Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ολόκληρα μηνύματα?wow,ανατριχιασα απο τον ενθουσιασμό.ξοδευτηκαν οι ανθρωποι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

10 ολόκληρα μηνύματα?wow,ανατριχιασα απο τον ενθουσιασμό.ξοδευτηκαν οι ανθρωποι

 

Είναι πολυ Large οι τύποι!

 

Παλιά το έλεγαν web2sms, για όσους θυμούνται!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μηπως θα θελατε να σας βαζουν και μια καρτα δωρο που και που;:p

πανε οι καλες εποχες του whats up και της CU...πλεον με τις χρεωσεις που παιζουν και τα 10 τσαμπε μηνυματακια μια χαρα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα και κανα 500 mb internet γτ δν λες να μας εκαναν δωρο?

φιλανθρωπικα ιδρυματα ειναι?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά ειναι τα 10 μηνυματακια την μερα. Το μονο αρνητικο που βρισκω ειναι οτι σαν αποστολεας φαινεται το 54000. ενω ο αριθμος ο κανονικος του αποστολεα εμφανιζεται μονο στο τελος.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα στα sms που μου ηρθαν αφου εστειλα το Ε, αναφερει καποιες χρεωσεις για αναγνωση μηνυματων.

Εγω τα στελνω δωρεαν απο τον υπολογιστη μου και αυτος που τα λαμβανει χρεωνεται, χρεωνομαστε και οι δυο μας, κανεις μας, τι ακριβως ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα στελνω δωρεαν απο τον υπολογιστη μου και αυτος που τα λαμβανει χρεωνεται, χρεωνομαστε και οι δυο μας, κανεις μας, τι ακριβως ?

 

κανείς δε χρεώνεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει δεν είναι και τρελό αλλά σκεφτείτε το λίγο... 10 sms τη μέρα * 0.05 = 0.5 ευρώ τη μέρα, * 30 μέρες = 15 ευρώ το μήνα. Ε, δεν είναι και άσχημα, ειδικά όταν ζητάει 4 ευρώ για 100 μηνύματα προς όλους...
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, σας βρήκα και άλλα 100 sms δώρο το μήνα από τον ΟΤΕ όμως για όποιον έχει. Λέγεται web2sms και είναι μέσα στο mailbox του ΟΤΕ(χρειάζεται το μέιλ @otenet.gr που έχετε με τον κωδικό που έχετε)! Ξέσκαψα τους κωδικούς μου γιατί ήθελα να θυμηθώ πώς είναι το μέιλ του ΟΤΕ και το βρήκα. Maximum 100sms τον μήνα με 5 sms την ημέρα! Σαν αποστολέας όταν φτάνει το μήνυμα φαίνεται το conn-x! Αλλά μέσα στο μήνυμα μπορείς να γράψεις το ονομά σου customized! :lol:

Αν και δεν θα το χρησιμοποιήσω, μπράβο μου και μένα που σας το έγραψα! Ελπίζω να σας βοήθησα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχας να αναφερω οτι τωρα εχω vodafone καρτοκινητο και το πακετο cu που σου δινει καμποσες ωρες ομιλιας προς αλλους συνVodafonιτες. Αλλα ο μονος που εχει vodafone ειναι ο πατερας μου και η μανα μου xD. Οποτε λοιπον θα ηθελα να δω αν μπορω να μεταβω σε αντιστοιχο καρτοκινητο της cosmote ομως χωρις να αλλαξει ο αριθμος μου καθως και να μαθω αν υπαρχουν καποια πακετα για δωρεαν χρονο ομιλιας προς αλλους στην cosmote
Link to comment
Share on other sites

εχω ειδη ενα sensation XE και εχω παραπεταμενο ενα wildfire. το θεμα ειναι οτι δεν μου αραισει η ιδεα να κυκλοφορω με δυο κινητα. :lol:

και δεν με πολυνοιαζει για την vodafone αρκει εκει που θα παω να ειναι φθηνα και να εχει κανα καλο πακετακι για τους αλλους τις ιδιας εταιριας

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θελω να συνδεθω στο ιντερνετ απο το κινητο αλλα δεν μπορω.πηρα το 13838 και μου ειπε οτι θα μου ερθουν καποια μυνηματα με τις ρυθμισεις για να ενεργοποηθει.μου ηρθε ενα μυνημα που λεει οτι στα επομενα μυνηματα θα λάβω εναν κωδικο 1 για να γινει η εγκατασταση.δεν μου εχει ερθει ομως.δοκιμασα να στειλω και στο 1333 που βρηκα αλλα παλι τα ιδια..πως μπορω να βρω αυτον τον κωδικο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ερχεται κανενα μηνυμα με κωδικο. Ερχονται οι ρυθμισεις και υπαρχει περιπτωση να σου ζητησει κωδικο οταν πατησεις "ναι" στην εγκατασταση. Κατι εκανες λαθος μαλλον .,.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις περισσοτερους γνωστους με what'sup και μιλας πιο συχνα με αυτους, αλλαξε. το να εχεις δυο νουμερα εχει τα καλα του αλλα οντως το να κυκλοφορεις με 2 συσκευες δεν ειναι βολικο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Η περίπτωση μου μπορεί να είναι γνωστή σε πολλούς. Εν ολίγοις είμαι ένας από αυτούς που διέκοψαν κάθε σχέση με την συγκεκριμένη εταιρεία, μιας και νομίζω πως μας θεωρούν λίγο θύματα...

 

Η ιστορία μου...:

-Στις 6/4/2012 λαμβάνω μήνυμα πως έχω φτάσει το 80% του διάθεσιμου δωρεάν χρόνου προς Cosmote.

-Στις 7/4/2012 (μια ημέρα μετά) κλείνει ακόμα ένας μηνιαίος κύκλος του συμβολαίου μου.

-Μου ερχεται λογαριασμός 244,20 ευρώ, και η υπερχρέωση έχει γίνει στα τηλεφωνήματα προς Cosmote.

 

Η απορία μου ήταν πως γινεται σε μια ημερα να εχω καταναλώσει το υπόλοιπο 20% του διαθέσιμου χρόνου μου. Ο αναλυτικός λογαριασμός αποδεικνύει πως έχω δίκιο και καταλαβαίνω πως θα έπρεπε να εχω λαβει ειδοποίηση πως έφτασα το 80% του χρονου μου αρκετές ημέρες πριν (15 ημέρες) και κάτι τέτοιο δε έγινε.

Για να μη σας ταλαιπωρώ, μίλησα με αρκετούς εκπροσώπους της Cosmote και η φράση "δυστυχώς δε μπορει να γίνει κάτι", ενώ ήμουν διατεθιμένος να πάρω το iPhoneακι μου και να τους δείξω όλα τα μηνύματα που εχω λάβει από αυτούς και να τους αποδείξω πως δεν υπάρχει μήνυμα, αυτοί ήταν κάθετοι πως "Δεν έχουν τετοιες σχέσεις με τους πελάτες τους" και κάπου εκει πηρα την απόφαση να "μετακομίσω" σε άλλη εταιρεία, πληρώνοντας ολο το ποσό.

 

Αυτή είναι η δική μου ιστορία. Δεν περιμένα τετοια αντιμετώπιση. Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν κι άλλους Γερμανούς για να στρωσουν αυτοι...

Έχω στην Ελλάδα τελικά είμαστε τόσο αδιόρθωτοι που δεν παει...τα ιδία λάθη τα κανουμε πολλάκις επαναλαμβανόμενα....

Έχω υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που ψηφίζουν νδ και ΠΑΣΟΚ ,και περιμένετε να στρωσουν οι Έλληνες υπάλληλοι;

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τους όρους χρήσης της υπηρεσίας που παρέχονται εδώ. Αν δεν υπάρχει καμία διαφορά με όσα αναφέρονται, στείλε αμφισβήτηση λογαριασμού / αίτημα παραπόνου.
Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις πάντως κρατήσει το sms που σου έχουν στείλει άλλη μέρα, λάθος όπως υποστρίζεις μπορείς να το κυνηγήσεις.

Σίγουρα σε έφτασαν στα όρια σου, και λες δεν βαριέται, αλλά δεν ξέρω πολλούς να έχουν δίκιο και να πληρώνουν μετά το λογαριασμό τους...

 

Καλά όλα αυτά με αυτόματη ειδοποίηση κτλ αλλά καλό είναι να ελέγχουμε και εμείς περίπου που βρισκόμαστε!

240€ παραπάνω προς Cosmote σημαίνει πως μίλησες 10 ώρες παραπάνω από το ενσωματμένο (≈20€/ώρα)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τους όρους χρήσης της υπηρεσίας που παρέχονται εδώ. Αν δεν υπάρχει καμία διαφορά με όσα αναφέρονται, στείλε αμφισβήτηση λογαριασμού / αίτημα παραπόνου.

 

έχω κάνει 2 φορές αμφισβήτηση λογαριασμού. Στην 1η, εστιάσουν αλλού και είπαν απλά ότι τα τηλεφωνήματα έγιναν και γι αυτο εφτασε τοσο ο λογαριασμός (προφανώς). Ωστόσο, δεν απάντησαν στο ερώτημα μου γιατι ουσιαστικά η αμφισβήτηση εγινε λογω του οτι δεν πηρα μηνυμα εγκαιρως πως εχω φτασει στο 80%...

 

Την 2η αμφισβήτηση, είπαν πως δεν την ελαβαν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις πάντως κρατήσει το sms που σου έχουν στείλει άλλη μέρα, λάθος όπως υποστρίζεις μπορείς να το κυνηγήσεις.

Σίγουρα σε έφτασαν στα όρια σου, και λες δεν βαριέται, αλλά δεν ξέρω πολλούς να έχουν δίκιο και να πληρώνουν μετά το λογαριασμό τους...

 

Καλά όλα αυτά με αυτόματη ειδοποίηση κτλ αλλά καλό είναι να ελέγχουμε και εμείς περίπου που βρισκόμαστε!

240€ παραπάνω προς Cosmote σημαίνει πως μίλησες 10 ώρες παραπάνω από το ενσωματμένο (≈20€/ώρα)

 

Το sms υπαρχει σε συσκευή που δεν εχει γινει jailbreak (iPhone). Τους ξαναπηρα τηλ και μου παν οτι δεν θα μου χρεωσουν τα επόμενα 2 πάγια...αλλά δε δέχονται να τους αποδείξω πως κάνουν λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Το αν κάνουν λάθος είναι σχετικό. Η περίπτωσή σου είναι σαν να έχεις πάει σε ένα βενζινάδικο, να έχεις ζητήσει 20€ βενζίνης και ο τύπος να ξέχασε να βάλει όριο. Κανείς απο τους δυο σας δεν κοίταζε τα λίτρα που έμπαιναν στο ντεπόζιτο. Ο υπάλληλος θεωρούσε ότι είχε βάλει όριο και σίγουρος για τη λειτουργία του συστήματος, πήγε να σου καθαρίσει και τα τζάμια. Εσύ απο τη πλευρά σου είσαι επίσης σίγουρος ότι έχει βάλει το όριο οπότε καθώς περνά η ώρα:

α) δεν υποψιάζεσαι και θεωρείς ότι η αντλία τροφοδοτεί αργά ( ο χρόνος περνά αργά )

β) υποψιάζεσαι και απλά τον αφήνεις να δεις τι θα κάνει, σίγουρος ότι εσύ έχεις ζητήσει κάτι συγκεκριμένο, επαναλαμβάνω όμως, υποψιάζεσαι ότι έχει ξεκινήσει να σου βάζει παραπάνω.

Και στις 2 περιπτώσεις, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Φτάνει το "σκάσιμο", εσύ στο ντεπόζιτό σου έχεις 40 λίτρα παραπάνω και ο πρατηριούχος σου ζητά 80€. Υπάρχουν 2 λύσεις λοιπόν:

1) ο πρατηριούχος να τραβήξει τη βενζίνη απο το ντεπόζιτο ( να γυρίσεις το χρόνο πίσω, αδύνατο )

2) ο πρατηριούχος, αποδεχόμενος το λάθος του και σε ένδειξη καλής θέλησης, να σου κάνει μια σημαντική έκπτωση, τουλάχιστον να μη "μπει σόλο μέσα".

Για τη δική σου πλευρά όμως, συγνώμη, αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θεώρησες πως σταμάτησε να μετρά ο χρόνος, αν αναλογιστούμε ότι δεν ξεπέρασες κατά λίγα λεπτά ή ακόμη και μια ώρα τον διαθέσιμο χρόνο ομιλίας, αλλά κατά σχεδόν 10 ώρες... Ανεξαρτήτως του αν θα σου έρθει το μήνυμα ή όχι, ο διαθέσιμος χρόνος δεν μεταβάλεται. Τόσο η Cosmote όσο κι εσύ, βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου, γνωρίζετε πολύ καλά πόσο μπορείς να μιλάς χωρίς επιπλέον χρεώσεις. Όσο γίνεται χρήση, ο χρόνος αφαιρείται ( λέω τα αυτονόητα, i know... ). Άρα, ναι μεν το σύστημα δεν λειτούργησε ( άρα η Cosmote πρέπει να ελέγξει περαιτέρω την υπηρεσία cost control ), αλλά κι εσύ του έδωσες και κατάλαβε. Μαγκιά της Cosmote που προβαίνει σε πίστωση παγίων για να σε ικανοποιήσει σαν πελάτη, αλλά κάνε μας τη χάρη και μην υποβαθμίζεις και τη δική μας νοημοσύνη. 10 ώρες είναι μεγάλη απόκλιση για να μην έχεις υποψιαστεί τουλάχιστον ότι κάτι δεν πάει καλά. Άρα, το ποιος έχει λάθος ή πιο σωστά, ποιος έχει περισσότερο λάθος, καλό θα είναι να μη το αναλύσουμε παραπάνω...

Edited by UniqueGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...