Jump to content

Sony Ericsson W300i


xalibas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ...:worry:!!! ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ W300i Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ .pdf ΑΡΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ. ΓΙΑ smartphones sybian κτλ. ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ w300i. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ (ΣΧΕΤΙΚΑ) ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΩΝ...!

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω βρει καμια εφαρμογη...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω βρει καμια εφαρμογη...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ...:worry:!!! ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ W300i Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ .pdf ΑΡΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ. ΓΙΑ smartphones sybian κτλ. ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ w300i. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ (ΣΧΕΤΙΚΑ) ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΩΝ...!

 

και ουτε θα βρειτε..!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα γράμματά του w300 είναι ίδια με αυτά του K750i? Υπάρχει δυνατότητα να μεγαλώσουν;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τα γράμματά του w300 είναι ίδια με αυτά του K750i? Υπάρχει δυνατότητα να μεγαλώσουν;

Ολα τα sony ericsson εχουν ιδια γραμματοσειρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα πρόγραμμα για τα κινητά με 176χ220 και τις αλλάζεις.Λέγεται Layout Creator και το έχω κάνει στης αδερφής μου το W800
Link to comment
Share on other sites

Με java εφαρμογη ισως να γινεται κατι..εγω αυτη την εφαρμογη δεν την ξερω.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα για να έχω μια δεύτερη φθηνή συσκευή (στρατός...) μαζί μου.

 

Η οθόνη είναι 128x160. Προσπαθώ να βρω σωστή έκδοση MONOPOLY TYCOON 2007 για το w300i. Βρήκα μια στα 270KBytes, αλλά είναι για μεγαλύτερη οθόνη και δε φαίνεται τίποτε...

 

Έχει βρει κανείς αν υπάρχει; Το παιχνίδι είναι μακράν κορυφή.

 

Έχω ήδη κατεβάσει καμιά 100αριά ωραία παιχνίδια... κι όμως θέλω αυτό! :-P

 

Επίσης, ερώτηση... Μπορούμε κάπως να επιλέξουμε τα παιχνίδια να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη αντί για την εσωτερική;;;...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα για να έχω μια δεύτερη φθηνή συσκευή (στρατός...) μαζί μου.

 

Η οθόνη είναι 128x160. Προσπαθώ να βρω σωστή έκδοση MONOPOLY TYCOON 2007 για το w300i. Βρήκα μια στα 270KBytes, αλλά είναι για μεγαλύτερη οθόνη και δε φαίνεται τίποτε...

 

Έχει βρει κανείς αν υπάρχει; Το παιχνίδι είναι μακράν κορυφή.

 

Έχω ήδη κατεβάσει καμιά 100αριά ωραία παιχνίδια... κι όμως θέλω αυτό! :-P

 

Επίσης, ερώτηση... Μπορούμε κάπως να επιλέξουμε τα παιχνίδια να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη αντί για την εσωτερική;;;...

Μεσω του myphonexplorer τα στελνεις στην καρτα μνημης και τα κανεις εγκατασταση απο εκει.

:worry: monopoly.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσω του myphonexplorer τα στελνεις στην καρτα μνημης και τα κανεις εγκατασταση απο εκει.

:worry: monopoly.

Είσαι σίγουρος για την παραπάνω διαδικασία;;; :(

 

Συνδέω το w300i με Bluetooth με το MyPhoneExplorer... και χρησιμοποιώ την επιλογή "Install Java Application" για να επιλέξω καμιά 20αριά παιχνίδια που έχω στο PC.

 

Τα μεταφέρει κανονικά, αλλά όλα τα περνάει στη Μνήμη του Κινητού. Όταν αυτή γεμίσει τελείως, τότε μόνο ξεκινά να σώζει στην Κάρτα Μνήμης.

 

Ακόμη κι αν περάσω τα αρχεία στην κάρτα (στο φάκελο other στα Media Files) και πάω μετά στη Διαχείριση Αρχείων στο φάκελο "Διάφορα" της κάρτας μνήμης... και πάλι με επιλογή του από το κινητό, το περνάει στη μνήμη της συσκευής.

 

Καμια βοήθεια για το πως να περνάει ΚΑΘΕ εγκατάσταση, στην Κάρτα Μνήμης; Βέβαια, σε κάθε εφαρμογή, από τα "Πρόσθετα" υπάρχει η επιλογή "Μετακ>M.S." οπότε και το μετακινεί, αλλά μου φαίνεται απίθανο να είναι ο Μόνος τρόπος...

 

Επίσης, σε ευχαριστώ για το αρχείο, αλλά φορτώνει μόνο ένα Ifone λογότυπο που φαίνεται μισό (μέχρι το o) και από το οποίο δεν προχωράει ότι κι αν πατήσω... :-(

 

Το Monopoly Tycoon 2007 (υπήρχε και το 2005 αλλά δεν θέλω αυτό) είναι της Hasbro Mobiles και βρίσκεται ως Hands-on Monopoly Tycoon 2007, αλλά η έκδοση που υπάρχει παντού πιάνει 270 και αφορά σε μεγαλύτερες οθόνες. Είμαι σίγουρος ότι Κάπου θα υπάρχει η σωστή... :-/

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για την παραπάνω διαδικασία;;; :(

 

Συνδέω το w300i με Bluetooth με το MyPhoneExplorer... και χρησιμοποιώ την επιλογή "Install Java Application" για να επιλέξω καμιά 20αριά παιχνίδια που έχω στο PC.

 

Τα μεταφέρει κανονικά, αλλά όλα τα περνάει στη Μνήμη του Κινητού. Όταν αυτή γεμίσει τελείως, τότε μόνο ξεκινά να σώζει στην Κάρτα Μνήμης.

 

Ακόμη κι αν περάσω τα αρχεία στην κάρτα (στο φάκελο other στα Media Files) και πάω μετά στη Διαχείριση Αρχείων στο φάκελο "Διάφορα" της κάρτας μνήμης... και πάλι με επιλογή του από το κινητό, το περνάει στη μνήμη της συσκευής.

 

Καμια βοήθεια για το πως να περνάει ΚΑΘΕ εγκατάσταση, στην Κάρτα Μνήμης; Βέβαια, σε κάθε εφαρμογή, από τα "Πρόσθετα" υπάρχει η επιλογή "Μετακ>M.S." οπότε και το μετακινεί, αλλά μου φαίνεται απίθανο να είναι ο Μόνος τρόπος...

 

Επίσης, σε ευχαριστώ για το αρχείο, αλλά φορτώνει μόνο ένα Ifone λογότυπο που φαίνεται μισό (μέχρι το o) και από το οποίο δεν προχωράει ότι κι αν πατήσω... :-(

 

Το Monopoly Tycoon 2007 (υπήρχε και το 2005 αλλά δεν θέλω αυτό) είναι της Hasbro Mobiles και βρίσκεται ως Hands-on Monopoly Tycoon 2007, αλλά η έκδοση που υπάρχει παντού πιάνει 270 και αφορά σε μεγαλύτερες οθόνες. Είμαι σίγουρος ότι Κάπου θα υπάρχει η σωστή... :-/

Τα στελνεις μαζι με τον φακελο.οχι το jar!

τωρα βρηκα και αλλες :worry:MonopolyTycoon

monopoly

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας παιδια

Χτες η εταιρεια που εργαζεται ο πατερας μου του εδωσε ενα w300i

Μολις το φορτισα κ το ανοιξα μου ζητησε μεταφορα των επαφων της sim

Στη συνεχεια ομως παρατηρησα το εξης προβλημα

Δεν κανει σωστη αναζητηση στον καταλογο επαφων.

Ενω πχ εχει ο πατερας μου επαφες που ξεκινουν απο Α οταν παταμε το 1 μας βγαζει η αναζητηση κατευθειαν στο Γ.

Τι στο καλο?? :mad:

Κανει διαχωρισμο ελληνικων/αγγλικων??

Οταν γυριζω την γλωσσα τηλεφωνου στα αγγλικα μου βρισκει πχ το Α κ Β αλλα οχι το Γ.

Πως στο %$#% μπορω να βαλω μια ταξη χωρις να χρειαστει να ξαναγραψω ολες τις επαφες?? (ειναι κ παρα πολλες)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Χτες η εταιρεια που εργαζεται ο πατερας μου του εδωσε ενα w300i

Μολις το φορτισα κ το ανοιξα μου ζητησε μεταφορα των επαφων της sim

Στη συνεχεια ομως παρατηρησα το εξης προβλημα

Δεν κανει σωστη αναζητηση στον καταλογο επαφων.

Ενω πχ εχει ο πατερας μου επαφες που ξεκινουν απο Α οταν παταμε το 1 μας βγαζει η αναζητηση κατευθειαν στο Γ.

Τι στο καλο?? :mad:

Κανει διαχωρισμο ελληνικων/αγγλικων??

Οταν γυριζω την γλωσσα τηλεφωνου στα αγγλικα μου βρισκει πχ το Α κ Β αλλα οχι το Γ.

Πως στο %$#% μπορω να βαλω μια ταξη χωρις να χρειαστει να ξαναγραψω ολες τις επαφες?? (ειναι κ παρα πολλες)

 

Ευχαριστω

Ετσι ακριβως ισχυει.αμφιβαλλω αν βρεις καμια λυση,αυτο το εχω παρατηρησει σε ολα τα νεα κινητα της sony ericsson που αλλαζω ανα διαστηματα.

Η λυση :blink: :worry: να ξαναπερασεις τις επαφες σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορώ να αλλάξω τα καλύμματα? Αυτο το μαύρο μπροστά.

Και κάτι άλλο: Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούγονται ποιο δυνατά τα hands free?Στο Ζ520 είχαν περισσότερη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω τα καλύμματα? Αυτο το μαύρο μπροστά.

Και κάτι άλλο: Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούγονται ποιο δυνατά τα hands free?Στο Ζ520 είχαν περισσότερη ένταση.

 

Όχι... Στο W300i δεν αλλάζουν τα καλλύματα. Στο Ζ530i υπάρχη αυτή η δυνατότητα. Για τα Hand-Free δεν νομίζω να υπάρχεις κάποιος τρόπος να ακούγετε πιο δυνατά (Ή εκτός αν δεν έχεις ρυθμίσει το Equalizer στο Maximum).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Ειμαι κατοχος εδω και 2 χρονια περιπου του Ζ520i (Νοεμβριο του 2005 το ειχα αγορασει) αλλα πλεον το βαρεθηκα συν οτι μερικες φορες σβηνει απο μονο του..και δεν ξερω το γιατι. Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο, το W300i μιας και ειμαι λατρης των clamshell (εχει ραδιοφωνο και καλο ηχο). Τι λετε αξιζει η αγορα τελικα? Υπ οψην οτι διαθετω ακριβως τα χρηματα οσο η τιμη του κινητου 155ευρω δηλαδη.

Α, απο μνημη τι δυνατοτητες εχει το W300i? Η καρτουλα που εχει μεσα ποσο χωραει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω τα καλύμματα? Αυτο το μαύρο μπροστά.

Και κάτι άλλο: Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούγονται ποιο δυνατά τα hands free?Στο Ζ520 είχαν περισσότερη ένταση.

 

Ναι μπορεις κανονικα.:)

 

Όχι... Στο W300i δεν αλλάζουν τα καλλύματα. Στο Ζ530i υπάρχη αυτή η δυνατότητα. Για τα Hand-Free δεν νομίζω να υπάρχεις κάποιος τρόπος να ακούγετε πιο δυνατά (Ή εκτός αν δεν έχεις ρυθμίσει το Equalizer στο Maximum).

Λαθος κανεις.προκειτε για το ιδιο κινητο.η μονη διαφορα ειναι οτι το ενα ειναι walkman.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Ειμαι κατοχος εδω και 2 χρονια περιπου του Ζ520i (Νοεμβριο του 2005 το ειχα αγορασει) αλλα πλεον το βαρεθηκα συν οτι μερικες φορες σβηνει απο μονο του..και δεν ξερω το γιατι. Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο, το W300i μιας και ειμαι λατρης των clamshell (εχει ραδιοφωνο και καλο ηχο). Τι λετε αξιζει η αγορα τελικα? Υπ οψην οτι διαθετω ακριβως τα χρηματα οσο η τιμη του κινητου 155ευρω δηλαδη.

Α, απο μνημη τι δυνατοτητες εχει το W300i? Η καρτουλα που εχει μεσα ποσο χωραει?

 

Πραγματικά αξίζει και είναι καλό κινητό. Αυτό εχω κ εγώ και είμαι ικανοποιημένος. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι ο δέκτης SAR είναι υψηλός [1,30/kg].

Σχετικά με την μνήμη στην συσκευασία περιέχει 256ΜΒ και μπορείς να την ανανεώσεις έως και 2GB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Ειμαι κατοχος εδω και 2 χρονια περιπου του Ζ520i (Νοεμβριο του 2005 το ειχα αγορασει) αλλα πλεον το βαρεθηκα συν οτι μερικες φορες σβηνει απο μονο του..και δεν ξερω το γιατι. Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο, το W300i μιας και ειμαι λατρης των clamshell (εχει ραδιοφωνο και καλο ηχο). Τι λετε αξιζει η αγορα τελικα? Υπ οψην οτι διαθετω ακριβως τα χρηματα οσο η τιμη του κινητου 155ευρω δηλαδη.

Α, απο μνημη τι δυνατοτητες εχει το W300i? Η καρτουλα που εχει μεσα ποσο χωραει?

Τωρα δεν αξιζει η αγορα.με αυτα τα χρηματα βρισκεις πολυ καλυτερο κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ένα Sony Ericsson W300i.To έχω αρκετο καιρό,γυρω στον 1,5 χρόνο,και του κάνω χρήση,όπως λένε πολλοί "υπερβολική".:wacko:

Την προηγούμενη εβδομάδα μου είχε εμφανίσει μερικά μικροπροβληματάκια τύπου να κολλάει,να σταματάει απότομα η αναπαρωγή walkman κλπ,αν και αυτά δεν με πείραζαν πολύ.

Την τελευταία βδομάδα όμως ήρθε ο Αρμαγεδδών!!:X

Αρχισαν δισεκατομμύρια προβλήματα σε σημείο να μην ανοίγει!!

Τεσπα,μετά από κάποιες αλχημίες τα έλυσα σχεδόν όλα,αλλά έμειναν δύο σημαντικότατα:

Α)Δεν ανοίγουν οι φάκελοι Εφαρμογές και Παιχνίδια,τους οποίους χρησιμοποιώ καθημερινά,κυρίως για να μπαίνω στο Ιντερνετ και να κάνω chat.Τα έχω δοκιμάσει όλα,ως και format στην κάρτα μνήμης έκανα,αλλά αυτοί οι δύο φάκελοι δεν ανοιγουν.Δηλαδή πατάω πάνω και δεν γίνεται τίποτα.Σαν να μην το έχω πατήσει!Τι να κάνω?Είμαι απελπισμένος γιατί δεν μπορώ πλέον ούτε chat να κάνω,ούτε το mail μου να δω,ούτε τίποτα!!!:cry:

B)Οι δύο οθόνες έχουν τεράστιο πρόβλημα.Η εξωτερική,από τη στιγμή που θα κλείσω το καπάκι,φωτίζει για ένα δευτερόλεπτο και μετά αδειάζει!Δηλαδή,μένει μόνο ο φωτισμός χωρίς γράμματα,χαρακτήρες κλπ.Η εσωτερική οθόνη όταν ανοίγω το κινητό έιναι τελείως κενή,απλώς με άσπρο φωτισμό.Πρεπει να κλέισω και να ξανανοίξω απότομα το καπάκι για να λειτουργήσει.:blink:

{{Γ)Δεν έιναι σημαντικό,αλλά το walkman που και που τα παίζει και δεν αναγνωρίζει τα αρχεία,αλλά με ένα κλείσιμο και ξανάνοιγμα του κινητόυ δουλεύει.}}:confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΣΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!:):)

Link to comment
Share on other sites

Μια επίσκεψη στο σέρβις ίσως βοηθήσει...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...