Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερεις κανεις πως αλλαζουν τα HR/FR/EFR?

Αλλάζουν αυτόματα κι εξαρτώνται από το δίκτυο (κατάσταση σήματος, μπάντα αναμετάδωσης, ρυθμίσεις λειτουργού κλπ...).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το μη φορμαρισμα της καρτας υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα?

 

Δεν νομίζω.

Έχω την εντύπωση ότι οι κάρτες έρχονται φορμαρισμένες(δλδ διαμορφωμένες)από το εργοστάσιο.Διαφορετικά δεν θα μπορούσες να περάσεις δεδομένα χωρίς να τις διαμορφώσεις πρώτα;)

Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο...:O

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

na pas sigoura... egw eftyxws dn exw kanena apolytws provlima apo ti syskevi... tin pira prin 4 meres kai eimai trela erwtevmeni mazi tis...eimai toso kollimeni pou oli tin wra eimai me ena panaki kai katharizw tin othoni...

:p :p :p

to mono mou provlima einai pou epeidi grafw grigora minimata kai ta koumpia einai kollita polles fores pataw alantallwn

 

karta mnimis sto plaisio ti vrika 69,90 1 GB kai 44,90 i 512...

pws fainontai? akrives? :ninja:

Ωραίο αυτό με το πανάκι! :lol:

 

Τώρα, για τις κάρτες όπως είπε ο φίλος x8diesel εδώ, στο Multirama η M2-1GB κοστίζει 65€ και, επίσης, όπως είπε ο φίλος bandit400 εδώ, βρήκε την 512MBs με 33€ και την 1GB 57. Οδηγίες για το που στο post του... :p

Τέλος, ο φίλος Vangelakis4, όπως είπε εδώ, βρήκε στο Πλαίσιο την 1GB με 59€. Αυτό μου κάνει εντύπωση σε σχέση με την τιμή που λες εσύ. :confused:

 

Anyway, καλορίζικο!!! :D

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το μη φορμαρισμα της καρτας υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα?

κανενα προβλημα απολυτως δεν θα σου δημιουργησει χτυπα του οσα format θες.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

na pas sigoura... egw eftyxws dn exw kanena apolytws provlima apo ti syskevi... tin pira prin 4 meres kai eimai trela erwtevmeni mazi tis...eimai toso kollimeni pou oli tin wra eimai me ena panaki kai katharizw tin othoni...

:p :p :p

to mono mou provlima einai pou epeidi grafw grigora minimata kai ta koumpia einai kollita polles fores pataw alantallwn

 

karta mnimis sto plaisio ti vrika 69,90 1 GB kai 44,90 i 512...

pws fainontai? akrives? :ninja:

ερωτα μου,ερωτα μου ηρθες παλι στα ονειρα μου <<K-800i>>:lol: οντως το κινητακι ειναι πολυ ερωτευσιμο,αυτο με τα μηνυματα το παθαινω κι εγω αλλα ok συνηθεια ειναι κι αυτη.οσο για την οθονη εγω εχω παρει ενα screen protector απο το Play-247 κι εχω βρει την υγεια μου.

αν του βαλεις καρτουλα βαλε 1giga ασυζητητη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπω το κινητακι ειναι πολυ καλο.Τα μονα μειονεκτηματα που μπορουσαν να μην γινουν ειναι η εσχρη ποιοτητα του βιντεο,η ενταση τον ηχειων και η ποιοτητα κατασκευης του ειδικα αυτο το πορτακι της καμερας φενεται πως μετα απο λιγο καιρο θα ξεκολησει αληθει σε εσας στο πορτακι απο την αριστερη πλευρα παει λιγο πανο κατω?? σε εμενα ναι:mad: ειναι φισιολογικο?μηπος ειναι ετσι γιατι απο αυτην την πλευρα πεφτει το βαρος του κινητου?παντος ολα τα λεφτα ειναι η φωτογραφια που ειναι κορηφαιας ποιοτητας ειδκα στο σκοταδι το φλας δινει ρεστα.:D

Σας παρακαλώ ας μου πει κάποιος αν έχει το ίδιοπρόβλημα με μένα. Το ενεργό καπάκι της κάμερας δεν λειτουργεί πάντα.Δηλ. σύρω το καπάκι και δεν ενεργοποιείται η κάμερα . 3-4 στις 10 φορές λειτουργεί και πρέπει να ανοίξω την κάμερα από το μενού.Είναι θέμα αναβάθμισης η αισθητήρα? Στην SE μου είπαν είναι καινούργιο το τ/φ και δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργό καπάκι της κάμερας δεν λειτουργεί πάντα.Δηλ. σύρω το καπάκι και δεν ενεργοποιείται η κάμερα . 3-4 στις 10 φορές λειτουργεί και πρέπει να ανοίξω την κάμερα από το μενού.

 

Προς το παρόν τουλάχιστον, σε μένα δεν εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα. Μόλις τώρα το ανοιγόκλεισα έξι φορές απανωτά, και η κάμερα ενεργοποιήθηκε και τις έξι.

 

Παρατήρησα όμως ένα άλλο πρόβλημα, και δεν ξέρω αν οφείλεται στο κινητό ή στο Bluetooth ακουστικό. Όταν προσπάθησα να "δηλώσω" στο Κ800 το HBH-600 Bluetooth ακουστικό που χρησιμοποιούσα με το S700, δεν το δεχόταν με τίποτα, όσο κι αν προσπαθούσα. Το δέχτηκε μόνον όταν έκανα reset το ακουστικό. Μετά όμως, το ακουστικό έπαψε να συντονίζεται με το S700, έστω κι αν είχε παραμείνει "δηλωμένο" μέσα σ' αυτό! Μήπως το ακουστικό δεν μπορεί να είναι "δηλωμένο" σε παραπάνω από ένα τηλέφωνα ταυτόχρονα (και συνεπώς πρέπει να πάρω κι άλλο ακουστικό για το S700);

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε δίλλημα:

Κάτοχος του κ750 ένα χρόνο [πρόβλημα έντονο στο joystick] δικαιούμαι αναβάθμιση και το παιρνω από την ΤΙΜ με 275 ευρώ. Το 750 έχω βρει να το πουλήσω 120ευρώ. Αξίζει να ξοδέψω περι τα 150 ευρώ αντικειμενικά για το νέο 800αρι; Ποια η γνώμη σας;

ευχαριστώ

andre

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ακουστικό δεν μπορεί να είναι "δηλωμένο" σε παραπάνω από ένα τηλέφωνα ταυτόχρονα (και συνεπώς πρέπει να πάρω κι άλλο ακουστικό για το S700);

 

Αυτο ακριβως ,συμβαινει φιλε μου . Θα πρεπει να το κανεις reset καθε φορα

που θες το χρησιμοποιησεις με αλλη συσκευη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος προβλήματα στη λήψη? Τις τελευταίες μέρες έχω συχνά διακοπή κλήσεων, χάσιμο του ήχου κλπ. Εκτιμώ ότι δεν φταίει το δίκτυο, μια και στα ίδια σημεία το κ750 έπιανε άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος προβλήματα στη λήψη? Τις τελευταίες μέρες έχω συχνά διακοπή κλήσεων, χάσιμο του ήχου κλπ. Εκτιμώ ότι δεν φταίει το δίκτυο, μια και στα ίδια σημεία το κ750 έπιανε άψογα.

Άρχισε τα κόλπα του W810 το Κ800; :worry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τουλάχιστον, σε μένα δεν εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα. Μόλις τώρα το ανοιγόκλεισα έξι φορές απανωτά, και η κάμερα ενεργοποιήθηκε και τις έξι.

 

Παρατήρησα όμως ένα άλλο πρόβλημα, και δεν ξέρω αν οφείλεται στο κινητό ή στο Bluetooth ακουστικό. Όταν προσπάθησα να "δηλώσω" στο Κ800 το HBH-600 Bluetooth ακουστικό που χρησιμοποιούσα με το S700, δεν το δεχόταν με τίποτα, όσο κι αν προσπαθούσα. Το δέχτηκε μόνον όταν έκανα reset το ακουστικό. Μετά όμως, το ακουστικό έπαψε να συντονίζεται με το S700, έστω κι αν είχε παραμείνει "δηλωμένο" μέσα σ' αυτό! Μήπως το ακουστικό δεν μπορεί να είναι "δηλωμένο" σε παραπάνω από ένα τηλέφωνα ταυτόχρονα (και συνεπώς πρέπει να πάρω κι άλλο ακουστικό για το S700);

 

Πως κάνεις reset στο ακουστηκό? Έχω το ίδιο "πρόβλημα".

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις reset στο ακουστηκό? Έχω το ίδιο "πρόβλημα".

 

Ανάλογα την μάρκα του, ένα RTFM δεν βλάπτει.....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό με το πανάκι!

 

Τώρα, για τις κάρτες όπως είπε ο φίλος x8diesel εδώ, στο Multirama η M2-1GB κοστίζει 65€ και, επίσης, όπως είπε ο φίλος bandit400 εδώ, βρήκε την 512MBs με 33€ και την 1GB 57. Οδηγίες για το που στο post του...

Τέλος, ο φίλος Vangelakis4, όπως είπε εδώ, βρήκε στο Πλαίσιο την 1GB με 59€. Αυτό μου κάνει εντύπωση σε σχέση με την τιμή που λες εσύ.

 

Anyway, καλορίζικο!!!

Την τιμ'η αυτή τη βρήκα στο επίσημο site του Πλαισίου! Θα ξανακοιτάξω όμως!
ερωτα μου,ερωτα μου ηρθες παλι στα ονειρα μου <<K-800i>>:lol: οντως το κινητακι ειναι πολυ ερωτευσιμο,αυτο με τα μηνυματα το παθαινω κι εγω αλλα ok συνηθεια ειναι κι αυτη.οσο για την οθονη εγω εχω παρει ενα screen protector απο το Play-247 κι εχω βρει την υγεια μου.

αν του βαλεις καρτουλα βαλε 1giga ασυζητητη.

screen protector μπορώ να βρω και σε άλλα καταστήματα όπως το πλαίσιο υποθέτω. Έτσι;

ποια είναι περίπου η τιμή του?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Κ800 σε Vodafone Live έκδοση τελικά. Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι αν βγάλω το μενού της vodafone (από 9volto) θα μπορώ να συνδέομαι στο vodafone live κανονικά ή όχι; Θα σβηστούν δηλαδή και οι ρυθμίσεις που είναι προεγκατεστημένες για να συνδέεσαι στο vodafone live ή όχι; Γιατί απ΄ ότι έχω καταλάβει έχει διαμορφώσει έτσι η Vodafone τα τηλέφωνα που βάζει το λογότυπό της ώστε ένα Κ800 π.χ. που δεν είναι vodafone δεν έχει πλήρη πρόσβαση στο live και έχει ογκοχρέωση αντί για στάνταρ χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

paides phra shmera to k800 kai einai teleio apo oles sxedon tis apopseis.Bebaia to forte tou den einai to design alla...mhn ta theloume k ola.Pantws apo leitourgies exei yper arketes k opoios to skeftetai akoma..... XANEI XRONO....:D .

gia thn camera den to syzhtame katholoy poia...ta exete pei ola.k me karta 1 giga kanena problhma i kollhma ktl.tipota.k polla mprabo se olous sas sto forum gia tis perigrafes k thn bohtheia sas....eyge....

Link to comment
Share on other sites

paratiro oti ta pedia pou egrapsan gia kapious ixous ( tik-tik) sto akoustiko tou hf kata ti diarkia akroasis radiofonou eixan apolito dikio simera pou to to xrisimopiisa arketi ora mou emfanistike den einai sinexomeno tha elega pos einai periodiko alla arketa ekneyristiko otan akous sinomilia kai ligotero otan akous mousiki

elpizo na diorthothi me tin proti anabathmisi

tora oso gia ayto pou eipe o filos ligo prin gia problimata stin sinomilia exo tin entiposi oti eixaena tetio problima den pige to mialo mou omos eki ala apla sto diktio tis tim stin perioxi tora tha to prosekso omos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά ως νέο μέλος

Αν και το κινητό είναι πολύ καλό έχω ξενερώσει απόλυτα με τη στάση της ΤΙΜ

Δεν μπορείτε κύριοι να δίνεται με "νταβατζίδικο" τρόπο branded κινητό μόνο, ενώ έχετε ανοίξει κωδικό και για non-branded

Σε επίμονη αναζήτηση που έκανα (διαθέτοντας κάποιο μέσον...) αλλιώς σε αυτή τη χώρα δυστυχώς όπως βλέπετε ούτε κινητό δεν μπορούμε να πάρουμε (εκεί καταντήσαμε...), μου ανέφεραν πώς θα βγει non-branded λες και δεν έχει βγει αλλά σε 2 μήνες από το δίκτυο της ΤΙΜ

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, κάποια "λαμογιάκια" υπάλληλίσκοι για να εξυπηρετούν τους "δικούς" τους προσπερνούν την σειρά προτεραιότητας στην κράτηση των κινητών και τα δίνουν όπου θέλουν

Άψογη αντιμετώπιση, αλλά συγγνώμη κύριοι εγώ ΤΙΜ plus κινητό δεν πέρνω που να με πληρώνετε κιόλας

Όταν με το καλό το φέρετε το Σεπτέμβριο έχει καλώς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από κατάστημα ΤΙΜ το πήρα προχτές και ούτε ΤΙΜ plus ούτε τπτ...

 

 

Ρε παιδιά πως ανοίγει το πορτάκι της Μ2??? Θα τρελαθώ 5 άνθρωποι προσπάθησαν και τπτ!!

Link to comment
Share on other sites

lipon..kai ego pira apo TIM kai den einai branded!..apo tis protes meres...eftixos diladi den proftasa to TIM branded! :)...

 

devtero,

 

PROS BILLIOU!...

 

Tha me trellanis esi kai h 5 filoi sou. Apla na sou ti einai to problima, fovase na to piesis ligaki.

 

File, eki pou sou exei xoro ligo exei san keno, eki fazis to daktlilaki sou kai to travas ekso! diladi oxi opos eitan ta palia pou anoiges apo kato..alla tora apo tin meria pou sou leo, kai to portaki tha anoiksi kanonika!..stin akrivos alli meria einai to louri pou to kratai, "STA PLAGIA EINAI!"

 

kai san sintomo endiktiko design edo

 

_KINITO K800!______________________

 

(play koumpi) =M2===(keno) Eki pou einai to keno vazis daktilo (:D ) kai piezis pros tin alli katefthinsi ! PROS M2

__________________________________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από κατάστημα ΤΙΜ το πήρα προχτές και ούτε ΤΙΜ plus ούτε τπτ...

 

 

Ρε παιδιά πως ανοίγει το πορτάκι της Μ2??? Θα τρελαθώ 5 άνθρωποι προσπάθησαν και τπτ!!

 

Συγγνώμε βρε παιδιά!

Δεν γράφει TIM επάνω?

Δεν έχει ΤΙΜ plus menu?

θα με τρελλάνουν αυτοι στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

lipon gia opion ton endiaferi to micro 1 gb

simera to agorasa apo to katastima stin omonia PASTRAS 60 euro,

eno ekane 65 euro.

opios theli mpori na pi apo to myphone ke na tou to afisi 60 euro.

ine to gnisio to sony m2 1 gb me antaptora stin siskebasia tou ke me 5 xronia egkiisi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...