Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ παράξενο ακούγεται δεν μου έχει ξανασυμβεί. Πήγαινε Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις Internet->Προφιλ Internet και διάλεξε το προφιλ της Vodafone και μετά κάνε επαννεκίνηση να δούμε.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ παράξενο ακούγεται δεν μου έχει ξανασυμβεί. Πήγαινε Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις Internet->Προφιλ Internet και διάλεξε το προφιλ της Vodafone και μετά κάνε επαννεκίνηση να δούμε.

 

Μπα.Δεν πιστεύω να φτιάξει βάζοντας τις ρυθμίσεις της Vodafone.Και τις ρυθμίσεις της Wind να βάλει πάλι ''Wind Plus'' θα γράφει.Θα πρέπει να βρει κάποιο κατάστημα και να του περάσει το λειτουργικό της Sony Ericsson από την αρχή.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπα.Δεν πιστεύω να φτιάξει βάζοντας τις ρυθμίσεις της Vodafone.Και τις ρυθμίσεις της Wind να βάλει πάλι ''Wind Plus'' θα γράφει.Θα πρέπει να βρει κάποιο κατάστημα και να του περάσει το λειτουργικό της Sony Ericsson από την αρχή.:)

Το κάνεις και σπίτι σου με το SEUS μη δώσεις τζάμπα λεφτά!

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις και σπίτι σου με το SEUS μη δώσεις τζάμπα λεφτά!

Με το Seus μονο update κανεις! και δεν μπορεις να απεγκαταστησεις το μενου απο αλλη εταιρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ρε συ να ξαναπεράσει το λογισμικό από την αρχή. Εμένα στο K770i πάντως μου το έκανε μια χαρά.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ρε συ να ξαναπεράσει το λογισμικό από την αρχή. Εμένα στο K770i πάντως μου το έκανε μια χαρά.

απο την αρχη θα το περασει αλλα αμα το κινητο ειναι i-mode θα παραμεινει ως εχει.δεν θα γινει unbranded η συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είπε ότι έγινε αυτό αφότου πέρασε τις ρυθμίσεις τις Cosmote, δεν ήταν έτσι από πριν..
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είπε ότι έγινε αυτό αφότου πέρασε τις ρυθμίσεις τις Cosmote, δεν ήταν έτσι από πριν..

Αυτο δεν γινεται! οτι ρυθμισεις και να περασεις.. αν το κινητο ειναι απλο δεν μπορεις να το κανεις π.χ. vodafone live.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είπε ότι έγινε αυτό αφότου πέρασε τις ρυθμίσεις τις Cosmote, δεν ήταν έτσι από πριν..

 

Όχι, έτσι ήταν από την αρχή. Άλλωστε, όπως έγραψα, ΠΡΙΝ εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις το "περίεργο" εικονίδιο υπήρχε επίσης. Απλώς, πριν έγραφε "Sony Ericsson" κάτω από αυτό, ενώ μετά έγραφε "Cosmote".

 

Δεν πρόκειται για "μενού Cosmote", ούτε i-mode είναι, ούτε με άλλον τρόπο branded. Το συγκεκριμένο εικονίδιο (και η λειτουργία του) είναι το μόνο περίεργο.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Toυ περασες τελικα λογισμικο απο την αρχη?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο K770i πάντως μου το έκανε μια χαρά.

 

Αν εννοείς μέσω SEUS, εμένα δεν μου έκανε τίποτε. (Το περίμενα άλλωστε.) Το περίεργο εικονίδιο είναι εκεί, ζει και βασιλεύει.

 

Έβγαλα το μενού και δύο φωτογραφίες, για να το δείτε κι εσείς. Στη μία (με φλας), το επίμαχο εικονίδιο είναι highlighted, και όπως βλέπετε η περιγραφή του είναι Cosmote. Στην άλλη (χωρίς φλας), το εικονίδιο δεν είναι highlighted.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει ξαναειπωθεί πιο πίσω (κάπου ανάμεσα στα ~7500 ποστ).:p

Μπορείς να αφαιρέσεις το PlayNow με κάποιον update client (πχ. Wotan). Στην θέση του εμφανίζεται αυτό το περίεργο εικονίδιο που λέτε, και αυτό που κάνει είναι να σε πηγαίνει στην home page του wap provider σου. Αν βάλεις άλλον και κατεβάσεις τις ρυθμήσεις του (και εφόσον είναι συμβατές με την unbranded εκδoση του λογισμικού), θα σε πάει στην δικιά του home page. Αλλιώς θα σε πάει στην SE.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αφαιρέσεις το PlayNow με κάποιον update client (πχ. Wotan). Στην θέση του εμφανίζεται αυτό το περίεργο εικονίδιο που λέτε, και αυτό που κάνει είναι να σε πηγαίνει στην home page του wap provider σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την εξήγηση. Όντως, θα ήταν αδύνατο να την έχω εντοπίσει ανάμεσσα σε τόσες χιλιάδες μηνυμάτων (αν και, σταδιακά, το έχω διαβάσει όλο το thread από όταν ξεκίνησε - δεν το θυμόμουν όμως αυτό).

 

Εγώ, που θα ήθελα όχι να αφαιρέσω (αφού είναι ήδη αφαιρεμένο), αλλά να ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ το εικονίδιο και τη λειτουργία του PlayNow, μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να μπλέξω με επανεγκαταστάσεις λογισμικού κ.λπ;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμε αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται έτσι απλά. Δεν αφαιρεί απλά το οικονίδιο, δεν εγκαθιστά όλη την ρουτήνα του sw. Δυστυχώς πρέπει να το ξαναφλασάρεις χωρίς να έχεις τσεκαρισμένο το "Remove PlayNow". Τουλάχιστον έτσι ξέρω.:O

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα παρει τον Μαρτη ενα Κ800 απο multirama και τωρα τελευταια ολο προβληματα ειναι , στα καλα του καθουμενου σβηνει και μετα απο 10 προσπαθειες ισως ξανανοιξει, αφαιρωντας μπαταρια και sim πολλες φορες.

 

Το πηγα λοιπόν στην se Πατρας για αναβαθμιση και μετα απο 4 μερες μου εδωσαν ενα χαρτι να δειξω στα multirama και να τους πω οτι εχει γινει ξεχωριστη εισαγωγη του κινητου από το μαγαζί τους οπότε να το αναλάβουν αυτοί να το φτιάξουν.Aπό αυτά μήπως να συμπερανω πως προκειται για παραεισαγωγή?

 

Nα το δώσω στα multirama ή θα περιμενω κανα μηνα μεχρι να μου το φτιάξουν?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αργουν να στο φτιαξουν σε καταστηματα οπως τα Multirama,και δεν ειναι σιγουρο εαν θα γινει κ σωστη δουλεια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αργουν να στο φτιαξουν σε καταστηματα οπως τα Multirama,και δεν ειναι σιγουρο εαν θα γινει κ σωστη δουλεια.

Μα και αυτοι τα κινητα τα στελνουν σε επισημα service point sony ericsson!

απλα το κινητο κανει 2πλη διαδρομη :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω,οτι τα multirama εχουν service,και κοιτανε εαν γινεται να το επιδιορθωσουν αυτοι,αλλιως το στελνουν σε επισημα service point sony ericsson.

Κατι τετοιο τουλαχιστον ακουσα εγω.Ισως κανω λαθος.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξενερωσα επεσε απο την στεπη του μπουφαν το κ800 μου απο υψος περιπου μισο μετρο μπορει να λεω και πολυ κατι χτυπηματακια πανω αριστερα και κατι σημαδακια πανω δεξια.. μπορει να ειναι η ιδεα μου γιατι νομιζω πως βγαζει πιο θωλες φωτος; η ιδεα μου ειναι ή παιζει να ισχυει κατι τετοιο;

κατι ακομα:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003308

εφαρμοζει τελεια αυτο ή κανει το κινητο γκουμουτσα;

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ εφαρμοστη η θηκη αυτη.Επομενως εφαρμοζει τελεια.Απλα εγω δεν την προτιμησα,γιατι δεν ειναι και πολυ ανθεκτικη οταν βαζεις βγαζεις την συσκευη συχνα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

αχα.. θα την παρω.. σχετικα με το αλλο θεμα; παιζει να εχει επιρεασει η τουμπα την φωτογραφικη; αν και πιστευω κατα 99,99% οτι ειναι η ιδεα μου!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα που "βρήκε" το τηλέφωνο όταν έπεσε, αλλά δεν πιστεύω να έχει συμβεί κάτι τέτοιο!

Το είχα και είναι αρκετά στιβαρό κινητό..

Θα συμφωνήσω ότι είναι κατά 99,99% ιδέα σου!

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο,ειναι οτι οταν βγαζεις καποιες φωτογραφιες να κουνας το κινητο και να βγαινουν θολες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγω το θεωρω στιβαρο σαν κατασκευη ουτε σημαδακι εχει το καλυμα της φωτογραφικης.. αλλα ξενερωσα τωρα που επεσε πρωτη φορα.. αν μου ελεγαν να το δωσω πισω και απο πανω 30 ευρω για να παρω καινουριο το εκανα αληθεια :P συνεχιζω καλα με τη θηκη τωρα και σιγουρα πολυ πιο προσεκτικος..
Link to comment
Share on other sites

some1 η ατυχια σου με αυτην την συσκευη,ειναι μεγαλη.Ας εισαι ρε φιλε λιγακι πιο προσεκτικος.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...