Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Kάτι άσχετο. Προσπάθησα να μπω σ'αυτό το λινκ για αγορά/πώληση κ δεν έχω λέει το δικαίωμα...τι έκανα κ δεν το κατάλαβα?

Για να μπορέσεις να δεις την συγκεκριμένη κατηγορία (Buy&Sell) θα πρέπει να έχεις πάνω από 70 Post. :)

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia.. ma na sas pw.. lete k ksanalete oti trabaei tromeres photografies.. eleos re paidia pou to eidate ths tromeres.. entaksi gia to brady.. alla thn meres einai xalia.. apla den exw proseksi gia na ths kanete na ths blepete sto kanoniko mege8os thn photo...! oxi thn photo se oli thn o8oni tou pc...kamia sxesi me to k750i pou htan korifi..!psakteto k 8a dite
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες του k800 ειναι σαφως καλυτερες απο του k750 που και αυτο βγαζει παρα πολυ καλες φωτογραφιες..

Δεν εχουνε τρελλες διαφορες μεταξυ τους αλλα του k800 ειναι καλυτερες και πιο καθαρες!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν σε εξυπηρέτησαν; :confused: :eek: Εμένα προχθές μου δώσανε νέα συσκευή από το σέρβις της Τζωρτζ και απότι είχα δει και ένας πριν από μένα επίσης έπαιρνε νέο Κ800 (για μια φάση σκέφτηκα μήπως είσαι εσύ :lol: ) Φανταστείτε δηλαδή πόσες καινούριες συσκευές φέρανε και παρόλα αυτά δεν μπόρεσαν να εξυπηρετήσουν όλους τους πελάτες...

 

Έλεος είστε μερικοί. Σας θίξαμε την κινητάρα σας και την εταιρειάρα σας. Κι εμείς έχουμε το Κ800, κι εμείς λέμε ότι έχει τεράστιες δυνατότητες αλλά δεν θα την πούμε τόσο χοντρά σε δυσαρεστημένους πελάτες... :down:

 

 

Πες τα χρυσόστομε!!!! Δεν καταλαβαίνω αυτήν την επίθεση στον Nosferatu. Έχει απόλυτο δίκιο ο άνθρωπος με αυτά που του έτυχαν! Θα έλεγα μάλιστα ότι έκανε και πολύ υπομονή, εγώ θα είχα πάει στην γραμματία καταναλωτή πολύ πιο πριν.

Και να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτιλό μας, υπάρχει θέμα με τα Κ800. Είναι απράδεκτο να ψωφάνε έτσι. Και τέλος πάντων αφού συμβαίνει αυτό και βγήκε μια τέτοια παρτίδα στο εμπόριο θα έπρεπε η SE να έχει προνοήσει και να έχει επάρκια ανταλακτικών. Έτσι κάνει μια εταιρία που σέβεται το όνομά της και τους πελάτες της. Για να μην πω ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει βγάλει μια ανακοίνωση με τα προβληματικά ΙΜΕΙ και να τα έχει αποσύρει πριν ξεκινήσει για τα καλά αυτός ο πανικός. Πως λέει και η διαφήμηση για τα Jeep Cherokee "Είσαι ή δεν είσαι?"

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ρωτάω πάλι εδώ αλλά δεν ξέρω που αλλού.Το sony ericsson V600i δεν παίρνει κάρτα μνήμης ε?Μήπως ξέρει κανείς πόση μνήμη έχει?:confused:

 

 

Αν και είναι άσχετο τελείως το ποστ σου, να σου απαντήσω. Όχι! Μνήμη αν θυμάμε καλά έχει κάπου στα 32ΜΒ. Πέρασε από τα χέρια μου το Κ600i που είναι η non branded έκδοση. Έίναι διαφορετικό εξωτερικά, αλλά εσωτερικά είναι απολύτως ίδια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι απράδεκτο να ψωφάνε έτσι. Και τέλος πάντων αφού συμβαίνει αυτό και βγήκε μια τέτοια παρτίδα στο εμπόριο θα έπρεπε η SE να έχει προνοήσει και να έχει επάρκια ανταλακτικών. Έτσι κάνει μια εταιρία που σέβεται το όνομά της και τους πελάτες της. Για να μην πω ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει βγάλει μια ανακοίνωση με τα προβληματικά ΙΜΕΙ και να τα έχει αποσύρει πριν ξεκινήσει για τα καλά αυτός ο πανικός. Πως λέει και η διαφήμηση για τα Jeep Cherokee "Είσαι ή δεν είσαι?"

Συμφωνώ θα έπρεπε να αποσύρει τα προβληματικά κινητά με κάποια ανακοίνωση και αντικατάσταση αυτών. Εγώ που είχα προβληματικό κινητό και δεν το είχα πάρει χαμπάρι; Δεν υπήρχε κόκκινο φωτάκι πριν κάθε φώτο σε μένα στο πρώτο μου Κ800... Με την αντικατάσταση κατάλαβα ότι έτσι βγαίνουν οι φώτος. Ούτε επιλογή red eye reduction είχα στη φωτογραφική ούτε άναβε διπλό φλας όταν έχεις αυτή την επιλογή...

Γνωρίζει κάνεις για το Bluetooth GPS Receiver και αν το υποστηρίζει το κ800?

Bluetooth GPS υποστηρίζει. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν software για το Κ800 για GPS... Όσο είχα ψάξει τουλάχιστον ένα καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το se k800i και το έβαλα να φορτίζει,θα διαβάσω απόψε τα βιβλιαράκια τ και αύριο θα αρχίσω το στρώσημο. ;)

 

Το μόνο κακό είναι ότι δν είναι σε καφέ χρώμα.Αρχίσαμε έναν καυγά μέσα στο μαγαζί,οι τις βοντα να λένε ότι μόνο σ μάυρο βγαίνει,εγω να τους λεω όχι κ σε καφέ βγαίνει,τους έβαλα να μπούνε στο site της se να το δούνε,κ λένε ότι πρέπει να είναι καινούργιο..οοο00ΟΟ0 τέσπα,συμβιβάζομαι κ σε μαύρο χρώμα!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκό κυκλοφορεί στην Ελλάδα; Το είδα σήμερα σε ένα κατάστημα της H3G στην Ιταλία και πιστεύω ότι είναι πιο όμορφο από το μαύρο.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ θα έπρεπε να αποσύρει τα προβληματικά κινητά με κάποια ανακοίνωση και αντικατάσταση αυτών. Εγώ που είχα προβληματικό κινητό και δεν το είχα πάρει χαμπάρι; Δεν υπήρχε κόκκινο φωτάκι πριν κάθε φώτο σε μένα στο πρώτο μου Κ800... Με την αντικατάσταση κατάλαβα ότι έτσι βγαίνουν οι φώτος. Ούτε επιλογή red eye reduction είχα στη φωτογραφική ούτε άναβε διπλό φλας όταν έχεις αυτή την επιλογή...

 

Bluetooth GPS υποστηρίζει. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν software για το Κ800 για GPS... Όσο είχα ψάξει τουλάχιστον ένα καιρό.

 

Φυσικα το υποστηριζει εχω ενα gps bluetooth to qstarz kai δουλεβει τελεια με ολα τα προγραμματα gps

αλλα δυστηχως ειναι java και δεν εχουν δυνατοτητες πολλες

εχω το gpsj , τo nav4all ειναι καλο αυτο ειναι free αλλα πρεπει να μπαινεις στο ιντερνετ και κοστιζει κατι παραπανω οταν μπαινεις οπως καταλαβενετε,

ακομη ενα προγραμματακι ειναι και το vlkGPS,επισης free.

αυτα

hi...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν σε εξυπηρέτησαν; :confused: :eek: Εμένα προχθές μου δώσανε νέα συσκευή από το σέρβις της Τζωρτζ και απότι είχα δει και ένας πριν από μένα επίσης έπαιρνε νέο Κ800 (για μια φάση σκέφτηκα μήπως είσαι εσύ :lol: ) Φανταστείτε δηλαδή πόσες καινούριες συσκευές φέρανε και παρόλα αυτά δεν μπόρεσαν να εξυπηρετήσουν όλους τους πελάτες...

 

Έλεος είστε μερικοί. Σας θίξαμε την κινητάρα σας και την εταιρειάρα σας. Κι εμείς έχουμε το Κ800, κι εμείς λέμε ότι έχει τεράστιες δυνατότητες αλλά δεν θα την πούμε τόσο χοντρά σε δυσαρεστημένους πελάτες... :down:

 

Όχι, δεν ήμουν εγώ δίπλα σου, δυστυχώς με έχουν συνδέσει με Κάιρο από την τρισάθλια αυτή εταιρεία.

Από βδομάδα που θα τους κοινοποιήσει την καταγγελία μου η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, θα έχουμε νέα τους.

Συνεχίζουμε με μια όμορφη επιστολή σε περιοδικά και μετά γιατί όχι και δικαστικά. Να μάθει η άθλια SE να σέβεται ανθρώπους που έδωσαν 400+ ευρώ για το απαράδεκτο κινητό τους !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ήμουν εγώ δίπλα σου, δυστυχώς με έχουν συνδέσει με Κάιρο από την τρισάθλια αυτή εταιρεία.

Από βδομάδα που θα τους κοινοποιήσει την καταγγελία μου η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, θα έχουμε νέα τους.

Συνεχίζουμε με μια όμορφη επιστολή σε περιοδικά και μετά γιατί όχι και δικαστικά. Να μάθει η άθλια SE να σέβεται ανθρώπους που έδωσαν 400+ ευρώ για το απαράδεκτο κινητό τους !!!

 

Δίκιο έχεις! Και εγώ μαζί σου!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το se k800i και το έβαλα να φορτίζει,θα διαβάσω απόψε τα βιβλιαράκια τ και αύριο θα αρχίσω το στρώσημο. ;)

 

Το μόνο κακό είναι ότι δν είναι σε καφέ χρώμα.Αρχίσαμε έναν καυγά μέσα στο μαγαζί,οι τις βοντα να λένε ότι μόνο σ μάυρο βγαίνει,εγω να τους λεω όχι κ σε καφέ βγαίνει,τους έβαλα να μπούνε στο site της se να το δούνε,κ λένε ότι πρέπει να είναι καινούργιο..οοο00ΟΟ0 τέσπα,συμβιβάζομαι κ σε μαύρο χρώμα!

'Αντε καλή αρχή και αθάνατο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το Κ800 εδώ και 2 μέρες και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες..;)

Στο προηγούμενο κινητό (W800) είχα μία βάση για το αυτοκίνητο που αποτελούνταν από 2 λεπτά φύλλα μαγνήτη, ένα κολλημένο στο αυτοκίνητο κι ένα μεταξύ μπαταρίας και εξωτερικού καλλύματος της συσκευής. Δεν μου παρουσίασε κάποιο πρόβλημα το κινητό, αλλά άκουσα ότι οι μαγνήτες μπορούν να επηρεάσουν αρνητικά μπαταρία-κεραία-οθόνη..:cry:

Ισχύει κάτι τέτοιο..; :confused:

Άν ισχύει να μην το ρισκάρω με την καινούργια συσκευή..:worry:

Link to comment
Share on other sites

πηγα που λετε στο γερμανο για αναβαθμιση μιας και η καμερα δεν δουλευει

αλλα δεν ειχα μαζι μου την εγγηυση και ετσι μου ειπαν να περασω μια αλλη στιγμη.

πριν λιγο εκανα αναβαθμιση απο το site της sonyericsson me epitixia αλλα

και παλι δεν δουλευει.

λετε να μου πουν οτι το κινητο εχει παρει υγρασια ακι για αυτο δεν βγαζει φωτος.....αλλα πως δουλευουν ολα αψογα,λετε να πηρε κανενα virus...

αυτα για την ωρα τα λεμε..............

hi...
Link to comment
Share on other sites

πηγα που λετε στο γερμανο για αναβαθμιση μιας και η καμερα δεν δουλευει

αλλα δεν ειχα μαζι μου την εγγηυση και ετσι μου ειπαν να περασω μια αλλη στιγμη.

πριν λιγο εκανα αναβαθμιση απο το site της sonyericsson me epitixia αλλα

και παλι δεν δουλευει.

λετε να μου πουν οτι το κινητο εχει παρει υγρασια ακι για αυτο δεν βγαζει φωτος.....αλλα πως δουλευουν ολα αψογα,λετε να πηρε κανενα virus...

αυτα για την ωρα τα λεμε..............

 

Θα σου πρώτεινα να το πας στην s.e να το δουν απο κοντά και να σου πούν τι θα κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...είμαι καινούριος χρήστης του K800i...έχω επίσης και το Κ510i...θα ήθελα να μεταφέρω τα μηνύματα από το ένα κινητό στο άλλο...πώς μπορώ να το κάνω??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...είμαι καινούριος χρήστης του K800i...έχω επίσης και το Κ510i...θα ήθελα να μεταφέρω τα μηνύματα από το ένα κινητό στο άλλο...πώς μπορώ να το κάνω??

 

καλησπερα.θα συνδεσεις το κ510ι με το pc (bluetooth,καλωδιο usb) και με αυτο το προγραμμα θα κανεις το μπακαπ που θελεις,επειτα θα συνδεσεις το αλλο κινητο και θα τα περασεις μεσα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisis pou me kaiei.uparxei programma gia k800 pou tha mou epitrepsei na diavaso pdf arxeia? thanx

 

Απο όσο το έψαξα οχι, Μόνο πρόγραμμα που να τα μετατρέπει σε txt και μετά

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα του φακού αλλάζει η είναι μόνο κόκκινο?:O

 

 

 

Θα προτιμούσα φακό με το φώς του φλας, δηλ λευκό! ;)

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται πως είμαι ο μόνος με το περίεργο πρόβλημα του ανύπαρκτου ελληνικού τ9. στο τηλ. μου είπαν να ξαναπεράσω την αναβαθμιση, πράγμα που έκανα χωρίς αποτέλεσμα. πριν πάω στην ομνιτεκ αν έχει καμιά πρόταση κανείς...
The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια, γινετε να βγει απο το κινητο μας το οperator logo ? να μην φενετε δηλαδη στην οθονη και μου χαλαει το theme
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια, γινετε να βγει απο το κινητο μας το οperator logo ? να μην φενετε δηλαδη στην οθονη και μου χαλαει το theme

 

Nope, δεν μπορείς να κάνεις τέτοιο πράγμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...