Jump to content

Sony Ericsson W300i


xalibas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.Βασικά δεν έχω κανένα σημάδι κακής λειτουργίας εκτός από το προαναφερθέν "θέμα" με το διαφοροποιημένο μενού, το οποίο φυσικά δεν είναι πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους! Επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό που ανέφερε παραπάνω ο knightell. Μετά την αναβάθμιση έγιναν flash themes τα θέματα circle shine και street style που έχει εγκατεστημένα το τηλέφωνο. Αλλάζουν τελείως τα μενού τους και δεν έχουν πια τα κλασσικά εικονίδια της SE. Κατά τη γνώμη μου αξίζει αυτή η αναβάθμιση!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Είμαι η περήφανη ιδιοκτήτρια ενός μαύρου W300i απο τον Γερμανό με αναβάθμιση συσκευής (λόγω συμβολαίου) στην τιμή των 84 Ευρώ.

Μία ερώτηση? Στο πακέτο έπρεπε να περιλαμβάνεται και memory stick? Γιατί στο site ο Γερμανός δεν βλέπω να αναφέρει τπτ και ούτε στο κουτί βρήκα κάτι. Θα επικοινωνήσω και με τον Γερμανό που το πήρα.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι η περήφανη ιδιοκτήτρια ενός μαύρου W300i απο τον Γερμανό με αναβάθμιση συσκευής (λόγω συμβολαίου) στην τιμή των 84 Ευρώ.

Μία ερώτηση? Στο πακέτο έπρεπε να περιλαμβάνεται και memory stick? Γιατί στο site ο Γερμανός δεν βλέπω να αναφέρει τπτ και ούτε στο κουτί βρήκα κάτι. Θα επικοινωνήσω και με τον Γερμανό που το πήρα.

Ναι στην βασικη του συσκευασια περιλαμβανει καρτα 256mb.να πας στο μαγαζι και να απαιτησεις να σου την δωσουν.επισης μεσα το κουτι εχει hands free,καλωδιο usb μεταφορας δεδομενων.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ και δεν περιέχει το κουτί την κάρτα των 256mb.

Εκτός απο αυτό έχω και άλλο πρόβλημα. Πάω να κάνω install το cd που έχει το λογισμικό για να μεταφέρω mp3 απο το pc στο w300i και έχω πρόβλημα με τον windows installer και το net framework 1.1 :(

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ και δεν περιέχει το κουτί την κάρτα των 256mb.

Εκτός απο αυτό έχω και άλλο πρόβλημα. Πάω να κάνω install το cd που έχει το λογισμικό για να μεταφέρω mp3 απο το pc στο w300i και έχω πρόβλημα με τον windows installer και το net framework 1.1 :(

Ρε μηπως ειναι μεσα στο τηλεφωνο και δεν το καταλαβες..!!

παντως πρεπει να πας και να ζητησεις την καρτα,την δικαιουσε.:)

οσο για την μεταφορα δεδομενων απεγκαταστησε το προγραμμα της SE και βαλε αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο τηλ λέει μνήμη 20mb. Στο site ο Γερμανός αναφέρει και εκεί την 20bm μνήμη και επίσης αναφέρει πως υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης μνήμης. Πήρα τηλ τον Γερμανό Αργυρούπολης που το αγόρασα και μου είπαν πως δεν έχει κανονικά το κουτί μέσα την 256mb μνήμη, έχει μόνο την εικοσάρα και οτι μπορώ όμως να κάνω επέκταση (καλά το ξέρω αυτό). Πως όμως θα βγάλω άκρη εφόσον ο Γερμανός στο site του δεν αναφέρει σαν ήδη μέσα στο κουτί την 256?

Όσον αφορά το πρόγραμμα του SE, κατάφερα να βάλω ένα Mp3,μερικά wallpapers και μερικά θέματα με την λειτουργία του filemanager και όλα ΟΚ. Θα δοκιμάσω όμως και αυτό που μου πρότεινες thanks. Είναι πιο εύχρηστο? Μπορώ να το έχω παράλληλα με το πρόγραμμα του SE ή θα κάνει conflict?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ρε μηπως ειναι μεσα στο τηλεφωνο και δεν το καταλαβες..!!

 

...πάντως όταν πάω στην κατάσταση τηλεφώνου λέει

ελεύθερη μνήμη 17 mb

memory stick 232 mb

διαμόρφωση cldc-1.1

 

...μήπως αυτό το memory stick το έχω μέσα? δεν κατάλαβα..:wacko:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

...πάντως όταν πάω στην κατάσταση τηλεφώνου λέει

ελεύθερη μνήμη 17 mb

memory stick 232 mb

διαμόρφωση cldc-1.1

 

...μήπως αυτό το memory stick το έχω μέσα? δεν κατάλαβα..:wacko:

Σκέψου το ανάποδα.

Αν το memory stick δεν είναι μέσα στο κινητό, τότε από πού κι ως πού το κινητό σε ενημερώνει για τον ελεύθερο χώρο του;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το ανάποδα.

Αν το memory stick δεν είναι μέσα στο κινητό, τότε από πού κι ως πού το κινητό σε ενημερώνει για τον ελεύθερο χώρο του;

 

Πρέπει να είμαι πολύ ξανθιά τελικά και ας είμαι καστανή :wacko: ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι πολύ ξανθιά τελικά και ας είμαι καστανή :wacko: ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Τίποτα.

Για να δεις που είναι βγάλε το καπάκι της μπαταρίας και κοίτα για μια μικρή τρυπούλα στο πλάι.

Καλύτερα με το κινητό απενεργοποιημένο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.

Για να δεις που είναι βγάλε το καπάκι της μπαταρίας και κοίτα για μια μικρή τρυπούλα στο πλάι.

Καλύτερα με το κινητό απενεργοποιημένο.

 

Σωστά έχεις δίκιο! Στο πλάι είναι ένα μικρό μαύρο τσιπάκι SanDisk και λέει 256 mb.

Ευχαριστώ πολύ :)

Κανένα άλλο site για themes, wallpapers εκτός απο το γνωστό υπάρχει?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχεις δίκιο! Στο πλάι είναι ένα μικρό μαύρο τσιπάκι SanDisk και λέει 256 mb.

Ευχαριστώ πολύ :)

Κανένα άλλο site για themes, wallpapers εκτός απο το γνωστό υπάρχει?

 

φανταζομαι να λες το lasyk.net.

themes1

 

themes2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι να λες το lasyk.net.

themes1

 

themes2

 

Ευχαριστώ :)

Πειράζει που είμαι ερωτευμένη με το κινητό μου? :love: Αν και μιλάω το πολύ 1-2 λεπτά την ημέρα :p

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Πειράζει που είμαι ερωτευμένη με το κινητό μου? :love: Αν και μιλάω το πολύ 1-2 λεπτά την ημέρα :p

Παρακαλω πολυ :) και οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα: άλλα θέματα κινητών SE πχ w800 κλπ w, κάνουν για το w300i?

Moνο θεματα απο κινητα ιδιας αναλυσης (128x160 pixel) με το w300i,οπως z530i.Το w800i,k750i εχουν αναλυση οθονης (176x220 pixel).:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Moνο θεματα απο κινητα ιδιας αναλυσης (128x160 pixel) με το w300i,οπως z530i.Το w800i,k750i εχουν αναλυση οθονης (176x220 pixel).:)

 

Ευχαριστώ πολύ :D

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση :)

Αυτός ο ήχος που κάνει το πορτάκι όταν το ανοίγεις, μπορεί να απενεργοποιηθεί απο κάπου μέσα στα μενου;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρυθμισεις>Ηχοι και ειδοπ.>Ηχοι Εναρξης
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο μενού Ρυθμίσεις - Ηχοι - Ηχοι έναρξης. Εκεί διαλέγεις τον ηχο που θα κάνει οταν ανοιγει το πορτάκι ή την απενεργοποίηση του. (Η μετάφραση των μενού σε ορισμένες περιπτώσεις όπως αυτή είναι άθλια και σε μπερδεύει)

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...