Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε μια κάρτα 20in 1

 

Επειδή δεν γνωρίζω τι ακριβώς είναι αυτό μήπως μπορείτε να μου το εξηγήσετε λίγο πιο αναλυτικά??Εννοείτε να έχω δύο σιμ με τον ίδιο αριθμό ή να έχω μία σιμ η οποία με κάποιο τρόπο θα λειτουργεί και ως whats up και ως σύνδεση??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω τι ακριβώς είναι αυτό μήπως μπορείτε να μου το εξηγήσετε λίγο πιο αναλυτικά??Εννοείτε να έχω δύο σιμ με τον ίδιο αριθμό ή να έχω μία σιμ η οποία με κάποιο τρόπο θα λειτουργεί και ως whats up και ως σύνδεση??

 

Δυο αριθμους COSMOTE στην ιδια sim.Η πρωτη σου γραμμη θα δεχεται κλησεις,μηνυματα,θα μπορεις να καλεις και να στελνεις μηνυματα,η δευτερη γραμμη σου ομως δεν θα δεχεται μηνυματα αλλα μονο κλησεις.Γι'αυτο ο φιλος σου προτεινε σαν δευτερη γραμμη το what's up για να μπορουν να σε καλουν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ακούγεται...Θα πάω σε κάποιο κατάστημα να το ψάξω περισσότερο!!!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ακούγεται...Θα πάω σε κάποιο κατάστημα να το ψάξω περισσότερο!!!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

πρέπει βέβαια να πάρεις συσκευή συμβατή με κάρτα 2in1, οι πεισσότερες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος αυτό το ποστ από το 2006 και δεν το έχει διορθώσει κανείς!

Στέλνεις OPEN στο 54000 και όχι στο 5000...

 

σωστος

 

οπως και το επισημο FAQ δεν εχει λινκαριστει ακομα http://www.mycosmos.gr/mycosmos/FAQ/MyCosmos_faqs_en.htm

Float like a butterfly, sting like a bee
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ :)

Πριν απο αρκετες μερες προεκυψε ενα προβλημα του οποιου τη λυση δεν ειχα ιδεα πως να την βρω και ειπα να ρωτησω εδω μηπως και μπορεσετε να βοηθησετε.

Ενω ξερω οτι ειχαν σταλει καποια μηνυματα προς τον αριθμο μου ενω το κινητο μου ηταν κλειστο,κατα την ενεργοποιηση τα μηνυματα αυτα δεν παραληφθηκαν ποτε....Για την ακριβεια,πριν απο αρκετες μερες ενω η sim ηταν σε ενα απενεργοποιημενο κινητο siemens S65 (μοντελα δεν ξερω αν εχουν σημασια),μεταφερθηκε σε ενα sony-ericsson C902 και τοτε ενεργοποιηθηκε το 2ο.Μηνυματα ποτε δεν παρεληφθησαν και δεν ξερω τι φταιει.Να σημειωθει οτι ουτε τα μηνυματα με αναφορα των κλησεων παρεληφθησαν,και μετα εκανα μια προωθηση,κατι τετοιο,και ηρθαν μονο αυτα με πληρη λιστα των αριθμων που με καλεσαν.Γραπτα sms τιποτα....Μπορει να γινει καποια διαδικασια αντιστοιχη με αυτη που εγινε για την παραλαβη των μηνυματων που με ενημερωναν για τις κλησεις;Τα μηνυματα εσταλησαν αρκετες μερες πριν,παιζει καποιο ρολο;Νομιζω το μεγιστο οριο αποστολης το οποιο ειναι και προεπιλεγμενο στις συσκευες ειναι 1 μηνας.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Το άνω όριο στις εταιρείες είναι οι 3 ημέρες, ανεξαρτήτως του τι λέει το κινητό. Οπότε μάλλον δεν θα μπορέσεις να τα πάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ξερεις που οφειλεται αυτη η απωλεια,ετσι ωστε να αποφυγω στο μελλον παρομοιο σκηνικο;Η πως θα μορουσα να το διορθωσω αμεσα αν το ξαναπαθω;
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε ο georgemv, αν σε τρεις μέρες το SMS δεν παραδοθεί τότε ακυρώνεται. Άρα και να ξανατύχει δεν διορθώνεται. Ο μόνος τρόπος να μην ξανατύχει είναι να μην έχεις κλειστό το κινητό τρεις μέρες (ή σε σημείο που δεν έχει σήμα) συνεχόμενα.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Aπλα μου φανηκε πολυ ακυρο το σκηνικο αυτο....συνηθως (τι συνηθως,παντα...) τα μνμτα παραλαμβανονται μετα την ενεργοποιηση.Η ενεργοποιηση εγινε μια μερα αργοτερα,απλα ελεγα μηπως τωρα θα μπορουσε να διορθωθει,αλλα τζιφος...Καλως,ευχαριστω για τις απαντησεις
Link to comment
Share on other sites

Η χρονική διάρκεια ενός μηνύματος εξαρτάται απο την επιλογή που έχει κάνει ο αποστολέας στο κινητό του. Υπάρχει π.χ. η δυνατοτητα να ακυρώνεται η αποστολή του μηνύματος αν δεν υπάρχει δυνατότητα παραλαβής του εντός μιας ώρας.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο whatsup έχεις με 3€ δώρο 60 ΜΒ ίντερνετ. η ταχύτητά του είναι η ίδια με το ίντερνετ που δίνει το συμβόλαιο της cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε κι εμένα να μου πουν για την προσφορά με το Internet On the Go στα 10 € και 10% έκπτωση στο λογαριασμό και τους είπα ΟΚ.

 

Μου στείλανε σπίτι 3 φορές το USB stick χωρίς να με ενημερώσουν, εγώ έλειπα σε διακοπές και πλέον δεν μπορώ να τους βρω γιατί κανένας δεν ξέρει σε αυτά τα τηλέφωνα που τους έψαξα "Ποιος μου έκανε την προσφορά!" Με ρωτάνε αν συγκράτησα όνομα ή τηλέφωνο! Απίστευτο...

 

Το μόνο που μένει είναι να με χρεώσουνε και με το πάγιο...

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε σπίτι 3 φορές το USB stick χωρίς να με ενημερώσουν, εγώ έλειπα σε διακοπές και πλέον δεν μπορώ να τους βρω γιατί κανένας δεν ξέρει σε αυτά τα τηλέφωνα που τους έψαξα "Ποιος μου έκανε την προσφορά!" Με ρωτάνε αν συγκράτησα όνομα ή τηλέφωνο! Απίστευτο...

Τραγικο..!!χα0χα0χα0αχ0αχ0χα0αχ0αχα0χ0αχ0αχ0αχαχ00αχαχ0αχ0..Δεν γινεται πουθενα αυτο..!

ΤΟ χειροτερο ολων ομως ειναι οτι καλουν τις πλεον ακαταλληλες ωρες. Δηλαδη 14.30 - 16.30

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι ένα σημάδι: μήπως οι δυνάμεις του σύμπαντος προσπαθούν να σε σώσουν από το... σήμα καμπάνα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παρακαλέσω τους υπεύθυνους του site της cosmote, αν μπορούν να ανανεώνουν άμεσα την ιστοσελίδα τους για τις προσφορές τους, εκτός αν δεν τους ενδιαφέρει πια να προσελκύουν άλλους πελάτες.

Για παράδειγμα ενώ υπάρχει προσφορά για 120 MB internet με 3€ το μήνα (αντί για 60 που είναι το πακέτο), για να το μάθεις πρέπει να διαβάζεις το forum εδώ ή να επισκέπτεσαι το site της vodafone (που ενημερώνεται άμεσα) και να δεις τις νέες προσφορές, υποθέτοντας ότι κάτι παρόμοιο θα κάνει και η cosmote.

Άλλο παράδειγμα είναι τα δωρεάν 120 λεπτά ανά μήνα σε κάθε ανανέωση cosmokarta 10€. Ενώ η προσφορά είχε ανανεωθεί, αρκετές μέρες μέσα στον επόμενο μήνα έγραφε ότι έχει ισχύ έως 31 του προηγούμενου.

Νομίζω ότι κάποιος πρέπει να δώσει προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παρακαλέσω τους υπεύθυνους του site της cosmote, αν μπορούν να ανανεώνουν άμεσα την ιστοσελίδα τους για τις προσφορές τους, εκτός αν δεν τους ενδιαφέρει πια να προσελκύουν άλλους πελάτες.

Για παράδειγμα ενώ υπάρχει προσφορά για 120 MB internet με 3€ το μήνα (αντί για 60 που είναι το πακέτο), για να το μάθεις πρέπει να διαβάζεις το forum εδώ ή να επισκέπτεσαι το site της vodafone (που ενημερώνεται άμεσα) και να δεις τις νέες προσφορές, υποθέτοντας ότι κάτι παρόμοιο θα κάνει και η cosmote.

Άλλο παράδειγμα είναι τα δωρεάν 120 λεπτά ανά μήνα σε κάθε ανανέωση cosmokarta 10€. Ενώ η προσφορά είχε ανανεωθεί, αρκετές μέρες μέσα στον επόμενο μήνα έγραφε ότι έχει ισχύ έως 31 του προηγούμενου.

Νομίζω ότι κάποιος πρέπει να δώσει προσοχή.

 

http://goo.gl/XTuFX

 

http://goo.gl/RyMrT

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το προβλημα μου εντασετε σε αυτο το τμημα του φορουν , αν οχι παρακαλω να το μετακινησουν.

λοιπω εχω μια καρτα της κοσμοτε και μπλοκαρε το πιν και τωρα ζηταει πακ το οποιο εχω χασε ι:( :( γινεται να ξεκλειδωθει η καρτα και αν ναι πως ?????????:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι ταυτοποιημένο στο ονομα σου θα πάρεις τηλεφωνο στην cosmote θα επιβεβαιώσουν τα στοιχεία και θα σου δώσουν το Puk
Link to comment
Share on other sites

Και να εχεις το νου σου, αν πατησεις 8 ή 12(δε θυμαμαι ακριβως)φορες λαθος κ το πακ, αχρηστευεται η σιμ.
:cat:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα απο την πεμπτη το βραδυ ενω το booster δουλευει κανονικα και η συσκευη στο παραθυρο εχει 2 γραμμες σημα και μεσα η συσκευη γραφει 9 δεν εχω καθολου 3g στο κινητο και δεν ειμαι μονο εγω αλλα ολοι στο σπιτι μου. Μαλιστα οσο ειχα σε λειτουργια το booster μου εκοβε το gsm αλλα αυτο μονο στο galaxy s μου τα υπολοιπα τηλεφωνα δουλευαν κανονικα δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο?

Υπαρχει περιπτωση το booster να κοβει το gsm?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετρισα την μια συσκευη που περνει το σημα απο εξω και μου δινει 89 dbm 12 asu. Η συσκευη που στελνει το σημα μου δινει 51 dbm 31 asu. Τι συμπερασμα βγαζουμε γιατρε μου? :)

 

Ε, σήμα καμπάνα :)

Είναι αρκετά δυνατούλι το -51 dbm, δεν θα το είχα στο υπνοδωμάτιό μου...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Cosmote και μου είπαν για το έτυμα μου κτλ ότι όντως δεν υπάρχει καλό σήμα Cosmote στην περιοχή μου κτλ και ότι κάνουν ενέργειες για να το φτιάξουν, τότε τους είπα για το bosster και αφού με είχαν στην αναμονή για 2-3 λεπτά μου είπαν ότι έχει τελειώσει το εμπορικό απόθεμα και αναμένετε στα καταστήματα.....δεν ξέρω τι να πω, 7 μήνες τώρα μιλάω μόνο στο μπαλκόνι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...