Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, sou_d said:

Ξάνθη. Για να είμαι ειλικρινής όμως, αυτή η ταχύτητα είναι στην δουλειά μου. Στην υπόλοιπη περιοχή, έχει βελτιωθεί αισθητά

Επίσης, μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα

Screenshot_2024-05-17-17-50-20-75_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235~2.jpg

Τέλειο αυτό παρακαλούσα τόσο καιρό να γίνει 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sou_d said:

Ξάνθη. Για να είμαι ειλικρινής όμως, αυτή η ταχύτητα είναι στην δουλειά μου. Στην υπόλοιπη περιοχή, έχει βελτιωθεί αισθητά

Επίσης, μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα

Screenshot_2024-05-17-17-50-20-75_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235~2.jpg

Έχουμε σωθεί εδώ και πολύ καιρό στην Ξάνθη με extra sim 😉

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετάμε το brand "Cosmote" και έρχεται το brand "T" 

Πιο κοντά στην υιοθέτηση του brand «T» βρίσκεται, σύμφωνα με πληροφορίες, ο Όμιλος ΟΤΕ, μια από τις εξελίξεις που αναμένεται να συνοδεύσει την αλλαγή ηγεσίας, έπειτα από 14 χρόνια.
Το εμπορικό σήμα του γερμανικού Ομίλου, Deutsche Telekom, βασικού μετόχου του ΟΤΕ, (με ποσοστό 50,8%) έκανε την εμφάνισή του πέρυσι στην πρόσοψη του Διοικητικού Μεγάρου στο Μαρούσι και στα έγγραφα που διακινεί ο Όμιλος.
Ο νέος επικεφαλής του ΟΤΕ, Κώστας Νεμπής, παίρνει τη σκυτάλη από τον Μιχάλη Τσαμάζ, επίσημα την 1η Ιουλίου και στο πλαίσιο της προετοιμασίας του έχει προγραμματίσει εντός του Ιουνίου να δει όλα τα στελέχη της επιχείρησης.Στην ατζέντα του, εκτός από την αλλαγή του brand, περιλαμβάνονται κινήσεις, όπως, μεταξύ άλλων, η απόσχιση των δραστηριοτήτων του ΟΤΕ που σχετίζονται με τον παθητικό εξοπλισμό των κεραιών κινητής τηλεφωνίας και τη συνεισφορά τους σε 100% θυγατρική εταιρία καθώς και παρεμβάσεις στη δραστηριοποίηση του Ομίλου, στον τομέα της συνδρομητικής τηλεόρασης προκειμένου να μειωθεί το κόστος λειτουργίας της Cosmote TV. Γενικότερα η μείωση στα κόστη λειτουργίας εκτιμάται πως θα συνεχίσει να αποτελεί κεντρική πολιτική εντός του διοικητικού μεγάρου του ΟΤΕ το επόμενο διάστημα με αποφάσεις π.χ. μείωσης των θέσεων ευθύνης κ.α.

https://www.naftemporiki.gr/business/1665581/tilepikoinonies-ote-vodafone-nova-kai-dei-mplekoyn-tis-grammes-toys/

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Αποχαιρετάμε το brand "Cosmote" και έρχεται το brand "T" 

Πιο κοντά στην υιοθέτηση του brand «T» βρίσκεται, σύμφωνα με πληροφορίες, ο Όμιλος ΟΤΕ, μια από τις εξελίξεις που αναμένεται να συνοδεύσει την αλλαγή ηγεσίας, έπειτα από 14 χρόνια.
Το εμπορικό σήμα του γερμανικού Ομίλου, Deutsche Telekom, βασικού μετόχου του ΟΤΕ, (με ποσοστό 50,8%) έκανε την εμφάνισή του πέρυσι στην πρόσοψη του Διοικητικού Μεγάρου στο Μαρούσι και στα έγγραφα που διακινεί ο Όμιλος.
Ο νέος επικεφαλής του ΟΤΕ, Κώστας Νεμπής, παίρνει τη σκυτάλη από τον Μιχάλη Τσαμάζ, επίσημα την 1η Ιουλίου και στο πλαίσιο της προετοιμασίας του έχει προγραμματίσει εντός του Ιουνίου να δει όλα τα στελέχη της επιχείρησης.Στην ατζέντα του, εκτός από την αλλαγή του brand, περιλαμβάνονται κινήσεις, όπως, μεταξύ άλλων, η απόσχιση των δραστηριοτήτων του ΟΤΕ που σχετίζονται με τον παθητικό εξοπλισμό των κεραιών κινητής τηλεφωνίας και τη συνεισφορά τους σε 100% θυγατρική εταιρία καθώς και παρεμβάσεις στη δραστηριοποίηση του Ομίλου, στον τομέα της συνδρομητικής τηλεόρασης προκειμένου να μειωθεί το κόστος λειτουργίας της Cosmote TV. Γενικότερα η μείωση στα κόστη λειτουργίας εκτιμάται πως θα συνεχίσει να αποτελεί κεντρική πολιτική εντός του διοικητικού μεγάρου του ΟΤΕ το επόμενο διάστημα με αποφάσεις π.χ. μείωσης των θέσεων ευθύνης κ.α.

https://www.naftemporiki.gr/business/1665581/tilepikoinonies-ote-vodafone-nova-kai-dei-mplekoyn-tis-grammes-toys/

Δηλαδή θα αλλάξει ονομασία?... πχ στα κινητά θα λέει Telekom αντί COSMOTE??? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elkons said:

Δηλαδή θα αλλάξει ονομασία?... πχ στα κινητά θα λέει Telekom αντί COSMOTE??? 

Δεν ξέρω μήπως συνδυαστεί και δεν εξαφανιστεί πλήρως 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στους ξένους από δίκτυα Τ που ερχόντουσαν στην Ελλάδα, έχει μερικές μέρες που το TelekomGR το οποίο έβλεπαν γύρισε ξανά σε COSMOTE. Αρα δε νομίζω πως είμαστε και τόσο κοντά σε μια μετονομασία 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Πάντως στους ξένους από δίκτυα Τ που ερχόντουσαν στην Ελλάδα, έχει μερικές μέρες που το TelekomGR το οποίο έβλεπαν γύρισε ξανά σε COSMOTE. Αρα δε νομίζω πως είμαστε και τόσο κοντά σε μια μετονομασία 

Μακάρι...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, paanos said:

Πάντως στους ξένους από δίκτυα Τ που ερχόντουσαν στην Ελλάδα, έχει μερικές μέρες που το TelekomGR το οποίο έβλεπαν γύρισε ξανά σε COSMOTE. Αρα δε νομίζω πως είμαστε και τόσο κοντά σε μια μετονομασία 

Όντως;;;;Γνωστός μου με Telekom DE βλέπει ακόμα TelekomGR. Την προηγούμενη εβδομάδα έφυγε από Ελλάδα 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, paanos said:

Πάντως στους ξένους από δίκτυα Τ που ερχόντουσαν στην Ελλάδα, έχει μερικές μέρες που το TelekomGR το οποίο έβλεπαν γύρισε ξανά σε COSMOTE. Αρα δε νομίζω πως είμαστε και τόσο κοντά σε μια μετονομασία 

Ίσως δεν ηταν πρακτικο για άλλους λόγους αυτό.
Η μηπως να το έβγαλαν γιατί ετοιμάζουν την ολική μετονομασία της COSMOTE άρα δεν θα είναι αναγκαίο σε λίγο καιρό;🤔
 

Γενικά οι Telekom μεταξύ τους εμφανίζουν σε ορισμενες περιπτωσεις διαφορετικα ονόματα. Η γερμανική ας πούμε εμφανιζει σε Roaming με COSMOTE “Telekom Deutschland Ger”. Η Nova αν και προτιμά την o2, αν τη βάλεις στην Telekom εμφανιζει το κλασικό «Telekom.de» 

Οσον αφορά την μετονομασία, το θεωρω βλακώδες να κάνουν κάτι τέτοιο. Το Telekom στην Ελλάδα δεν λέει τίποτα σαν όνομα. Το T-Mobile δεν είναι ευανάγνωστο για τους Έλληνες που δεν γνωρίζουν αγγλικά. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, panos.k2 said:

Γενικά οι Telekom μεταξύ τους εμφανίζουν σε ορισμενες περιπτωσεις διαφορετικα ονόματα. Η γερμανική ας πούμε εμφανιζει σε Roaming με COSMOTE “Telekom Deutschland Ger”.

Νομίζω δεν γίνεται εσκεμμένα αυτό, κάπου στις λίστες το έχουν χάσει. Αν και εγώ που πήγα κανονικά Telekom de έβλεπα 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλαμβάνω κάθε φορά που προκύπτει άρθρο από δημοσιογράφους με άγνοια: για να γίνει αλλαγή απαιτείται έγκριση του Ελληνικού Δημοσίου που διαθέτει μετοχές στον ΟΤΕ και δικαίωμα βέτο σε αλλαγή ονομασίας της εταιρείας.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MIKU said:

Θα επαναλαμβάνω κάθε φορά που προκύπτει άρθρο από δημοσιογράφους με άγνοια: για να γίνει αλλαγή απαιτείται έγκριση του Ελληνικού Δημοσίου που διαθέτει μετοχές στον ΟΤΕ και δικαίωμα βέτο σε αλλαγή ονομασίας της εταιρείας.

Και αν δεν θέσει βέτο;;;;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και αν δεν θέσει βέτο;;;;

Χλωμό το κόβω να θέλει να αλλάξει όνομα 

δεν υπάρχει λόγος ….

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και αν δεν θέσει βέτο;;;;

Εδώ δεν θέτει βέτο σε σοβαρότερα θέματα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και αν δεν θέσει βέτο;;;;

Άλλο αυτό, εγώ το λέω γιατί δεν το γράφουν καν ως παράγοντα, που σημαίνει ότι το αγνοούν.

Απλά το αναφέρω γιατί είναι κάτι που θα πονέσει την οποιαδήποτε κυβέρνηση να σβήσει η ιστορία του ΟΤΕ που κρατάει από το 1949.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Και Εμμανουέλα να τον ονομασουν, σημασια εχει να εχει μονιμη αναβάθμιση δικτύου και καλές τιμές. 

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το κάθε δίκτυο, κουβαλάει και μια "φανέλα" ας το πούμε. Το όνομα είναι συνδεδεμένο με το δίκτυο, ειδικά άμα είναι τόσα χρόνια που θέλει για να φτιάξει το brand name να στέκεται στην αγορά (βλέπε πχ Nova που δεν μπορεί να σταθεροποιηθει ακόμα και γι αυτό πωλείται, μαζί με την λάθος επιλογή του να το ονομάσουν Nova...). Δηλαδή πχ αν αύριο η VW την ονόμαζαν Μαρία Αντουανέτα, εσύ θα αγόραζες; Δύσκολο.. Αν σου έλεγαν όμως ότι είναι η πρώην VW, θα έλεγες α ναι οκ, θα πάρω. Άρα τσάμπα η αλλαγή χωρίς νόημα 😏 (λέμε ένα παράδειγμα τώρα με τα αμάξια, πολλοί εδώ μέσα θα τα αντιπαθούν πιστεύω άμα είναι Ιταλακηδες και Γιαπωνέζοι κυρίως) 😛🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Και Εμμανουέλα να τον ονομασουν, σημασια εχει να εχει μονιμη αναβάθμιση δικτύου και καλές τιμές. 

Αυτό ακριβώς.

Τώρα το σκέτο Τ ....

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, johnny_htc said:

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το κάθε δίκτυο, κουβαλάει και μια "φανέλα" ας το πούμε. Το όνομα είναι συνδεδεμένο με το δίκτυο, ειδικά άμα είναι τόσα χρόνια που θέλει για να φτιάξει το brand name να στέκεται στην αγορά (βλέπε πχ Nova που δεν μπορεί να σταθεροποιηθει ακόμα και γι αυτό πωλείται, μαζί με την λάθος επιλογή του να το ονομάσουν Nova...). Δηλαδή πχ αν αύριο η VW την ονόμαζαν Μαρία Αντουανέτα, εσύ θα αγόραζες; Δύσκολο.. Αν σου έλεγαν όμως ότι είναι η πρώην VW, θα έλεγες α ναι οκ, θα πάρω. Άρα τσάμπα η αλλαγή χωρίς νόημα 😏 (λέμε ένα παράδειγμα τώρα με τα αμάξια, πολλοί εδώ μέσα θα τα αντιπαθούν πιστεύω άμα είναι Ιταλακηδες και Γιαπωνέζοι κυρίως) 😛🤣

Προσωπικα δεν βλεπω φανελες ή ονόματα. Το συμφέρον μου βλέπω. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, VIPdriver said:

Προσωπικα δεν βλεπω φανελες ή ονόματα. Το συμφέρον μου βλέπω. 

Ναι εσύ και καλά κάνεις, συνολικά όμως υπάρχουν και πααρα πολλοί καταναλωτές εκεί έξω που βλέπουν έτσι τα πράματα. Ε και αναλόγως αποφασίζουν τι θα κάνουν και τα ανώτερα κλιμάκια. Πολλές φορές, κάνουν και λάθη φυσικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για αλλαγές, πρόσφατα στο play store μια εφαρμογή που υπήρχε από παλιά, η Google Partner Setup, την έκαναν αυτόνομη για να γίνονται κάποιες αναβαθμίσεις ευκολότερα και γρηγορότερα και ενώ υπάρχει η εξήγηση:

• This app is pre-installed by the device manufacturer to ensure proper device functionality on all Android devices with Google Mobile Services; it cannot be disabled or deleted.

• Google recently moved this app to the Play Store so that bug fixes, improvements, and critical updates for your device can be delivered faster. No other changes have been made as a result of this Play Store listing.

βλέπεις αμέσως στα σχόλια:

It is a false program with no sertification maybe a spy one i want to unistal it and i cant google must delete it

Σβήστε την μ#!@$ια από δω πέρα. Τι π@#@$ιά είναι πάλι αυτό.

Έλεως με τις μ@&@&ίες που σου γινονται βεντουζα κ δεν μπορεις να πεταξεις απο πανω σου!!αισχος

Άλλη μια άχρηστη εφαρμογή για να αργεί το τηλέφωνό μας και να εξυπηρετεί συμφέροντα...

Οι πιο βλακια που ει παρχει

Μια παπάρια κ μισή, ούτε ξέρει κανείς τι κάνει, παίζει να είναι και κατασκοπευτικό της google. Παλι καλά απενεργοποιήτε με μια εφαρμογή που λέγεται system apps remover miui. Το κατεβάζεις εκτός playstore.

Τουλάχιστον κάποιοι απάντησαν:

Τι βλακες που είστε όλοι στα σχόλια! Αυτή η εφαρμογή υπήρχε πάντα στα android κινητά απλά την βάλανε στο play store για να την αναβαθμίζουν πιο εύκολα. Είναι μια εφαρμογή που είναι απαραίτητη για τις υπηρεσίες και λειτουργίες της Google για να δουλέψουν σωστά! Δεν είναι ιός ούτε κατασκοπεία! Και στο κάτω κάτω αν δεν σας αρέσει η Google τότε παντε στη Huawei και μην κλαιγεστε στα σχόλια! Αμάν πια με τον κάθε αγράμματο να μας την λέει και από πάνω!

Ελληνες ψαγμενοι ψεκασμένοι γκαζμαδες.

Κάτι αντίστοιχο έγινε με κάτι σχόλια τύπου ζουν ανάμεσά μας όταν εμφανίστηκε μια άλλη εφαρμογή η Private Compute Services.

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...