Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η πιο πρόσφατη...Αν και σ'ένα site(ονοματι topsony)έχει βγει κι άλλη έκδοση..R8BA024,αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζεται και αν έχει βγει επίσημα από τη SE ή αν πρόκειται για τροποποίηση του ήδη υπάρχοντος λογισμικού για να αποδίδει και καλά καλυτερα ...Επίσημα,είναι αυτή που έχεις πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την R1ED001 σε Βονταφον λάιβ. Ξερετε αν έχει βγει κάποια νεότερη έκδοση που να κρατά το λάιβ;

 

Δε θέλω να το βγάλω από το κινητό μου γιατί μου αρέσει.

Ναι εχει βγει! τωρα και update να κανεις.το vodafone live θα μεινει στην θεση του! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι αποψη εχετε για την ποιοτητα κλησης? Ειναι δυνατο το ακουστικο του την ωρα που μιλας και ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα οπως του Κ750 που ειχα?
Link to comment
Share on other sites

Τι αποψη εχετε για την ποιοτητα κλησης? Ειναι δυνατο το ακουστικο του την ωρα που μιλας και ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα οπως του Κ750 που ειχα?

 

αν ακούγεται καλύτερα από το κ750 δε ξέρω πάντως ακούγεται άψογα!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Τι αποψη εχετε για την ποιοτητα κλησης? Ειναι δυνατο το ακουστικο του την ωρα που μιλας και ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα οπως του Κ750 που ειχα?

Μια χαρα ειναι το ακουστικο του! βεβαια του κ750ι ειναι καλυτερης ακουστικοτητας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα παραγγειλα ενα κ810i.ακουσα οτι εχει βελτιωμενο λογισμικο.δεν με καιει κ τοσο, μιας κ το εχω για το δευτερο νουμερο απλα ηθελα καλη φωτογραφικη.

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Κ810 λεω να το κανω αναβαθμιση. φοραει την R1KGOO1.

Εχει βγει νεοτερη? Εχει διαφορες στην φωτογραφικη? Πως θα κανω αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Κ810 λεω να το κανω αναβαθμιση. φοραει την R1KGOO1.

Εχει βγει νεοτερη? Εχει διαφορες στην φωτογραφικη? Πως θα κανω αναβαθμιση?

Εγω θα σου ελεγα..αν δεν εχεις προβλημα με το κινητο..μην κανεις update :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είπα παραπάνω πως φόρεσα το λογισμικό του Κ810i στο Κ800i μου και λειτουργεί κανονικά. Δεν είχα δοκιμάσει όμως το bt. Ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά, τώρα ούτε μπορεί να βρει άλλες συσκευές αλλά ούτε και να το βρούν. Γενικά δεν λειτουργεί. Δείχνει πως ενεργοποιείται κανονικά, είναι ανιχνεύσιμο, χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας. Λέτε να φταίει η μετατροπή ή είναι πρόβλημα hardware? Υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικόι οι drivers του Κ810i?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είπα παραπάνω πως φόρεσα το λογισμικό του Κ810i στο Κ800i μου και λειτουργεί κανονικά. Δεν είχα δοκιμάσει όμως το bt. Ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά, τώρα ούτε μπορεί να βρει άλλες συσκευές αλλά ούτε και να το βρούν. Γενικά δεν λειτουργεί. Δείχνει πως ενεργοποιείται κανονικά, είναι ανιχνεύσιμο, χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας. Λέτε να φταίει η μετατροπή ή είναι πρόβλημα hardware? Υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικόι οι drivers του Κ810i?

 

Hardware problem mirizomai egw pantos...

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Επίσης άλλη μια απορία... το Κ800i γίνεται i-mode?

 

Oxi!!!Kai gia na xoume kalw rwtima gt 8es na to kaneis i-mode an epitreopete!!!Dn exei tpt 8etiko isa isa dn 8a se afine na kaneis setup java efarmoges sto kinito sou:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα what's up και την χρησιμοποιώ στο Κ800. Παλιά την χρησιμοποιούσα στο nec410 i-mode. Έχω ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες i-mode. Πήρα τις ρυθμίσεις mms από την cosmote για το Κ800. Όμως για να λαμβάνω mms μου είπαν από την Cosmote πως πρέπει να διαγραφώ από το i-mode. Δεν θέλω να το κάνω γιατί έχει κάποιες υπηρεσίες που είναι βολικές για μένα. Δεν είναι όμως και ότι καλύτερο κάθε φορά που θέλω να πάρω email/mms να αλλάζω κινητό με την κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

na rwthsw ..me to joystic ti ginetai ?dn emfanizei kapoio problhma?skeftomai auto i ena samsung akrivws epeidi exei to josystic me provlhmatizei polu:confused:

 

15-20 eyrw sta 2 xronia dn einai ena megalo poso gia joystick!!!

Kai an to prosexeis kiolas mporei na kratisei arketa!!!;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

loipon samsund d900i i k800i??exei paromoi forum alla dn me kalupse arketa:p

help please:p

 

 

15-20 eyrw sta 2 xronia dn einai ena megalo poso gia joystick!!!

Kai an to prosexeis kiolas mporei na kratisei arketa!!!;)

Link to comment
Share on other sites

loipon samsund d900i i k800i??exei paromoi forum alla dn me kalupse arketa:p

help please:p

 

Φαντάζομαι οι περισσότεροι εδώ θα σου πουν Κ800.

Το ίδιο θα σου πρότεινα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

loipon samsund d900i i k800i??exei paromoi forum alla dn me kalupse arketa:p

help please:p

 

 

K800i

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

loipon samsund d900i i k800i??exei paromoi forum alla dn me kalupse arketa:p

help please:p

Κ800ι γιατι ειναι καλυτερο..και πιο φθηνο..και με λιγο ψαξιμο θα το βρεις κοντα στα 200 ευρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση κυκλοφορει σημερα για το Κ810? οταν κυκλοφωρησε το τηλ. ελεγαν καποιοι οτι δεν κανει σωστο ΑΥΤΟ FOCUS οπως το 800. Εχω την εντυπωση οτι ισχυει.Παρατηρηθηκαν προβληματα με την καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να ίσχυαν αυτά που λεγόντουσαν...Απ'τη στιγμή που το software και το hardware κατά 99% ήταν ίδια με του Κ800 και εκείνο δεν παρουσίαζε τέτοιο πρόβλημα μου φαίνεται λίγο απίθανο να το παρουσίαζε το Κ810...Μήπως επειδή είναι πιο ελαφρύ και πιο λεπτό όσοι το είχαν το κουνούσαν χωρίς να το καταλάβουν; :)

 

Νομίζω η πιο πρόσφατη είναι η R1KG001 ή η R6BC002

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα! :yahoo:

Τωρα αρχιζουν οι ερωτησεις.:devil:

 

1. Οταν κλεινω το BT handsfree, το εικονιδιο με τα ακουστικα, εξακολουθει να εμφανιζεται, αν και βγαινει μηνυμα "το ΒΤ αποσυνδεθηκε". Μονο με restart φευγει το εικονιδιο. Ειναι bug;

2. Τι ειναι οι γαλαζιες οριζοντιες μπαρες πανω απο τις καθετες της εντασης του σηματος; Αν ειναι η ενδειξη για το 3G, σε τι χρειαζονται οι γαλαζιοι δακτυλιοι που εμφανιζονται ακριβως διπλα;

3. Στο σπιτι, δεν εμφανιζονται οι γαλαζιοι δακτυλιοι. Αυτο σημαινει οτι παπαλα το 3G και το ασυρματο internet στην περιοχη; Πως μπορω να τεσταρω την υπαρξη σηματος 3G με το Κ800;

4. Αν τελικα δεν εχω 3G, πρεπει να ρυθμισω το δικτυο μονο σε GSM για να μειωσω την καταναλώση μπαταριας;

5. Τα default ακουστικα ειναι φτιαγμενα για ελεφαντες; (ειναι τεραστια, ειδικα με τα "μαξιλαρακια", και δεν εχω αυτο ακριβως που λεμε μικρα αυτια...) :lol:

 

Γενικα πρωτες εντυπωσεις αριστες. Θα επανελθω δριμυτερος:superman:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας σχετικά με κάτι που διάβασα... Γίνεται στο Κ800 να βάλεις κάλυμμα από Κ810??? Αν γίνεται με ενδιαφέρει τρομερά!! Αν πάλι δεν γίνεται τι να κάνουμε και το κάλυμμα απο το Κ800 όμορφο είναι!! Αλλά βοηθήστε με και αν δεν ξέρετε ψάξτε και εσείς λίγο και θα κάνουμε όλοι μετά τα Κ800 μας να φαίνονται σαν Κ810!!:lol::lol::lol::lol: Περιμένω τις απαντήσεις σας! Ευχαριστώ προκαταβολικώς
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα! :yahoo:

Τωρα αρχιζουν οι ερωτησεις.:devil:

 

1. Οταν κλεινω το BT handsfree, το εικονιδιο με τα ακουστικα, εξακολουθει να εμφανιζεται, αν και βγαινει μηνυμα "το ΒΤ αποσυνδεθηκε". Μονο με restart φευγει το εικονιδιο. Ειναι bug;

2. Τι ειναι οι γαλαζιες οριζοντιες μπαρες πανω απο τις καθετες της εντασης του σηματος; Αν ειναι η ενδειξη για το 3G, σε τι χρειαζονται οι γαλαζιοι δακτυλιοι που εμφανιζονται ακριβως διπλα;

3. Στο σπιτι, δεν εμφανιζονται οι γαλαζιοι δακτυλιοι. Αυτο σημαινει οτι παπαλα το 3G και το ασυρματο internet στην περιοχη; Πως μπορω να τεσταρω την υπαρξη σηματος 3G με το Κ800;

4. Αν τελικα δεν εχω 3G, πρεπει να ρυθμισω το δικτυο μονο σε GSM για να μειωσω την καταναλώση μπαταριας;

5. Τα default ακουστικα ειναι φτιαγμενα για ελεφαντες; (ειναι τεραστια, ειδικα με τα "μαξιλαρακια", και δεν εχω αυτο ακριβως που λεμε μικρα αυτια...) :lol:

 

Α!Στον wotanserver βγήκε νέα έκδοση λογισμικου!R8BA024,είναι διαθέσιμη για τις περισσότερες γλώσσες,αλλά προς το παρόν όχι για την ελληνική και την έκδοση MEDITERRANEAN.Ελπίζω από αύριο να γίνει διαθέσιμη και για μας!

 

Γενικα πρωτες εντυπωσεις αριστες. Θα επανελθω δριμυτερος:superman:

 

Για αυτό που αναφέρεις με το bluetooth handsfree δε γνωρίζω.Μπορεί να ευθύνεται το bluetooth ή να χρειάζεται κάποια ρύθμιση.Με το δικό μου πάντως(ένα της Benq-Siemens)δεν το παρουσίαζε.

 

Το τρίγωνο πάνω απ'τις μπάρες σήματος ύποδεικνύει ότι το GPRS είναι εντός λειτουργίας.

 

Οι κύκλοι δίπλα απ'τις μπάρες σήματος είναι για το 3G.Αν δεν εμφανίζονται,είσαι εκτός κάλυψης 3G.

 

Η μόνιμη αλλαγή σε gsm λογικά θα επιφέρει αύξηση της αυτονομίας.Προσωπικά,δεν τό'χω δοκιμασει ποτέ,αλλά απ'ότι λεν οι πιο πολλοί εδώ μέσα που το έχουν δοκιμάσει,αυξάνει κατά πολύ την αυτονομία.

 

Για τ'ακουστικά ουδέν σχόλιον! :lol: Προσωπικά,αγόρασα τα ακουστικά που δίνουν μαζί μα τα κινητά walkman,γιατί δε γίνεται ν'ακουσεις μ'αυτά μουσική!όλη την ώρα πέφτουν!Τι νομίζουν;ότι οι τρύπες των Ελλήνων στ'αυτιά είναι φακλάνες;:lol: Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

kotsianis, ευχαριστω.

Ακομα 2 ερωτησεις, οσο "ψαχνω" τη συσκευη:

Το βαζω το απογευμα στο φορτιστη για την πρωτη φορτιση (η μπαταρια τελειωμενη) και σε 2-3 λεπτα δειχνει φορτιση 70%. Τι συνεβη;;; :confused:

Υπαρχει τροπος να βλεπω τα τραγουδια σε μια λιστα αναπαραγωγης με μορφη καταλογου; Ο media player μου δειχνει μονο αυτο που παιζει εκεινη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...