Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Otan sindeeis to kinhto me to pc meso usb yparxei kapia epilogh na min fortizei to kinhto?

an kathe fora pou to sindeo me to pc arxizei kai fortizei kai meta apo deka lepta pou tha teleiono ego tin douleia mou to aposindeo kai stamataei tin fortish den tha xalasei i bataria me ton kairo?

Link to comment
Share on other sites

Otan sindeeis to kinhto me to pc meso usb yparxei kapia epilogh na min fortizei to kinhto?

an kathe fora pou to sindeo me to pc arxizei kai fortizei kai meta apo deka lepta pou tha teleiono ego tin douleia mou to aposindeo kai stamataei tin fortish den tha xalasei i bataria me ton kairo?

Μην σε ανησυχεί αυτό. Το Κ750 το έχω μόνιμα συνδεμένο εδώ και ένα χρόνο και δεν φαίνεται να επηρεάστηκε η αυτονομία στο ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαίνει τίποτα μπαταρία σου είπα. Μην φοβάσαι.

Δεν μιλάμε για μπαταρίες νικελίου πλέον. Εκεί θα υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα! θα ηθελα να μου πειτε τι sar(εκπομπη ακτινοβολιας) εχει το κ800;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ευχαριστω!

0,58.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος! Θα μου απαντήσει κανείς πόσους χαρακτήρες για κάθε επαφή χωρά η οθόνη πριν κόψει το όνομα; Είναι η τρίτη φορά που ρωτάω :angry:

 

Αντί να θυμώνεις γιατί δεν κοιτάς στην 4η σελίδα που σου έχει απαντήσει ο ΜsK;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος! Θα μου απαντήσει κανείς πόσους χαρακτήρες για κάθε επαφή χωρά η οθόνη πριν κόψει το όνομα; Είναι η τρίτη φορά που ρωτάω :angry:

Σου έχει απαντήσει ήδη ο MsK στην σελιδα 4 με φώτο http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/15652/cat/3224

 

Ευχαριστώ

 

NickTG με προλαβες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να βγάλω τη sim οπότε έπρεπε να ανοίξω το πίσω καπάκι! Για όσους δεν το έχουν κάνει, είναι πραγματικά άθλος! Το φθηνό πλαστικό που έχει δεν πιάνεται με τίποτα, γλυστράνε τα δάχτυλά σου και μόνο με μικρό κατσαβίδι και κίνδυνο να το γδάρεις, μπορείς να το ανοίξεις! Για κινητό των 450 ευρώ, η επιλογή μαλακού πλαστικού (σχεδόν γομολάστιχας) είναι μάλλον ατυχής!

Όσοι σκοπεύουν να αλλάζουν sim συχνά, καλύτερα να επιλέξουν άλλη συσκευή!

Εγώ με ένα τσακ με τον αντιχειρα το κατεβάζω με την μια

Άλλαξε δάκτυλα :lol:

Πέρα απο την πλάκα εγω πάλι δεν μπορούσα να κουμπώσω το καπάκι στο k750 με τιποτα . Όλο στραβα το έβαζα...:O

Σε μια εβδομάδα το πλαίσιο στην Καλαμαριά θα φέρει και θήκες :shifty:

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομουνα τοσο καιρο αν θα το παρω ή οχι αλλα μετα και το review του MSK αποφασισα να περιμενω τον διαδοχο του.

Εμφανισιακα δεν μου αρεσει καθολου και παρολο που στο review ο MSK επικαλειται τη μεγαλυτερη οθονη και την υπαρξη της 2ης καμερας για το γκουμουτσοειδες σχημα του θεωρω οτι θα μπορουσανε να ειχανε κατι καλυτερο αισθητικα.

Αυτο ομως που με εκνευρισε ιδιαιτερα ηταν το video...αν κατι γουσταρα τρελλα στα κινητα της Sony-Ericsson ηταν οτι ηταν παντα πληρη κινητα με απειρες λειτουργιες σε αντιθεση με τον ανταγωνισμο.

Τον τελευταιο καιρο βλεπω μια στροφη της SE στα κολπα της ΦΟΚΙΑ...αυτο θα ειναι φωτοκινητο,αυτο θα ειναι walkman κινητο και αυτο θα ειναι βιντεοκινητο.

Ευχομαι να μην γινει κατι τετοιο γιατι τοτε θα χασει πολλους φανατικους φιλους της.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες το είδα σε έναν Γερμανό από κοντά, ήταν το πρώτο πακέτο τους, μου φάνηκε λίγο δύσχρηστη η τελευταία σειρά πλήκτρων, παρ’ όλα αυτά το πληκτρολόγιο θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερο από όσα σχόλια είχα ακούσει εναντίον του στις πρώτες δοκιμαστικές εκδόσεις.

Σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ όμορφο κινητό σε καλή τιμή, οπότε το έχω στα «υπόψη» (βρίσκομε μεταξύ N71 - K800i).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις μετάβασης από το κ750 στο κ800...

 

Το design δεν με ενθουσίασε καθόλου, σχεδόν άσχημο θα το έλεγα. Το καπάκι της κάμερας δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα στιβαρό. Τα πλήκτρα στο πλάι δεν έχουν πολύ καλή αίσθηση, καθώς επίσης έχουν αναστραφεί οι λειτουργίες τους σε σχέση με το 750 όταν κάνεις zoom in-zoom out. Το καπάκι του memory stick ανοίγει δύσκολα (προς το παρόν...). Η συσκευασία δεν περιέχει memory stick, το αγοράζουμε χωριστά.

Στη σύνδεση με το pc για μεταφορά αρχείων, οι λειτουργίες του τηλεφώνου απενεργοποιούνται (δεν δέχεται κλήσεις). Το καλό είναι όμως ότι το pc το βλέπει σαν 2 αφαιρούμενους δίσκους, ένας το memory stick και ένας η εσωτ. μνήμη του κινητου. Τα themes του 750 δεν ταιριάζουν, μια και δεν δείχνουν full screen λόγω μεγαλύτερης οθόνης. Δεν υπάρχει δυνατότητα άμεσης αποστολής φωτογραφίας που μόλις τραβήξαμε με bluetooth, πρέπει να γίνει από τον file manager. Λίγο παράξενη εργονομικά η τοποθέτηση των 2 κουμπιών αριστερά και δεξιά του ακουστικού.

 

Η οθόνη τεράστια και πεντακάθαρη, οι φωτο άπαιχτες ακόμα και με φλας (α... ξεχάστε τη λειτουργία φακού). Με memory stick 1 gb φορτωμένο με mp3, δεν έχει καμια καθυστέρηση απόκρισης. Η μπαταρία είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας από το κ750 (950mAh), αλλά έχει σχεδόν ίδια αυτονομία, λόγω μεγαλύτερης κατανάλωσης.

 

Αυτά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τις μνήμες , θεωρώ λογικό να μην βάζουν στο πακέτο , γιατί συνήθως έχεις μνήμη απο το προηγούμενο κινητό ...

Οσον αφορά το κινητό, μου φαίνεται όμορφο και θα το τσιμπίσω με επιδότηση ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τις μνήμες , θεωρώ λογικό να μην βάζουν στο πακέτο , γιατί συνήθως έχεις μνήμη απο το προηγούμενο κινητό ...

 

Οι μνήμες δεν είναι συμβατές...

Link to comment
Share on other sites

Οι μνήμες δεν είναι συμβατές...

Ακριβώς. Από ποιό κινητό θα είχες Μ2 αφού τώρα κυκλοφόρησαν;

Ίσα-ίσα που για αυτόν τον λόγο θα έπρεπε να είχαν κάρτα στην συσκευασία.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Η τσιμπημένη τιμή ανεβαίνει ακόμα πιο πολύ με την κάρτα που θα πάρεις ούτως ή άλλως με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σημερα. Εντυπώσεις μέχρι στιγμής καλές. Λειτουργικό αρκετά. Το πήρα με επιδοτηση απο vodafone. Αυτό σημαίνει οτι έχει vodafone menu (δυστυχώς). Αυτό που με χάλασε όμως πολύ είναι το θέμα της κάρτας μνήμης. Όχι μόνο δεν είχε, όπως έχουν πεί οι συμφορουμίτες μας αλλα στο κουτί ενώ το αναγράφει το έχουν διεγραμμένο με μαρκαδόρο δείτε φωτό:

 

Εσάς πως σας φαίνεται ? Εγώ νοιώθω λίγο κοροιδο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σημερα. Εντυπώσεις μέχρι στιγμής καλές. Λειτουργικό αρκετά. Το πήρα με επιδοτηση απο vodafone. Αυτό σημαίνει οτι έχει vodafone menu (δυστυχώς). Αυτό που με χάλασε όμως πολύ είναι το θέμα της κάρτας μνήμης. Όχι μόνο δεν είχε, όπως έχουν πεί οι συμφορουμίτες μας αλλα στο κουτί ενώ το αναγράφει το έχουν διεγραμμένο με μαρκαδόρο δείτε φωτό:

 

Εσάς πως σας φαίνεται ? Εγώ νοιώθω λίγο κοροιδο....

Γυφτιές.

Link to comment
Share on other sites

:wacko: δεν το θυμόμουνα αυτό, και επίσης εφόσον το γράφει το κουτί δεν μπορούμε να απαιτήσουμε;
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Να έκανα φασαρία δηλαδή και τέτοια....Σιγά μην έβγαζα ακρη. Θα νευρίαζα και δεν θα γινόταν και τίποτα.... Αν ήθελα να <κυνηγήσω> το δίκιο μου μόνο νομικά θα έβγαζα ακρη... Αξίζει όμως .....για μία μνημη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

http://img274.imageshack.us/img274/5425/dsc001781ow.jpg

 

Και καλή μας όρεξη:)

(Φωτό από Κ800)

 

 

 

Edit by Moderator

 

Τόσο μεγάλες φωτογραφίες καλό είναι να μπαίνουν χωρίς IMG tags!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...