Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι αναμεσα σε ενα διλημα.Σκεφτομαι να αλλαξω καρτα μνημης και λεω να παρω 4gb που την τρεχει ανετα οπως διαπιστωσα ή να παρώ 8gb?

Εχεις δοκιμασεις κανεις 8αρα?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι αναμεσα σε ενα διλημα.Σκεφτομαι να αλλαξω καρτα μνημης και λεω να παρω 4gb που την τρεχει ανετα οπως διαπιστωσα ή να παρώ 8gb?

Εχεις δοκιμασεις κανεις 8αρα?

H 4gb δουλευει μια χαρα παντως! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διακινδυνευω λοιπον,αγοραζω την 4αρα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να κανω μια σιγουρη αναβαθμιση χωρις να πεθανει το κινητο; δεν του εχω κανει ποτε! και τωρα τελευταια δεν τραβαει..
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις εγγυηση μην ταλαιπωρησε,πηγαινε το στην sony ericsson να στο κανουν τζαμπε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω...

Ε πηγαινε και με λιγο "κραξιμο" ισως την κανουν δωρεαν.αλλωστε το κοστος της αναβαθμισης αναλογα και το service κοστιζει 15-20 ευρο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχω ενα κ800 από τα πρώτα που κυκλοφορησαν. Εμένα δεν με ενδιέφεραν τα μηνύματα και δεν εδινα σημασία. Τώρα όμως που το δωσα στην κοπέλα μου παρατήρησε ότι στα μηνύματα δεν μπορεί να γραψει 160 χαρακτήρες στο μήνυμα. Αλλοτε 70 αλλοτε 120 το πολύ αλλά 160 οχι και την πετάει κατευθείαν σε δευτερο μήνυμα.

Ξέρει κανένας γιατί? Εχω ψάξει τις ρυθμίσεις αλλά δεν βγάζω άκρη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στα Μυνήματα>Νέο μύνημα>SMS>Πρόσθετα>Εθνικοί χαρακτήρες και επιλεγείς "Μη ενεργό"...
Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο στις 9/10 το γυρισα πισω. μου λενε οντως εχει προβλημα περιμενω περιμενω 20++ μερες και σημερα μου ερχεται ενα μυνημα και μου λεει οτι η συσκευη δεν υπαρχει και με τα λεφτα μου πρεπει να αγορασω κατι αλλο **** το e-shop τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο στις 9/10 το γυρισα πισω. μου λενε οντως εχει προβλημα περιμενω περιμενω 20++ μερες και σημερα μου ερχεται ενα μυνημα και μου λεει οτι η συσκευη δεν υπαρχει και με τα λεφτα μου πρεπει να αγορασω κατι αλλο **** το e-shop τι να κανω?

Πάρε το αδερφάκι Κ810 με 202€. Δε νομίζω να ήταν τεράστια η διαφορά με το δικό σου.

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000486

Link to comment
Share on other sites

εχει την τριπλασια ακτινοβολια αυτο ρε συ.. και δε μου προσφερει τιποτα παραπανω.. επιστροφη χρηματων θα ζητησω..
Link to comment
Share on other sites

εχει την τριπλασια ακτινοβολια αυτο ρε συ.. και δε μου προσφερει τιποτα παραπανω.. επιστροφη χρηματων θα ζητησω..

Τι έχει; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μπαρουφα ειπα? τεσπα εχει τριπλασιο SAR..:p μου ειπε δυσκολα να γινει επιστροφη χρηματων.. αυριο θα παω απο εκει και θα τα παρω ομως.:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κριμα παντως φιλε γιατι το k800i ειναι πολυ καλη συσκευη.Παρε τα χρηματα εαν γινεται και ψαξτο σε κανενα καταστημα αλλο εαν υπαρχει.Εχει ενα μαγαζι με ελαφρως μεταχειρισμενα κινητα στην Δραμα,Μαυρουδης λεγεται ή καπως ετσι.Ψαξτο μηπως εχει καμια τετοια συσκευη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στα Μυνήματα>Νέο μύνημα>SMS>Πρόσθετα>Εθνικοί χαρακτήρες και επιλεγείς "Μη ενεργό"...

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000457

ξαναμπηκε ναι!!! πεμπτη πρωι θα ειναι εδω! μαυροματης λεγεται ;)

 

Το σκοτωσα το ονοματακι :D

Ευελπιστω το νεο σου k800i να ειναι οκ και να μην εχεις τα ιδια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

(Φαντάζομαι ότι θα συμβαίνει και σε πολλούς άλλους, αλλά το αναφέρω.)

 

Ξαναγόρασα πρόσφατα το Κ800 προκειμένου να το έχω για "ρεζέρβα" σε περίπτωση που το αρχικό πάθει κάτι ανεπανόρθωτο. (Τόσο πολύ μου έχει αρέσει αυτό το κινητό!) Η αγορά έγινε από το Media Markt και η συσκευή, όπως είδα και στο κουτί της, προοριζόταν αρχικά για τη γερμανική αγορά και της έχουν φλασάρει ελληνικό λογισμικό. Ως εδώ καλώς, είναι γνωστό ότι έτσι είναι οι συσκευές που πουλάει το ΜΜ. Αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση, δοκιμάζοντας στο σπίτι το κινητό αν λειτουργεί, είναι το εξής: στο κεντρικό μενού, το άνω αριστερό εικονίδιο δεν είναι το γνωστό default τετραγωνάκι με το πράσινο βέλος (με περιγραφή PlayNow) το οποίο έχει και το αρχικό Κ800 μου, αλλά ένα άλλο που απεικονίζει κάτι σαν άσπρο χαρτί με γραμμές και με το λογότυπο της SE. Η λειτουργία του είναι διαφορετική: δεν σε πηγαίνει στο PlayNow της SE, αλλά στην αρχική σελίδα την οποία έχει προεπιλεγμένη το προφίλ internet που χρησιμοποιείς! (Στη δική μου περίπτωση, στο Cosmote my view.) Επίσης, διαφοροποιείται και η περιγραφή: δεν γράφει PlayNow, αλλά Cosmote.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό; Με δεδομένο ότι έχει φλασαριστεί ελληνικό λογισμικό, δεν θα έπρεπε να είναι το ίδιο με τα Κ800 που προορίζονταν "από τη μάνα τους" για την ελληνική αγορά;

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος (=χωρίς να χρειαστεί να φλασάρω άλλο λογισμικό) ή ρύθμιση, ώστε να απεικονίζεται το εικονίδιο με το πράσινο βέλος και η λειτουργία να είναι το PlayNow; Ή μήπως δεν γίνεται αυτό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Απλά του έχουν περάσει CustPack της Cosmote.

Δοκίμασε να κάνεις update μέσω SEUS μπας και σου το "φτιάξει", αλλιώς μόνο με flashάρισμα.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

το πηρα!!! καινουρια συσκευη!!! του λεω περναω να παρω τα λεφτα μου λεει δε γινεται μετα απο λιγο με παιρνει τηλ και μου λεει.. παρηγγειλα καινουριο!!! χαχα.. πολυ ωραιο κινητακι μου αρεσε απο καθε μερια φωτογραφιες, λειτουργειες.. :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πραγματικα απο τα καλυτερα φωτογραφικα κινητα που εχουν βγει.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλά του έχουν περάσει CustPack της Cosmote.

 

Δε νομίζω να έχει να κάνει ειδικά με την Cosmote, γιατί πριν καν βάλω τη SIM το εικονίδιο ήταν το ίδιο, απλώς αντί για Cosmote έγραφε Sony Ericsson ως περιγραφή. Cosmote άρχισε να γράφει μόνο όταν σέταρα τις ρυθμίσεις internet της Cosmote.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...