Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι ενημερωσεις απο fb ειναι σχεδον σαν την αρχικη σελιδα...ευχαριστω φιλε..η αρχικη χωρις ενημερωσεις ειναι σκετη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι όπως την αρχική σελίδα του fb απλά σου δείχνει και τις ενημερώσεις του msn και μπορείς αν θέλεις να προσθέσεις κι άλλες υπηρεσίες αν έχεις όπως myspace, youtube κλπ.

 

Πάντως έχουν βάλει αρκετά εφέ σε αυτή την έκδοση.

Επίσης έχουν αλλάξει το εικονίδιο που εμφανίζεται κάτω δεξιά όταν κάποιος συνδέεται στο msn. Βέβαια απ' ότι παρατήρησα υπάρχει καθυστέρηση. Όταν κάποιος συνδέεται, πρώτα εμφανίζεται στην λίστα επαφών και μετά από ένα δευτερόλεπτο περίπου εμφανίζεται το εικονίδιο και χτυπάει και ο ήχος.

Τέλος όταν κάνω έξοδο από το msn και έχω ανοιχτά παράθυρα συνομιλίας, πάλι υπάρχει καθυστέρηση στο να κλείσει τα παράθυρα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι όπως την αρχική σελίδα του fb απλά σου δείχνει και τις ενημερώσεις του msn και μπορείς αν θέλεις να προσθέσεις κι άλλες υπηρεσίες αν έχεις όπως myspace, youtube κλπ.

 

Πάντως έχουν βάλει αρκετά εφέ σε αυτή την έκδοση.

Επίσης έχουν αλλάξει το εικονίδιο που εμφανίζεται κάτω δεξιά όταν κάποιος συνδέεται στο msn. Βέβαια απ' ότι παρατήρησα υπάρχει καθυστέρηση. Όταν κάποιος συνδέεται, πρώτα εμφανίζεται στην λίστα επαφών και μετά από ένα δευτερόλεπτο περίπου εμφανίζεται το εικονίδιο και χτυπάει και ο ήχος.

Τέλος όταν κάνω έξοδο από το msn και έχω ανοιχτά παράθυρα συνομιλίας, πάλι υπάρχει καθυστέρηση στο να κλείσει τα παράθυρα!

φαινεται πολυ ωραια η εμφανιση απο αυτο που μου εστειλες...αυτο μπορει να προκυπτει με την καθυστεριση ισως που μπορει να ειναι πολυ φορτωμενος ο υπολογιστης σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να το αναφέρω.. για να μην μπερδευτεί και κανένας. Το ρολόι που φαίνεται στην πρώτη εικόνα είναι gadget των windows.

 

Όσων αφορά την καθυστέρηση, δυστυχώς δεν είναι θέμα φορτωμένου υπολογιστή. Με επεξεργαστή I5, 4gb ram έχοντας μόνο το msn ανοιχτό, πάλι το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

εκανα τις ρυθμισεις απο το messenger,ενεργοποιησα και την επιλογη για το chat ,απο το messenger,αλλα δεν βλεπω πουθενα τη λιστα για τους fb friends..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δημιουργήσει λίστα με τα άτομα από το fb, αλλά είναι άχρηστο. Δεν λειτουργεί το chat!

 

Επίσης από bugs.. όλο και περισσότερα ανακαλύπτω.

Πολλές φορές το εικονίδιο στην γραμμή εργασιών μένει πορτοκαλί (σαν να μου έχει μιλήσει κάποιος) χωρίς λόγο.

Αν ανοίξω τις ρυθμίσεις ήχου και βίντεο από ένα παράθυρο συνομιλίας, όταν τις κλείνω τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να γράψω στο παράθυρο! Πρέπει να το κάνω πχ ελαχιστοποίηση και να το επαναφέρω για να είναι οκ.

Όταν στέλνω μια εικόνα και την εμφανίζει στο παράθυρο συνομιλίας, το παράθυρο μικραίνει. Κάθε φορά που ανοίγω το msn το συγκεκριμένο πράγμα θέλει ρύθμιση. Τό ίδιο κάνει και με την βιντεοκλήση.

Link to comment
Share on other sites

δεν συμφερε το φειςμπουκ να μπει το τσατ στον messenger...γιατι μετα θα ηταν αχρηστο το φειςμπουκ αφου τσατ και νεα μπηκαν στο msn

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

του ηρθε και ενος φιλου μεσω update το νεο msn.. Εγω οσο μπορω θα το καθυστερησω ακομα :p
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την τελευταία έκδοση 2011 για Vista και συνεχεία με πεταει . Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει????
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω το μεγαλο βημα σημερα. Δεν συναντησα κανενα προβλημα. Εχουν ενσωματωσει και το tabbed messaging, ενα feature που σου εδινε το patchαρισμα με το Plus!

 

το μονο που με τρομαξε ηταν στην αρχη ο καταιγισμος πληροφοριων απο την αρχικη σελιδα - μεχρι και σε ποιο τραγουδι στο youtube εκαναν subscribe καποιες επαφες μου!!- αλλα επιλεγοντας πανω δεξια το return to compact mode εγινε ξανα ο γνωριμος mesenger!!

Επισης οταν μοιραζεσαι πλεον φωτογραφιες το παραθυρο προσαρμοζεται αλλιως.

 

Πρωτες εντυπωσεις θετικες!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

  • πως αλλάζω nickname? (όχι όνομα!)
  • πως αλλάζω χρώμα στα παράθυρα;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα ψαχνω κ γω.. Οπως επισης αν αλλαζει η γλωσσα. Μου εγκατασταθηκε στα αγγλικα αλλα μολις το εκλεισα κ το ξανανοιξα ηταν στα ελληνικα!! Δεν βρισκω που να το αλλαξω.

 

Επισης ενα bug: επιλεγω να γινεται ταξινομηση στα αγαπημενα κατα κατασταση και οχι κατ΄ονομα και δν αλλαζει!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χτες εβαλα και το FACEBOOK στο MSN μου και σημερα εμφανιζονται οι επαφες μου και τσαταρω κανονικα (σαν MSN).

 

Μεχρι τωρα μου αρεσει παντως!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω χτες εβαλα και το FACEBOOK στο MSN μου και σημερα εμφανιζονται οι επαφες μου και τσαταρω κανονικα (σαν MSN).

 

Μεχρι τωρα μου αρεσει παντως!

απο οτι εχω ακουσει δεν γινεταιι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

  • πως αλλάζω nickname? (όχι όνομα!)
  • πως αλλάζω χρώμα στα παράθυρα;

 

1) Δεν γίνεται

2) Εννοείς να ορίσεις το θέμα που έχεις εσύ? Νομίζω δεν γίνεται.. βλέπεις τα θέματα που έχουν οι άλλοι.

edit: Για να ορίσεις το θέμα σου στα παράθυρα συνομιλίας, πηγαίνεις σε ένα παράθυρο συνομιλίας -> πατάς δεξί κλίκ στο πάνω μέρος του παραθύρου και ξετσεκάρεις την επιλογή "Εμφάνιση του θέματος της επαφής μου"

 

αυτα τα ψαχνω κ γω.. Οπως επισης αν αλλαζει η γλωσσα. Μου εγκατασταθηκε στα αγγλικα αλλα μολις το εκλεισα κ το ξανανοιξα ηταν στα ελληνικα!! Δεν βρισκω που να το αλλαξω.

 

Επισης ενα bug: επιλεγω να γινεται ταξινομηση στα αγαπημενα κατα κατασταση και οχι κατ΄ονομα και δν αλλαζει!

 

Έχει πολλά bugs γενικώς.

Εγώ το είχα κατεβάσει να εγκατασταθεί στα ελληνικά, έγιναν όλα οκ και έπειτα άνοιξα ένα δεύτερο λογαριασμό των windows και εκεί ήταν εγκατεστημένο στα αγγλικά! :wacko:

 

Εγω χτες εβαλα και το FACEBOOK στο MSN μου και σημερα εμφανιζονται οι επαφες μου και τσαταρω κανονικα (σαν MSN).

 

Μεχρι τωρα μου αρεσει παντως!

 

Ελλάδα μένεις?

 

Επίσης πείτε μου όσοι έχετε την τελευταία έκδοση αν υπάρχει η δυνατότητα αποστολής βίντεο μηνύματος! Σε διάφορα βίντεο, αλλά και στην σελίδα που το κατέβασα λέει ότι υπάρχει αυτή η επιλογή, αλλά σε μένα δεν υπάρχει! :confused:

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν γίνεται

2) Εννοείς να ορίσεις το θέμα που έχεις εσύ? Νομίζω δεν γίνεται.. βλέπεις τα θέματα που έχουν οι άλλοι.

edit: Για να ορίσεις το θέμα σου στα παράθυρα συνομιλίας, πηγαίνεις σε ένα παράθυρο συνομιλίας -> πατάς δεξί κλίκ στο πάνω μέρος του παραθύρου και ξετσεκάρεις την επιλογή "Εμφάνιση του θέματος της επαφής μου"

 

 

 

Έχει πολλά bugs γενικώς.

Εγώ το είχα κατεβάσει να εγκατασταθεί στα ελληνικά, έγιναν όλα οκ και έπειτα άνοιξα ένα δεύτερο λογαριασμό των windows και εκεί ήταν εγκατεστημένο στα αγγλικά! :wacko:

 

 

 

Ελλάδα μένεις?

 

Επίσης πείτε μου όσοι έχετε την τελευταία έκδοση αν υπάρχει η δυνατότητα αποστολής βίντεο μηνύματος! Σε διάφορα βίντεο, αλλά και στην σελίδα που το κατέβασα λέει ότι υπάρχει αυτή η επιλογή, αλλά σε μένα δεν υπάρχει! :confused:

δηλαδη δεν γινεται να βαλω ενα φοντο που εχω??η απο φωτογραφια η απο τα δικα του?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν γίνεται

2) Εννοείς να ορίσεις το θέμα που έχεις εσύ? Νομίζω δεν γίνεται.. βλέπεις τα θέματα που έχουν οι άλλοι.

edit: Για να ορίσεις το θέμα σου στα παράθυρα συνομιλίας, πηγαίνεις σε ένα παράθυρο συνομιλίας -> πατάς δεξί κλίκ στο πάνω μέρος του παραθύρου και ξετσεκάρεις την επιλογή "Εμφάνιση του θέματος της επαφής μου"

όχι, θέλω το άσπρο φόντο που εμφανίζεται το κυρίως μέρος της συνομιλίας να μπορώ να αλλάξω

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

όχι, θέλω το άσπρο φόντο που εμφανίζεται το κυρίως μέρος της συνομιλίας να μπορώ να αλλάξω

νομιζω εχει επιλογη οπως την παλια κατω κατω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

@giothesuper ναι ναι γινετε και αν θελετε σας βαζω και φωτος (στο μσν σου γραφει οτι συνομιλειται μεσω FB και δεν εχεις ολες τις φατσες αλλα μονο του FB)

@navi55 ναι Ελλαδα μενω, δεν μου εγινε αμεσως του πηρε καποιες ωρες,βασικο πρεπει στο Facebook να εισαι online (εστω στην λιστα που θες) και ας μην εχεις ανοιχτη σελιδα με Facebook,απλα να το εχεις αφησει online

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

όχι, θέλω το άσπρο φόντο που εμφανίζεται το κυρίως μέρος της συνομιλίας να μπορώ να αλλάξω

 

Δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια επιλογή...

 

Δες λίγο αν μπορείς μήπως σε σένα υπάρχει η επιλογή αποστολή μηνύματος βίντεο.

http://explore.live.com/windows-live-messenger-video-message-using?os=other

 

Επίσης έχω δει και βίντεο να υπάρχει αυτή η επιλογή στο παράθυρο συνομιλίας. Σε μένα δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο!!

Link to comment
Share on other sites

@giothesuper ναι ναι γινετε και αν θελετε σας βαζω και φωτος (στο μσν σου γραφει οτι συνομιλειται μεσω FB και δεν εχεις ολες τις φατσες αλλα μονο του FB)

@navi55 ναι Ελλαδα μενω, δεν μου εγινε αμεσως του πηρε καποιες ωρες,βασικο πρεπει στο Facebook να εισαι online (εστω στην λιστα που θες) και ας μην εχεις ανοιχτη σελιδα με Facebook,απλα να το εχεις αφησει online

για βαλε να δουμε γιατι εχω μπερδευτει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...