Jump to content

Nέος υπολογιστής / Αναβάθμιση: Σύνθεση, προτάσεις, αγορές, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα παιχνιδια ομως που δεν εχουν και τρομερες απαιτησεις απο πλευρας γραφικων θα τα σηκωνει ανετα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και παλι δε το λες πισι για games...

Υποθέτω το λες γιατί δεν έχει VGA της προκοπής.

Γιατί κατά τα άλλα, αν βάλει και μια σωστή καρτούλα θα παίζει τα πάντα με I3 στα 3G.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχουν κουτια με διαστασεις κατω απο 40 επι 40 επι 20 υψος

 

να εχει τροφοδοτικο 350 βαττ και πανω,

θα ειναι οριζοντιο, οχι ορθιο..

αραγε το Antec NSK1380-EC 350W

να μπορουν να μπουν αυτα:

CPU: Intel Core2Duo 2.4 GHz, 4M Cache, 1066 FSB

Memory: 4 GB 1066 GHz

Graphics: 512MB 8800 HDMI 1.4

Sound: audio out / optical digital audio out

HDD: SATA 2 320 GB / 7200

500 Watt

dvdrom DL

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ Θα ηθελα να μου πείτε τη γνώμη σας είχα εναν επεξεργαστή AMD Athlon 64x2 4800+ διπύρηνο, και πήγα να καθαρίσω την ψύκτρα απο τις σκόνες και τον εβγαλα τον επεξεργαστή ...στην ουσία τον χάλασα αφου εσπασα πινάκια, και βρήκα εναν μεταχειρισμένο , τον AMD 3800+ μονοπύρηνο , αλλά παρατήρησα οτι το μηχάνημα σέρνεται και κολλάει , καμμία σχέση με τον πρώτο , τώρα βρήκα εναν μεταχειρισμένο , καινούριος δεν υπάρχει ... τον AMD ATHLON 64 X2 6000+ 3.00GZ AM2 BOX στα 50 ευρώ, τι λέτε θα δώ διαφορά? τι με προτείνετε να τον βάλω η να προχωρήσω σε αναβάθμιση , μητρική-επεξεργαστή-μνήμη , περίπου 220 ευρώ ? είναι ομως και το οικονομικό πρόβλημα....θα ήθελα τη βοήθεια σας αγαπητοί φίλοι, επειδή δεν κατέχω και πολλά πράγματα !!! Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θελω να συνδεσω τον σταθερο με την τηλεοραση. Η καρτα γραφικων βγαζει vga. Η tv εχει hdmi.

Υπαρχει ανταπτορας απο vga σε hdmi;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχω τον υπολογιστη μου περιπου 5 χρονια τωρα εχει ενα 1gb ram θελω να παρω καινουρια τι προτινετε....κατι καλο για τα λεφτα του περιπου μεχρι 20-25 ευρω...........

 

 

τι εχετε να πειτε για αυτο εδω--->http://www.multirama.gr/products/product?pid=0417236&catid=020600 ???

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

τι τυπο μνήμης δέχεται η μητρική και μέχρι πόσα gb;

 

αυτο πως θα τ διαπιστωσω ?αν ειναι συμβατη με αυτο το λινκ που εστειλα την θεωρεται καλη?

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως θα τ διαπιστωσω ?αν ειναι συμβατη με αυτο το λινκ που εστειλα την θεωρεται καλη?

Εγκατέστησε το CpuZ και μετά γράψε μας εδώ τις πληροφορίες που σου βγάζει στο tab Memory.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αγοράσω λάπτοπ και έχω καταλήξει στα dell xps z θέλω να ρωτήσω από άποψη εύρους οθόνης τι να επιλέξω;14'' ή 15,6'';Δεν έχω λάπτοπ δικό μου και δεν είμαι εξοικιωμένος με τα μεγέθη των οθονών.Μια 14άρα είναι μικρή ή είναι ικανοποιητική;Mήπως οι 15,6" είναι πολλές και το laptop χάνει από τη φορητότητά του;Τι μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αγοράσω λάπτοπ και έχω καταλήξει στα dell xps z θέλω να ρωτήσω από άποψη εύρους οθόνης τι να επιλέξω;14'' ή 15,6'';Δεν έχω λάπτοπ δικό μου και δεν είμαι εξοικιωμένος με τα μεγέθη των οθονών.Μια 14άρα είναι μικρή ή είναι ικανοποιητική;Mήπως οι 15,6" είναι πολλές και το laptop χάνει από τη φορητότητά του;Τι μου προτείνετε;

Βασικά για να εξυπηρετηθείς καλύτερα, θα έπρεπε να ρωτήσεις στο ακριβώς από κάτω topic που αφορά τους φορητούς υπολογιστές.

Τώρα όσον αφορά, στο μέγεθος οθόνης, θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε με τίποτα να κοιτάς διαγώνιο κάτω από 15,6 ίντσες, για θέμα καλύτερης χρήσης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εαν έπαιρνα τώρα οτιδήποτε θα ταν αυτό

 

Επειδή τον θέλω για βασικό υπολογιστή μου φαίνονται λίγες 13 ίντσες.

 

Βασικά για να εξυπηρετηθείς καλύτερα, θα έπρεπε να ρωτήσεις στο ακριβώς από κάτω topic που αφορά τους φορητούς υπολογιστές.

Τώρα όσον αφορά, στο μέγεθος οθόνης, θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε με τίποτα να κοιτάς διαγώνιο κάτω από 15,6 ίντσες, για θέμα καλύτερης χρήσης.

 

Moυ έχουν πει και άλλοι αυτό ακριβώς ότι δε θα έπρεπε να κοιτάω κάτω από 15 ίντσες πόσο μάλλον για λάπτοπ που το θέλω για βασική και πολύωρη χρήση.Γιατί όμως;Δε βολεύει καθόλου να είνα κάτω από 15;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αγοράσω λάπτοπ και έχω καταλήξει στα dell xps z θέλω να ρωτήσω από άποψη εύρους οθόνης τι να επιλέξω;14'' ή 15,6'';Δεν έχω λάπτοπ δικό μου και δεν είμαι εξοικιωμένος με τα μεγέθη των οθονών.Μια 14άρα είναι μικρή ή είναι ικανοποιητική;Mήπως οι 15,6" είναι πολλές και το laptop χάνει από τη φορητότητά του;Τι μου προτείνετε;

 

 

φιλε μου 15.6 παρε.

οσο για λεφτα σου λεω κατι.

 

τα τελευταια 2 λαπτοπ μου κοστισαν πανω απο 1500..

και ενα θα σου πω στον χρονο πανω εινια "μπαχατέλες" ειλικρινα για λαπτοπο μην δινεις πολλα λεφτσα μιας και δεν μπορεις να κανεις "τρελες" αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα έλυσα τα προβλήματα. Edited by Koulis2000
Solved.

Device: Sony Ericsson Xperia X8 Black

ROM: GingerDX(Latest)

Kernel: Alfs for GingerDX(Latest)

Ότι post γράφω εδώ το γράφω μέσα από το X8, νά'ναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ενα σχετικα παλιο λαπτοπ acer extensa 5220 τι windows να του περασω?ξανα τα xp η μπορει να σηκωσει και τα 7αρια?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σχετικα παλιο λαπτοπ acer extensa 5220 τι windows να του περασω?ξανα τα xp η μπορει να σηκωσει και τα 7αρια?

 

δώσε λίγο τα χαρακτηριστικά του για να σου πούμε

Ραμ επεξεργαστής κλπ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στο 1GB είναι η μνήμη του με επεξεργαστή dual core στα 1,6. Λογικά με μια ελαφριά έκδοση των win7 θα είσαι μια χαρά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δώσε λίγο τα χαρακτηριστικά του για να σου πούμε

Ραμ επεξεργαστής κλπ

 

Αν δεν κάνω λάθος στο 1GB είναι η μνήμη του με επεξεργαστή dual core στα 1,6. Λογικά με μια ελαφριά έκδοση των win7 θα είσαι μια χαρά.

 

1gb ram και επεξεργαστη celeron στα 2ghz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά ενός νέου Desktop, όπου να μην "κολλάει" πουθενά και να είναι πολύ αξιόπιστο. Πιστεύω πως μία αξιόπιστη λύση είναι το TurboX Atlas λόγω ότι έχει καλό hardware. Από την άλλη, διάβασα στο Ίντερνετ ότι τα έτοιμα turbo x δεν είναι καλά.

Τι μου προτείνετε, να προχωρήσω στην αγορά του, να επιλέξω έναν άλλο έτοιμο ή να φτιάξω έναν μόνος μου; Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

βαζουν επεξεργαστη/καρτα γραφικων που συνηθως ψαχνεις τουμπανο και η μητρικη/ραμ/ανεμιστηρακια ειναι της πλακας... φτιαξε μονος σου ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι έχω τα παιδιά που είναι τσακάλια,οσα πολλά ξέρω για κινητά,τόσο λίγα ξέρω για τα εντόσθια του pc...

Έχω ένα παλιό pc,το οποίο έχει ένα dual core,αν θυμάμαι καλα τον E300 ,πάντως είναι στα 1600mhz,με 2g ram, κάρτα γραφικών και mb τότε ήταν από τα πολύ ακριβα,η mb είναι msi,και έχει 4 slots για ram,και έχει επάνω δυο μονές μνήμες.

Η χρήση που κάνω είναι σχεδόν αποκλειστικά ίντερνετ και cubase,το οποίο είναι προγραμμα μουσικής,σκεφτείτε το σαν ένα προγραμμα για σχεδίασή πχ,είναι πολύ μνημοβορο γενικά.

Θέλω να ασχοληθώ μονό με τη cpu και τις μνήμες,το pc σέρνεται αυτή τη στιγμή παρόλο που γίνεται πολύ συχνά defragment,καθάρισμα cache και τέτοια...

Ότι πιο οικονομικό ,απλα να ξεκολλησεις,έστω και με μεταχειρισμένα πραγματάκια...

Τοντ λειτουργικό θα είναι σίγουρα xp 32bit.

Θέλω να βρω κανα πιο τούμπανο επεξεργαστή που να ταιριάζει στην ιδία θέση και να μου πειτε τι είναι πιο συμφέρον για να παω τις μνήμες στα 4g . Καμια βοήθεια?

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...