Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έθεσα σε λειτουργία αργά χθες το βράδυ το κινητό - όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλά μέχρι στιγμής, αν και ακόμα περιμένω να μου τηλεφωνήσουν από το τμήμα data της cosmote για να μου πουν τι ρυθμίσεις πρέπει να εισαγάγω για τo Wireless Internet 3G (το οποίο ενεργοποίησα χθες, αγοράζοντας και την αντίστοιχη κάρτα SIM).

 

Αυτός όντως είναι ο απλούστερος τρόπος μεταφοράς καταλόγου. Μέσω bt από κινητό σε κινητό με "αποστολή όλων των επαφών".

Όσο για τις αντιστοιχίσεις επαφών με ήχους και εικόνες δεν γίνεται επειδή απλούστατα θα πρέπει να υπάρχουν τα ringtones και οι εικόνες στο κινητό για να γίνει η αντιστοιχία.

 

Κι όμως φίλε μου. Τουλάχιστον τις εικόνες των επαφών, τις... μεταφέρει μια χαρά! Έμεινα με ανοιχτό το στόμα. Στο S700i είχα εικόνα μόνο στης γυναίκας μου την επαφή και τη μετέφερε κι αυτή! Δεν μετέφερε βέβαια και τον ήχο κλήσης που της είχα αντιστοιχίσει, αλλά δεν είναι και μικρό πράγμα να μεταφέρει τις φωτογραφίες!

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, αύριο θα έχω το κινητό στα χέρια μου, αλλά για άλλο πράγμα ποστάρω. Θα μπορούσε κάποιος "ψαγμένος" να κάνει ένα οδηγό για τις φωτογραφίες και τις ρυθμίσεις τους γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου με όσα διαβάζω?!!!

 

Και κάτι άλλο με την κάρτα μνήμης τι τιμές παίζουν??

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα σαιτ με free games gia to k800i?

 

Είναι για Κ750 αλλά δεν πιστεύω υπάρχει πρόβλημα να τα πάς σε K800i...

 

--> http://masyaka.ru/games/3d/k750/ <--

Whisper!
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μεταφέρω K800i Games

που έχω στο PC μου στο κινητό?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα?

Δοκίμασα το FMA αλλά μάταια...:(

Κατευθειαν με το ΒΤ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πανω αριστερα, διπλα απο το σημα του δικτυου τι ειναι αυτο το σηματακι ?

 

edit: ειναι το 3G sign !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό Πρόγραμμα οπως το FMA για K800i?

:!:

Το ΜyPhoneExplorer. Θα το βρεις στο http://www.fjsoft.at/ (v. 1.4.5)

 

Με το ίδιο πρόγραμμα θα μπορέσεις να πάρεις backup του τηλεφωνικού σου καταλόγου, των αρχείων σου, του ημερολογίου αλλά και να στείλεις αρχεία στο κινητό σου.

 

Όσο για αυτό που σου είπε κάποιος φίλος παραπάνω κάνεις δεξί κλίκ στο αρχείο που θες να στείλεις, Sent To->Bluetooth και επιλέγεις τη συσκευή σου (όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι έχεις εγκαταστήσει τους drivers του bluetooth). Θα σου ζητήσει κωδικό κατά τη σύνδεση, βάζεις 4 μηδενικά και καθάρισες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ΜyPhoneExplorer. Θα το βρεις στο http://www.fjsoft.at/ (v. 1.4.5)

 

Με το ίδιο πρόγραμμα θα μπορέσεις να πάρεις backup του τηλεφωνικού σου καταλόγου, των αρχείων σου, του ημερολογίου αλλά και να στείλεις αρχεία στο κινητό σου.

 

Όσο για αυτό που σου είπε κάποιος φίλος παραπάνω κάνεις δεξί κλίκ στο αρχείο που θες να στείλεις, Sent To->Bluetooth και επιλέγεις τη συσκευή σου (όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι έχεις εγκαταστήσει τους drivers του bluetooth). Θα σου ζητήσει κωδικό κατά τη σύνδεση, βάζεις 4 μηδενικά και καθάρισες.

 

το κακο με αυτο το προγραμα ειναι οτι δεν "μιλαει" με το Outlook οποτε δεν ενημερωνετε αυτοματα...

Link to comment
Share on other sites

το κακο με αυτο το προγραμα ειναι οτι δεν "μιλαει" με το Outlook οποτε δεν ενημερωνετε αυτοματα...

geovass τι ακριβώς θέλεις να κάνεις και χρειάζεσαι επικοινωνία μεταξύ αυτών των δυο προγραμμάτων;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

geovass τι ακριβώς θέλεις να κάνεις και χρειάζεσαι επικοινωνία μεταξύ αυτών των δυο προγραμμάτων;

 

Αμα δουλευεις Outlook και εχεις τα contacts και τα ραντεβου σου εκει, πως θα ενημερωθει το τηλεφωνο αμα δεν "μιλαει" το Phone Explorer με το Outlook ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,το Κ800i,είναι ελαφρύτερο απ'το K750i,επειδή τα πλαστικά του είναι "φθηνιάρικα"...;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,το Κ800i,είναι ελαφρύτερο απ'το K750i,επειδή τα πλαστικά του είναι "φθηνιάρικα"...;;;

K750 = 99 gr.

K800 = 115 gr.

ΔΕΝ ειναι φθηνιάρικα τα πλαστικά του Κ800 ούτε είναι ελαφρύτερο του Κ750.

Link to comment
Share on other sites

K750 = 99 gr.

K800 = 115 gr.

ΔΕΝ ειναι φθηνιάρικα τα πλαστικά του Κ800 ούτε είναι ελαφρύτερο του Κ750.

Καλά,δεν στο βρίσαμε κιόλας:confused: ...Ένα χαρτί που είδα στο Πλαίσιο το είχε 89gr.Προφανώς λάθος...;)

Link to comment
Share on other sites

Τι σημασία έχει αν δεν φαίνονται τόσο καλές στην κανονική τους ανάλυση?Αφού σε περίπτωση εκτύπωσης ή χρήσης κάπου στο pc πάντα θα είναι πιο μικρές απ την κανονική τους ανάλυση και θα έχουν φύγει όλες οι ατέλιες.....!

 

Και που το ξέρεις αυτό?:confused:

Επειδή η οθόνη του pc σου έχει ανάλυση πχ 1280*1024?

Και αν είχε ανάλυση 3500*3200(λέμε τώρα)?Τότε οι φώτο θα φαίνονταν πολύ μικρές , μικρότερες από το κλασικό για εκτύπωση 10*15 εκατοστά.

Δεν νομίζω ότι στέκει αυτό που λές.

 

xfader: Μέτρις μου φαίνονται οι 2 φώτο που έχεις ανεβάσει.

Καλά ,η πρώτη είναι πολύ καλή , αλλά βοηθάει και το θέμα.Στην δεύτερη , όπου φτάνει το φλάς τα πραγματα είναι οκ , λίγο πάρα πέρα όμως έχει πολύ θόρυβο.Δεν εντυπωσιάστηκα με λίγα λόγια.

 

Tasosmaroulitis:Τα πλαστικά του k800 δεν είναι καθόλου φτηνιάρικα.Για την ακρίβεια , είμαι σίγουρος ότι όλα τα κινητά έχουν ακριβώς την ίδια ποιότητα πλαστικών

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

na kano mia erotisi kai ego

trabai athoriba fotos opos to k750 stin siopili litourgia h me to hands free on

h einai monimo to klats giati eida mesa sto demo oti exei 5 ixous kameras ???

to dokimase kanis ???

Link to comment
Share on other sites

na kano mia erotisi kai ego

trabai athoriba fotos opos to k750 stin siopili litourgia h me to hands free on

h einai monimo to klats giati eida mesa sto demo oti exei 5 ixous kameras ???

to dokimase kanis ???

 

Αν το βάλεις στο αθόρυβο δεν ακούγεται τίποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα για λίγο το κινητό για μικρή δοκιμή-To ραδιόφωνο ακούγεται δυνατά όσο η ένταση ήχων που έχουμε ρυθμίσει ,από το εξωτερικό ηχείο ?-
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος που έχει τη γνήσια θήκη ICE-25 (αυτή που είναι για τα Κ700 και Κ750) να δει αν χωράει στο μήκος το Κ800; Σύμφωνα με τις προδιαγραφές, είναι κατά 0,5 εκ. μακρύτερο του Κ750, οπότε οριακά θα χωράει.

 

Μόλις έθεσα σε λειτουργία το κινητό, αποφάσισα να πάρω το ρίσκο (άλλωστε, μόνο 13 ευρώ κοστίζει) και να πάρω τη θήκη αυτή για να τη δοκιμάσω. Ε, λοιπόν, το Κ800 ταιριάζει μια χαρά στη θήκη.Οριακά βέβαια, αλλά με ελάχιστο (έως καθόλου) ζόρισμα. Δεν υπάρχει κίνδυνος δηλαδή να ξεχειλώσουν οι πλαϊνές ραφές της θήκης. Απλώς, για να σας χωράει με το μικρότερο δυνατό ζόρι, ακολουθήστε τον εξής τρόπο: βάλτε το κινητό στη θήκη με την πλευρά της οθόνης να εφάπτεται στην εσωτερική πλάτη της θήκης (προς το σώμα σας δηλαδή), και ταυτόχρονα τις επαφές του φορτιστή στην αριστερή πλευρά της θήκης.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...