Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάω κατά 95% με σταθερά. Ποια επιλογή μου προτείνετε για χαμηλότερο δυνατό πάγιο και περισσότερα λεπτά ομιλίας προς σταθερά? Π.χ. το Cosmote προς σταθερά με τα 12,5€/500' μπορεί να συνδυαστεί με μηδενικό πάγιο ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στο 60 ή το 120?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έχω 2 μήνες τώρα, έχω πάρει κανονικότατα έκπτωση στους λογαριασμούς. Επίσης, η προσφορά για δωρεάν συνδρομή ισχύει μέχρι 31/12.
Η έκπτωση είναι και για τα πάγια και για την ομιλία και γενικά για οποιοδήποτε τμήμα του λογαριασμού μέχρι μηδενισμού?
Link to comment
Share on other sites

για σκέψου και το Cosmote OnePhone με αστική χρέωση και 200 λεπτά δωρεάν.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

για σκέψου και το Cosmote OnePhone με αστική χρέωση και 200 λεπτά δωρεάν.

 

...Ρε παιδιά ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ όχι ΔΩΡΕΑΝ... Και μην ξεχνάς ότι αυτά (με το ONE PHONE) τα έχεις μόνο αν είσαι στην περιοχή του σπιτιού σου. Αλλιώς χρεώνεσαι ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

το 697131 είναι ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ η cosmote. Αρκετές φορές που χρειαστηκε να με πάρουν τόσα χρόνια ήταν πάντα από το 697131.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω βοντα και με καλουν απ' αυτον τον αριθμο?

 

Μπορει να το εξηγήσει κάποιος?

 

Όπως και στους εναλακτηκούς στην σταθερή τηλεφωνία που το service και για τις βλάβες φταίει ο Ο.Τ.Ε. έτσι και στην κινητή για το service και τα όποια προβλήματα φταίει η cosmote που πριν λίγες ημέρες εξαγοράστηκε πλήρως από τον Ο.Τ.Ε. :p:p:p:p και προφανώς κάποιος από την εταιρεία σε πήρε τηλέφωνο για κάποιο πιθανόν πρόβλημα που είχες.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω λοιπόν ότι, ενώ αν έχεις 1 πακέτο με προπληρωμένο χρόνο ομιλίας και καλέσεις σταθερό θα αφαιρεθεί από το χρόνο σου, με το πακέτο onephone, εκτός της ζώνης σπιτιού, θα χρεωθείς τις κλήσεις προς σταθερό. Για μένα είναι καλύτερο να έχεις ένα μεγαλύτερο πακέτο ομιλίας παρά τις κλήσεις προς σταθερά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Από την υπηρεσία καταλόγου της Κοσμοτέ μπορείς να ζητήσεις να σε συνδέσουν με οποιοδήποτε αριθμό σταθερού ή κινητού άρα και με βόνταφον..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εμένα πάντως ακόμα να δουλέψει το trackID με το δίκτυο της Cosmote , ενώ οι άλλες εταιρείες το παρέχουν δίχως πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote το τελευταίο διάστημα έκανε και συνεχίζει να κάνει αλλαγή των αριθμών σε διάφορες υπηρεσίες. Παρακάτω αναφέρονται διάφορες αλλαγές και η λίστα θα αλλάζει όταν θα διαπιστώνονται νέες αλλαγές.

Έτσι έχουμε:

  • Το 1400 για τις chat υπηρεσίες έγινε 19519
  • Το 5000 για τις υπηρεσίες mail mycosmos έγινε 54000
  • Το 1244 για το φωνητικό mail mycosmos έγινε 1888
  • Το 1414 για τις υπηρεσίες beat box έγινε 14014

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Μία ακόμα αλλαγή έκανε η cosmote στους αριθμούς όσον αφορά τα mms και την ενεργοποίησή τους. Έτσι το 1651 (με χρέωση) που ήθελε παλιά για την ενεργοποίηση τώρα έγινε 1333 και χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαναδέχτηκα κλήση από το συγκεκριμένο νούμερο,ρώτησα και στην εξυπηρέτηση τι νούμερο είναι αυτό και δεν ήξεραν να μου απαντήσουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει συχνα σε τηλ. Κεντρα να ρωταει ο πελατης πχ, τι μουσικη ηταν αυτο που ακουγε οση ωρα τον ειχε στην αναμονη ο agent καθως εψαχνε κατι(που να ξερει ο agent, ποτε δεν την ακουει) επισης, πολλοι agents σε τηλ. κεντρα δεν ξερουν σε τι μορφη φαινεται στον πελατη εξερχομενη κληση τους, γιατι δεν ειναι κατι το οποιο κανουν σαν κανονα, αλλα σαν εξαιρεση, χωρια που μπορει η κληση να φυγει προς τα εξω απο διαφορετικο κεντρο αναλογα με την περιπτωση...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αναρωτιέμαι ποιό πρέπει να είναι το πραγματικό όνομα της πολυδιαφημισμένης αλυσίδας?

 

Αγόρασα ένα κινητό Ε65 ΝΟΚΙΑ από τον ΓΕΡΜΑΝΟ με επιδότηση από Cosmote στις 29/10/2007. Η συσκευή στην δεύτερη εβδομάδα παρουσίασε στο φωτισμό του πληκτρολογίου. Η ΝΟΚΙΑ alphacopy στην οποία το πήγα για επισκεύη (μέτα από την παρότρυνση του ΓΕΡΜΑΝΟΥ) μου επέστρεψε την ίδια μετά από δύο μήνες σχεδόν (αναρωτιέμαι τη πραγματική της αξία μετά από δύο μήνες) αναφέροντας ότι το μενού μετά από update, δεν έχει ελληνική γλώσσα και ότι η συγκεκριμένη συσκευή προορίζεται για άλλη ευρωπαική χώρα και ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ το αναβάθμιζε σε ελληνικά. Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ στη συνέχεια δέχθηκε να περάσει ελληνική γλώσσα στη συσκευή (αυτονότο) αλλά μου επέστρεψε τη συσκευή μετά από δύο εβδομάδες χωρίς να τα καταφέρει και αναφέροντας (επινοώντας) επι λέξη τα παρακάτω:

 

KATA TON ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΛΟΓΩ ΕΙΣΧΩΡΗΣΗΣ ΥΓΡΩΝ ΔΕΝ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ ΝΕΑΣ ΙΔΙΑΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.

 

Εννοείται ότι η συσκευή λειτουργεί κανονικά αλλά δεν έχει απλά την ελληνική γλώσσα...

 

Αυτή η αντιμετώπιση εντάσσεται στα πλαίσια της "ΒΟΛΤΑΣ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ"? Η πρέπει να γίνω ο Rivaldo, ή Σπανούλης, ή ο Τσαλίκης για να κάνουν το αυτονόητο να μου δώσουν (έγκαιρα όχι πλέον) μια συσκευή με ελληνικά (εννοείται να λειτουργεί), όπως αυτή που αγόρασα πριν τρείς μήνες και δεν έχω καταφέρει να χρησιμοποιήσω πάνω από 10 μέρες?

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα? Έχω ήδη κάνει καταγγελία στο Εμπορικό Επιμελητήριο.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι ποιό πρέπει να είναι το πραγματικό όνομα της πολυδιαφημισμένης αλυσίδας?

 

Αγόρασα ένα κινητό Ε65 ΝΟΚΙΑ από τον ΓΕΡΜΑΝΟ με επιδότηση από Cosmote στις 29/10/2007. Η συσκευή στην δεύτερη εβδομάδα παρουσίασε στο φωτισμό του πληκτρολογίου. Η ΝΟΚΙΑ alphacopy στην οποία το πήγα για επισκεύη (μέτα από την παρότρυνση του ΓΕΡΜΑΝΟΥ) μου επέστρεψε την ίδια μετά από δύο μήνες σχεδόν (αναρωτιέμαι τη πραγματική της αξία μετά από δύο μήνες) αναφέροντας ότι το μενού μετά από update, δεν έχει ελληνική γλώσσα και ότι η συγκεκριμένη συσκευή προορίζεται για άλλη ευρωπαική χώρα και ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ το αναβάθμιζε σε ελληνικά. Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ στη συνέχεια δέχθηκε να περάσει ελληνική γλώσσα στη συσκευή (αυτονότο) αλλά μου επέστρεψε τη συσκευή μετά από δύο εβδομάδες χωρίς να τα καταφέρει και αναφέροντας (επινοώντας) επι λέξη τα παρακάτω:

 

KATA TON ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΛΟΓΩ ΕΙΣΧΩΡΗΣΗΣ ΥΓΡΩΝ ΔΕΝ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ ΝΕΑΣ ΙΔΙΑΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.

 

Εννοείται ότι η συσκευή λειτουργεί κανονικά αλλά δεν έχει απλά την ελληνική γλώσσα...

 

Αυτή η αντιμετώπιση εντάσσεται στα πλαίσια της "ΒΟΛΤΑΣ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ"? Η πρέπει να γίνω ο Rivaldo, ή Σπανούλης, ή ο Τσαλίκης για να κάνουν το αυτονόητο να μου δώσουν (έγκαιρα όχι πλέον) μια συσκευή με ελληνικά (εννοείται να λειτουργεί), όπως αυτή που αγόρασα πριν τρείς μήνες και δεν έχω καταφέρει να χρησιμοποιήσω πάνω από 10 μέρες?

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα? Έχω ήδη κάνει καταγγελία στο Εμπορικό Επιμελητήριο.

 

Ευχαριστώ...

 

τελικα σε ολους τα ιδια λενε εγω στο ν 73 μου ειχα το προβλημα οτι εσβηνε απο μονο του με κραδασμο !κινητο 500 ευρω αθικτο 2 μηνων λενε οτι βρεθηκαν ιχνη υγρου!

αγορασμενο σκετη συσκευη απο γερμανο 500 ευρω!

 

η απαντηση μου?δεν ξαναπηρα νοκια και δεν νομιζω να ξαναπαρω νοκια οπως και αλκατελ!

 

πλεον sony ericsson μονο..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

τελικα σε ολους τα ιδια λενε εγω στο ν 73 μου ειχα το προβλημα οτι εσβηνε απο μονο του με κραδασμο !κινητο 500 ευρω αθικτο 2 μηνων λενε οτι βρεθηκαν ιχνη υγρου!

αγορασμενο σκετη συσκευη απο γερμανο 500 ευρω!

 

η απαντηση μου?δεν ξαναπηρα νοκια και δεν νομιζω να ξαναπαρω νοκια οπως και αλκατελ!

 

πλεον sony ericsson μονο..

 

ηταν που ηταν προβληματικη και σε εβλεπαν αφ υψηλου , τωρα που τον αγορασε ο ΟΤΕ ,,,,καληνυκτα σας/.///

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Aυτή την κασέτα με τα υγρά στο κινητό σε όλους πια την λένε;;; Πήγε πρόσφατα η μητέρα μου τη συσκευή της γιατί δεν έκανε καλή επαφή ο φορτιστής και της είπαν πως έχουν εισχωρήσει υγρά (καμία σχέση!!) και πως φταίει το τηλέφωνο(πάλι καμία σχέση γιατί με άλλο δανεικό φορτιστή δούλευε..) Της πήραν 15 ευρώ για κοροιδία σκέτη,

έκανε φασαρία και της επέστρεψαν τα μισά χρήματα.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχουν ειπωθεί πολλές τέτοιες υποθέσεις στο Myphone. Όλες λύθηκαν με τον ίδιο τρόπο, απειλή καταγγελίας στο ΙΝΚΑ, καθώς φίλε μου έχεις σε όλα απόλυτο δίκιο. Η μόνη που δε φταίει εδώ είναι η Νοκια. Ο Γερμανός συνηθίζει να πουλάει "παράνομα" τηλέφωνα παραεισαγωγής, θα σου πρότεινα να πας στο κατάστημα έχοντας κάνει ήδη την καταγγελία, με τα απαραίτητα έγγραφα. Πιστεύω θα σου δώσουν καινούριο μέσα στη μέρα.

 

Φταις και εσύ λιγάκι βέβαια που δεν υποψιάστηκες τίποτα από το αγγλικό πληκτρολόγιο και τα φωτοτυπημένο manual.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι εγινε με το mobiletv της cosmote παλια εβλεπα κανονικα τωρα

μπηκα στο cosmoteview και δεν υπηρχε πουθενα το εικονιδιο του mobiletv?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟ TO TRACK ID ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΟΣΜΟΤΕ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ GPRS ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ O ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ. ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ WIRELESS EASY INTERNET. ΤΕΛΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΧΟΥΝ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Φταις και εσύ λιγάκι βέβαια που δεν υποψιάστηκες τίποτα από το αγγλικό πληκτρολόγιο και τα φωτοτυπημένο manual.

 

Δεν φταίει καθόλου και σε τίποτα, γιατί πολύ απλά εξαπατήθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει καθόλου και σε τίποτα, γιατί πολύ απλά εξαπατήθηκε...

 

Σίγουρα, αλλά έτσι όπως δουλεύουν τα πράγματα σήμερα πρέπει να ψιλιαζόμαστε εύκολα αλλιώς..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως ακόμα να δουλέψει το trackID με το δίκτυο της Cosmote , ενώ οι άλλες εταιρείες το παρέχουν δίχως πρόβλημα!

 

Και μενα επισης. Το CC της Cosmote δεν ξέρει τι φταίει. Κάτι κάνουμε λάθος αλλά δεν ξέρω τι. Δεν είναι δυνατον να μη δουλευει. Στη Vodafone δεν εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Aν και είναι αρκετά παλιό το μύνημα το επαναφέρω γιατί δεν ξέρω πως να ενεργοποιήσω το gmail στο motorola A1200 ming.Έχω ενεργοποιήσει ήδη την υπερεσία internet και φυσικά έχω ρυθμίσει το λογαριασμό μου στο gmail μια και λαμβάνω τα email από τον υπολογιστή μου.Ενώ όμως έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις σωστά δεν μπορώ πάρω κάποιο μήνυμα και οταν πατάω από το κινητό λήψη/αποστολή μου λέει ότι ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν βρέθηκε.Καμία ιδές τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...