Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εστειλα ενα *.doc αρχειο στο κινητο και δε μου το ανοιγει..:(

 

θέλει συγκεκριμένη εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως να ανοίξω ενα αρχειο doc ή/και pdf ή/και pps στο d900i???
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Με το Piscel Viewer(νομιζω ετσι γραφεται).Αυτο ανοιγει τετοια αρχεια.Πας στη διαχειριση,στη συνεχεια στο φακελο που το εχεις βαλει στη μνηνη(χυμα,στα "αλλα αρχεια",στην καρτα μνημης;) και το ανοιγεις οπως θα εκανες και με μια φωτο.απλα.δεν πρεπει να πας να ανοιξεις καμια εφαρμογη.ανοιγει αυτη για σενα

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα αυτό πρέπει να το κατεβάσω σε jar και να το περάσω ή υπάρχει εγκατεστημένο και πρέπει να το βρώ στο κινητό.. ?

 

Ευχαριστώ

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!! Ειμαι κατοχος γενικα κινητων Νοκια Ν series, Για το δικο μου ξερω σχεδων τα παντα!!! με τη βοηθεια και του FORUM βεβαια, για πεστε μου τωρα καποιος παρακαλω, η γυναικα μου εχει το D900, υπαρχει καποιος τροπος να κατεβασω games απο καπου? Δεν γνωριζω τιποτα γι'αυτο το τηλεφωνο, εχω ακουσει οτι υπαρχει καποιο προγραμμα που χρησιμοποιεις για την μετατροπη σε jar ή κατι τετοιο... Ας με στειλει καποιος καπου ή να με φωτησει!!! Ευχαριστω!!!!
3>4
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..

 

Μπηκα με το κινητο στη θαλασσα.Το καταλαβα απο τη δονηση στην τσεπη του μαγιο :D. Ειχε κολλησει η δονηση και αναβοσβηνε το λεντακι. Βγαζω τη μπαταρια.η σιμ δεν επαθε τιποτα. το στεγνωνω με πιστολακι στο μπιτσ μπαρ. το αφηνω στον ηλιο..τιποτα. το ανοιγω και το ξεπλενω με νερο κατι πηγε να γινει αλλα παλι τιποτα.Το βιδωνω παλι και το παω στη vodafon που το πηρα μπας και γινει κατι στο service.Δεν γραφτηκε οτι επεσε στο νερο κλπ.

 

ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΛΕΤΕ? ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ? ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ? ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.

 

εχω αγωνια γιατι ειμαι με ενα παλιο νοκια και επιδοτηση εχω το δεκεμβριο..

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα το καταλάβουν.

Περίπτωση να φτιαχτεί είναι 1 στο εκατομμύριο. Ακόμα και αν ήταν σε γλυκό νερό. Πόσο μάλλον στο αλμυρό.

Να εύχεσαι να πέσεις σε καλό χριστιανό. Αυτό δεν το καλύπτει η εγγύηση.

Ελπίζω να σε παρηγόρησα. :)

Link to comment
Share on other sites

...αναβοσβηνε το λεντακι.

 

 

εχει λεντακι το κινητο??:worry:

 

(Θα το καταλαβουν φιλε μου...μην εχεις αμφιβολια. Αν οπως ειπε πιο πανω ο φιλος πεσεις σε καλο χριστιανο.........)

Link to comment
Share on other sites

ta teleytaia nea einai oti einai sti samsung to kinito sto service,mou to eipan otan pira na dw ti ginetai.auto simenei oti tha ginei kati? as poume oti to eidan texnikoi sti vodafon kai efoson pige sti samsung tha to epidiorthwsoun? lete o xristianos na einai kalos?! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!! Ειμαι κατοχος γενικα κινητων Νοκια Ν series, Για το δικο μου ξερω σχεδων τα παντα!!! με τη βοηθεια και του FORUM βεβαια, για πεστε μου τωρα καποιος παρακαλω, η γυναικα μου εχει το D900, υπαρχει καποιος τροπος να κατεβασω games απο καπου? Δεν γνωριζω τιποτα γι'αυτο το τηλεφωνο, εχω ακουσει οτι υπαρχει καποιο προγραμμα που χρησιμοποιεις για την μετατροπη σε jar ή κατι τετοιο... Ας με στειλει καποιος καπου ή να με φωτησει!!! Ευχαριστω!!!!

 

Ακου, το να βαλεις το jar στο ικητο ειναι μεγαλο μανικι για 2 λογους :

 

ΘΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ, ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ.

 

ΤΟ ΔΕ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΟΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ service (secret codes)

 

Το θεμα ειναι οτι στην τελικη ειναι ποιο απλο να τα αγορασεις απο wap. Εγω ετσι εκανα.

 

Για να σου δωσω ενα παραδειγμα εγω ηθελα τα TETRIS και PACMAN.

Μαλιστα πρωτα τα κατεβασα απο το windplus και μετα ειπα να τα παρω για να τα εχω backup.Λοιπον σε πληρωφωρω οτι οτι καταβασα το εγκατεστησα σε ενα u600 και ενα d900 φιλου.

Ουτε το μεν ουτε το δε δουλεψαν οπως επρεπε. Το Pacman δεν ειχε ηχο ενω το Tetris ειχε προβληματα στα γραφικα του. Κατεβασα πολλα προγραμματα απο δω κι απο κει αλλα το μονο που καταφερα ηταν να απογοητευτω...Αν μαλιστα καποιος φιλος μπορει να με βοηθησει να βρω τα 2 παιχνιδια που προανεφερα θα του ημουν ευγνωμων...

 

Να σημειωσω οτι καποια δουλευαν αλλα -προσωπικο γουστο- εμενα δεν με ενδιεφεραν/αρεσαν.Επισης καταλαβα οτι ολα οσα βρηκα ηταν καποια πατεντα η ισως και αθικτα αρχεια jar προορισμενα για Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Quicksilver, αυτό θα κάνω, θα το αγοράσω. Το Frozen Bouble ψάχνω αν ξέρει καποιος κάτι; Ευχαριστω!!!! (για D900)
3>4
Link to comment
Share on other sites

To piscel viewer ειναι προεγκατεστημενο στο κινητο.Μην ανησυχεις,εσυ δεν κανεις τιποτα.το κινητο δεν ειναι smartphone.μονο περνας τα συμβατα παντα,αρχεια που θες,και εισαι αρχηγος.εγω εχω περασει κ βλεπω κ για ακρομπατ και για γουορντ :D

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στα αρχεία μου, μετα στο other files που εχει μπει απο μονο του απο όταν το στειλα στο κινητό και μόλισ παω να το ανοίξω , είναι σαν να πατάω το πάνω αριστερά που μου βγάζει τη λίστα με τις επιλογέσ για να το στείλω ή να το διαγράψω ή.. αλλα όχι να το ανοίξω....:wacko:
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στα αρχεία μου, μετα στο other files που εχει μπει απο μονο του απο όταν το στειλα στο κινητό και μόλισ παω να το ανοίξω , είναι σαν να πατάω το πάνω αριστερά που μου βγάζει τη λίστα με τις επιλογέσ για να το στείλω ή να το διαγράψω ή.. αλλα όχι να το ανοίξω....:wacko:

Κι όμως στο απλό D900 στην επιλογή που αναφέρεις ανοίγει τα αρχεία κανονικότατα. Τι συμβαίνει στο νέο D900i και βγάζει μόνο τις επιλογές διαχείρησης χωρίς να ανοίγει τα αρχεία; Όποιος γνωρίζει κάτι ας αναφέρει γιατί χάνουμε μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη στο d900i εχουν λιγο διαφοροποιημενο hardware αλλαζουνε αντι μονο να προσθετουνε στο software.Παντως στο δικο μου το 900αρι που εχει επανω την εκδοση d900bdga1 δηλαδη του ιανουαριου του '07 μια χαρα υπαρχει η δυνατοτητα.Αφου ειναι ενα απο τα ατου του τηλεφωνου,ποιος ο λογος να την κοψουνε;Θα μας τρελανει ο Κορεατης;;:blink:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έμαθα σήμερα ότι το νέο D900i δεν υποστηρίζει την εμφάνηση αρχείων Word, Excel όπως γίνονταν στο απλό D900. Προσθέσανε ραδιόφωνο και αφαιρέσανε αυτή την πολύτιμη δυνατότητα. Τώρα με τι σκεπτικό μόνο αυτοί ξέρουν στη Samsung. Πάντως η ένταση του ραδιοφώνου από το ηχείο δεν παίζεται. Πολύ πολύ δυνατή. Άντε και κάτι καλό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!Ειμαι στην αγορα κινητου και για καποιο λογο μου εχει κατσει το samsung d900.διαβασα τα περισσοτερα απ οσα γραφτηκαν :) .Να ρωτησω με τη σειρα μου για το slide up,αν ανεβαινει ευκολα?Το δοκιμασα λιγο στον κωτσοβολο και δεν ξερω αν φταιει οτι ηταν κλειστο το κινητο,αλλα κολλαγε λιγο...

Οπως επισης αν υπαρχει ευκολια να στελνεις μηνυματα με το πληκτρολογιο αυτο...Ουσιαστικα ευκολιες σε καθημερινης χρησης πραγματα,τουλαχιστον για μενα.Δεν μ ενδιαφερουν τα παιχνιδια,java κτλ.

Μια τελευταια ερωτηση...

Αγοραζω πολυ απο ebay και τα βρισκω φθηνοτερα εκει,αλλα δεν ξερω τι παιζει με τη γλωσσα και το μενου...Γινεται αλλαγη σ αυτο?Π.χ. λεει κατι για simlock orange αυτο ξεκλειδωνει και αλλαζει?Οπως καποια λενε unlocked...

Ευχαριστω παρα πολυ για οποια απαντηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε εχω βρει μεχρι και 2 γκίγκα. τωρα το κατα πόσο θα "τρέχει" το κινητό με τη 2αρα πανω ενας Θεος ξέρει.. εγω εχω ενα και ο χρόνοσ απόκρισης δεν ειναι καθόλου ικανοποιητικός..

 

Επίσης έχω μία ερώτηση είναι σίγουρο οτι τη βγάλανε τη λειτουργια απο τα i για αναγνωση excel, word και τέτοια γιατι νομιζω πως το λεγε πανω η συσκευασία... :)

 

Α! ποιος γνωρἰζει πως ςνςργοποιώ την υπηρεσία uTrack?

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε εχω βρει μεχρι και 2 γκίγκα. τωρα το κατα πόσο θα "τρέχει" το κινητό με τη 2αρα πανω ενας Θεος ξέρει.. εγω εχω ενα και ο χρόνοσ απόκρισης δεν ειναι καθόλου ικανοποιητικός..

Ρωτάω γιατί σε ένα φυλλάδιο της wind έγραφε μέγιστη χωρητικότητα για το d900 (όχι το i) 512ΜΒ και μου έκανε εντύπωση..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έμαθα σήμερα ότι το νέο D900i δεν υποστηρίζει την εμφάνηση αρχείων Word, Excel όπως γίνονταν στο απλό D900. Προσθέσανε ραδιόφωνο και αφαιρέσανε αυτή την πολύτιμη δυνατότητα.

Επίσης έχω μία ερώτηση είναι σίγουρο οτι τη βγάλανε τη λειτουργια απο τα i για αναγνωση excel, word και τέτοια γιατι νομιζω πως το λεγε πανω η συσκευασία... :)

Στο mobile-review.com αναφέρεί ότι:

 

"Picsel Viewer. One of the best things about the D900i, similarly to the D600, is Picsel Viewer. To put it shortly, Picsel Viewer is an application that is capable of opening MS Office files (for instance, MS Word, Excel, PowerPoint), Adobe Acrobat (PDF), graphical and video formats on the phone...."

Link to comment
Share on other sites

Βασικα. υπάρχει καποιος ο οποιος να έχει δει ή να ξέρει πως να δουμε στο d900i τετοιου είδους αρχεία *(Word, excel, ...)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανένας να μου πει γιατί εικόνα και βιντεάκι απο Ν95 δε τα αναγνωριζει το κινητό?

 

Δηλαδή πάω να το παίξω και μου λέει not supported content..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Μόλις αγόρασα το D900i και θα ήθελα να σας παραθέσω μερικές απορίες μου, μιας και είναι και το πρώτο samsung που είχα ποτέ, μήπως μπορείτε να μου τις απαντήσετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1)Τι γίνεται με το Τ9 όταν κάνω Add την λέξη ναι μέν μου την παραθέτει μέσα στο κείμενο αλλά δεν την αποθηκεύει...Δηλαδή την επόμενη φορά που πάω να την βάλω δεν την βρίσκει...Χμμ

 

2)Είναι όντως κρίμα που δεν υπάρχει το Piscel viewer στο (d900i), αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να το κατεβάσουμε και να το κάνουμε install ??

 

3)Πώς θα μπορούσα να προσθέσω παιχνιδάκια? Άκουσα μόνο WAP, αλλά και έτσι να είναι μήπως ξέρεται πόσο πάει το WAP στην Vodafone...και σε ποιές σελίδες πρέπει να πάω...Γενικά είμαι λίγο άσχετος με το WAP

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...