Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια κατέβασα την τελευταία ενημέροση για το κ800i μου και μου άλλαξε την γλώσσα στα αγγλικά και δεν εχει επιλογή στα ελληνικά μπορεί κανείς να με βοηθήσει???
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.Ευχαριστώ πολυ

Παιδιά να σας πω το πιο κουφό βρήκα link για ERT SAT το αποθηκευσα στους σελιδοδείχτες και επαιξε κανονικά παω να μπω απο το TIM PLUS και γραφει η συσκευη σας δεν υποστηριζει την υπηρεσια

Link to comment
Share on other sites

αγορασμενο τον 9/06 και αντικατασταση πλακετας τον περασμενο Μαρτιο,λογω προβληματος(αντικατασταση πλακετας ειπαν)στην omnitech,καθε 15 ημερες παρουσιαζει προβλημα το κεντρικο πολυπληκτρο(μια δεν θα δουλευει το αριστερα,μια το δεξια κλπ)..οποτε τους το πηγαινω(καθε 15 ημερες το τελευταιο διμηνο)μου λενε οτι την μια κανανε καθαρισμο της πλακετας του πολυπληκτρου,την αλλη οτι επιδιορθωσαν την ηδη χαλασμενη πλακετα του πληκτρου και ολο αυτο το βιολι τραβαω!!αλλα απο την αλλη δεν θελω να το αλλαξω το κινητακι γιατι και μου αρεσει,αλλα και εχω βολευτει πολυ την καμερα του..να περιμενω για το κ850 λετε η να παω για κ810ι??βοηθηστε παρακαλω με γνωμες γιατι ειμαι σε αδιεξοδο!!!:cry:παντως παρακαλαω Τον Υψιστο,το κ850 οταν με το καλο ανακοινωθει να μην εχει joystick αλλα pad,γιατι τοτε ειναι που θα ριξω μαυρη πετρα πισω μου και θα γυρισω σε nokia..
Link to comment
Share on other sites

αγορασμενο τον 9/06 και αντικατασταση πλακετας τον περασμενο Μαρτιο,λογω προβληματος(αντικατασταση πλακετας ειπαν)στην omnitech,καθε 15 ημερες παρουσιαζει προβλημα το κεντρικο πολυπληκτρο(μια δεν θα δουλευει το αριστερα,μια το δεξια κλπ)..οποτε τους το πηγαινω(καθε 15 ημερες το τελευταιο διμηνο)μου λενε οτι την μια κανανε καθαρισμο της πλακετας του πολυπληκτρου,την αλλη οτι επιδιορθωσαν την ηδη χαλασμενη πλακετα του πληκτρου και ολο αυτο το βιολι τραβαω!!αλλα απο την αλλη δεν θελω να το αλλαξω το κινητακι γιατι και μου αρεσει,αλλα και εχω βολευτει πολυ την καμερα του..να περιμενω για το κ850 λετε η να παω για κ810ι??βοηθηστε παρακαλω με γνωμες γιατι ειμαι σε αδιεξοδο!!!:cry:παντως παρακαλαω Τον Υψιστο,το κ850 οταν με το καλο ανακοινωθει να μην εχει joystick αλλα pad,γιατι τοτε ειναι που θα ριξω μαυρη πετρα πισω μου και θα γυρισω σε nokia..

Πηγαινε'το σε αλλο service.τωρα εγω θα σου προτεινα να περιμενεις για αλλο κινητο..και να μην προχωρησεις σε αγορα του κ810ι γιατι προκειτε για το ιδιο τηλεφωνο.τωρα αν σου συνεχισοτυν τα προβληματα "σκοτωσετο" και παρε οτι γουσταρεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Κ800 και το έχω κανά δίμηνο.Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία η οποία μου κρατάει σε αναμονή 2 μέρες μονάχα (χωρίς να χρησιμοποιήσω καθόλου το τηλέφωνο).Έχετε να προτείνετε τίποτα να κάνω προκειμένου να γλιτώσω να τρέχω το κινητό σε αντιπροσωπείες??? Υπάρχει άλλη λύση για μένα??? Μου είπαν ότι μπορεί να φταίει η κατανάλωση και όχι η μπαταρία.Υπάρχει κάποιος τρόπος να επέμβω μόνος μου???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από tzanabetis_

Καλησπέρα παιδια εχω το κ800 ηταν vf και μετετρεψα σε κανονικο αλλα δεν μπορω να δω tv απο το TIM PLUS ενω υπαρχουν ολες οι ριθμισεις μου λεει οτι το τηλ. δεν υποστιριζει τη λειτουργια

Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα, το οποίο δεν είχα με το προηγούμενο τηλέφωνό μου Κ700 και αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Σε τηλ. επικοινωνία με την ΤΙΜ, μου απάντησαν ότι επειδή είχε προκύψει κάποιο πρόβλημα με το Κ800ι και την υπηρεσία TV, το εξαίρεσαν από τη λίστα των υποστηριζόμενων συσκευών (το δικό μου ήταν και ΤΙΜ Branded). Έκτοτε εγκατέλειψα τις προσπάθειες.
Επί της ευκαιρίας επανήλθα στο θέμα και είδα ότι το πρόβλημα έχει λυθεί. Έκανε κάτι η ΤΙΜ ή λύθηκε με την εγκατάσταση της R1KG001;;;Δεν ξέρω!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Κ800 και το έχω κανά δίμηνο.Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία η οποία μου κρατάει σε αναμονή 2 μέρες μονάχα (χωρίς να χρησιμοποιήσω καθόλου το τηλέφωνο).Έχετε να προτείνετε τίποτα να κάνω προκειμένου να γλιτώσω να τρέχω το κινητό σε αντιπροσωπείες??? Υπάρχει άλλη λύση για μένα??? Μου είπαν ότι μπορεί να φταίει η κατανάλωση και όχι η μπαταρία.Υπάρχει κάποιος τρόπος να επέμβω μόνος μου???

 

Αν έχεις ενεργό το 3g, καταναλώνεις πιο γρήγορα την μπαταρία.

Κατι άλλο για να σε βοηθήσω δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

kalispera.pira simera to k800i kai ithela na rotiso an kserei kapios pos tha mporeso na metafero ta tilefona poy eixa stin mnimi tis proigoymenis siskevis,ena v800,stin kenoyria.an ta antigrapso stin sim tha ginei mpaxalo ap oso ksero dioti se polla onomata exo 2 kai 3 tilefona kai i sim ap oti ksero den to ipostirizei afto.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από tzanabetis_

Καλησπέρα παιδια εχω το κ800 ηταν vf και μετετρεψα σε κανονικο αλλα δεν μπορω να δω tv απο το TIM PLUS ενω υπαρχουν ολες οι ριθμισεις μου λεει οτι το τηλ. δεν υποστιριζει τη λειτουργιαΕπί της ευκαιρίας επανήλθα στο θέμα και είδα ότι το πρόβλημα έχει λυθεί. Έκανε κάτι η ΤΙΜ ή λύθηκε με την εγκατάσταση της R1KG001;;;Δεν ξέρω!

Και το δικο μου απο σημερα δουλευει κανονικα η tv.Μαλλον η ΤΙΜ εκανε κατι γιατι την R1KG001 την εχω εδω και 5_6 μερες

Link to comment
Share on other sites

molis ekana format

evala tin update efarmogi tis se ke mou vgazi sinexos to parakato minima:

 

Failed checking application versions, please reinstall the application and make sure you have the latest version

 

tin epanegatestisa k to programa emfanizi ta idia

ypopsin oti prin to format ola doulevan roloi

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 6 μήνες περίπου το Κ800 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Εδώ και ένα μήνα περίπου αγόρασα και το bluetooth handsfree Plantronics 655 το οποίο στην αρχή λειτουργούσε κανονικά, αλλά εδώ και δύο μέρες όταν είναι συνδεδεμένο και με πάρει κάποιος τηλ. μετά από μερικά (2-3) κουδουνίσματα η κλήση κόβεται και στο τηλ. γράφει "στάλθηκε τόνος κατειλημένου".

Τί μπορεί να φταίει..;:confused:

 

Υ.Γ. Να προσθέσω ότι το handsfree είναι πλήρως φορτισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Paidia ekana update mesw SEUS kai efigan ta ellinika gia deuteri fora!!!Yparxei tropos xwris na to paw se omnitech ktl na tin perasw egw???Plz Sos!!!

 

Scottas

 

Akiro my friends to ekana!!!

Me ena MAst reset!!!

 

Thks

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

molis ekana format

evala tin update efarmogi tis se ke mou vgazi sinexos to parakato minima:

 

Failed checking application versions, please reinstall the application and make sure you have the latest version

 

tin epanegatestisa k to programa emfanizi ta idia

ypopsin oti prin to format ola doulevan roloi

 

Τσέκαρε αν το flash player είναι εγκατεστημένο σωστά. Εμένα αυτό μου δημιουργούσε ένα σωρό προβλήματα. Τώρα μετά από κάθε format, τρέμω αν θα λειτουργήσει σωστά! Προς το παρόν λειτουργεί!:D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τα φώτα σας please. Ξέρετε αν στο Κ800 υπάρχει η δυνατότητα να ακούσεις μουσική μέσω του bt ακουστικού;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

kalispera.pira simera to k800i kai ithela na rotiso an kserei kapios pos tha mporeso na metafero ta tilefona poy eixa stin mnimi tis proigoymenis siskevis,ena v800,stin kenoyria.an ta antigrapso stin sim tha ginei mpaxalo ap oso ksero dioti se polla onomata exo 2 kai 3 tilefona kai i sim ap oti ksero den to ipostirizei afto.

 

Steilta me Irda H' me Bluetooth

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

Καλο παιδιά το Κ800ι, αλλα το δίνω 180 διότι πήγα σε Ν95

καλα το δινεις! εγω θα το αγοραζα..αλλα γιατι τετοια αλλαγη ? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τα φώτα σας please. Ξέρετε αν στο Κ800 υπάρχει η δυνατότητα να ακούσεις μουσική μέσω του bt ακουστικού;

 

μουσικη ναι,ραδιο δυστυχως οχι..:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!

 

Αυριο θα παω να αγοράσω το κ800i...επειδή η συσκευή όμως θα είναι vodafone live μήπως υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω το άθλιο menu της vοdafone με αυτό που έχει Original η συσκευή?Τα εικονίδια της vodafone δεν παλεύονται...ελπίζω βέβαια να είναι το μόνο που έχουν αλλάξει!

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!

 

Αυριο θα παω να αγοράσω το κ800i...επειδή η συσκευή όμως θα είναι vodafone live μήπως υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω το άθλιο menu της vοdafone με αυτό που έχει Original η συσκευή?Τα εικονίδια της vodafone δεν παλεύονται...ελπίζω βέβαια να είναι το μόνο που έχουν αλλάξει!

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Ουσιαστικά τα εικονίδια είναι η μόνη διαφορά.

Όσο για το πως γίνεται η αλλαγή έχει απαντηθεί αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...