Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tou ekana anavatmisi apo to wotan server alla tpt..

 

to kleidoma eksakolouthi kai parameni... :(

 

Νομίζω ότι ο Davinci λέει για unlock. Αλλά μου φαίνεται ότι θέλει δικό τους καλώδιο. Δεν γίνεται με το DCU-60. Για ρίξε μια ματιά στο http://www.davinciteam.com

 

EDIT: Κάτι λέει και για ένα νέο client που μπορεί να τα ξεκλειδώσει και με το DCU-60. Για ρίξε μια ματιά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να δω το κινητό μου. Μετά λένε ότι τους κακολογούν το service! Αν είναι δυνατόν: μόνο από τις 5/1 το έχω εκεί. Με τα πόδια να έφερναν τις πλακέτες από την Ιαπωνία θα είχαν έρθει... Εταιρεία που δε σέβεται όσους αγόρασαν τα πανάκριβα μοντέλα της είναι ανάξια λόγου. Αλλά πού να μάθει τρόπους όταν πάει κάποιος να διαμαρτυρηθεί δικαιολογημένα και πετάγονται άλλοι 10 να τον φάνε επειδή έθιξε την... κινητάρα τους...

Φίλε Nosferatu τι να πώ? Πραγματικά το σέρβις τους εκεί που το πήγες είναι απαράδεκτο. Πάντως κι εσύ είσαι ιδιαίτερα άτυχος. Όλες οι αρνητικές συγκυρίες αυτού του κινητού έχουν συγκεντρωθεί στο δικό σου. Καλά ξεμπερδέματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικά γνωστό ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι ιδιαίτερα φιλάσθενο και επιρρεπές σε ξαφνικό θάνατο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το service της εν λόγω εταιρείας είναι τρισάθλιο... Ένας ακόμα πολύ καλός λόγος για να μην προτιμήσεις τα κινητά-κοτόπουλά τους...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικά γνωστό ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι ιδιαίτερα φιλάσθενο και επιρρεπές σε ξαφνικό θάνατο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το service της εν λόγω εταιρείας είναι τρισάθλιο... Ένας ακόμα πολύ καλός λόγος για να μην προτιμήσεις τα κινητά-κοτόπουλά τους...

 

 

Eμένα πάντως σε μία μέρα μου το αντικαταστήσανε και το service της SE μου έχει συμπεριφερθεί άψογα!

Καλό είναι να μην γενικεύουμαι καταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως σε μία μέρα μου το αντικαταστήσανε και το service της SE μου έχει συμπεριφερθεί άψογα!

Καλό είναι να μην γενικεύουμαι καταστάσεις...

 

Ότι κάτσει είναι...

Και εμένα άλλες φορές με εξυπηρετούν άψογα και άλλες μου βγάζουν το λάδι στην αναμονή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

geia kai apo mena.irthe kai emena i ora mou na paro kainourgio kinito kai psaxno kati kalo.motorola to eipa den prokeitai na ksanaparo(pliris apogoitefsi!) kai fisika oute nokia.skeftika gia LG alla leo asto.kai etsi mallon tha katalixo sto K800i.akizei??to vasiko einai na exei kali piotita stis foto kai fisika na pairnei polla tragoudia!oi erotiseis mou einai:posi mnimi exei kai an prepei na paro karta mnimis pia na paro kai poso stoixizei.iparxei i dinatotita gia metafora oxi mono tragoudiwn alla kai clips apo ton ipologisti sto kinito?

vgazei provlimata?kai teleftaio eseis pou to exete meinate efxaristimenoi apo tin eksoteriki tou emfanisi?sinithizetai efkola?to leo giati mou fainetai kapos megalo.

http://C

THE BEST......

Link to comment
Share on other sites

geia kai apo mena.irthe kai emena i ora mou na paro kainourgio kinito kai psaxno kati kalo.motorola to eipa den prokeitai na ksanaparo(pliris apogoitefsi!) kai fisika oute nokia.skeftika gia LG alla leo asto.kai etsi mallon tha katalixo sto K800i.akizei??to vasiko einai na exei kali piotita stis foto kai fisika na pairnei polla tragoudia!oi erotiseis mou einai:posi mnimi exei kai an prepei na paro karta mnimis pia na paro kai poso stoixizei.iparxei i dinatotita gia metafora oxi mono tragoudiwn alla kai clips apo ton ipologisti sto kinito?

vgazei provlimata?kai teleftaio eseis pou to exete meinate efxaristimenoi apo tin eksoteriki tou emfanisi?sinithizetai efkola?to leo giati mou fainetai kapos megalo.

Ολες τις ερωτησεις..τις εχεις απαντησει μονος σου! για τα λεφτα του ειναι το πιο τελειο κινητο!.194 σελιδες του thread τα λενε ολα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Nosferatu

to xexases to parakato kai ta +100, +1000......

Φιλε μου εχουμε καταλαβει την αντιπαθεια σου για τα SE.

Eδω και 10 σελιδες γραφεις τα ιδια πραγματα : "αναξιοπιστο" "δεν ξαναγοραζω SE" μπλα μπλα μπλα... ε, μην ξαναγορασεις και ασε εμας που αγορασαμε και πιθανον να ξαναγορασουμε να πουμε και τπτ αλλο.

 

Αν εχεις Κ800, αμφιβαλω βεβαια (δικαιωμα μου ειναι αλλωστε) οτι εχεις αγορασει αλλη μαρκα απο την Νοκια, πουλα το να ησυχασουμε και εμεις και πηγαινε παρε ενα απροβληματιστο Nokia S60 :lol: :p :lol:

 

 

pali ta idia arxisame....:worry:

pano pou legame oti isixases ligo, :X

 

P.S. Blepo oti exeis avatar ena panemorfo sharp, den grafeis gia ligo kairo ekei mipos stamatisoume na diabazoume to tetrimeno : "mhn xanagorasete SE", e? ti les?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το k800 δεν έχει μικρά γράμματα...πατάω το αστεράκι αλλά τίποτα

ξερει κανείς πως θα τα βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Που εννοείς φίλε μου;

Στις επαφές;

οχι στα μηνυματα...α και αν ξερεις για το blog....εστειλα 2 φωτογραφιες αλλα δεν μου ηρθε κανένα μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

οχι στα μηνυματα...α και αν ξερεις για το blog....εστειλα 2 φωτογραφιες αλλα δεν μου ηρθε κανένα μηνυμα

 

Π΄ρεπει να ενεργοποιήσεις τους εθνικούς χαρακτήρες αλλα θα μειωθεί το μήνυμα σου σε 75 χαρακτήρες. Πάτα οταν γράφεις μήνυμα επιλογές... επιλογές στο γράψιμο, εθνικοί χαρακτήρες. Νομιζω ετσι θα λέγεται. εγώ έχω αγγλικό μενού. και λέει ptions.. writing options...national characters

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Π΄ρεπει να ενεργοποιήσεις τους εθνικούς χαρακτήρες αλλα θα μειωθεί το μήνυμα σου σε 75 χαρακτήρες. Πάτα οταν γράφεις μήνυμα επιλογές... επιλογές στο γράψιμο, εθνικοί χαρακτήρες. Νομιζω ετσι θα λέγεται. εγώ έχω αγγλικό μενού. και λέει ptions.. writing options...national characters

 

ευχαριστω!!!! μηπως ξέρεις και για το blog?

Link to comment
Share on other sites

@Nosferatu

to xexases to parakato kai ta +100, +1000......

 

 

 

pali ta idia arxisame....:worry:

pano pou legame oti isixases ligo, :X

 

P.S. Blepo oti exeis avatar ena panemorfo sharp, den grafeis gia ligo kairo ekei mipos stamatisoume na diabazoume to tetrimeno : "mhn xanagorasete SE", e? ti les?

 

Λίγη ευγένεια δεν έβλαψε κανένα. Αν δεν σε ενοχλεί να μένει στο service το κινητό σου για 1 μήνα, όταν σου συμβεί δώσε τα συγχαρητήριά σου στο service!

Το πανέμορφο ( !!!) sharp το έχω όσο η άθλια SE δεν μου επιστρέφει το K800 που έχω εκεί για επισκευή.

Μπορεί να ενοχλεί μερικούς να ακούν τα προβλήματα του Κ800 (ξαφνικός θάνατος) και του άθλιου service (μια αναζήτηση θα σας βγάλει το μέσο χρόνο αναμονής σε περίπτωση hardware προβλήματος), αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρονται εδώ μέσα...

Αντιπάθεια στα SE δεν είχα ούτε έχω γενικά. Μόνη εξαίρεση το Κ800...

Να προσέχουμε τί λέμε εδώ μέσα, με ποιό τρόπο το λέμε και να σεβόμαστε τον καταναλωτή που έχει πρόβλημα διότι αύριο μπορεί να βρεθούμε εμείς στη θέση του.

Σε όσους δεν αρέσουν τα παραπάνω, μπορούν να ανοίξουν ένα K800 fan club όπου θα μπαίνουν να γράφουν μόνο πόσο φοβερή κινητάρα αγόρασαν και τί έξυπνοι που είναι που το αγόρασαν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!! μηπως ξέρεις και για το blog?

 

nOPE δυστυχώς. Μίλα με τον παροχέα σου, συνήθως κάτι ξέρουν να σε βοηθησουν

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Λίγη ευγένεια δεν έβλαψε κανένα. Αν δεν σε ενοχλεί να μένει στο service το κινητό σου για 1 μήνα, όταν σου συμβεί δώσε τα συγχαρητήριά σου στο service!

Το πανέμορφο ( !!!) sharp το έχω όσο η άθλια SE δεν μου επιστρέφει το K800 που έχω εκεί για επισκευή.

Μπορεί να ενοχλεί μερικούς να ακούν τα προβλήματα του Κ800 (ξαφνικός θάνατος) και του άθλιου service (μια αναζήτηση θα σας βγάλει το μέσο χρόνο αναμονής σε περίπτωση hardware προβλήματος), αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρονται εδώ μέσα...

Αντιπάθεια στα SE δεν είχα ούτε έχω γενικά. Μόνη εξαίρεση το Κ800...

Να προσέχουμε τί λέμε εδώ μέσα, με ποιό τρόπο το λέμε και να σεβόμαστε τον καταναλωτή που έχει πρόβλημα διότι αύριο μπορεί να βρεθούμε εμείς στη θέση του.

Σε όσους δεν αρέσουν τα παραπάνω, μπορούν να ανοίξουν ένα K800 fan club όπου θα μπαίνουν να γράφουν μόνο πόσο φοβερή κινητάρα αγόρασαν και τί έξυπνοι που είναι που το αγόρασαν...

 

 

Και επισης οσοι θελουν μπορουν να ανοιξουν ενα θεμα με τιτλο "10 λογοι να μην αγοραζετε κ800"...Nosferatu και εμενα το κινητο μου εχει χαλασει 2 φορες και καθε φορα εκαναν 25 μερες να μου το επιστρεψουν αλλα θεωρω ανωφελο να ερχομαι εδω και καθε μερα να λεω τον "πονο" μου στους αλλους με την συμβουλη να μην εχουν se γιατι δεν ειναι καλα.Καθενας μας ειναι αρκετα μεγαλος να καταλαβει αν θελει να το εχει ή οχι αυτο το κινητο.Το να λες τα προβληματα που σου παρουσιασε το κινητο σαφως και ειναι καλο για ολους γιατι βλεπουμε τι μπορει να μας συμβει αλλα το να λες συνεχεια τα ιδια σχολια για την ¨αθλια¨ se σε καθε σελιδα απλα κουραζει λιγακι.Αυταααα...ελπιζω να μην παρερμηνευσεις ολα αυτα και ξεκινησει νεα διαμαχη :lol: ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει online update μέσω του wotan server μετά την αναβάθμιση του Cid στην έκδοση 51?

Με ενδιαφέρει να κάνω την αναβάθμιση ώστε να μην έχω πρόβλημα αν αλλάξω Sim στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανει καποιος την νεα αναβαθμ της SE R1GB001 και αν ναι τι διαφορες ειδατε??

Ευχαριστω guys.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανει καποιος την νεα αναβαθμ της SE R1GB001 και αν ναι τι διαφορες ειδατε??

Ευχαριστω guys.

 

Το Τ9 συνεχίζει να είναι άθλιο και ανεπαρκές και συνεχίζει να μην αποθηκεύει νέες λέξεις στο λεξικό του. Επίσης συνεχίζει όταν έχεις γράψει μία λέξη με Τ9 και πατήσεις αμέσως μετά το κενό, να μην μπορείς πηγαίνοντας πίσω να την αλλάξεις, παρά μόνο αν τη σβήσεις.

 

Συνεχίζει όταν έχεις αναπάντητη και τη βλέπεις, να μη σβήνει την ένδειξη ότι είχες αναπάντητη και να πρέπει να πας στις κλήσεις και να ξαναδείς τις αναπάντητες για να φύγει.

 

Δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσει κανείς βελτίωση σε άλλους τομεις, στα παραπάνω πάντως δεν έχει υπάρξει καμία.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ. Απ' ότι λέει στο esato διορθώνει το bug που κρασάρει το τηλέφωνο στο video preview και έχει καινούργιο java engine. Προσωπικά δεν με βλέπω για update από wotan. Δεν δίνω 7 ευρώ για την java μιας και το bug δεν μου έχει εμφανιστεί ποτέ. Να δούμε στο SEUS πότε θα ανέβει για τζαπέ αναβάθμιση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει online update μέσω του wotan server μετά την αναβάθμιση του Cid στην έκδοση 51?

Με ενδιαφέρει να κάνω την αναβάθμιση ώστε να μην έχω πρόβλημα αν αλλάξω Sim στη συσκευή.

 

 

Φίλε μου,αν και έχω ακόμα cid49, μιας και την GB001 την πέρασα από το wotan και όχι από το SEUS, νομίζω ότι ο καινούργιος wotan client υποστηρίζει κανονικά το cid51. Τουλάχιστον έτσι λέει, και δεν έχω λόγο να αμφιβάλω μιας και μέχρι τώρα τους έχω βρει απόλυτα αξιόπιστους.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Pos vlepoume ti "Cid" exei to kinhto mas?
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Και επισης οσοι θελουν μπορουν να ανοιξουν ενα θεμα με τιτλο "10 λογοι να μην αγοραζετε κ800"...Nosferatu και εμενα το κινητο μου εχει χαλασει 2 φορες και καθε φορα εκαναν 25 μερες να μου το επιστρεψουν αλλα θεωρω ανωφελο να ερχομαι εδω και καθε μερα να λεω τον "πονο" μου στους αλλους με την συμβουλη να μην εχουν se γιατι δεν ειναι καλα.Καθενας μας ειναι αρκετα μεγαλος να καταλαβει αν θελει να το εχει ή οχι αυτο το κινητο.Το να λες τα προβληματα που σου παρουσιασε το κινητο σαφως και ειναι καλο για ολους γιατι βλεπουμε τι μπορει να μας συμβει αλλα το να λες συνεχεια τα ιδια σχολια για την ¨αθλια¨ se σε καθε σελιδα απλα κουραζει λιγακι.Αυταααα...ελπιζω να μην παρερμηνευσεις ολα αυτα και ξεκινησει νεα διαμαχη :lol: ;)

Κοπελιά, να σε κερασω!!!

Ναι, ρε φιλε μας(Nosferatu) το εχεις κουρασει πολυ, μα παρα πολυ το θεμα...με την "αθλια SE", φτανει, ελεος πια.

Ενταξει, τραβας ζορι με το Κ800 σου, δεν ειναι ομως ολα σαν το δικο σου, εγω εχω αλλαξει 2 και κανενα δεν παρουσιασε το παραμικρο!

Επισης, οτι και να παρεις (πχ ΝΟΚΙΑ S60) υπαρχει περιπτωση(πολυ μεγαλυτερη απο ενα SE) να σου βγει προβληματικο οπως ενος φιλου καινουριο ΝΟΚΙΑ S60 πιο πολυ το εχει στο service παρα στα χερια του, τι να κανοθμε αυτα συμβαινουν και θα συμβαινουν, ειναι να μην σου "κατσει" η προβληματικη συσκευη.

φιλικα

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...