Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Εγώ θα έκανα unistall στο msn 2009 , θα έκανα restart τον υπολογιστή και θα ξανάκανα install μετά .Πιστεύω να μην σου ξανακολλήσει.

 

 

 

καλησπερα εχω την τελευτεα εκδοση και τωρα τελευτεα αντιμετοπιζω το εξης προβλημα...

 

1. αν καπιος με κανει add αργει να ερθει η ειδοποιοιηση , μπορει και να μην ερθει και καν

2.αν κανω εγω add παλι το ιδιο

3. αν ανοιξω το κλασικο msn το πανπαλαιο που εχει απο μονος του ο υπολογιστης... τα add k accept ginontai kanonika....επεισης μπορει στο κλασικο παλιο μσν να εχω πχ 80επαφες και οταν μπαινω με το τελευτεο καινουργιο μσν να εχω 60 ....

και τελος μολις μπαινω με το καινουργιο μσν μου βγαζει το παρακατω σφαλμα ...αμα πατησω να μην αποσταλη απλα με πεταει απο το μσν και πρεπει να ξαναμπω και αυτο ξαναβγενει παντα... αμα πατισω αναφορα σφαλματος παλι δεν αλλαζει κατι... οπιος μπορει ας με βοηθησει ...ευχαριστω!!!

 

http://img140.imageshack.us/img140/4442/dasz.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ,

Εγώ θα έκανα unistall στο msn 2009 , θα έκανα restart τον υπολογιστή και θα ξανάκανα install μετά .Πιστεύω να μην σου ξανακολλήσει.

Δοκίμασε και την "Επιδιόρθωση".:)

Link to comment
Share on other sites

αυτα εινε τα βασικα και εχουν γινει πριν στηλω το προβλημα μου εδω :wacko: κατι αλλο ?

Βάλε το Windows Live Messenger (έκδοση 2008).:)

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω παλιοτερη εκδοση .... θελω να διορθωσω αυτη...ευχαριστω παντος

 

 

edit: το πτοβλημα με το σφλαμτα το διορθωσα κανοντας διαγραφη το wblog.dll απο το c/programs files/windows live/contacts

αλλα τωρα μου μενει ενα αλλο προβλημα... ενω εχω 180 επαφες οταν μπενω με το wlm-9 μου διχνει μονο τις 40 ...... ελεος ? τι θα κανω γιαυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θα ήθελα να με βοηθήσεται αν μπορείτε...

έχω ένα μεγάλο πρόβλημμα με το msn 9 από τότε που το κατέβασα οτάν πας να γραψεις σε καποιον ξέρω εγώ γράφει αλλά δν βλέπω τι γράφω

και ενα αλλα προβλημα καποιες φορες οταν κανω βιντεο κληση ο αλλος με βλεπει αλλα εγω δν μπορω να δω τον εαθτο μου

και κατι αλλο ενω εχω το plus δν μου εμφανιζονται τα γραμματα τον επαφων μου με χρωμμα εμφανιζονται μια στο τοσο οταν του καπνυση....

Link to comment
Share on other sites

προσφατα αγορασα ενα laptop με εγκατεστημενα vista, Εγκατεστησα το msn messeger που εχω στο σταθερο pc που εχει τα xp και δεν τα ανοιγει με τιποτα, δοκιμασα να τρεξω και το live messeger 8 αλλα μου βγαζει σφαλμα 8100030d , δεν ξερω τι αλλο να κανω, καποιος ποου να ξερει να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

προσφατα αγορασα ενα laptop με εγκατεστημενα vista, Εγκατεστησα το msn messeger που εχω στο σταθερο pc που εχει τα xp και δεν τα ανοιγει με τιποτα, δοκιμασα να τρεξω και το live messeger 8 αλλα μου βγαζει σφαλμα 8100030d , δεν ξερω τι αλλο να κανω, καποιος ποου να ξερει να με βοηθησει?

Ποια έκδοση του Windows Live Messenger εγκατέστησες στα Windows Vista;:worry:Όσον αφορά το πρόβλημα του Windows Live Messenger 8,μπορείς να δεις εδώ τι θα πρέπει να κάνεις ώστε να λυθεί το πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Windows Live Messenger εγκατέστησες στα Windows Vista;:worry:Όσον αφορά το πρόβλημα του Windows Live Messenger 8,μπορείς να δεις εδώ τι θα πρέπει να κάνεις ώστε να λυθεί το πρόβλημα.:)

 

αρχικα εγκατεστησα αυτη που εχω στο pc την 7,5 η οποια οταν παταω συνδεση μου βγαζει μηνυμα οτι η τρεχουσα εκδοση δεν υποστηρηζεται κ οτι για να αναβαθμησω σε νεωτερη να συνδεθω ως τοπικος διαχειρηστης που δεν ξερω πως γινεται. Εετσι κατεβασα την εκδοση live messenger 8.5 κ την εγκατεστησα.Οταν λοιπον παω να συνδεθω μου βγαζει error 8100030d .Οσο αφορα το site που με παραπεμπεις αν σου ειναι ευκολο να με βοηθησεις με απλα γιατι δεν κατεχω αγγλικα ουτε παρα πολλα απο υπολογιστες.Σε ευχαριστω για την κατανοηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδία έχω το live messenger to 9.0, γενικά δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα, αλλα τώρα τελευταία τα έχει παίξει...

Συγκεκριμένα κάτι γίνεται με τις προσκλήσεις σε άλλα άτομα...

Γενικά ΔΕΝ μπορώ να προσθέσω νέα άτομα πλέον είτε γιατι δεν παίρνουν την πρόσκληση που τους στέλνω

είτε γιατί όταν μου στέλνουν αυτοί και ανοίγει το msn μου βγάζει το μήνυμα της πρόσκλησης

πατάω να το ανοίξω αλλά ΔΕΝ βγάζει τίποτα.... δεν υπάρχει τίποτα νέο μου βγάζει... θα μας τρελάνει τελείως;;;;;

Έχω απεγκαταστήσει κ εγκαταστήσει το πρόγραμμα αλλα τίποτα..

Καμια βοήθεια κάποιοοοοοοοοοοοοοοοοςςςς;;;;;;;;;;;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω το 8.5 τώρα που το είπατε, αλλά δεν αφήνει να γίνει η εγκατάσταση.

Μου βγάζει σφάλμα με κωδικό: Ox800ffff

Ανεπανόρθωτη αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια αποκτησα προβλημα απο το πουθενα....! χρειαζομαι βοηθεια! εχω πανω τα windows xp 64bit..... και σημερα με το που πας να κανω log in μοθ λεει οτι υπαρχει μια νεα version και πρεπει να κανω εγκαταστασι αλλιως δν γντ να συνεχισω....αλλα οταν παει να τελειωσει η εγκατασταση μου πεταει σφαλμα οτι δν ειναι συμβατο το λογισμικο μου....! καμια λυση υπαρχει???
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε προβλήματα με windows live messenger 9 πάνω σε XP SP3 , η λύση (σε μένα λειτουργεί 100%) είναι η παρακάτω:

Aπό το search/αναζήτηση ψάχνετε το αρχείο wlcomm.exe, μόλις βγει στη λίστα, δεξί κλικ Ιδιότητες/Properties -> Compatibility / Συμβατότητα και τσεκάρετε το Run this ... for Windows 95. Στο display/settings τσεκάρετε την επιλογή Disable visual themes / Απενεργοποίηση οπτικών θεμάτων (έχω αγγλικά windows , αλλά υποθέτω κάπως έτσι είναι η μετάφρασή του..) -> Apply / Ορισμός - > ΟΚ .. και - λογικά - Voila θα συνδεθείτε στο msn.. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουλό... Πως βρήκες την λύση;

 

Τελείως κουλό θες να πεις ... !!

'Ηταν κάτω-κάτω σε μία από τις λύσεις που μου είχε δώσει ο johnthegreek εδώ. ήταν στα αγγλικά, κ είπα να σας τα μεταφέρω και στα ελληνικά σε περίπτωση που κάποιος δεν γνωρίζει καλά.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω την έκδοση 8,1 και πλέον μου ζητάει να εγκαταστήσω την τελευταία έκδοση για να συνδεθώ. :mad: Εγώ δεν θέλω να βάλω την τελευταία έκδοση. Δεν υπάρχει τρόπος να παραμείνω με την έκδοση που έχω?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εδώ και 10 μέρες που έχω βάλει τα Windows 7 δεν μπορώ να συνδεθώ στον Windows Live Messenger (ex MSN). Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Στις ρυθμίσεις του Windows Firewall αφήνει το WLM να "περάσει" μιας και είναι τσεκαρισμένα και το "Home" και το "Public"!

 

@navi55

Welcome to Windows Live Messenger Help

 

August 25, 2009 - Install the latest version of Messenger.

 

You need to install the latest version of Messenger. It includes security updates to help keep you and your friends safe online while you chat.

 

Starting September 15, 2009, users are required to have the latest version of Messenger installed on their computer in order to sign in and continue using the Messenger service. To download the latest version of Messenger, go to the Windows Live Messenger website.

 

Συλληπητήρια μας, θα δοκιμάσω μήπως φταίει αυτό και για την περίπτωση μου!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εδώ και 10 μέρες που έχω βάλει τα Windows 7 δεν μπορώ να συνδεθώ στον Windows Live Messenger (ex MSN). Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Στις ρυθμίσεις του Windows Firewall αφήνει το WLM να "περάσει" μιας και είναι τσεκαρισμένα και το "Home" και το "Public"!

 

@navi55

Welcome to Windows Live Messenger Help

 

August 25, 2009 - Install the latest version of Messenger.

 

You need to install the latest version of Messenger. It includes security updates to help keep you and your friends safe online while you chat.

 

Starting September 15, 2009, users are required to have the latest version of Messenger installed on their computer in order to sign in and continue using the Messenger service. To download the latest version of Messenger, go to the Windows Live Messenger website.

 

Συλληπητήρια μας, θα δοκιμάσω μήπως φταίει αυτό και για την περίπτωση μου!

Όντως, τελικά αυτό έφταιγε. Οπότε φροντίστε να κάνετε όλοι update στην τελευταία έκδοση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και μενα αν δεν εβαζα την καινουρια δεν με αφηνε να μπω με την παλια.

Πω πω και αυτη την καινουρια δεν την μπορω καθολου!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...