσι με την Euroleague και τις διοργανώσεις της UEFA. Σε Αγγλία,Γερμανία και Κύπρο για την πειρατεία το κανουν νομίζεις 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, anergos13 said:

Διαβαζω στο adslgr.com..

Και μου βγαζει στην εφαρμογη για αναβαθμιση συμβολαιου με 5.5€ παραπανω...

Αρα τα 3€ ειναι για συγκεκριμενης χρεωσης συμβολαιο?

Η νεα τιμη που αναφερουν δεν θα εχει -3€ για 2 μηνες?

Γνωριζει καποιος?

Τουρλουμπουκι....cosmote!

 

 

Screenshot_20240824_192009_Samsung Internet.png

Screenshot_20240824_192702_Samsung Internet.png

Screenshot_20240824_192542_COSMOTE.png

Είναι γελοίοι εκεί στην cosmote, η προσφορά είναι 5€ πάνω από την τιμή καταλόγου που έχουν στο site αυτή τη στιγμή, έτσι για τιμωρία που είχες ήδη cosmote tv. Δες από το site αν μπορείς να κανείς παραγγελία για τον αριθμό σου το ίδιο πακέτο στα 51.90€

Link to comment
Share on other sites

Και την ιδια ωρα μου στελνεις ο κουμπαρος μου το ιδιο προγραμμα με 5€ μειον...

Ρε Cosmote δε μαμιομαστε λεω εγω...

 

IMG-ee83a923626dd88e59ff4c8d4df4ee48-V.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Πειρατής δεν υπήρξα. Υπήρξε όμως συνάδελφος και έπαθε μεγάλη ζημιά(πήρε ιό ο υπολογιστής και του έβγαζε διαφημίσεις ακατάλληλου περιεχομένου)

Εύκολο είναι εγώ είχα κατεβάσει πχ Blue stacks στον υπολογιστή και έρχονταν συνέχεια διαφημίσεις με περίεργο περιεχόμενο, απλά κάνεις μπλοκ τις διαφημίσεις από τον Browser σου ή αν βρεθεί ιός κάνεις αποκλεισμό του αππ το Windows Defender.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, anergos13 said:

Και την ιδια ωρα μου στελνεις ο κουμπαρος μου το ιδιο προγραμμα με 5€ μειον...

Ρε Cosmote δε μαμιομαστε λεω εγω...

 

IMG-ee83a923626dd88e59ff4c8d4df4ee48-V.jpg

Αυτή είναι η κανονική τιμή που έχει και στο site

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, leo06 said:

Αυτή είναι η κανονική τιμή που έχει και στο site

Για ριξε μια ματια εδω...

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod2260048_prod

Εκανα μια παραγγελια να δω αν θα την περασουν....

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, anergos13 said:

Για ριξε μια ματια εδω...

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod2260048_prod

Εκανα μια παραγγελια να δω αν θα την περασουν....

 

 

Αν σε άφησε να την ολοκλήρωσης λογικά θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leo06 said:

Αν σε άφησε να την ολοκλήρωσης λογικά θα είσαι οκ

Με αφησε κανονικα και ηρθε και το email επιβεβαιωσης...

Να δουμε...τι ΘΑ δουμε!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...