Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα πριν από 3-4 μέρες μέσω SEUS την τελευταία αναβάθμιση και χθες παρατήρησα κάτι περίεργο. Ενώ με τις παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού, το πλήκτρο για το άνοιγμα του browser (το μικρό αριστερά, με την υδρόγειο) χρειαζόταν παρατεταμένη πίεση για να ενεργοποιηθεί, τώρα ενεργοποιείται με μία απλή πίεση. Έτσι είναι σε όλους όσοι έχουν βάλει την τελευταία έκδοση (R1KG001);

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν από 3-4 μέρες μέσω SEUS την τελευταία αναβάθμιση και χθες παρατήρησα κάτι περίεργο. Ενώ με τις παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού, το πλήκτρο για το άνοιγμα του browser (το μικρό αριστερά, με την υδρόγειο) χρειαζόταν παρατεταμένη πίεση για να ενεργοποιηθεί, τώρα ενεργοποιείται με μία απλή πίεση. Έτσι είναι σε όλους όσοι έχουν βάλει την τελευταία έκδοση (R1KG001);

 

nai Dead Poet kai go ekana update prin merikes meres kai kanei to idio kai se mena

Link to comment
Share on other sites

Στις Vodafone συσκευές παντα ηταν ευκολο αυτο,απο οτι ξερω.

 

Το Κ800ι πωλείται,λόγω χαμηλότερου SAR,design και πιό "δεμένης" κατασκευής από τον διαδοχό του Κ810i (που έχει πρόβλημα συνηθειας με τα μικρά κουμπάκια,όσο και ότι πολλά έμπαζαν υγρασία από το πληκτρολογιο).

 

Ειδικά τα τελευταία κ800i παραδόξως είναι και καλύτερης συνολικής ποιότητας τόσο από τ'αρχικά,όσο και από το Κ810i,χώρια ότι έχουν και το τελευταίο firmware,πράγμα που δεν μας συνηθίζει η SE.

 

Οσο αφορά τις πωλήσεις,επιδοτείται επιπλέον από τα δίκτυα σε σχέση με άλλες συσκευες .

 

Σωστός φιλε,και προσθετο οτι αφου οι συσκευες που πωλουνται εχουν το νεο λογισμικο,αυτο σημαινει οτι η συσκευη ακομα παραγεται και δεν ειναι απο στοκ οπως λενε, για να υποστηριξουν το Κ810ι.

Link to comment
Share on other sites

OXI. Εννοώ το Κ800.:):p

 

Διάβασε τι έγραψες για να δεις ότι έχει δίκαιο ο RAVER.

Δεν βγαίνει νόημα στο "Το Κ800 φέτος θα γίνει Best Seller όπως είχε γίνει με το Κ800." :)

Link to comment
Share on other sites

Το Κ800ι πωλείται,λόγω χαμηλότερου SAR,design και πιό "δεμένης" κατασκευής από τον διαδοχό του Κ810i (που έχει πρόβλημα συνηθειας με τα μικρά κουμπάκια,όσο και ότι πολλά έμπαζαν υγρασία από το πληκτρολογιο).

Παντως εγω 1.5 μηνα που το εχω δεν εχω συναντησει προβλημα με τα κουμπια, ισα-ισα ειναι πολυ ευχρηστα!:)

Link to comment
Share on other sites

pedes, epeidei exo kolhsei kai den thimame, pws kano ta arxeia na sozode stin m2 kai oxi stin mnhmh tou kinitou? den thimame pws to kanoume setup. ligo help plz thanks :)

 

 

enas den mporei na mou apandhsei? doste 1 lepto apo to xrono sas

thanks

Link to comment
Share on other sites

enas den mporei na mou apandhsei? doste 1 lepto apo to xrono sas

thanks

 

Όταν είσαι στη φωτογραφική μηχανή, πας "Ρυθμίσεις", μετά "Αποθήκευση σε" και επιλέγεις το Memory Stick αντί για το τηλέφωνο. Έτσι τα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο που θα τραβάς, θα αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και σαν συνέχεια μετά το ποστ του Dead Poet, για τα αρχεία που υπάρχουν ήδη στο κινητό, τα επιλέγεις όλα μαζί με μαρκάρισμα και μετά τα μετακινείς εκεί που θες. Δεν ήταν και τόσο δύσκολο και μην είσαι τόσο ανυπόμονος. Αν δεν απαντάει κανείς δεν είναι επειδή σε γράφουν όλοι.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδες!! ε οκ ανυπομονος δεν ημουν ιδιαιτερα, ειχαν περασει μερες απο το ποστ :P
Link to comment
Share on other sites

Patches για το k800 που μπορουμε να βρουμε?

Και με πιο προγραμμα μπορουμε να τα φορτωσουμε? Κατεβασα το Far Manager αλλα δεν εχω εναν σωστο οδηγο.. Μπορει καποιος να μου στειλει η να μου πει τι βηματα χρειαζεται να ακολουθησω? (καπως αναλυτικα αν γινεται γιατι ειμαι newbie σ' αυτον τον τομεα :wacko: ).. Ευχαριστω..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε καλή τιμή πριν λίγο καιρό και το τσίμπησα, προς το παρόν είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συσκευή και ειδικά από την αυτονομία της.

 

Μάλιστα ήταν να το αγοράσω όταν είχε πρωτό-κυκλοφορήσει (στα 450euro εκείνα τα χρόνια) αλλά τότε προτίμησα το ανάλογης τιμής Nokia N71 (το οποίο ήταν μια χαρά συσκευή) μιας και ήθελα να αγοράσω ένα smart-phone, τώρα αυτή η επιθυμία πέρασε (μπούχτισα το Symbian) και ξανά γύρισα σε πιο συντηρητικές και φρέσκες πλατφόρμες.

 

Τώρα πόσο καιρό θα κάτσω - ίδωμεν.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Πηγα να κανω εγκατασταση το λογισμικο που εχει μεσα το cd αλλα σταματησε επειδη το λογισμικο δεν ειναι συμβατο με vista. μου πεταξε ενα μηνυμα οτι "το λειτουργικο δεν ειναι επαρκες για το λογισμικο" .. κατι τετοιο..

Πραγματι το cd γραφει πανω οτι τρεχει σε win xp. Υπαρχει τροπος σε περιβαλλον vista να κανω εγκατασταση καποιο προγραμμα για να επικοινωνει η συσκευη με το pc ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Πηγα να κανω εγκατασταση το λογισμικο που εχει μεσα το cd αλλα σταματησε επειδη το λογισμικο δεν ειναι συμβατο με vista. μου πεταξε ενα μηνυμα οτι "το λειτουργικο δεν ειναι επαρκες για το λογισμικο" .. κατι τετοιο..

Πραγματι το cd γραφει πανω οτι τρεχει σε win xp. Υπαρχει τροπος σε περιβαλλον vista να κανω εγκατασταση καποιο προγραμμα για να επικοινωνει η συσκευη με το pc ή οχι?

 

το myphone explorer λογικά!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Πηγα να κανω εγκατασταση το λογισμικο που εχει μεσα το cd αλλα σταματησε επειδη το λογισμικο δεν ειναι συμβατο με vista. μου πεταξε ενα μηνυμα οτι "το λειτουργικο δεν ειναι επαρκες για το λογισμικο" .. κατι τετοιο..

Πραγματι το cd γραφει πανω οτι τρεχει σε win xp. Υπαρχει τροπος σε περιβαλλον vista να κανω εγκατασταση καποιο προγραμμα για να επικοινωνει η συσκευη με το pc ή οχι?

Πρέπει να κατεβάσεις το νέο λογισμικό που είναι συμβατό με Vista, η Sony Ericsson έβγαλε νέα έκδοση του PC Suite, η οποία είναι συμβατή με τα Vista.

 

Κατέβασέ την από το παρακάτω link

http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/256/646/1199865644/Sony%20Ericsson%20PC%20Suite_3.107.00_EL.exe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει καποιο προγραμματακι το οποιο να κανει μετατροπες νομισματων, μοναδων κ.λ.π.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο σας για τη βοηθεια. Συνδεθηκα και με τα δυο προγραμματα αλλα με το myphone explorer δε μπορουσα να κανω συγχρονισμο με outlook. Με το suite της sonyericsson αυγχρονισα συσκευη με επαφες outlook πολυ ευκολα και γρηγορα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει καποιο προγραμματακι το οποιο να κανει μετατροπες νομισματων, μοναδων κ.λ.π.

 

Ένας πολύ καλός μετατροπέας μονάδων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο σας για τη βοηθεια. Συνδεθηκα και με τα δυο προγραμματα αλλα με το myphone explorer δε μπορουσα να κανω συγχρονισμο με outlook. Με το suite της sonyericsson αυγχρονισα συσκευη με επαφες outlook πολυ ευκολα και γρηγορα.

Ευχαριστω.

Εισαι ο μοναδικος που του αρεσει η σουιτα της SE.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας πολύ καλός μετατροπέας μονάδων.

 

Πολυ καλος οντως αλλα δεν εχει μετατροπη νομισματων.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίστε με στο club

Καλωσορίσες:what:να φανταστώ καινούργιος κάτοχος του εν λόγω κινητού???:shifty:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Yeap:D Καλως σας βρήκα. Λεπόν

 

Είναι Vodafone Live! Θέλω να το κάνω debrand και ταυτόχρονα να του περάσω το τελευταίο firmware. Τι κάνω; Είδα πολλά εδώ μέσα για wotanserver. Σόρρυ είναι αναγκαστικό να πληρώσω;:P Θα μας τρελάνουν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...