Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητακι το ανοιξα και ειναι τζετ. υποθετω πως εκεινο ηταν κατι σαν προστασια του φακου (λεω τωρα) γιατι με το που εβγαλα την πρωτη pic εφυγε εκεινο. εκλεισα το κινητο και εκεινο ελειπε. κατι αλλο που παρατηρησα τραβαω μια photo και δε ξερω πως την αποθηκευη και αν την αποθηκευει, που. εχω επιλεγμενο αποθηκευση σε μνημη τηλεφωνου. τραβαω photo και μετα με παει στην αρχικη ο8ονη της καμερας που γραφει "Sony Ericsson CyberShot" ή με πεταει στο μενου, τι μπορω να κανω για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινεις στην καμερα,πανε στις ρυθμισεις και μετα πανε με το Joystick τερμα δεξια,λεει "αποθηκευση σε" και επιλεγεις σε καρτα μνημης.Οταν βγαζεις φωτο σου την δειχνει και μετα γυρναει μονο του παλι στην καμερα για να βγαλεις νεα φωτο.Αυτο δεν κανει και σε σενα ή δεν καταλαβα?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι αυτο κανει. δεν εχω καρτα μνημης την περιμενω απο δευτερα. δε μπορω να αποθηκευσω στην μνημη του κινητου? απο το usb περασα στο pc καποιες photos αλλα απο την καμερα δεν μενει καμια στο κινητο, μονο τα video. να ρωτησω κατι μπορω να βαλω 2gb ή θα κολλαει? με 1gb δε βρηκα απο e-shop.
Link to comment
Share on other sites

Bαλε μια 2Gb sandisk την τρεχει ανετα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569357

αυτην ειδα. για πες μου ομως ρε φιλε ξες τι να κανω με αυτο τωρα? να τις αποθηκευει στη μνημη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Bαλε μια 2Gb sandisk την τρεχει ανετα.

Εγώ έχω πάνω στο Κ800 την 4GB Sandisk και δουλεύει μια χαρά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει θα ειμαι καλα με τα 2gb εχω και 15 ευρω υπολοιπο απο ενα μαγαζι θα παω να την παρω απο εκει. με το αλλο που ρωτησα μπορεις να βοηθησεις εσυ minovg? α! και κατι ακομα μπορει να μου δωσει κανεις κανα ωραιο θεμα? οχι αμαξια,γκομενες,ομαδες κατι ουδετερο εψαξα αλλα ειναι και 470 σελιδες :p ευχαρστω.
Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει θα ειμαι καλα με τα 2gb εχω και 15 ευρω υπολοιπο απο ενα μαγαζι θα παω να την παρω απο εκει. με το αλλο που ρωτησα μπορεις να βοηθησεις εσυ minovg? α! και κατι ακομα μπορει να μου δωσει κανεις κανα ωραιο θεμα? οχι αμαξια,γκομενες,ομαδες κατι ουδετερο εψαξα αλλα ειναι και 470 σελιδες :p ευχαρστω.

μπες εδω http://www.lasyk.net και κατεβασε οτι θεμα θελεις ;)

 

για καρτα`βαλε μια 4gb!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα παντα εχει, ευχαριστω! :) αλλα τι να την κανω την 4αρα δεν εχω Mp3 και videos στο κινητο μονο οτι τραβαω εγω απο φωτογραφιες και οτι video τραβαω. :D
Link to comment
Share on other sites

τα παντα εχει, ευχαριστω! :) αλλα τι να την κανω την 4αρα δεν εχω Mp3 και videos στο κινητο μονο οτι τραβαω εγω απο φωτογραφιες και οτι video τραβαω. :D

βαλε 2gb τοτε.λιγοτερο οχι! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν την σηκωνει..Η 4gb ειναι το οριο και δεν την τρεχει ανετα και σε ολα τα k800i.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα αγορασω και μια καρτα να δω αν γινεται να αποθηκευω εκει φωτος γιατι στη μνημη του τηλεφωνου δε μπορω.:mad:
Link to comment
Share on other sites

13ευρω μια χαρα τιμη ειναι για καρτα 2gb.

Ειναι και κεντρικα το e-shop στην Δραμα!Μια χαρα εισαι!:)

(ασχετο και εγω στην καταγωγη δραμινος ειμαι)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

 

Το Κ800 μου, μερικές φορες όταν δεχτει κλήση κλείνει μόνο του και δεν ξανανοιγει με τίποτα.Παρ όλο που η μπαταρία είναι φουλ φορτισμένη.(ανοίγει μεχρι το λογοτυπο της se και μετα ξανακλείνει αμέσως).

 

ΜΕτά από πολλές προσπάθειες, βγάζω βάζω μπαταρία, αλλάζω κάρτες sim τελικά καποια στιγμή ξανανοίγει.Επίσης, με κάρτα sim vodafone, μου εχει τύχει για κανα δυο μέρες να μην δεχομαι κλήσεις παρά μονο μηνυματα χαμένων κλήσεων.Κ όλα αυτά ενώ το σήμα έδειχνε φουλ.

 

Πως σας φαινονται τα προβλήματα? Είχα δοκιμάσει να του κάνω αναβαθμιση μεσα απο το seus όμως μου εβγαζε ότι χω ηδη την πλέον προσφατη εκδοση λογισμικου.

Είναι εντός εγγύησης, 8 μήνες το έχω.Να το πάω στο service Πάτρας??

 

Η θα μου το διαλύσουν τελείως??

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις την εγγυηση μην το βαζεις χερι απο μονος σου το κινητο.Πηγαινε το απευθειας στην sony ericsson.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα πηγαινε το για service. Αφου εχεις την τελευταια εκδοση απλα θα σου την ξαναπερασουν απο πανω. Κρατα κι ενα back up οτι ειναι αποθηκευμενο στο κινητο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό το κινητό μου δεν μου εμφανίζει τις κλήσεις! Δηλαδή τι εννοώ, αν πάω στις κλήσεις (εισερχόμενες-εξερχόμενες-αναοπάντητες) δεν εμφανίζει τίποτα. Αν κάποιος μου κάνει μια αναπάντητη λέει: 1 αναπάντητη κλήση, πατάω "προβολή" και μου εμφανίζει "Καμοία αναπάντητη κλήση" με αποτέλεσμα να μη ξέρω ποιός με πήρε τηλέφωνο.

 

Τι κάνω ρε παιδιά? Format?

Nick-K
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό το κινητό μου δεν μου εμφανίζει τις κλήσεις! Δηλαδή τι εννοώ, αν πάω στις κλήσεις (εισερχόμενες-εξερχόμενες-αναοπάντητες) δεν εμφανίζει τίποτα. Αν κάποιος μου κάνει μια αναπάντητη λέει: 1 αναπάντητη κλήση, πατάω "προβολή" και μου εμφανίζει "Καμοία αναπάντητη κλήση" με αποτέλεσμα να μη ξέρω ποιός με πήρε τηλέφωνο.

 

Τι κάνω ρε παιδιά? Format?

 

Βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία και πες μας αν συνεχίζει να στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

και ναι λοιπον το πηρα. οι πρωτες εντυπωσεις δεν ηταν καλες (λιγο το ακουστικο, λιγο κατι παραξενα σιδερακια μεσα στο φακο, δεν αποθηκευε τις φωτος). παω στο e-shop και μου λενε να το πας στο γερμανο γιατι αυτοι καλυπτουν την δικια μας εγγυηση. παω στο γερμανο τους το λεω και μολις ακουνε οτι ειναι κινητο μιας μερας μου λενε θα τους ζητησεις αντικατασταση, μη ξεροντας τι να κανω παω σπιτι και παιρνω τηλεφωνο στα κεντρικα του e-shop και μου λενε πως ειναι παραξενο εργαζομενος του e-shop να μου πει να παω τη συσκευη στο γερμανο! παιρνω παλι τηλεφωνο στο e-shop και οταν του ειπα πως πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα μου λεει "Ναι ναι φιλε συγγνωμη ειχα δουλεια και δε καταλαβα τι μου ειπες φερτο απο εδω" κατεβαινω του παω την συσκευη του ειπα τα προβληματα να τα γραψει στην αναφορα. το κινητο αυτην την στιγμη βρισκεται στους τεχνικους του e-shop, θα φυγει σημερα αυριο για την εταιρια και μετα αυτη θα εγκρινει την αντικατασταση της συσκευης, αλλη μια βδομαδα! ευχαριστω.:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

να ζητησεις αντικατασταση.ειναι υποχρεωμενοι να αντικαταστησουν την συσκευη αν την παει πισω ο αγοραστης στην διαρκεια μιας εβδομαδας απο την ημερα αγορας.οποτε πανε εκει και ζητα αντικατασταση.οχι επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα γινει εννοειται! εχω κρατησει τα νουμερα του κινητου στην περιπτωση που μου δωσουν το ιδιο πισω λεγοντας πως ειναι καινουριο, που δε το νομιζω, θα το ξαναπαω πισω. εστω και αν ειναι μικροπροβλημα οπως αυτο και διορθωνεται απλα με την συνδεση υπολογιστη-κινητου και να κανουν τα δικα τους οι τεχνικοι και αυτο επισκευη δε λεγεται? δε παιζει. καινουρια συσκευη θα ερθει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος εχω ενα SE K800i και ηθελλα ταπινα να ρωτησω.....εχω δει στο YOUTUBE βιντεακια που δειχνουν το κινητο με (μαλλον) θεματα οπως windows vista και σηκγεκριμενα το λεει ως modded k800i.Πως μπορω να κανω και γω το δικο μου καπως ετσι,ποιος ειναι ο τροπος...??Εκ των προτερων Ευχαρηστω...!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...