Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγο κουλο αυτο που θα πω αλλα εχω μια απορια...οταν βγαζεις φωτο εχεις την δηνατοτητα να εχεις την ημερομινια μαζι με την ωρα...καποια k800i τα εχουν σε κοκκινα γραμματα και αλλα σε πρασινο...πως το αλλαζουμε τον χρωματισμο?

Σε πρασινο??? δεν το εχω :blink: ποτε..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε αλλάξει το χρώμα αυτός που τράβηξε τη φώτο με κάποιο πρόγραμμα στο PC, ώστε να μην φαίνεται έντονα;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Στις παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού ήταν κόκκινη η ημερομηνία και η ώρα!Απ'την έκδοση λογισμικού R1KG001 και μετά,είναι πλέον πράσινες και οι 2 αυτές πληροφορίες!Λογικό,διότι το πράσινο αυτό είναι πιο φωτεινό απ'το κόκκινο που υπήρχε,άρα φαίνεται καθαρά η ημερομηνία!
Link to comment
Share on other sites

Στις παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού ήταν κόκκινη η ημερομηνία και η ώρα!Απ'την έκδοση λογισμικού R1KG001 και μετά,είναι πλέον πράσινες και οι 2 αυτές πληροφορίες!Λογικό,διότι το πράσινο αυτό είναι πιο φωτεινό απ'το κόκκινο που υπήρχε,άρα φαίνεται καθαρά η ημερομηνία!

 

Ναι αλλα εγω ειχα μια παλαια εκδοση και ειχε πρασινο και τωρα που εκανα αναβαθμηση εγινε κοκκινο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αχ εμενα που μου μαζεψε υγρασια η οθονη και μου το εχουν στο service της vodafone καμια 25 αρια μερεες και απαντηση δεν εχω παρει ακομη να δω τι θα κανω.....και το σκεφτομαι πολυ αν θα σκασω ενα 65 αρι για αντικατασταση οθονης....
Link to comment
Share on other sites

.....και το σκεφτομαι πολυ αν θα σκασω ενα 65 αρι για αντικατασταση οθονης....

 

Άν το κινητό είναι μια χαρά και έχει μόνο πρόβλημα στην οθόνη στη θέση σου θα τους έδινα 65€ για να μου το φτιάξουν γιατί παραπάνω θα πληρώσεις για να αγόρασεις ένα καινούργιο τι στιγμή που μπορεί το K800 σου να φτιάχνεται.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω update σε Κ800 και αν με καποιο τροπο μπορω να βγαλω το λογισμικο της vodafone χωρις να "πυροβολησει" η συσκευη...ξερουμε καποιον ασφαλη τροπο???
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω update σε Κ800 και αν με καποιο τροπο μπορω να βγαλω το λογισμικο της vodafone χωρις να "πυροβολησει" η συσκευη...ξερουμε καποιον ασφαλη τροπο???

 

μπορεις να κανεις update μεσα απο το site της sony ericsson!

το vodafone live μπορεις να το "βγαλεις" μονο εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

re kollite,mporeis na mou peis ti prepei na kanw gia na apallagw apo auto to anathematismeno vodafone live??

to k800i exw.

iparxei kanena programma pou na allazei eksoloklirou to logismiko tou kinitou??

se euxaristw poli.

xoris na plirosoume fisika..

Link to comment
Share on other sites

re kollite,mporeis na mou peis ti prepei na kanw gia na apallagw apo auto to anathematismeno vodafone live??

to k800i exw.

iparxei kanena programma pou na allazei eksoloklirou to logismiko tou kinitou??

se euxaristw poli.

xoris na plirosoume fisika..

 

χωρις να πληρωσεις..ΟΧΙ!!

η μονη λυση και με εγγυηση ειναι εδω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re kollite,mporeis na mou peis ti prepei na kanw gia na apallagw apo auto to anathematismeno vodafone live??

to k800i exw.

iparxei kanena programma pou na allazei eksoloklirou to logismiko tou kinitou??

se euxaristw poli.

xoris na plirosoume fisika..

υπάρχει και χωρις πληρωμή!Απλά πάτα στην αναζήτηση db2020 και στο θέμα αυτό θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος οδηγός για αλλαγή housing και keyboard membrane? έχω πάρει νέο housing και μεμβράνη πλητρολογίου και δυσκολεύομαι στην αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος οδηγός για αλλαγή housing και keyboard membrane? έχω πάρει νέο housing και μεμβράνη πλητρολογίου και δυσκολεύομαι στην αλλαγή

 

τι ακριβως θελεις να κανεις?δεν καταλαβενω τι εννοεις στα αγγλικα..αν εδειχνες εικονες αυτο που θες να το αλλαξεις μπορω να σε βοηθησω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις να κανεις?δεν καταλαβενω τι εννοεις στα αγγλικα..αν εδειχνες εικονες αυτο που θες να το αλλαξεις μπορω να σε βοηθησω...

 

εννοώ όλο το πλαστικό του κινητού πρόσωψη κλπ κλπ..οπως επίσης και το πληκτρολόγιο(όχι τα κουμπιά, την πλακέτα του πληκτρολογίου..έχω βρεί κάποιους οδηγούς με φωτογραφίες αλλά δεν είναι τόσο αναλυτικό..κ δν δείχνουν καθόλου για το πληκτρολόγιο...αν μπορούσες να με βοηθήσεις θα το εκτιμούσα πολύ

 

http://img150.imageshack.us/img150/1790/31hthndklss500tb0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

έκανα restart στο τηλέφωνό μου και απλά δεν άνοιξε... Πώς στο καλό θα σώσω τις επαφές μου; Δεν είχε εμφανίσει ποτέ πρόβλημα ως τώρα και είχε το τελευταίο firmware...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή; να το συνδέσω με τον υπολογιστή; αφού δεν αντιδρά ούτε στο φορτιστή.. στον υπολογιστή θα αντιδράσει (αν και δεν έχω δοκιμάσει...)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή; να το συνδέσω με τον υπολογιστή; αφού δεν αντιδρά ούτε στο φορτιστή.. στον υπολογιστή θα αντιδράσει (αν και δεν έχω δοκιμάσει...)

 

μια απο τα ιδια και εγω δοκιμασα με αλλη μπαταρια ... το φορτιζα επι ωρες... το βαζω στο usb του pc αλλα τπτ τι πρεπει να κανω για να δω φως πανω στην οθονουλα του ...?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το συνδεσεις με usb και χρησηποιησε το setool η το xs++ και δες αν το αναγνωριζει εκει.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

εννοώ όλο το πλαστικό του κινητού πρόσωψη κλπ κλπ..οπως επίσης και το πληκτρολόγιο(όχι τα κουμπιά, την πλακέτα του πληκτρολογίου..έχω βρεί κάποιους οδηγούς με φωτογραφίες αλλά δεν είναι τόσο αναλυτικό..κ δν δείχνουν καθόλου για το πληκτρολόγιο...αν μπορούσες να με βοηθήσεις θα το εκτιμούσα πολύ

 

http://img150.imageshack.us/img150/1790/31hthndklss500tb0.th.jpg

 

 

μπορεί κανείς να βοηθήσει? ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ κανένα οδηγό?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το συνδεσεις με usb και χρησηποιησε το setool η το xs++ και δες αν το αναγνωριζει εκει.

 

αφου δν το βλεπει καν το pc στις συσκευες....

Link to comment
Share on other sites

αφου δν το βλεπει καν το pc στις συσκευες....

 

Δεν παιζει ρολο αυτο...

 

antonio, δοκιμασες να τρεξεις το xs++ η το setool ?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...