Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μου την κράτησε την συντόμευση...Τελικά και το Κ800 έχει τη δικιά του βούληση έ?? :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καμία συσκευή αναπαραγωγής ήχων της sony(άρα και της sonyericsson) δεν αναπαράγει αρχεία wma.

Εύκολα πάντως θα βρείς έναν wma to mp3 converter:)

 

Το δικό μου Κ800 κάνει αναπαραγωγή WMA.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Κ800 κάνει αναπαραγωγή WMA.

 

:wacko: :blink: :wacko:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Κ800 κάνει αναπαραγωγή WMA.

Ρε παιδια πως γινεται αυτο?:blink: αφου στο manual δεν αναφερει οτι μπορει να κανει αναπαραγωγη τετιου τυπου αρχειο.Για να ανεβασω μερικες foto πρεπει να ειναι μεχρη 72KB οταν τραβαω με ρηθμησης καμερας ποιοτhτα εικονας υψηλη και μεγεθος 3ΜΡ μου την βγαζει 700ΚΒ και δν μπορω να την ανεβασω αν ριξω την αναληση π.χ στο 1ΜΡ δν θα πεσει και η ποιοτητα της foto??

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: η συσκευή μου, δεν αναπαράγει όλα τα WAV αρχεία !

 

Που μπορεί να οφείλεται ;

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotiso ke ego to eksis:

to k750 otan mou erxotan ena minima, mou ebgaze ke tin photo stin othoni,

aftou pou mou estelne to minima, to k800 den mou bgazi photo otan erxete to minima, sas to kani ke esas????

ke kati alo. i entasi, apo tin klisi ke apo to minima, ine xamiloteri se sikgrisi me to k750, ipopsin xrisimopio tous idious ixous ke sta dio kinita, ke to k750 ine se ola pio dinato, akoma ke stin anaparagogi ton mb3.

ke telefteo, afti i eksafanisi tou ixou ton pliktron mou exi spasi ta nebra,

epanerxete meta apo epanekinisi, o ixos ton pliktron.

parakalo as mou apantisi kapios ean afta ta kani ke to dikotou k800.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: η συσκευή μου, δεν αναπαράγει όλα τα WAV αρχεία !

 

Που μπορεί να οφείλεται ;

 

Διαβάζει μέχρι ένα όριο

:rtfm: :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από την cosmote μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει την κάρτα 2 σε 1 γιατί όλα τα SE κολλάνε... Πάντως εγώ έχω το Κ75Ο και δε μου κολλάει. Αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει το Κ800 με cosmote 2in1 ας μου πει τι έγινε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Κ800 κάνει αναπαραγωγή WMA

 

Ναι ξεχάσανε να το γράψουνε στο manual. :happy:

 

 

Ερώτηση: η συσκευή μου, δεν αναπαράγει όλα τα WAV αρχεία !

 

Μέχρι 16K sample rate παίζει...

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από την cosmote μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει την κάρτα 2 σε 1 γιατί όλα τα SE κολλάνε... Πάντως εγώ έχω το Κ75Ο και δε μου κολλάει. Αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει το Κ800 με cosmote 2in1 ας μου πει τι έγινε. Ευχαριστώ.

Σε Τιμ παντως το εχω δει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχάσανε να το γράψουνε στο manual. :happy:

 

 

 

 

Μέχρι 16K sample rate παίζει...

Δηλαδη εμενα που δν μπορει να αναπαραγει αρχεια WMA πρεπει να το παω πισω?.Σε αλλους απο εδω τα αναπαραγει??

Link to comment
Share on other sites

H ποιότητα σήματος επιβαρύνεται προς το χειρότερο ,αν εχει κανείς και κάρτα 3G

 

 

Κι όμως. Όταν, λίγο παραπάνω, ανέφερα ότι παρατήρησα βελτίωση του σήματος με το Κ800, αυτή η βελτίωση παρατηρήθηκε με κάρτα 3G, αλλά σε περιοχή εκτός λήψης του σήματος 3G...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την ακολουθη αναβαθμησUpdateService_Inst_2.6.4.9.exe η λογισμηκου για κ800ι απο το σαιτ της σονυ αξιζει τον κοπο η θα κανω ζημια στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

ti eksafanisi tou ixou ton pliktron mou exi spasi ta nebra,

epanerxete meta apo epanekinisi, o ixos ton pliktron.

parakalo as mou apantisi kapios ean afta ta kani ke to dikotou k800.

 

Αυτό ειδικά, με την - υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες - εξαφάνιση του "κλικ" που έχω βάλει για ήχο πλήκτρων, μου το κάνει και μένα. Και επανέρχεται μετά από απενεργοποίηση και επανενεργοποίηση του κινητού.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την ακολουθη αναβαθμησUpdateService_Inst_2.6.4.9.exe η λογισμηκου για κ800ι απο το σαιτ της σονυ αξιζει τον κοπο η θα κανω ζημια στο κινητο?

 

Δεν ειναι αναβαθμιση ,αλλα το software μεσω του οποιου

θα κανεις την αναβαθμιση οταν κυκλοφορησει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειδικά, με την - υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες - εξαφάνιση του "κλικ" που έχω βάλει για ήχο πλήκτρων, μου το κάνει και μένα. Και επανέρχεται μετά από απενεργοποίηση και επανενεργοποίηση του κινητού.

Δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε τα κλικ και να κάνετε μετά αμέσως επανεκίνηση της συσκευής. Κάτι τέτοια έκανε και το Κ750 με το πρώτο firmware. Με τις συντομεύσεις του πληκτρολογίου που χανότανε μετά από λίγο και το κόλπο ήταν να τις ορίσεις και να κάνεις αμέσως επανεκίνηση. Έτσι τις είχες μόνιμα. Αυτά τα προβληματάκια πάντως θα διορθωθούν στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως. Όταν, λίγο παραπάνω, ανέφερα ότι παρατήρησα βελτίωση του σήματος με το Κ800, αυτή η βελτίωση παρατηρήθηκε με κάρτα 3G, αλλά σε περιοχή εκτός λήψης του σήματος 3G...

 

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου-Οταν σε μία περιοχή έχει γενικά καλό σήμα,καμία συσκευή δεν "ζορίζεται" και δεν εξαρτάται από τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η περίληψη του manual αυτό που έχεις στα χέρια σου.

Η ολοκληρωμένη έκδοση βρίσκεται στο διαδίκτυο.

Όντως , δεν είναι ωραίο αυτό.:(

 

 

Και στο site ακριβώς το ίδιο πράγμα έχει, τώρα το κατέβασα!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να προσθέσω το rss feed του myphone (συγκεκριμένα, τη διεύθυνση http://www.myphone.gr/rss/news-20-iso.rss την οποία χρησιμοποιώ πολύ καιρό επιυχώς ως rss feed και στον υπολογιστή) και, αφού ψάξει για λίγο, μου βγάζει το μήνυμα "Δεν υπάρχουν έγκυρες πηγές στη διεύθ. που εισάγ.". Το ίδιο συμβαίνει και με το rss feed του dpreview, ενώ το rss feed της "Καθημερινής" το πρόσθεσε κανονικότατα. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη τελικα αναπαραγει αρχεια WMA:D :D απλα δεν πρεπει να εχουν ενα κλειδομα λογου πειρατιτου CD.Mηπως εχει παρει το ματι σας καμια θηκη σε κανενα Πλαισιο π.χ?
Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA SE OLOUS, MIA GRHGORH EROTHSH... 8ELO NA METAFERO APO TO K800 SE K700 KAPOIA MP3, OMOS TO K700 DEN EXEI KARTA MNHMHS, ARA EXEI PERIORISMEO XORO. ME POIO PROGRAMMA MPORO NA MEIOSO TO MEGE8OS TON MP3? EYXARISTO EK TON PROTERON, SORRY AN EIMAI OFF TOPIC. GIORGOS.
Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχει παρει το ματι σας καμια θηκη σε κανενα Πλαισιο π.χ?

 

Όπως έχω γράψει και πριν από κάποιες σελίδες, η θήκη ICE-25 της Sony Ericsson (την οποία έχω δει και σε "Πλαίσιο" και σε "Γερμανό") είναι ιδανική και για το Κ800, αρκεί να το τοποθετούμε με την οθόνη προς τη μέσα πλευρά και ταυτόχρονα με τις επαφές του φορτιστή στα αριστερά.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...