Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η προσφορά της Cosmote είναι για κάρτα μόνο ;εγώ έχω κάρτα συμβόλαιο φοιτητικό και μου είπε οτι η προσφορά δεν ισχύει !!!μμμμ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά φίλε μου ειναι απάτη και ακριβό στην Ελλάδα το ιντερνετ στο κινητό....

Εδω η Q εχει 400MB με 2€...αμα ειναι ετσι,θα αλλαξω θεση στην καρτα :P

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε μηνυμα,200 mb για 10/4-12/4, τηλεφωνο στο 1330 για ενεργοποιηση. Εγω εχω cosmoκαρτα, λογικα ομως θα ειναι για ολους.

 

Που πατας ακριβως για να να το παρεις?πας εκει που λεει για πακετα ιντερνετ η το λεει στην αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Που πατας ακριβως για να να το παρεις?πας εκει που λεει για πακετα ιντερνετ η το λεει στην αρχη?

 

το λέει στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα συμβόλαιο που λήγει σε λιγότερο από ένα μήνα. Πότε και πώς μπορώ να κάνω αίτηση για να μετατραπεί σε cosmokarta; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

πότε : 30 ημέρες πρίν .

Πως : πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα γιατί πρέπει να αλλάξεις SIM

Link to comment
Share on other sites

πότε : 30 ημέρες πρίν .

Πως : πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα γιατί πρέπει να αλλάξεις SIM

 

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξει sim...

Link to comment
Share on other sites

Από SMS:

 

"EYXOMAΣTE ΣE EΣAΣ KAI THN OIKOΓENEIA ΣAΣ KAΛH ANAΣTAΣH KAI ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME ΞEΓNOIAΣTH EΠIKOINΩNIA TO M. ΣABBATO & THN KYPIAKH TOY ΠAΣXA! AΠOKTHΣTE TΩPA AΠO THN COSMOTE, ΔΩPO 1500 ΛEΠTA OMIΛIAΣ, 1500 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB INTERNET, ΣTEΛNONTAΣ ΔΩPEAN TH ΛEΞH ΔΩPA ΣTO 1256 MEXPI TIΣ 8/4. IΣXYEI ΓIA OΛA TA OIKIAKA ΠPOΓPAMMATA ΣYMBOΛAIOY."

Δεν το πρόλαβα ρε γμτ και σήμερα που έστειλα μου λέει η προσφορά έχει λήξει.

.Δεν το διαφημισαν καθόλου ρε φίλε τι φοβηθηκαν μην χάσουν κανένα cent?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν κάνει κανένα NAT σε κανένα APN, δίνει μια χαρά IP addresses.

Αυτό που κάνει στο 'internet' APN είναι να έχει από default κλειστά όλα τα εισερχόμενα udp και tcp ports. Εάν θέλετε να έχετε εισερχόμενο traffic πρέπει να κάνετε μια "τρύπα" στο firewall χρησιμοποιόντας μια από τις γνωστές μεθόδους από περιπτώσεις NAT (UPnP, κτλ).

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα, ξέρει κανείς σίγουρα αν μπορούμε να έχουμε public IP (όχι απαραίτητα στατική) και port forwarding με cosmote?

Και georgemv, δηλαδή εγώ που θέλω να ελέγχω σύστημα παρακολούθησης μέσω του web interface του θα μπορώ να το κάνω port forward?

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες φορές πολλά σίτε το είχαν πρώτη είδηση, τώρα τίποτε. Γιατί άλλωστε να το διαφημίσουν η άσκοπη χρήση ΜΒ με YouTube φέρνει πολλά κέρδη στις εταιρείες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα κινητο μονο για να με παιρνουν και βαζω μια καρτα καθε 6μηνο για να μην ληξει το νουμερο. Αυτή την εβδομαδα μου ηρθε μυνημα ότι ληγει η συνδεση μου και ξεχασα να ανανεωσω με αποτελεσμα να κληδωθει και να μην μπορω να παρω ουτε στο 1314 για να ανανεωσω. Υπάρχει τροπο να ανανεωσω και να ενεργοποιηθεί ξανα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι παρε στην εξυπηρετηση πελατων η απο αυριο σε καποιο καταστημα.Να το κανεις ο ιδιος αν ο αριθμος ανηκει σε σενα καθως θα σου ζητηθουν τα στοιχεια σου
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει ακυρωθεί κάλεσε απο οποιοδήποτε τηλέφωνο 6971001314 και ακόλουθα τις οδηγίες

Αν έχει ακυρωθεί θα το πάρεις ξανά καλώντας 6971013838 απο οποιοδήποτε τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα σωστός.

 

πως μπορώ να μάθω αν έχει ενεργοποιηθεί το φοιτητικό στον αριθμό μου; στέλνω κάπου σμσ;

 

Εχω την ίδια απορία . Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

α) Κανείς δεν το γνωρίζει.

β) κανένα φοιτητικό CU δεν έχει ακυρωθεί μέχρι σήμερα.

Βλακεία να τα κόβουν λεφτά παίρνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την ίδια απορία . Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις στα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

SOS δεν ξερω σε ποιο νημα επρεπε να τοποθετηθει αυτο το ποστ αλλα μιας και προκειται για νουμερο κοσμοτε ποσταρω εδω..

 

λοιπον το προβλημα

επικοινωνω με εναν μαστορα τζαμα για μια προσφορα μεσω μιας αγγελιαςκαι μου δινει την καλυτερη προσφορα

δυστυχως δεν αποθηκευσα το ονοματεπωνυμο του αλλα ειχα βαλει σκετο τζαμας για να τον ξεχωριζω

ειχαμε κανονησει να επικοινωνησω μετα το πασχα για μια κατασκευη αλλα δυστυχως τωρα που τον παιρνω τηλεφωνο μου λεει οτι ο αριθμος που τηλεφωνηται δεν χρησιμοποιηται..!!!

υπαρχει περιπτωση να βρω τουλαχιστον το ονοματεπωνυμο του η' το νεο του νουμερο?

 

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

SOS δεν ξερω σε ποιο νημα επρεπε να τοποθετηθει αυτο το ποστ αλλα μιας και προκειται για νουμερο κοσμοτε ποσταρω εδω..

 

λοιπον το προβλημα

επικοινωνω με εναν μαστορα τζαμα για μια προσφορα μεσω μιας αγγελιαςκαι μου δινει την καλυτερη προσφορα

δυστυχως δεν αποθηκευσα το ονοματεπωνυμο του αλλα ειχα βαλει σκετο τζαμας για να τον ξεχωριζω

ειχαμε κανονησει να επικοινωνησω μετα το πασχα για μια κατασκευη αλλα δυστυχως τωρα που τον παιρνω τηλεφωνο μου λεει οτι ο αριθμος που τηλεφωνηται δεν χρησιμοποιηται..!!!

υπαρχει περιπτωση να βρω τουλαχιστον το ονοματεπωνυμο του η' το νεο του νουμερο?

 

 

ευχαριστω!!

 

Aν βάλεις το νουμερο του στο google δεν σου βγάζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλεις το νουμερο του στο google δεν σου βγάζει κάτι;

 

δυστυχως τιποτα...

πηρα και 11880 αλλα δεν βρηκαν κατι μου ειπαν

δεν ξερω αν εχει νοημα να παρω στο 11888 που ειναι του οτε μιας και το νουμερο ηταν κοσμοτε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...