Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που θα βρουμε την εκδοση του myphonexplorer που ειναι συμβατη με το κ800??

 

Εδώ και κατεβάζεις την έκδοση 1.4.5.

 

Εντυπώσεις από τον xfader που το χρησιμοποιήσε εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω αυτή την στιγμή το Sharp 902 και σκεφτόμουν για το Ν93 Νόκια. Επειδή όμως από ότι κατάλαβα αργεί πολύ ακόμα προσανατολίζομαι στο SE K800i. Παιδιά αξίζει τον κόπο να αντικαταστήσω το 902 ή να περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω αυτή την στιγμή το Sharp 902 και σκεφτόμουν για το Ν93 Νόκια. Επειδή όμως από ότι κατάλαβα αργεί πολύ ακόμα προσανατολίζομαι στο SE K800i. Παιδιά αξίζει τον κόπο να αντικαταστήσω το 902 ή να περιμένω?

Σε σχέση με το 902 σαφώς και αξίζει φίλε panraf. Και όχι μόνο για την καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω αυτή την στιγμή το Sharp 902 και σκεφτόμουν για το Ν93 Νόκια. Επειδή όμως από ότι κατάλαβα αργεί πολύ ακόμα προσανατολίζομαι στο SE K800i. Παιδιά αξίζει τον κόπο να αντικαταστήσω το 902 ή να περιμένω?

 

 

exo kai ego ayto to problima alla exo to W900i, kai ithela to N93..alla den mporo na perimeno toso poly exo kai epidotisi...kai ego file eimai etoimos na to paro molis ta lavi h TIM...eleos me aytin tin etairia..to diafimizoun kai den kseroun pote tha tous erthi..simera elavan ta dummy phones....elpizo aurio me to kalo na ftash! ego pantos mexri na vgi to N93...tha to paro! kai meta vlepo..

mhn ksexname pos to n93 einai kai touvlo...kai parapano vgazo fotos para video!..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προβλημα απο κανεναν μεχρι τωρα με το κεντρικο πληκτρο οπως το κ700? Γιατι μετα απο αρκετη χρηση παυει να λειτουργει σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προβλημα απο κανεναν μεχρι τωρα με το κεντρικο πληκτρο οπως το κ700? Γιατι μετα απο αρκετη χρηση παυει να λειτουργει σωστα.

ειναι ακομα πολυ νωρις για να πουμε κατι τετοιο,μεχρι τωρα δεν μου εχει δειξει να υπολειτουργει σε καμια περιπτωση το joystic,περνανε σκονες ομως πιστευω οτι δεν εχει κανενα προβλημα οπως με το K-700.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και, παρά τις δύο σημαντικές (για μένα) αδυναμίες του (τα προφίλ δεν παραμετροποιούνται και απεικονίζει "κινέζικα" τα ελληνικά ID3 tags), το αγόρασα κι εγώ χθες από το Πλαίσιο εδώ στην Πάτρα. Υπήρχαν 3 κομμάτια (σφραγισμένα), αργά το μεσημέρι.

 

Δεν το έχω θέσει ακόμα σε λειτουργία, γιατί θέλω σήμερα ή αύριο να πάω να πάρω μια 3G κάρτα SIM. Μια ερώτηση σχετικά: για να μπορέσει κάποιος να κάνει από το ίδιο το κινητό (όχι μέσω υπολογιστή) πλοήγηση σε HTML σελίδες μέσω του browser, απαιτείται να ενεργοποιήσει και το data pack από την Cosmote (με το γνωστό πάγιο) ή αρκεί η ενεργοποίηση του 3G;

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν έχει έρθει σε κάποια από τις αλυσίδες η γνήσια θήκη της SE για το Κ800; Στο Πλαίσιο δεν είχαν και δεν γνώριζαν και κάτι σχετικά. Όχι τίποτε άλλο, αλλά χωρίς θήκη φοβάμαι να το κουβαλάω, γιατί τώρα που είναι καλοκαίρι οι τσέπες είναι λιγοστές και δεν θέλω να το κουβαλάω στις τσέπες του παντελονιού...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.:)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μία βοήθεια. Σε σελίδες internet που θέλω να βλέπω από το κινητό μου (πχ in.gr) δεν μπορώ να διαβάσω γραμματοσειρές (τα βγάζει αλαμπουρνέζικα) Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω κι εγώ...

Επειδή δικαιούμαι επιδότηση συσκευής μέχρι το τέλος του μήνα, υπάρχη κάποια περίπτωση μέχρι τότε να εχει πέσει η τιμή του?

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Ερώτηση: επειδή χρησιμοποιώ 2 sim cards, μία Voda και μία ΤΙΜ πότε τη μία και πότε την άλλη και θέλω να ενεργοποιήσω τα MMS και στις 2. Αφού τα ενεργοποιήσω, θα μπορώ να στέλνω αυτομάτως ΜMS όταν τις αλλάζω ή θα πρέπει να αλλάζω ρυθμίσεις GPRS -MMS μέσα από το κινητό κάθε φορά που θα κάνω αλλαγή ;
Link to comment
Share on other sites

Οταν ακουω ραδιο μετα απο 5 λεπτα λειτουργείας αρχηζουν να ακουγονται κατι ΄΄τουτ τουτ΄΄ μαζι με την μουσικη ξερει κανεις Γιατι?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Σημειωση: το Κ800 αντεχει και σε ελαφρυ ντουζ απο καφε. Συγκεκριμενα Freddo γλυκο με γαλα...

:)

 

To T610 είχε αντέξει, 5-6 ώρες μέσα σε ποτήρι με ουίσκι... Τώρα μη ρωτάς πως βρέθηκε εκεί μέσα... :lol: :lol: :lol:

 

Κανένας να απαντήσει στο προηγούμενο ερώτημά μου ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το K750i εχει σημαντικες διαφορες ???? Θελω να απαρνηθω το ΝΟΚΙΑ Ν80 αλλα να μην απογοητευτω παλι.:lol: :lol: :lol:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και, παρά τις δύο σημαντικές (για μένα) αδυναμίες του (τα προφίλ δεν παραμετροποιούνται

 

Μια χαρά παραμετροποιούνται τα προφίλ. Μέσα από τις ρυθμίσεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως λόγω λίγων posts δεν μπορείς να βάλεις το Κ800 για πούλημα,εάν είναι τόσο μεγάλη ανάγκη πήγαινε το σε κατάστημα μεταχειρισμένων κινητών για πούλημα(ακόμα και στο Buy & Sell να το έβαζες δεν είναι σίγουρο ότι θα το πούλαγες αμέσως στην τιμή αυτή που ζητάς;) ).

Σε κάθε περίπτωση όμως εδώ δεν συζητάμε για την πώληση του,αλλά καθ'αυτού για το κινητό οι έχοντες και οι υποψήφιοι αγοραστές του.

πόσο το πουλάει το κ800

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και, παρά τις δύο σημαντικές (για μένα) αδυναμίες του (τα προφίλ δεν παραμετροποιούνται και απεικονίζει "κινέζικα" τα ελληνικά ID3 tags), το αγόρασα κι εγώ χθες από το Πλαίσιο εδώ στην Πάτρα. Υπήρχαν 3 κομμάτια (σφραγισμένα), αργά το μεσημέρι.

 

Δεν το έχω θέσει ακόμα σε λειτουργία, γιατί θέλω σήμερα ή αύριο να πάω να πάρω μια 3G κάρτα SIM. Μια ερώτηση σχετικά: για να μπορέσει κάποιος να κάνει από το ίδιο το κινητό (όχι μέσω υπολογιστή) πλοήγηση σε HTML σελίδες μέσω του browser, απαιτείται να ενεργοποιήσει και το data pack από την Cosmote (με το γνωστό πάγιο) ή αρκεί η ενεργοποίηση του 3G;

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν έχει έρθει σε κάποια από τις αλυσίδες η γνήσια θήκη της SE για το Κ800; Στο Πλαίσιο δεν είχαν και δεν γνώριζαν και κάτι σχετικά. Όχι τίποτε άλλο, αλλά χωρίς θήκη φοβάμαι να το κουβαλάω, γιατί τώρα που είναι καλοκαίρι οι τσέπες είναι λιγοστές και δεν θέλω να το κουβαλάω στις τσέπες του παντελονιού...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.:)

γιατί δεν αγοράζεις μία bodyglove... είναι φοβερές!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες θήκες είναι της Κrussel. Αλλά δεν έχει βγει ακόμα θήκη για το Κ800..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και έχει βγει φίλε Nosferatu και μάλιστα σε πολλούς τύπους... ;)

 

http://www.krusell.se/searchResult.php?brand=Sony+Ericsson&model=K790i%2FK800i&x=9&y=8

 

Συμφωνώ ότι η Krusell έχει τις καλύτερες θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω δυό πραγματάκια για το κινητό και σας παρακαλώ απαντήστε μου

1)Έχει υπενθύμιση?

2)Όταν συνδέω το hands-free, ακούγεται ο ήχος και από ηχείο του κινητού

3)Ηχογραφεί απεριόριστα ή είναι συγκεκριμένος ο χρόνος που έχεις στην διαθέσή σου?

4)Από μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...