Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση που πολυ πιθανον να εχει ξαναγινει αλλα ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω 500 σελιδες. Θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε πως μπορω να βαλω Ελληνικα σε ενα SonyEricsson K800i που εχω. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

2 ερωτησεις :

 

1η οταν καλω ενα αριθμο 2η φορα αυτοματως σβηνεται η προηγουμενη κληση.

δηλ, τον καλω στης 1 η ωρα και οταν τον ξανακαλω στις 2 δε φαινεται η κληση της 1.

πως διορθωνεται αυτο?

 

2η οταν βλεπω της κλησεις δεν γραφει αναλυτικα ποτε με πηραν πηρα και ποσες φορες.

πως διορθωνεται και αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώνονται. Αυτή είναι η υλοποίηση της λίστας κλήσεων. Έτσι είναι φτιαγμένο το λογισμικό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

"ας αναστησουμε πρωτα το κινητο σου και μετα το ψαχνεις εκτενεστερα το θερμομετρο!

καταρχην,για να σου λεει οτι δεν υπαρει νεωτερο λογισμικο οταν πασ να κανεις update,αυτο σημαινει οτι εχεις μεσα cid53 εκδοση.

οποτε δυσκολα να μπορουμε να φλασαρουμε το κινητο!

αν ηταν cid52 ολα θα ηταν οκ!

μπορεις να κανεις το εξης ομως!

μεσω wotan server,αγοραζεις ενα credit,7 ευρω νομιζω θα συο κοστισει.

κατεβαζεις το προγραμμα που εχει ο συγκεκριμενος server,δινεις τα στοιχεια σου στο προγραμμα,user name k password,τα οποια στοιχεια θα σου ερθουν αφου αγορασεις ενα credit οπως προανεφερα.

και ξεκινας να κανεις αναβαθμιση μεσω αυτου του προγραμματος!

επιλεγεις,νομιζψ σε ρωταει καποια στιγμη,την εκδοση R8BF003 cid52,MEDITER,ξεκιναει η αναβαθμιση και σε λιγα λεπτα το κινητο σου θα αναστηθει!

παρομοιο προβλημα ειχα και εγω και το ελυσα με αυτον τον τροπο!

ελπιζω να βοηθησα!"

 

 

Γεια σας και από εμένα .. Είμαι νέο μέλος στην κοινότητα αυτή.. Χαίρομαι ιδιαίτερα που υπάρχει αυτός ο ιστοτόπος και βοηθάει τόσο πολύ στο να λύνονται εύκολα και γρήγορα και σχεδόν ανέξοδα πολλά προβλήματα που δημιουργούνται στα κινητά μας. Παραπάνω αναφέρω τα όσα είπε ο neo24gr στο yiazoo.

Προφανώς αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, "έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα" (εκτός από φλασάρισμα βέβαια) ο λόγος είναι ότι θέλω να κρατήσω τα δεδομένα που είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του τηλεφώνου.. "Πώς νεκρώθηκε το τηλέφωνό μου? -- Απλά έβαλα την vodafone 3G sim μου σε μια Samsung J700 συσκευή και αφού δοκίμασα την καινούρια συσκευή, απλά επανέφερα την Sim στο K800i. Μόλις πάτησα το Power είδα την έξοδο υπερύθρων να αναβοσβήνει.)

 

Απλά ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ΣΩΣΩ τις επαφές με κάποιου είδους παρέμβαση στην E-PROM. Έστειλα e-mail σε μια γνωστή εταιρία όπου ξεκλειδώνει τηλέφωνα κλπ. (αν θέλετε λέω και ποια είναι αλλά δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία.) Μου ζήτησαν 50 Ευρώ για να σώσω τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ της μνήμης τηλεφώνου, και 30Ε η τοποθέτηση firmware..

 

Το Wotanclient όπως και το Davinci φαίνονται αξιόπιστα, όμως θα παραμείνουν τα δεδομένα μετά από μια τέτοια διαδικασία!!????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ,

Μάνος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Εχω ενα θεματακι με το κινητό και θα ηθελα τη βοηθεια σας. εχω wind 2in1 sim 64k και βαζοντας την στο κ800ι δεν μου εμφανιζει πουθενα το μενου της wind ωστε να μπορω να κανω εναλλαγη των αριθμων. Εχουμε καμια ιδεα τι πρεπει να κανω. Η συσκευη ειναι 2 ετων περιπου οποτε μηπως θελει αναβαθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Εχω ενα θεματακι με το κιν και θα ηθελα τη βοηθεια σας. εχω wind 2in1 sim 64k και βαζοντας την στο κ800ι δεν μου εμφανιζει πουθενα το μενου της wind ωστε να μπορω να κανω εναλλαγη των αριθμων. Εχουμε καμια ιδεα τι πρεπει να κανω. Η συσκευη ειναι 2 ετων περιπου οποτε μηπως θελει αναβαθμιση?

To menu ισως θα στο εμφανισει στον τομεα ψυχαγωγια!

τωρα για να κανεις αλλαγη απο την sim1 σε sim2 μπορεις να το κανεις πηγαινωντας μενου-->ρυθμισεις-->κλησεις και επιλεγεις γραμμη1 & γραμμη2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Οταν βαζω το κινητο για να φορτισει εμφανιζεται το εξης μηνυμα στην οθονη '' Σφαλμα φορτισης , διακοψτε τη φορτιση! ''
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω την βοήθειά σας επιγόντως.. Αγόρασα την συσκευή πριν ένα χρόνο, απο κατάστημα της Αθήνας (είμαι απο επαρχεία) πρίν λίγες μέρες μου χάλασε το ηχείο και απευθύνθηκα στο επίσημο service της ericsson της περιοχής μου, γνωρίζωντας ότι έχω 2 χρόνια εγγύησης με την απόδειξη αγοράς! Και στο ζουμί.. η απάντηση της επίσημης αντιπροσωπίας ήταν πώς "δεν αναγνωρίζουμε την συσκευή και άρα δεν έχει εγγύηση, διότι προέρχετε απο ξένη αγορά.." Δηλαδή μετά απο ερωτήσεις πήρα την απάντηση ότι το κατάστημα που μου το πούλησε το έκανε εκείνο εισαγωγή και ΔΕΝ το προμηθεύτικε απο την επίσημη Sony Ericsson Ελλάδος.. και επειδή όπως μου απάντησε και πρίν απο λίγο το υπεύθυνο τμήμα για τέτοια θέμα "πιθανότατα να έχει εισαχθεί με άλλες προδιαγραφές στην χώρα που η ίδια η Ericsson δεν εισάγει". Σε ερώτηση μου αν εγώ είχα πάει στο εξωτερικό και είχα αγοράσει μια συσκευή και επιστρέφοντας στην Ελλάδα μου παρουσίαζε πρόβλημα και απευθυνόμουν στο service, αν θα είχα τότε εγγύηση, μου απάντησαν αν η συσκευή είχε τις προδιαγραφές της Ericsson που το εισάγει τότε θα έιχα.. βγάλατε άκρη? Ούτε και εγώ..

Το κατάστημα που το είχα αγοράσει μου απάντησε πώς "επειδή το κάνουμΕ μόνοι μας εισαγωγή και ΑΡΑ επειδή δεν πληρώνουμε προμήθεια στην Sony Ericsson Ελλάδος, αυτοί ΔΕΝ αναγνωρίζουν εγγύηση σε τέτοιου είδους συσκευές.." Είναι δυνατόν η Ericsson να κατασκευάζει κινητά (ίδιο μοντέλο) με διαφορετικές προδιαγραφές για κάθε χώρα! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει Αν κάποιος έχει πάθει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν και πώς το αντιμετώπισε? Το κατάστημα απο 'όπου το αγόρασα μου είπε πως μπορώ να τους το στείλω με courier και με δική τους χρέωση να το κοιτάξουν και να επισκευάσουν οι ίδιοι, αλλά αν ισχυριστούν ότι το κινητό χάλασε απο πρόσκρουση (πράγμα που ΔΕΝ έχει συμβεί) ή δεν κάνουν σωστή δουλειά και προκαλέσουν περισσότερα προβλήματα τότε τι γίνεται? Κάθε βοήθεια δεκτή! Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.

Αγορασα προσφατα ενα Κ800 απο το ebay. Ακολουθησα τις οδηγιες σας και με το XS++ εκανα flash τα αρχεια

K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_SM_RED52

K810_R8BA024_FS_MEDITERR_RED52

 

το τηλεφωνο απεκτησε ελληνικα μεν, αλλα μετα την εισαγωγή του pin μου λεει ¨εισαγετε σωστη καρτα sim' '

και σταματαει...

Καμμια ιδεα για το τι φταιει και τι μπορω να κανω??

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω την βοήθειά σας επιγόντως.. Αγόρασα την συσκευή πριν ένα χρόνο, απο κατάστημα της Αθήνας (είμαι απο επαρχεία) πρίν λίγες μέρες μου χάλασε το ηχείο και απευθύνθηκα στο επίσημο service της ericsson της περιοχής μου, γνωρίζωντας ότι έχω 2 χρόνια εγγύησης με την απόδειξη αγοράς! Και στο ζουμί.. η απάντηση της επίσημης αντιπροσωπίας ήταν πώς "δεν αναγνωρίζουμε την συσκευή και άρα δεν έχει εγγύηση, διότι προέρχετε απο ξένη αγορά.." Δηλαδή μετά απο ερωτήσεις πήρα την απάντηση ότι το κατάστημα που μου το πούλησε το έκανε εκείνο εισαγωγή και ΔΕΝ το προμηθεύτικε απο την επίσημη Sony Ericsson Ελλάδος.. και επειδή όπως μου απάντησε και πρίν απο λίγο το υπεύθυνο τμήμα για τέτοια θέμα "πιθανότατα να έχει εισαχθεί με άλλες προδιαγραφές στην χώρα που η ίδια η Ericsson δεν εισάγει". Σε ερώτηση μου αν εγώ είχα πάει στο εξωτερικό και είχα αγοράσει μια συσκευή και επιστρέφοντας στην Ελλάδα μου παρουσίαζε πρόβλημα και απευθυνόμουν στο service, αν θα είχα τότε εγγύηση, μου απάντησαν αν η συσκευή είχε τις προδιαγραφές της Ericsson που το εισάγει τότε θα έιχα.. βγάλατε άκρη? Ούτε και εγώ..

Το κατάστημα που το είχα αγοράσει μου απάντησε πώς "επειδή το κάνουμΕ μόνοι μας εισαγωγή και ΑΡΑ επειδή δεν πληρώνουμε προμήθεια στην Sony Ericsson Ελλάδος, αυτοί ΔΕΝ αναγνωρίζουν εγγύηση σε τέτοιου είδους συσκευές.." Είναι δυνατόν η Ericsson να κατασκευάζει κινητά (ίδιο μοντέλο) με διαφορετικές προδιαγραφές για κάθε χώρα! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει Αν κάποιος έχει πάθει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν και πώς το αντιμετώπισε? Το κατάστημα απο 'όπου το αγόρασα μου είπε πως μπορώ να τους το στείλω με courier και με δική τους χρέωση να το κοιτάξουν και να επισκευάσουν οι ίδιοι, αλλά αν ισχυριστούν ότι το κινητό χάλασε απο πρόσκρουση (πράγμα που ΔΕΝ έχει συμβεί) ή δεν κάνουν σωστή δουλειά και προκαλέσουν περισσότερα προβλήματα τότε τι γίνεται? Κάθε βοήθεια δεκτή! Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο!

Πηγαινε'το σε αλλο service point! αυτα που σου λενε δεν ισχυουν,αμα το κινητο σου εχει αποδειξη αγορας και πανω το ΙΜΕΙ (αυτοκολλητο) ειναι υποχρεωμενοι να στο φτιαξουν.εγω απο Γερμανια εχω φερει κινητο και τα εκανα δωρεαν αναβαθμιση στην Ελλαδα.επισης και με'αλλα προιοντα που εχω αγορασει απο εξωτερικο με την εγγυηση τους δεν εχει υπαρξει κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε'το σε αλλο service point! αυτα που σου λενε δεν ισχυουν

 

Πατάνε στο γεγονός ότι το κινητό είναι παραεισαγώγη (το βλέπουν απο το ΙΜΕΙ) RAVER κι ας έχεις απόδειξη. Δεν λεω ότι έχουν δίκιο απλά σου λεω τί σου λένε.

 

Κάπου υπήρχε ένα topic όπου κάποιο παιδί είχε το ίδιο πρόβλημα και τελικά κινήθηκε εναντίον του καταστήματος που αγόρασε το κινητό αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι αυτό το topic...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πατάνε στο γεγονός ότι το κινητό είναι παραεισαγώγη (το βλέπουν απο το ΙΜΕΙ) RAVER κι ας έχεις απόδειξη. Δεν λεω ότι έχουν δίκιο απλά σου λεω τί σου λένε.

 

Κάπου υπήρχε ένα topic όπου κάποιο παιδί είχε το ίδιο πρόβλημα και τελικά κινήθηκε εναντίον του καταστήματος που αγόρασε το κινητό αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι αυτό το topic...

και τα παει να παει αυτο?? εφοσον το κουτι του κινητου εχει το CE ειναι υποχρεωμενοι να το δεχθουν.σε δικη μου περιπτωση δεν υπηρξε κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πατάνε στο γεγονός ότι το κινητό είναι παραεισαγώγη (το βλέπουν απο το ΙΜΕΙ) RAVER κι ας έχεις απόδειξη. Δεν λεω ότι έχουν δίκιο απλά σου λεω τί σου λένε.

 

Κάπου υπήρχε ένα topic όπου κάποιο παιδί είχε το ίδιο πρόβλημα και τελικά κινήθηκε εναντίον του καταστήματος που αγόρασε το κινητό αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι αυτό το topic...

 

Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και ιδιαίτερα τον φίλο ZXR επειδή ασχολήθηκε με το θέμα μου αμέσως μόλις του έστειλα pm νά'σαι καλά! Πάντως πολύ απατεωνιά μου μυρίζει (εκ μερους της Sony ericsson Ελλάδος) γιατί όπως και να έχει η συσκευή απο την Sony ericsson αγοράστηκε και δεν μπορεί να είναι μαΐμού..(είναι και δηλωμένη στο site της ericsson κανονικότατα με το imei της, απο τις πρώτες μέρες αγοράς της συσκευής αφού είμαι "Fun" της εταιρίας και όλα μου τα κινητά τα τελευταία χρόνια ήταν Ericsson και Sony Ericsson..)

Αποφάσισα να το ψάξω λίγο παραπάνω και θα στείλω στην μητρική Ericsson mail και θα περιμένω να δώ τι θα μου απαντήσουν, γιατί δεν νομίζω ότι θα μπορέσουν και εκείνοι να αρνηθούν εγγύηση για συσκευή που ΟΙ ΙΔΙΟΙ έχουν παράξει κατα το παρελθόν..

Δηλαδή μας λένε ότι για παράδειγμα ενώ μπορούμε να παραγγείλουμε μια συσκευή τους απο οπουδήποτε στον κόσμο ή έστω απο το E-BAY όπου θα το βρούμε φθηνότερα δεν μπορούμε να έχουμε εγγύηση.. δηλαδή δεν δέχονται να λειτουργούν με τους "νόμους" της αγοράς που βασίζεται στον ελέυθερο ανταγωνισμό, και επιδιώκουν να έχουν το μονοπώλιο στην Ελληνική αγορά:mad::mad:

Τέλος πάντων θα επανέλθω όταν θα έχω νεότερα επι του θέματος!

Σας ευχαριστώ και πάλι!

 

Τώρα μόλις είδα και το μήνυμα του φίλου Raver Και έχει δίκιο! στο πίσω μέρος του κουτιού έχει το σήμα CE με κωδικό 0682. Πρόσεξα επίσης ότι στο αυτοκόλλητο όπου αναγράφονται το χρώμα του κινητού καθώς και το S/N και IMEI κάτω απο το barcode γράφει Made in China..? Ομολογώ ότι δεν το είχα προσέξει. Εκεί κατασκευάζεται η συσκευή ή...???:O:cry::wacko::worry:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις είδα και το μήνυμα του φίλου Raver Και έχει δίκιο! στο πίσω μέρος του κουτιού έχει το σήμα CE με κωδικό 0682. Πρόσεξα επίσης ότι στο αυτοκόλλητο όπου αναγράφονται το χρώμα του κινητού καθώς και το S/N και IMEI κάτω απο το barcode γράφει Made in China..? Ομολογώ ότι δεν το είχα προσέξει. Εκεί κατασκευάζεται η συσκευή ή...???:O:cry::cry::cry::wacko::wacko::worry::worry:

δυστηχως τα περισσοτερα κινητα εκει κατασκευαζονται! αλλα δεν υπαρχει προβλημα.

εγω εχω κινητο ericsson που εχει κατασκευαστει στην Μαλαισια και δουλευει ακομη "σαν καινουργιο"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τα παει να παει αυτο?? εφοσον το κουτι του κινητου εχει το CE ειναι υποχρεωμενοι να το δεχθουν.σε δικη μου περιπτωση δεν υπηρξε κανενα προβλημα.

 

Το CE δεν έχει καμία σχέση με εγγύηση. Σημαίνει ότι η συσκευή πληροί συγκεκριμένες προδιαγραφές.

 

Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και ιδιαίτερα τον φίλο ZXR επειδή ασχολήθηκε με το θέμα μου αμέσως μόλις του έστειλα pm νά'σαι καλά!

 

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς. Ορίστε και το topic που έλεγα πιο πάνω. Όπως θα διαπιστώσεις δεν το κάνει μόνο η SE αυτό. Βεβαιώσου ότι ο λόγος που σου είπαν από το service point ότι δεν σου φτιάχνουν το κινητό είναι επειδή βάσει ΙΜΕΙ διαπίστωσαν πώς πρόκειται για παραεισαγωγή (=παράνομη διαδικασία) κι αν ναι, τότε κινήσου εναντίον του καταστήματος από το οποίο το αγόρασες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το CE δεν έχει καμία σχέση με εγγύηση. Σημαίνει ότι η συσκευή πληροί συγκεκριμένες προδιαγραφές.

 

 

 

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς. Ορίστε και το topic που έλεγα πιο πάνω. Όπως θα διαπιστώσεις δεν το κάνει μόνο η SE αυτό. Βεβαιώσου ότι ο λόγος που σου είπαν από το service point ότι δεν σου φτιάχνουν το κινητό είναι επειδή βάσει ΙΜΕΙ διαπίστωσαν πώς πρόκειται για παραεισαγωγή (=παράνομη διαδικασία) κι αν ναι, τότε κινήσου εναντίον του καταστήματος από το οποίο το αγόρασες.

 

Σκέφτομαι πως δεν μπορεί η Ελλάδα να έχει προδιαγραφές άλλες παρά αυτές που έχει θέσει η Ευρωπαική Ένωση.. το κινητό έχει επάνω του το διακρητικό CE Άρα ποιές προδιαγραφές Ελλάδας αφού έχουμε τις προδιαγραφές CE οι οποίες καλύπτονται..? Θεωρώ πως πρέπει να κινηθώ εναντίον της Ericsson και όχι του καταστήματος που το αγόρασα αφού μου πούλησε συσκευή με προδιαγραφές CE..

Ποιό πολύ για το ****το, γιατί έχω τη αίσθηση ότι ο καθένας εφαρμόζει ότι θέλει κατα πώς τον συμφέρει στην Ελλαδίτσα μας...

Τέλος πάντων θα επανέλθω σύντομα.. Ευχαριστώ και για το topic θα το κοιτάξω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πως δεν εχει..αυτο δειχνει οτι το προιον ειναι αγορασμενο απο χωρα της Ευρωπαικης ενωσης και ισχυει η εγγυηση σε ολα τις Κράτη μέλη της ΕΕ.

και οτι αυτα που λενε το συγκεκριμενο service point ειναι πατατες :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω ενα k800i απο Αγγλία το οποιο δεν δέχεται ελληνική κάρτα σιμ. Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω για ελληνικά δίκτυα και να έχει ελληνικα;

Μια σελιδα πιο πριν διάβασα αυτό

 

"Einai eukolo!!!Poli eukolo!!!Vriskeis ta fimware files stin upografi mou to XS++ kai ta us flash drivers kai eisai ready"

 

Δεν μπόρεσα να κατεβάσω τα αρχεία λεει οτι το αρχειο διαγράφηκε. Μόλις τωρα το έκανα αναβάθμιση απο το eus άλλα πάλι τα ίδια κάνει.

Το κινητό γραφει please insert correct USIM. Καμια βοήθεια; ευχαριστω~

 

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω. Εχει να προτεινει κανεις λυση?

Ξερει κανεις τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση, μέσω του site της Sony Ericsson, αντιμετώπισε κανείς κολλήματα στο joystick και στη δημιουργία μηνύματος?
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αντιμετωπίζεις προβλήματα στο joystick πιθανότατα πρόκειται για βλάβη υλικού(hardware).Οι αναβαθμίσεις δε βελτιώνουν το hardware,αλλά το software(λογισμικό).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πριν κανα δυο μερες ειχα προβλημα με το κουμπι που παει πισω(το παραξενο βελακι που εχει)το παταγα αλλα δεν εκανε τιποτα..Εβγαλα την καρτα και την εβαλα σε ενα αλλο κινητο που ειχα για να μπορω να περνω τηλ γιατι δεν μπορουσα να λειτουργησω το κινητο ετσι...μετα απο λιγο βλεπω το κοκκινο φωτακι που εχει το φλας και ηταν αναμενο μεχρι να τελειωσει η μπαταρια(ηταν κλειστο το κινητο).Σημερα δοκιμαζω να ανοιξω το κινητο μηπως και ξεπλοκαρει,το βαζω για φορτισμα και το ανοιγω,το κινητο λειτουργει αψογα...Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι ανοιξε το κοκκινο φως?για πιο λογο το εκανε αυτο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ο αδερφος μου εχει το k800i και εχει το εξης προβλημα..ενω εχει τα 1000-1000 της vodafone και εχει παρει τηλεφωνο ωστε να του ενεργοποιησουν το internet και mms...δεν μπορει να μπει στο internet εννω εστελνε MMS (ωστοσο εκεινα τα μυνηματακια που λενε εκγατασταση ...και αν ζητησει κωδικο πατηστε 1234 τα εχει παρει και τα εχει εγκαταστησει..οταν δεν εγινε με την πρωτη πηρε στο 1392 *αν θυμαμαι καλα , και του ξαναεστειλαν τις ρυθμησεις αλλα παλι τίποτα...Παρατηρησα οτι οταν πηγα στις ρυθμισεις internet/προφιλ internet/Vflive Prepay(εκει πατησα προσθετα)/ρυθμισεις και το proxy ειναι απενεργοποιημενο και στη διευθυνση proxy παλι δεν εχει τίποτα εκει...ενω στα αλλα κινητα εχει....μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας :D;; σας ευχαριστω έκτον προτέρων ( και συγγνωμη αν εχει επαναληφθεί αυτο το προβλημα)

 

 

Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παίδες το κινητό μέχρι τι κάρτα μνήμης σηκώνει ώστε να λειτουργεί άνετα; Το κινητό το έχω εδώ και 5 χρόνια και δεν του έχω κάνει καμία αναβάθμιση ποτέ…
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό μέχρι τι κάρτα μνήμης σηκώνει ώστε να λειτουργεί άνετα; Το κινητό το έχω εδώ και 5 χρόνια και δεν του έχω κάνει καμία αναβάθμιση ποτέ…

νομιζω μεχρι 8gb! παντως με 4αρα δουλευει μια χαρα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...