Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο φως της ημέρα υπάρχει πρόβλημα να δεις την οθόνη του;

 

Απ οτι θυμαμαι όταν το είχα αυτο το κινητό όντως οταν ειχε πολυ ήλιο δεν μπορουσα να δω καθαρα την οθονη

 

e oxi re paidia den nomizw...to xw egw...alla otan anoikseis to slide up fenete pentakathara...ekeino pou leei o filos me ton poli ilio to pathena egw kai me to nokia...logiko einai.den eiparxei tetoio provlima.

 

Παιδιά, οι οθόνες των samsung είναι εξαιρετικές, αλλά κάτω από το έντονο φώς του ήλιου δεν τα καταφέρνουν και πολύ καλά όπως γίνεται και με τα περισσότερα κινητά.

Σημαντικό ρόλο παίζει και η γωνία υπο την οποία κοιτάς.(υπό λάθος γωνία μπορεί και να μη βλέπεις απολύτως τίποτα)

Μόνο οι οθόνες της motorola(όχι όλων των μοντέλων, των ψιλοακριβών μόνο) και των sharp έχουν πολύ καλή απόδοση κάτω από τον ήλιο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι το'χω απο το σαββατο με την φωτεινότητα 3/5.. κάτω απο ήλιο δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο σοβαρό πρόβλημα ευκρίνειας, απλά πρέπει να το κοιτάς στη σωστή γωνία όπως και τα περισσότερα κινητα..
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
όλα τα κινητά σχεδόν έχουν αυτό το πρόβλημα με τον ήλιο όμως τώρα μερικά κάτι έχουν δεν θημάμε πως ακριβός λέγεται ( βλέπε lg secret kf750 ) και φαίνονται πολύ καλά κάτω από τον ήλιο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι κατοχος του sony ericsson k810 και θελω τωρα με επιδοτηση που εχω να αγορασω καποιο samsung και ειμαι μεταξυ αυτων : u600i-g600i-d880i-d900i .

τι προτεινετε???

βασικα θελω μικρο δεικτη sar , ημερολογιο με υπενθυμισεις και συγχρονισμο με outlook, αξιοπρεπεις φωτο, παιχνιδια , να μπορει να συνεργαζεται με Bt ακουστικο της nokia που εχω, να εχει για ηχο τραγουδια mp3 και να ακουγονται καπως δυνατα μαζι με δονηση..

αυτα !!! δεν νομιζω να ζηταω πολλα!!!

εχω διαβασει διαφορα στα αντιστοιχα forum αλλα προτιμησα να κανω εδω την ερωτηση γιατι προς αυτο το τηλ γερνω να αποφασισω!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα τα κινητα samsung ειναι συμβατα με ακουστικα bluetooth Νοκια????
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω το samsung d900i και το ακουστικο bluetooth bh600 της nokia και εχω το εξης προβλημα.

Ενω φαινεται οτι το ακουστικο συνδεεται στο τηλ. κανονικα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για να κανω κληση ή ν ααπαντησω κληση κλπ. δεν ακουγεται τιποτα απο το ακουστικο παρα μονο απο το τηλ.

Ξερει κανεις μηπως δεν ειναι συμβατα αυτα τα ακουστικα με αυτα τα τηλεφωνα?

Ποιο ακουστικο ειναι σιγουρα συμβατο με το samsung εκτος απο samsung???

καποιο motorola ισως???

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

re paidia peira kati fotos apo allo kinito mesw bluetooth kai toara enw tis vlepw sto kinito mou dn mporw na tis perasw sto pc...giati mou grafei oti o diskos einai gematos i oti i eggrafi dn mporei na ginei i oti to arxeio prostateuete...kai kala ola auta se ena minima k dn mporw na patisw tpt!mono ok...HELP!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια χαρη.Εσπασε ολοκληρωτικα η οθονη του κιν μου και δεν εχω μεταφερει τις επαφες μου στην sim. Θα μπορουσε καποιος που εχει την υπομονη να μου πει οδηγιες τι κουμπια να πατησω ωστε να μπορεσω να αντιγραψω στα τυφλα τις επαφες μου στη sim? Το menu εχω στην ελληνικη γλωσσα αν αυτο ενδιαφερει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pε παιδιά το D900 λέει τώρα να το πάρω ή είναι πολύ παλιό; Επειδή δεν είναι δυνατόν να διαβάσω τόσες σελίδες μπορείτε να μου πείτε τα θετικά του και τα αρνητικά του;
Link to comment
Share on other sites

Pε παιδιά το D900 λέει τώρα να το πάρω ή είναι πολύ παλιό; Επειδή δεν είναι δυνατόν να διαβάσω τόσες σελίδες μπορείτε να μου πείτε τα θετικά του και τα αρνητικά του;

Ε, κοίτα, σαν μοντέλο έχει ψιλοπαλιώσει, αλλά μη νομίζεις οτι έχει και πολλές διαφορές από τα πιο καινούρια samsung.

Αν είχες και παλιότερα κινητό της εταιρίας και σε βόλεψε δεν θα έχεις πρόβλημα.

Γενικά είναι καλό τηλέφωνο, κλασικό samsung

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ,

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι...

Μου έστειλαν ενα mms και θέλω να αποθηκεύσω την φωτογραφια που περιλαμβανει το μήνυμα στο φάκελλο των φωτογραφιων μου οποτε να μπορω να την στειλω στον Η/Υ μεσω του μπλε δοντιου !!!

Οτι και να προσπάθησα δεν κατάφερα τίποτα !!! :mad:

Εγκατέστησα το Software που δίνει η Samsung μήπως καταφέρω και το κάνω μέσω Η/Υ αλλα τζϊφος...

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτο το πρόβλημα...

Ευχαριστώ

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεία σας παιδιά.Έχω το D900i και κάτι πρέπει να τρέχει με την μπαταρία.Το φορτίζω το πρωί της μίας μέρας και το πρωί της επομένης,με μηδενική σχεδόν χρήση,η μπαταρία έχει μείνει με 2 απο τις 3 μπάρες και το απόγευμα έχει μείνει με 1 μπάρα. Είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.Έχω το D900i και κάτι πρέπει να τρέχει με την μπαταρία.Το φορτίζω το πρωί της μίας μέρας και το πρωί της επομένης,με μηδενική σχεδόν χρήση,η μπαταρία έχει μείνει με 2 απο τις 3 μπάρες και το απόγευμα έχει μείνει με 1 μπάρα. Είναι φυσιολογικό?

 

νομίζω ότι δεν είναι φυσιολογικό... εμένα κρατάει πολύ περισσότερο.

με πολύ χρήση και με bluetooth κρατάει 2-3 μέρες σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Αγόρασα το Samsung D900i.

 

Ωραίο κινητό αλλα με εχει δυσκολέψει παρα πολύ και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

 

1.Πως θα κάνω τα βίντεο που τραβάω και τις φωτογραφίες να αποθηκεύονται κατευθείαν στην microSD κάρτα?(αγόρασα extra 2gb)Έψαξα έψαξα αλλα τίποτα...δεν μπόρεσα να βρω καμιά ρύθμιση που να το κάνει αυτό..:confused::cry:

 

2.Κατέβασα το Samsung PC Studio 3 ¨εκανα και όλα τα updates, αλλα όταν πάω να κάνω μεταφορά αρχείων δεν μου έχει την κάρτα μνήμης...μου έχει την μνήμη του κινητού...Μήπως αν βάλω τραγούδια πανε αυτόματα στην κάρτα μνήμης?Επίσης στον " υπολογιστή μου" (σε vista x64) δεν υπάρχει το κινητό ώστε απο εκει κατευθείαν να βάλω τα τραγούδια μου στην Microsd...Τι μπορώ να κάνω για αυτό?

 

3.Μπορώ να κάνω upgrade το λογισμικό του κινητού μέσω internet?

 

4.Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους που ακούγονται όταν πατάω τα πλήκτρα?(όταν κάνω πλοήγηση στο menu, ότα γράφω μηνύματα κτλ...)?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ρωτησεις στο τοπικ του d900.πριν κανεις ποστ, καλυτερα ψαξε στις απαντησεις μηπως το εχει αναφερει καποιος αλλος.
Link to comment
Share on other sites

η επισης η ευκολη λυση...ενα card reader...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

@VEGGETO απο την στιγμή που (λογικά) γίνεται και κατευθείαν απο το pc στο κινητό δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος για card reader...τζάμπα λεφτά...

 

 

@mol έψαξα στο τοπικ του d900 και καμιά απο τις 4 απορίες μου δεν βρήκα...

 

 

Καποια βοήθεια κάποιος?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Αγόρασα το Samsung D900i.

 

Ωραίο κινητό αλλα με εχει δυσκολέψει παρα πολύ και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

 

1.Πως θα κάνω τα βίντεο που τραβάω και τις φωτογραφίες να αποθηκεύονται κατευθείαν στην microSD κάρτα?(αγόρασα extra 2gb)Έψαξα έψαξα αλλα τίποτα...δεν μπόρεσα να βρω καμιά ρύθμιση που να το κάνει αυτό..:confused::cry:

 

2.Κατέβασα το Samsung PC Studio 3 ¨εκανα και όλα τα updates, αλλα όταν πάω να κάνω μεταφορά αρχείων δεν μου έχει την κάρτα μνήμης...μου έχει την μνήμη του κινητού...Μήπως αν βάλω τραγούδια πανε αυτόματα στην κάρτα μνήμης?Επίσης στον " υπολογιστή μου" (σε vista x64) δεν υπάρχει το κινητό ώστε απο εκει κατευθείαν να βάλω τα τραγούδια μου στην Microsd...Τι μπορώ να κάνω για αυτό?

 

3.Μπορώ να κάνω upgrade το λογισμικό του κινητού μέσω internet?

 

4.Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους που ακούγονται όταν πατάω τα πλήκτρα?(όταν κάνω πλοήγηση στο menu, ότα γράφω μηνύματα κτλ...)?

 

1. Δεν μπόρεις

2. Κανονικά στο Pc Studio κάπου πρέπει να σου βγάζει και την κάρτα μνήμης αν θυμάμαι καλά. Αν κάνεις την σύνδεση του κινητού με pc να είναι "mass storage" τότε σού βγάζει απευθείας την κάρτα σαν removable storage device (όπως τα usb stick δηλαδή).

3. Μόνο σε Samsung Service Centers. Απευθείας όχι.

4. Στο standby screen, πάτα στα κουμπιά που ρυθμίζουν την ένταση ήχου (στα αριστερά του κινητού αν θυμάμαι σωστά) και θα φύγουν τους ήχους των πλήκτρων.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν μπόρεις

2. Κανονικά στο Pc Studio κάπου πρέπει να σου βγάζει και την κάρτα μνήμης αν θυμάμαι καλά. Αν κάνεις την σύνδεση του κινητού με pc να είναι "mass storage" τότε σού βγάζει απευθείας την κάρτα σαν removable storage device (όπως τα usb stick δηλαδή).

3. Μόνο σε Samsung Service Centers. Απευθείας όχι.

4. Στο standby screen, πάτα στα κουμπιά που ρυθμίζουν την ένταση ήχου (στα αριστερά του κινητού αν θυμάμαι σωστά) και θα φύγουν τους ήχους των πλήκτρων.

 

Σοβαρά δεν γίνεται το 1??:mad::mad::wacko:

Μα η κάρτα του κινητού είναι πολύ μικρή και θα γεμίσει αμέσως...

Καμια ιδέα για το τι θα μπορούσα να κάνω γι'αυτό?...

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...