Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε αγαπη χουρχουλιτσε , αν τον καω αντ παλι θα μου βγει και ας τον εχω κανει μπλοκ και ντελιτ ?

 

σιγουρα?

Α, εννοείς αν θα του εμφανιστεί εξ' αρχής να σε κάνει add?

Θα το μάθουμε σε λίγο :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λυστε μου μια απορια

 

εστω οτι κανω μπλοκ σε καποιον

δε με βλεπει αλλα τον βλεπω. Σωστα?

 

Ετσω οτι θελω να μη τον βλεπω ΚΑΝ ποτε μπαινει και ποτε οχι.

Τον κανω και delete.

 

 

Σωστα? Σωστα....

 

 

Πως γινεται μετα αν το μετανιωσω να τον ξαναβαλω στη λιστα και να τον κανω unblock εφοσον αν τον κανω add το μσν θα βλεπει το μπλοκ και δε με αφηνει να τον βαλω παλι ?

 

 

Για πέστε και σε μας να ξέρουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτουνού δεν θα του εμφανιστεί τίποτα και σένα θα εμφανιστεί η επαφή του στην λίστα σου, μπλοκαρισμένη.
Link to comment
Share on other sites

λυστε μου μια απορια

 

εστω οτι κανω μπλοκ σε καποιον

δε με βλεπει αλλα τον βλεπω. Σωστα?

 

Ετσω οτι θελω να μη τον βλεπω ΚΑΝ ποτε μπαινει και ποτε οχι.

Τον κανω και delete.

 

 

Σωστα? Σωστα....

 

 

Πως γινεται μετα αν το μετανιωσω να τον ξαναβαλω στη λιστα και να τον κανω unblock εφοσον αν τον κανω add το μσν θα βλεπει το μπλοκ και δε με αφηνει να τον βαλω παλι ?

tools > options > privacy

Όσοι είναι στην allow list σε βλέπουν πότε είσαι online, τι pic βάζεις κλπ. Δεν σημαίνει ότι τους έχεις όλους στις επαφές σου. Εκεί μπορεί να είναι όσους έκανες delete χωρίς να τους έχεις κάνει και block. Κάνοντας δεξί κλικ σε κάποια από αυτές,

α. αν ειναι ενεργή η επιλογή "add to contact list" δεν τους έχεις στη λίστα σου.

β. η δευτερη επιλογή απλά είναι σαν να τους κάνεις block.

γ. αν είναι ενεργή η επιλογή delete τότε σε έχουν κάνει delete (όχι απαραίτητα και block, απλά delete)

 

Πάμε στην δεξιά λίστα. Εκεί φαίνονται όσοι έχεις κάνει block.

α. αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "add to contact list", τότε εκτός από block είναι και delarismenoi από την λίστα επαφών σου.

β. επιλογή "move to allow list" είναι ισοδύναμο με Unblock.

γ. το delete ισχύει ότι και παραπάνω.

 

Οπότε μπορείς να διαχειριστείς πλήρως τις επαφές σου, ακόμα και αυτές που είχες κάνει del παλιότερα από εκεί.

Μπορείς να δεις ποιοι σε έχουν ακόμα στη λίστα τους (blocked ή unblocked).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.:)

Τις προάλλες έφτιαχνα στο φίλο μου ένα λογαριασμό στο Hotmail.Όταν τον έφτιαξα μου ζήτησε να μπώ με το χρήστη του στο MSN Messenger για να του δείξω πως κάνουμε add.Κατά λάθος όμως έμεινε πατημένη η επιλογή ''Απομνημόνευση της ταυτότητας''.Μετά που του τα έδειξα έκανα log out και όταν κατάλαβα ότι είχε αποθηκευτεί το username του το διέγραψα.Όμως σήμερα το πρωί που άνοιξα τον υπολογιστή είδα ότι κάτω από το username που έχω βάλει στον υπολογιστή να λέει:''Έχετε 53 νέα μήνυμα''.Πάτησα πάνω στην ειδοποίηση να δω λεπτομέρειες και είδα ότι 1 μήνυμα είχα εγώ και 52 είχε ο φίλος μου''.Η ερώτηση μου είναι η εξής:Τι μπορώ να κάνω ώστε να μην βλέπω άν έχει εισερχόμενα μηνύματα ο φίλος και να βλέπω μόνο πόσα έχω εγώ όπως ήταν πρίν;;:worry::worry:

 

Υ.Σ:Στο Messenger πλέον δεν υπάρχει αποθηκεύμενο κάποιο στοιχείο από το λογαριασμό του φίλου μου (username ή password).:)

Link to comment
Share on other sites

μια που αναφερες απομνημονευση, πως γινεται οταν ανοιγω το msn να μπαινει αυτοματα χωρις να παταω εισοδος;

για την beta2009 αναφερομαι. ή ειναι ενα bug που ξεχασαν;

Link to comment
Share on other sites

μια που αναφερες απομνημονευση, πως γινεται οταν ανοιγω το msn να μπαινει αυτοματα χωρις να παταω εισοδος;

για την beta2009 αναφερομαι. ή ειναι ενα bug που ξεχασαν;

 

Εφόσον έχεις απομνημονεύσει και τον κωδικό πρόσβασης μπαίνει χωρίς να σε ρωτήσει.Το ίδιο κάνει και όταν το έχεις και αδρανοποίηση και το ανοίξεις.Μπαίνει χωρίς να σε ρωτήσει εφόσον ξέρει το username και το password.:)

Link to comment
Share on other sites

το ειχα κανονικα, αλλα με το 2009 ειχε ενα προβλημα.

το διορθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να αλλάξω το windowslive id μου ΑΛΛΑ να αλλάξει αυτόματα στις επαφές μου. με αλλα λογια να ''μετονομασω'' το id μου. ευχαριστω προκαταβολικα.
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να αλλάξω το windowslive id μου ΑΛΛΑ να αλλάξει αυτόματα στις επαφές μου. με αλλα λογια να ''μετονομασω'' το id μου. ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Θα πρέπει να φτιάξεις καινούργιο email και να κάνεις πάλι add τις επαφές σου αλλά να ειδοποιήσεις και τις επαφές σου για την αλλαγή σου.:)

Link to comment
Share on other sites

:mad:

παλι τα ιδια.

ανοιγω το μσν ολα τσεκαρισμενα για αυτοματη εισοδο κ δεν κανει τιποτα

 

ανανεωση:

μετα απο ακομα μια απεγκατάσταση κ ολικο καθαρισμα οτι αφορα το μσν, διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μου εχει συμβει 2 φορες μεχρι τωρα να εχουν διαγραφει ξαφνικα ολες οι επαφες μου απο το messenger. εχθες διαπιστωσα οτι αυτο εχω αφου ελαβα καποια μυνηματα mail απο τον ιδιο τον δικο μου τον λογαριασμο.μηπως ξερει κανεις τι παιζει και πως μπορω να το ξεκανω αυτο το πραγματακι.υποψιαζομαι οτι κατι εχει να κανει και η υπηρεσια διακοπων της hotmail αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.μου εχει παιξει τα νευρα.καθε τοσο και λιγο να ψαχνω να βρισκω τις επαφες μου
Link to comment
Share on other sites

Ύποπτο αυτό που λες ότι έλαβες mail από το λογαριασμό σου. Δεν αλλάζεις κανένα password καλού κακού...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς λεω να αλλάξεις password. Με την υπόνοια ότι κάποιο ξένο δάχτυλο "παίζει" με τις επαφές σου (τραβηγμένο μεν, πότε δεν ξέρεις δε).
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα στελνοντας μου email στην hotmail να μου σβηνονται οι επαφες μου στον live messenger?το εκανα παντως και θα δω αν εχει αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

http://download.live.com/messenger αυτό είναι ακόμη beta έκδοση ή βγήκε η κανονική?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

http://download.live.com/messenger αυτό είναι ακόμη beta έκδοση ή βγήκε η κανονική?

 

Απ'οτι φαίνεται είναι η κανονική :)

 

Αν και μπορώ να πω περίμενα πιο πολλές βελτιώσεις σε σχέση με τη beta :O

 

Άντε να βγει και η τελική version του msg plus να βάλουμε κανα skin, γιατί τα ξεθωριασμένα χρωματάκια του δεν τη παλεύουν μία... :p

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες εγκατέστησα την έκδοση 7.0 του msn messenger (είχα μια παλαιότερη , αλλά δεν ξέρω ποιά) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: στην παλαιότερη έκδοση όταν ένας χρήστης δεν ήταν on line μπορούσες να του στείλεις άμεσο μήνυμα και να το λάβει οταν ανοίξει το msn του. Σε αυτή την έκδοση αυτό γίνεται μόνο σε όσους είναι on line για τους άλλους σε παραπέμπει σε αποστολή e-mail. Μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες εγκατέστησα την έκδοση 7.0 του msn messenger (είχα μια παλαιότερη , αλλά δεν ξέρω ποιά) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: στην παλαιότερη έκδοση όταν ένας χρήστης δεν ήταν on line μπορούσες να του στείλεις άμεσο μήνυμα και να το λάβει οταν ανοίξει το msn του. Σε αυτή την έκδοση αυτό γίνεται μόνο σε όσους είναι on line για τους άλλους σε παραπέμπει σε αποστολή e-mail. Μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω? Ευχαριστώ

 

Βγάλε την 7 και βάλε την 8,5 η οποία κάνει αυτό που θες. Πάντως αν και δεν θυμάμαι καλά γιατί έχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω την 7 λογικά μπορούσε να το κάνει και αυτή.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την 7 και βάλε την 8,5 η οποία κάνει αυτό που θες. Πάντως αν και δεν θυμάμαι καλά γιατί έχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω την 7 λογικά μπορούσε να το κάνει και αυτή.

Θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσω την παλιά έκδοση, για να βάλω την καινούργια? Μήπως μπορείς να μου πεις ένα ασφαλές site να το κατεβάσω.... θα χαθούν κάποια απο τα στοιχεία απο αυτήν που έχω τώρα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...