Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tipota na'sai kala.

 

1)Dokimase mipws ginete mesw mms.

 

2)H mesw bluetooth... pou einai kai dwrean.:)

 

Θα δοκιμάσω. Και πάλι ευχαριστώ... :)

“Η πίστη είναι ευκολότερη της σκέψης. Γι' αυτό και είναι περισσότεροι οι πιστοί από τους σκεπτικιστές.” Τζάστιν Μπράουν
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το K800i και έχω τις εξής εντυπώσεις :

 

Pros:

1. Είναι φοβερό απο όλες τι απόψεις (ποιότητα κατασκευής, στιβαρότητα κτλ)

2. Φοβερή οθόνη

3. Τρελές φωτογραφίες (ΚΑΙ το βράδυ)

4. Πολύ γρήγορο μενού (αν και το έχω φορτώσει με πολύ πράμα *έβαλα 2GB Μ2 stick)

5. Πολύ καλή ακουστική

6. Το FACE WARP (Java application) είναι όλα τα λεφτά! με πολύ γέλιο!

 

 

αλλά και Cons : (και θά θελα την βοήθειά σας πάνω σ'αυτό)

 

1. Το σήμα απο το προηγούμενο κινητό μου (k750i) είναι χαμηλότερο απ'ό,τι βλέπω.

2. Όταν μιλάω με κάποιον και χτυπάει η αναμόνη και παίρνω την άλλη γραμμή και πάω να γυρίσω στην προηγούμενη, ακούω αλλά δεν με ακούν.. (ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ? θέλει ρύθμιση??)

3. Το πορτάκι της φωτογραφικής μου φαίνεται άκρως επικίνδυνο (σε σχέση με την πολύ καλή ποιότητα του κινητού)

 

 

Αυτά..

 

Tί γίνεται με τα προβλήματα αυτά? Ειδικά της αναμονής κλήσης...

 

Thanx!!! ;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Το service menu >*<<*<* τι πληροφορίες δίνει φίλε Scottas;Ευχαριστώ.

 

 

Vlepeis ta panta!!!

Firmware version testing tis suskeuis gia pi8ano provlima opws kai oles tis entoles tis opoies exei dex8ei to kinito apo tin mera pou dimiourgi8ike!!!

 

Filika

 

Scottas:D:):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει μετατροπή του κ800ι vodafone live! σε απλό, χωρίς να χρειαστεί να το παω στην vodafone; Γνωρίζει κανεις κάτι ή εχει δημοσιευσει κατι κανεις στο thread αυτo; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Θα υπήρχε περίτωση δηλαδή να πας στην Vodafone για να βγάλεις το live? Καλό. :)

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι περάσεις από το 9-volto στον Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπήρχε περίτωση δηλαδή να πας στην Vodafone για να βγάλεις το live? Καλό. :)

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι περάσεις από το 9-volto στον Πειραιά.

Μου εχουν πει οτι μονο εκει μπορει να παει καποιος για να του βγαλουν το μενου του vodafone live! και να το κανουν απλο...Δεν γινεται πουθενα αλλου...!!!!

Επειδη δεν το γνωρίζω το θεμα, οπως καταλαβατε, θα ηθελα την βοηθεια σας...

Υ.Γ :φιλε geofil σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση...

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όποιος σου το είπε αυτό μάλλον πλάκα σου έκανε. Το να βγάλεις το μενού της Voda δεν είναι και τόσο χμ... νόμιμο. Πόσο μάλλον να ζητήσεις να το κάνουν οι ίδιοι.

Έχε υπόψιν σου ότι θα χάσεις την εγγύηση αν το βγάλεις. Υπάρχει λύση βέβαια αν σου τύχει κάτι. Να ξαναβάλεις το live. Αν αποφασίσεις πάντως να το βγάλεις υπάρχουν και άλλοι τρόποι λίγο πιο περίπλοκοι.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν πει οτι μονο εκει μπορει να παει καποιος για να του βγαλουν το μενου του vodafone live! και να το κανουν απλο...Δεν γινεται πουθενα αλλου...!!!!

Επειδη δεν το γνωρίζω το θεμα, οπως καταλαβατε, θα ηθελα την βοηθεια σας...

Υ.Γ :φιλε geofil σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση...

 

 

Ginete kai tzampa file mou!!!

Rixe mia kali matia sto SE forum gia free db2020 flashing kai 8a vgaleis akri kai pawn apo ola apo to spiti sou xwris na trexeis kai tzampe!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ginete kai tzampa file mou!!!

Rixe mia kali matia sto SE forum gia free db2020 flashing kai 8a vgaleis akri kai pawn apo ola apo to spiti sou xwris na trexeis kai tzampe!!!

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια...Να σαι καλα !!!

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από που κατεβάζω το my phone explorer????:worry:

 

Απο εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia eimai k neos edw mesa..Loipon..Poio einai kalytero to K800 i k K770 p vgike twra...??Pies oi vasike diafores tous??Skeftomuna gia t K800..A3izei tin agora tou twra ioxi??
[sIGPIC][/sIGPIC]ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Paidia eimai k neos edw mesa..Loipon..Poio einai kalytero to K800 i k K770 p vgike twra...??Pies oi vasike diafores tous??Skeftomuna gia t K800..A3izei tin agora tou twra ioxi??

Αξιζει..και σε τιμη πολυ καλη..και μεγαλυτερη οθονη απο το κ770ι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν, από τότε που βγήκαν τα πιο εξελιγμένα μοντέλα της ίδιας κατηγορίας (Κ810, Κ850), η SE έχει πάψει να παρέχει ΟΤΑ αναβαθμίσεις για το Κ800; Ρωτάω, γιατί έχει πολλούς μήνες να βρει το τηλέφωνό μου (και να κατεβάσει) ΟΤΑ αναβάθμιση. Να φανταστείτε, η έκδοση που έχω είναι η R1JG001. (Ναι, ναι, ξέρω ότι μπορώ να πάω σε σέρβις της SE... απλώς ρωτάω γιατί έχουν σταματήσει οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις, ενώ πριν έβγαζε περίπου μία κάθε μήνα...)

 

Επίσης, μήπως ξέρετε αν η SE έχει επιτέλους αξιωθεί να βγάλει σουίτα για το K800 (και προφανώς και για άλλα μοντέλα) συμβατή με τα Vista;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Paidia eimai k neos edw mesa..Loipon..Poio einai kalytero to K800 i k K770 p vgike twra...??Pies oi vasike diafores tous??Skeftomuna gia t K800..A3izei tin agora tou twra ioxi??

 

K800:

(+) Καλυτερη τιμη

(+) Μεγαλυτερη οθονη

(+) Χαμηλοτατο SAR

(+) Ηδη δοκιμασμενο σαν hardware/λειτουργικο

(+) Καλυτερη καμερα (συμφωνα με τα reviews)

(+) Φλας xenon (πολυ καλυτερο)

(+) Μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη

(-) Πιθανως προβληματικο joystick

(-) Ογκωδες

 

K770:

(+) Λεπτοτερο/ελαφρυτερο

(+) "Μεγαλυτερη" μπαταρια, αρα (λογικα) καλυτερη αυτονομια

(+) Αξιοπιστο και λειτουργικο κεντρικο χειριστηριο

(+) Design (υποκειμενικο)

(-) Εξωφρενικο SAR

(-) Μικρη οθονη

(-) Δεν εχει εξωτερικο "πορτακι" για την καρτα μνημης

 

Ημουν ακριβως στο ιδιο διλημμα και πηρα το Κ800. :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μήπως ξέρετε αν η SE έχει επιτέλους αξιωθεί να βγάλει σουίτα για το K800 (και προφανώς και για άλλα μοντέλα) συμβατή με τα Vista;

Πιστευω δεν το εχει κανει για προστασια των καταναλωτων (απο τα Vista), σαν αντικινητρο δηλαδη. :p

 

(just kidding) :lol:

Link to comment
Share on other sites

K770:

(-) Εξωφρενικο SAR

 

 

SAR 1,69...; ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ;;;;;;;;;;;;;;

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

K770:

(-) Εξωφρενικο SAR

 

 

SAR 1,69...; ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ;;;;;;;;;;;;;;

 

Emeis eimaste sovaroi autoi apo tin SE einai???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βγει η r8ba024 στο SEUS για το Κ800?

 

Την εχει βαλει κανεις σας απο το SEUS?

Ειναι ασφαλες να το βαλω απο το XS++,δεν το εχω δοκιμασει ποτε!!

for all that know where this path will lead them

along the border we have tried to fight them

Link to comment
Share on other sites

Το service menu >*<<*<* τι πληροφορίες δίνει φίλε Scottas;Ευχαριστώ.

 

exo to k810i.apo oso ksero den diaferoun ke poli para mono se emfanisi :shifty::shifty: tha ithela na rotiso lipon pos mporo na do to service menu?ti akrivos ine to > ke <??:blink::blink: ego katalava pos ine gia to joystick diladi >=pigene to joystick aristera meta * ke ta lipa.sosta?:blink:an kano lathos as me diorthosi kapios :D:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες λάθος. Όπου ">" και "<" η κατεύθυνση που δίνεις στο τζόιστικ και όπου "*" το αστεράκι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες λάθος. Όπου ">" και "<" η κατεύθυνση που δίνεις στο τζόιστικ και όπου "*" το αστεράκι.

 

to kano ala den emfanizi tipota:what::down::sorry: mipos epidi afto ipostirizete monog gia k800 ke oxi gia k810i?

Link to comment
Share on other sites

to kano ala den emfanizi tipota:what::down::sorry: mipos epidi afto ipostirizete monog gia k800 ke oxi gia k810i?

 

όχι είναι για όλα τα se απ'όσο ξέρω!:)

>*<<*<* είναι!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

όχι είναι για όλα τα se απ'όσο ξέρω!:)

>*<<*<* είναι!!!:)

 

krima den vgeni.efxaristo gia tin apantisi pantos.isos ftei pou otan patao <=aristera diladi sto joystick exo san sintomefsi ta minimata tha dokimaso na ta vgalo ke tha ksanprospathiso :!::):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...