Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοπελιά, να σε κερασω!!!

Ναι, ρε φιλε μας(Nosferatu) το εχεις κουρασει πολυ, μα παρα πολυ το θεμα...με την "αθλια SE", φτανει, ελεος πια.

Ενταξει, τραβας ζορι με το Κ800 σου, δεν ειναι ομως ολα σαν το δικο σου, εγω εχω αλλαξει 2 και κανενα δεν παρουσιασε το παραμικρο!

Επισης, οτι και να παρεις (πχ ΝΟΚΙΑ S60) υπαρχει περιπτωση(πολυ μεγαλυτερη απο ενα SE) να σου βγει προβληματικο οπως ενος φιλου καινουριο ΝΟΚΙΑ S60 πιο πολυ το εχει στο service παρα στα χερια του, τι να κανοθμε αυτα συμβαινουν και θα συμβαινουν, ειναι να μην σου "κατσει" η προβληματικη συσκευη.

φιλικα

 

Δηλαδή sorry ρε φίλε, το παρόν θέμα λέγεται "10 λόγοι για να προτιμήσετε το k800"??

Γιατί λοιπόν να ανοίξει νέο θέμα με τίτλο "10 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσετε το k800"???:worry:

 

Εδώ τα συζητάμε ΟΛΑ. Και τα προβλήματα του k800, και τα θετικά του.

Ακόμα και αν ένα μήνυμα του Nosferatu μπορεί να ενοχλεί κάποιους, εγώ ενοχλούμε περισσότερο από τα δεκάδες μηνύματα που ακολουθούν το δικό του, σαν ουρά, και τον κράζουν.

Τουλάχιστον ο Nosferatu είναι εντός θέματος.Τα δικά σας(όπως και το δικό μου τώρα είναι εκτός θέματος).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή sorry ρε φίλε, το παρόν θέμα λέγεται "10 λόγοι για να προτιμήσετε το k800"??

Γιατί λοιπόν να ανοίξει νέο θέμα με τίτλο "10 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσετε το k800"???:worry:

 

Εδώ τα συζητάμε ΟΛΑ. Και τα προβλήματα του k800, και τα θετικά του.

Ακόμα και αν ένα μήνυμα του Nosferatu μπορεί να ενοχλεί κάποιους, εγώ ενοχλούμε περισσότερο από τα δεκάδες μηνύματα που ακολουθούν το δικό του, σαν ουρά, και τον κράζουν.

Τουλάχιστον ο Nosferatu είναι εντός θέματος.Τα δικά σας(όπως και το δικό μου τώρα είναι εκτός θέματος).

 

Opa, re synhgore, mhn trelenese, kaneis den eipe na mhn syzhthsoume kapoio problima.

To thema einai oti o filos mas den leei kati kainourio sta teleutaia 50-60 post tou para mono "mhn agorazete SE", entaxei, to kourase, enoxlei den to katalabainei...

Edo mpenoume oloi mas na diabasoume kati kainourio, problima, anaba8misi, bug...otidhpote kai to mono pou diavazoume einai "mhn agorazete SE" kati pou prosopika den nomizo oti mou prosferei kati.

Episis na sou 8imiso oti kai merikes selides pio prin eixe fanei oti enoxlounte polla meloi edo apo ta idia post.

P.S. kaneis den apagoreuei se esena H ston filo mas na anoixei thema me titlo:

"10 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσετε το k800", OK?;)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Pos vlepoume ti "Cid" exei to kinhto mas?

 

 

 

Έτσι απλά δεν μπορείς να το δεις. Αν έχεις όμως περάσει την GB001 από το SEUS τότε έχεις σίγουρα cid51. Αν όχι και θες να το μάθεις, κατέβασε τον client από το wotan, τρέξε τον και πάτα το start. Μετά σύνδεσε το τηλέφωνο με την διαδικασία που σου λέει ώστε να το διαβάσει και θα σου βγάλει αναλυτικά τα πάντα για το κινητό σου, επομένως και το cid. Αποσυνδέεις το τηλέφωνο και το ξανανοίγεις κανονικά.

 

 

Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι την καινούργια version την έχει μόνον σε cid51. Τι έγινε, σταματάνε το 49 και τα γυρνάνε όλα σε 51?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Opa, re synhgore, mhn trelenese, kaneis den eipe na mhn syzhthsoume kapoio problima.

To thema einai oti o filos mas den leei kati kainourio sta teleutaia 50-60 post tou para mono "mhn agorazete SE", entaxei, to kourase, enoxlei den to katalabainei...

Edo mpenoume oloi mas na diabasoume kati kainourio, problima, anaba8misi, bug...otidhpote kai to mono pou diavazoume einai "mhn agorazete SE" kati pou prosopika den nomizo oti mou prosferei kati.

Episis na sou 8imiso oti kai merikes selides pio prin eixe fanei oti enoxlounte polla meloi edo apo ta idia post.

P.S. kaneis den apagoreuei se esena H ston filo mas na anoixei thema me titlo:

"10 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσετε το k800", OK?;)

 

 

Νομίζω ότι το έχουμε κουράσει πάρα πολύ το θέμα.:!:

 

PS. Δεν απευθύνομαι μόνον σε σένα φίλε μου, αλλά σε όλους. Καλό θα είναι να το λείξουμε κάπου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή sorry ρε φίλε, το παρόν θέμα λέγεται "10 λόγοι για να προτιμήσετε το k800"??

Γιατί λοιπόν να ανοίξει νέο θέμα με τίτλο "10 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσετε το k800"???:worry:

 

Εδώ τα συζητάμε ΟΛΑ. Και τα προβλήματα του k800, και τα θετικά του.

Ακόμα και αν ένα μήνυμα του Nosferatu μπορεί να ενοχλεί κάποιους, εγώ ενοχλούμε περισσότερο από τα δεκάδες μηνύματα που ακολουθούν το δικό του, σαν ουρά, και τον κράζουν.

Τουλάχιστον ο Nosferatu είναι εντός θέματος.Τα δικά σας(όπως και το δικό μου τώρα είναι εκτός θέματος).

 

Ειναι προφανες οτι δεν προσεξες τι εγραφα και οτι απλα βγηκες σαν να υποστηριξεις τον Νosferatu χωρις να το εχει κατηγορησει κανεις.Στο ποστ μου ειπα οτι σαφως και ειναι καλο να μας λεει τα προβληματα του με το κινητο γιατι μας κανει να σκεφτομαστε πιθανα ενδεχομενα αλλα επισης ειπα οτι το να λεμε την ιδια "συμβουλη" σε ολα τα ποστ για το αν πρεπει να παρουμε ή οχι ειναι κουραστικο.Εγω τουλαχιστον θεωρω τον εαυτο μου νοημον διαβαζοντας το forum με ολα τα καλα και τα κακα του κ800 να ξερω αν θελω να το εχω ή οχι. Δεν χρειαζομαι καποιον να με προτρεψει στο να παρω ή οχι το κινητο.Ο Νosferatu εχει εκφρασει την αγανακτιση του με την se οπως και πολλοι αλλοι για την se ( και εγω δεν ειμαι ευχαριστημενη) αλλα δεν βλεπω καποιον αλλο σε ολα τα ποστ να λεει ακριβως τα ιδια πραγματα.Και εν πασει περιπτωση ειναι αδικο και για ανθρωπους που διαβαζουν το φορουμ για να ενημερωθουν να βλεπουν το ιδιο ποστ σε 50 κοπιες.Ελπιζω να μην παρεξηγηθουν οσα ειπα παλι ως προσωπικη επιθεση στο Nosferatu, μια που καταννοω την αγανακτηση του αλλα διαφωνω με τον τροπο που την εκφραζει συνεχως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,αν και έχω ακόμα cid49, μιας και την GB001 την πέρασα από το wotan και όχι από το SEUS, νομίζω ότι ο καινούργιος wotan client υποστηρίζει κανονικά το cid51. Τουλάχιστον έτσι λέει, και δεν έχω λόγο να αμφιβάλω μιας και μέχρι τώρα τους έχω βρει απόλυτα αξιόπιστους.

 

Όντως στο Wotan γράφουν ότι υποστηρίζεται η αναβάθμιση της erom ακόμα και αν το κινητό είναι CID51, ήλπιζα να υπάρχει κάποιος που να μου επιβεβαιώσει ότι έχει κάνει αναβάθμιση κάτω από αυτές τις συνθήκες, γιατί αν και είμαι μέσα στην εγγύηση κλπ δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό για 10+ μέρες πηγαινοντάς το σε κάποιο service center της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στο Wotan γράφουν ότι υποστηρίζεται η αναβάθμιση της erom ακόμα και αν το κινητό είναι CID51, ήλπιζα να υπάρχει κάποιος που να μου επιβεβαιώσει ότι έχει κάνει αναβάθμιση κάτω από αυτές τις συνθήκες, γιατί αν και είμαι μέσα στην εγγύηση κλπ δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό για 10+ μέρες πηγαινοντάς το σε κάποιο service center της εταιρείας.

 

Κοίτα, ούτως ή άλλως βλέπω ότι η καινούργια version είναι μόνο cid51. Και εφόσον την έχουν περάσει στον server τους δεν είναι δυνατόν ο client τους να μην μπορεί να την φλασάρει. Οπότε δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα. Άσε που κάτι μου λέει ότι το cid49 μας τελείωσε και όλα θα γυρήσουν σε cid51.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Opa, re synhgore, mhn trelenese, kaneis den eipe na mhn syzhthsoume kapoio problima.

To thema einai oti o filos mas den leei kati kainourio sta teleutaia 50-60 post tou para mono "mhn agorazete SE", entaxei, to kourase, enoxlei den to katalabainei...

Edo mpenoume oloi mas na diabasoume kati kainourio, problima, anaba8misi, bug...otidhpote kai to mono pou diavazoume einai "mhn agorazete SE" kati pou prosopika den nomizo oti mou prosferei kati.

Episis na sou 8imiso oti kai merikes selides pio prin eixe fanei oti enoxlounte polla meloi edo apo ta idia post.

P.S. kaneis den apagoreuei se esena H ston filo mas na anoixei thema me titlo:

"10 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσετε το k800", OK?;)

 

 

Μα δεν υπάρχει λόγος να ανοιχτεί τέτοιο θέμα.

Υπάρχει το παρόν θέμα.

 

Και δεν νομίζω ότι λέει συνεχώς τα ίδια.

Άλλο να σου έχουν κρατήσει το κινητό στο σέρβις μια βδομάδα και άλλο τώρα που έχει κλείσει ένα μήνα στο σέρβις.

Το συμπέρασμα που βγάζει ο καθένας είναι το ίδιο???

 

Τεσπα, όσο το συζητάμε, τόσο μεγαλύτερη έκταση δίνουμε στο θέμα,χωρίς λόγο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να περάσω τα γεννέθλια κάποιου προσώπου και να μη χρειαστεί να τα ξαναπεράσω για την επόμενη χρονιά ώστε να μου τα υπενθυμίσει?? στα Nokia γίνεται αυτό...ή μήπως αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή που να το κάνει αυτό?? και κάτι όσον αφορά την ηχογράφηση μιας συνομιλίας...έχω παρατηρήσει ότι κάθε 20 δευτερόλεπτα ακούγεται ένας ήχος...γίνεται να τον απενεργοποιήσω αυτό τον ήχο?? ευχαριστώ...
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όσον αφορά το θέμα των γεννεθλίων...κάποια βοήθεια και για τον ήχο που ακούγεται κατά τη διάρκεια της ηχογράφησης?? μπορώ να τον απενεργοποιήσω?? επίσης στο Κ750 υπάρχει η επιλογή να είναι συνέχεια το φλας αναμμένο ώστε να λειτουργεί σαν φακός...τέτοια επιλογή δεν έχω βρει στο Κ800i...υπάρχει και δεν την έχω δει ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα?? ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όσον αφορά το θέμα των γεννεθλίων...κάποια βοήθεια και για τον ήχο που ακούγεται κατά τη διάρκεια της ηχογράφησης?? μπορώ να τον απενεργοποιήσω?? επίσης στο Κ750 υπάρχει η επιλογή να είναι συνέχεια το φλας αναμμένο ώστε να λειτουργεί σαν φακός...τέτοια επιλογή δεν έχω βρει στο Κ800i...υπάρχει και δεν την έχω δει ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα?? ευχαριστώ...

 

Δεν υπάρχει τρόπος να τον απενεργοποιήσεις. Δεν ξέρω ομως δυνατότητες του φαρ. Μπορείς ναι να το χρησιμοποιήσεις σαν φακό με μία εφαρμογή αλλά το φως που βγάζει κόκκινο.

 

Ορίστε δοκίμασε αν δουλεύει [ATTACH]9369[/ATTACH]

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανει καποιος την νεα αναβαθμ της SE R1GB001 και αν ναι τι διαφορες ειδατε??

Ευχαριστω guys.

 

Λοιπον την εχω κανει την αναβαθμιση και απο οτι ειδα δεν εχω δει καμια διαφορα.

οσο με την καμερα που δεν ανοιγε εξαλολουθει να κανει τα ιδια

δεν ανοιγει την εδωσα για service στην sonyericsson σε ενα φιλο και μου ειπε

οτι μπορει να ειναι virus θα σας πω συντομα

hi...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την εχω κανει την αναβαθμιση και απο οτι ειδα δεν εχω δει καμια διαφορα.

οσο με την καμερα που δεν ανοιγε εξαλολουθει να κανει τα ιδια

δεν ανοιγει την εδωσα για service στην sonyericsson σε ενα φιλο και μου ειπε

οτι μπορει να ειναι virus θα σας πω συντομα

 

 

:!:Να πάς αμέσως και να πάρεις πίσω την συσκευή σου από το φίλο που είπε για virus!!!:!:

(αν θέλεις να την ξαναδείς ζωντανή βέβαια):X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την R1GB001, και διορθώθηκε το πρόβλημα που είχα με την ΕD έκδοση και δεν μπορούσα να δω mobileTV (ούτε καμία άλλη υπηρεσία τύπου video streaming).
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία με το κινητάκι,το μαθαίνω ακόμα.Αλλά μια απορία,τί πολιτική είναι αυτή που ακολουθεί η se,τέλειες φώτος,αλλά χάλια βίντεο....έτσι για να πουλήσει το επόμενο μοντέλο;;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

έτσι για να πουλήσει το επόμενο μοντέλο;;;

 

Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις:p:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:) έτσι!

Κάτι άλλο,έγινα θύμα της κατανάλωσης,από το Σάββατο(27/1) έχω φάει να πούμε 30€ σε κάρτες,για να κάνω βιντεο-κλήσεις κ να χρησιμοποιώ τν τηλεόραση(πράγμα που δν βρήκα τόσο ενδιαφέρον),αλλά τις βιντεοκλήσεις τις έχω λιώσει.

Άλλο ένα κακό είναι ότι δν πιάνει το 3g μέσα στις τάξεις του σχολείου,γιατί σ ώρες που δν παλεύονται να βλέπαμε καμιά εκπομπούλα,αν κ δν συνιθίζω να πέρνω μαζί στο σχολείο το κινητό,2 μέρες τώρα το είχα μαζί.Σκέφτηκα να νοικιάζω το τηλέφωνο με τν ώρα για τν τηλεόραση,για να βγάζω κ τις κάρτες,αλλά....ασε μν φάμε καμιά αποβολή κ ψαχνόμαστε.

Κάτι ξέραν με τα 3g για να βγάλουν χρήματα.....αααχχ αλλά τέρμα πια,σαν απλό τηλ κ στις καλύτερες μέρες μόνο καμιά βιντεο-κλήση για 1-2 λεπτάκια κ πολλά είναι...

 

Ααα στις ρυθμίσεις μέσα βρήκα τν αποφόρτιση φλας,δν κατάλαβα τν χρήση της!Μου άναψε το φλας κ έσβησε,αλλά τπτ άλλο!

Κ κάτι άλλο,γιατί δν χρειάστηκε να αλλάξω sim κ να πάρω 3g sim για το umts;;Επειδή έχει τις ρυθμίσεις της βόντα περασμένες από πριν μέσα ή είναι άσχετο αυτό;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

paidia egine kati koulo kai thelo ti voitheia sas giati paizei na itan mia proin gomena.

miamisi to vradu, akouo na xtupa o ixos klisis tou kinitou mou pou exo valei otan me pairnoun agnostoi arithmoi. pao na do poios einai kai i othoni den apokrinetai. einai mauri.san na kollage. xtupouse o ixos kanonika. patao to koumpi pou einai gia auxomeiosi tis entasis tou ixou, kai stamataei na akougetai o ixos..xafnika stamataei i klisi kai paostis eiserxomenes kai den eixa tipota. oute kan agnosto arithmo. auto einai bug tou kinitou? i egine grigora i anapantiti kai den graftike? i to koumpi pou patisa aperripse tin klisi? thanx

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία με το κινητάκι,το μαθαίνω ακόμα.Αλλά μια απορία,τί πολιτική είναι αυτή που ακολουθεί η se,τέλειες φώτος,αλλά χάλια βίντεο....έτσι για να πουλήσει το επόμενο μοντέλο;;;

 

Οχι απλά είναι για αυτούς που θέλουν πολυ καλη photo!;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ούτως ή άλλως βλέπω ότι η καινούργια version είναι μόνο cid51. Και εφόσον την έχουν περάσει στον server τους δεν είναι δυνατόν ο client τους να μην μπορεί να την φλασάρει. Οπότε δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα. Άσε που κάτι μου λέει ότι το cid49 μας τελείωσε και όλα θα γυρήσουν σε cid51.

 

Οκ θα δοκιμάσω να κάνω την αναβάθμιση αύριο..αν δεν πετύχει θα ξέρω ποιον να κυνηγήσω:lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....υπαρχει κανένα προγραμμα που να κανει το κινητο να λειτουργει σαν tv control?βρηκα ενα (noviiremote)αλλα ειναι για nokia symbian...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το tv remote control τι να το κάνετε? Είναι τόσο μικρή η απόσταση που πιάνει που σχεδόν κολλάς μπροστά στην τηλεώραση. Είχα ένα φεγγάρι ένα Ρ900, και το είχα βάλει. Στο 1/2 μέτρο σταματούσε να πιάνει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....υπαρχει κανένα προγραμμα που να κανει το κινητο να λειτουργει σαν tv control?βρηκα ενα (noviiremote)αλλα ειναι για nokia symbian...

To mono pou ksero einai meso bluetooth na elenkseis to pc sou

Link to comment
Share on other sites

Simera epese sta xeria mou ena k800i to 2eytero kai exei erom r3a011 kai firmware r1cf001!!!na mpw ston kopo na kanw update me to seus h oxi???Me to proigoumeno k800 mou dn eixa kanena apolitos provlima me thn erom!!!

Mh psofisi san chicken:):lol: :lol: !!!:D

 

Epeisis dn mporw na kanw update apo ton wotan gt dn exw credit card opos kai paypal account:):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...