Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι κάρτες που έβαλες ήταν από το ίδιο δίκτυο, ή από διαφορετικό; Ρωτάω γιατ ί εγώ έχω 5 κάρτες, αλλά έχω δοκιμάσε μόνο τις 2 Voda (το K800 είναι Voda live) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν είναι να μη βάλω ποτέ τις Tim και Cosmote!:ninja:

 

Από διαφορετικές εταιρίες...και τις 2 φορες που έσβησε,είχα βγάλει την sim της Cosmote(3G) και έβαλα την κάρτα sim της Vodafone...απίστευτα πράγματα!

EXPERT IN HIGH TECHNOLOGY
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο που λεει ο φιλος με την αλλαγη καρτας ετσι θυμαμαι οτι εσβησε και το δικο μου,το ειχα κλεισει για να αλλαξω καρτα και μετα δεν ξανανοιξε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα ενα αξιολογο δευτερο κινητο θα αλλαζα καρτες στο κ800 και αν εσβηνε ξανα στο καινουριο να δω ποσα θα μου αλλαζαν θα το καταλαβαιναν πως κατι επιτελους πρεπει να κανουν ?????:mad: :mad: :mad: :mad:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως εξηγεί την έκταση του φαινομένου των πολλών νεκρών k800.

Αν ο θάνατος προέρχεται από μια συγκεκριμένη και συχνή ενέργεια(αλλαγή κάρτας sim) είναι λογικό να υπάρχουν πολλοί άτυχοι χρήστες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σε αλλαγή πέθανε, αλλά με αλλαγή γραμμής με την 2σε1 της κοσμοτέ. Οπότε μάλλον αυτή είναι η εξήγηση. Με τη 2σε1 οι αλλαγές γραμμής επισπεύδουν το θάνατο του Κ800... Προφανώς μπορείς να έχεις 2σε1 σιμ ή να χρησιμοποιείς ένα 2ο νο όσο συχνά θέλεις. Αλλιώς ας έβαζαν μια προειδοποίηση ότι καίγεται αν αλλάξεις σιμ... Δικό τους πρόβλημα είναι, όχι δικό μας. Στην τελική ας το φτιάξουν αν είναι θέμα software ή να αποσύρουν την πρώτη παρτίδα. Ας αντικαταστήσουν μερικές δεκάδες συσκευές μέχρι να μάθουν τρόπους...

 

ΥΓ: Μετά το φιάσκο της ναυαρχίδας Κ800 εννοείται πως δεν πρόκειται να πάρω sonyericsson στην επόμενη αγορά κινητού. Ας μάθουν πρώτα να φτιάχνουν κινητά και βλέπουμε. Κρίμα γιατί το Κ750 ήταν πολύ πιο ώριμο μοντέλο!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σε αλλαγή πέθανε, αλλά με αλλαγή γραμμής με την 2σε1 της κοσμοτέ. Οπότε μάλλον αυτή είναι η εξήγηση. Με τη 2σε1 οι αλλαγές γραμμής επισπεύδουν το θάνατο του Κ800... Προφανώς μπορείς να έχεις 2σε1 σιμ ή να χρησιμοποιείς ένα 2ο νο όσο συχνά θέλεις. Αλλιώς ας έβαζαν μια προειδοποίηση ότι καίγεται αν αλλάξεις σιμ... Δικό τους πρόβλημα είναι, όχι δικό μας. Στην τελική ας το φτιάξουν αν είναι θέμα software ή να αποσύρουν την πρώτη παρτίδα.

 

Στην περίπτωση αυτή πρόκειται για bug στο λογισμικό του κινητού και όχι για πρόβλημα στο hardware.

Ατός είναι και ο λόγος που σου έκαναν αναβάθμιση και όχι αντικατάσταση της συσκευής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή πρόκειται για bug στο λογισμικό του κινητού και όχι για πρόβλημα στο hardware.

Ατός είναι και ο λόγος που σου έκαναν αναβάθμιση και όχι αντικατάσταση της συσκευής.

 

εμενα ομως γιατι μου εκαναν αντικατασταση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ομως γιατι μου εκαναν αντικατασταση?

Ή εντόπισαν και κάτι άλλο στο κινητό σου, ή έπεσες σε καλό άτομο στο service... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ή εντόπισαν και κάτι άλλο στο κινητό σου, ή έπεσες σε καλό άτομο στο service... :)

Ναι, ένα από τα δύο θα έγινε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:!: Με πάσα επιφύλαξη,:!: θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις τις άλλες κάρτες σου(TIM, COSMOTE) όταν θα θέλεις να ξεφορτωθείς μερικές γρατζουνιές από το κινητό σου;) :ninja: ;)

Εγώ πάντως άλλαξα 3 sim (Vodafone,Cosmote,Tim) και δουλεύει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή πρόκειται για bug στο λογισμικό του κινητού και όχι για πρόβλημα στο hardware.

Ατός είναι και ο λόγος που σου έκαναν αναβάθμιση και όχι αντικατάσταση της συσκευής.

 

Έχω την αίσθηση ότι το πρόβλημα είναι το ίδιο σε όλους όσους μας έσβησε το Κ800 και πιθανώς είναι συνδυασμός software και hardware. Μερικές φορές το κινητο ξυπνά με αναβάθμιση. Άλλες όχι. Εκεί ίσως να έχει καεί και κάτι.

Κοινός παρονομαστής είναι το προβληματικό software!

Η νέα έκδοση που έχει ανέβει σε διάφορα sites επί πληρωμή αλλά όχι στο SEUS. Μήπως τελικά υπάρχει διαπλοκή; Να πουλήσουν λίγο αυτά τα sites και μετά ας βγει και επίσημα ! :lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του K800 :D

 

Έχω όμως μια μικρή απορία:

"Εάν θέλω να κλειδώσω το πληκτρολόγιο χειροκίνητα (αντί να περιμένω να κλειδώσει αυτόματα), ποιο πλήκτρο πρέπει να πατήσω? "

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του K800 :D

 

Έχω όμως μια μικρή απορία:

"Εάν θέλω να κλειδώσω το πληκτρολόγιο χειροκίνητα (αντί να περιμένω να κλειδώσει αυτόματα), ποιο πλήκτρο πρέπει να πατήσω? "

 

* και το δεξί κουμπί

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Δηλαδη αν παω το κινητο στην σονυ ερικσον για αναβα8μιση λογισμικου 8α μου περασουν καινουργιο ασφαλες λογισμικο?Στο οποιο δεν εχεις προβλημα αν αλλαζεις σιμ?ευχαριστω
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

:!: xeri kanis an boro na apenergipoiso tin emfanisi tis arxis tou sms pou emfanizete stin othoni??:confused:

 

ενω εισαι στα εισερχομενα σου μηνυματα πατας προσθετα/επιλογες λιστας και επιλεγεις τι θελεις να εμφανιζεται...;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι το πρόβλημα είναι το ίδιο σε όλους όσους μας έσβησε το Κ800 και πιθανώς είναι συνδυασμός software και hardware. Μερικές φορές το κινητο ξυπνά με αναβάθμιση. Άλλες όχι. Εκεί ίσως να έχει καεί και κάτι.

Κοινός παρονομαστής είναι το προβληματικό software!

Η νέα έκδοση που έχει ανέβει σε διάφορα sites επί πληρωμή αλλά όχι στο SEUS. Μήπως τελικά υπάρχει διαπλοκή; Να πουλήσουν λίγο αυτά τα sites και μετά ας βγει και επίσημα ! :lol:

 

Δεν ξέρω, ειλικρινά δεν έχω ιδέα.:(

Αυτό που ξέρω είναι πως ό,τι συμβαίνει είναι απαράδεκτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται παρανοϊκό να αλλάζεις κάρτα και να χαλάει το κινητό αλλά μάλον ισχυέι τελικα... Με βάζει σε πειρασμό να το δοκιμάσω!

Το θέμα είναι, αν κάποιος θέλει να αλλάξει εταιρεία τι κάνει LoooooooooL

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται παρανοϊκό να αλλάζεις κάρτα και να χαλάει το κινητό αλλά μάλον ισχυέι τελικα... Με βάζει σε πειρασμό να το δοκιμάσω!

Το θέμα είναι, αν κάποιος θέλει να αλλάξει εταιρεία τι κάνει LoooooooooL

 

ασε τους πειρασμους οχι τιποτα αλλο αλλα πιθανον να το τρεχεις κι εσυ σε κανενα service:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

..........Η νέα έκδοση που έχει ανέβει σε διάφορα sites επί πληρωμή αλλά όχι στο SEUS. Μήπως τελικά υπάρχει διαπλοκή; Να πουλήσουν λίγο αυτά τα sites και μετά ας βγει και επίσημα ! :lol:

 

'Η αυτό είναι όπως προείπα ή μπορεί επίσημα στο SEUS η R1ED001 να μην ανέβει καν όπως δεν έγινε επίσης διαθέσιμη και η R1CF001;) ,άπαντες ακόμα με την R1CB001 παιδεύονται,για να δούμε και την ερχόμενη εβδομάδα τι θα παιχτεί στο SEUS:confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη καθυστέρηση! Έχουν περάσει 2 μήνες από την κυκλοφορία του...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Δηλαδη αν παω το κινητο στο service για αναβα8μιση λογισμικου 8α μου περασουν καινουργιο ασφαλες λογισμικο?Στο οποιο δεν εχεις προβλημα αν αλλαζεις σιμ?ευχαριστω
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...