Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα μου είναι ότι το λαπτοπ μου έχει windows vista κ το κινητό μου (Samsung SGH-D900i) δεν είχε μέσα driver για σύνδεση με vista αλλά μόνο με xp και 2000.Θέλω λοιπόν να το συνδέσω για να περάσω μουσική κ εικόνες και δεν μπορώ!!:(

 

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε λύση?

Στη σελίδα της Samsung mobile δεν βρήκα κάτι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα μου είναι ότι το λαπτοπ μου έχει windows vista κ το κινητό μου (Samsung SGH-D900i) δεν είχε μέσα driver για σύνδεση με vista αλλά μόνο με xp και 2000.Θέλω λοιπόν να το συνδέσω για να περάσω μουσική κ εικόνες και δεν μπορώ!!:(

 

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε λύση?

Στη σελίδα της Samsung mobile δεν βρήκα κάτι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://www.samsung.com/gr/support/download/supportDown.do?group=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1&type=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1&subtype=ultraedition&model_nm=SGH-D900I&disp_nm=SGH-D900i&language=&cate_type=all&dType=D&mType=SW&vType=&prd_ia_cd=01011000&model_cd=SGH-D900MSIEUR&menu=download

Εδω υπαρχουν drivers για vista

Link to comment
Share on other sites

Για ακολουθα αυτα τα βηματα και πες τι καταφερες

http://www.microsoft.com/Windows/compatibility

ελπιζω μονο να εχεις την 32bit εκδοση των vista

 

Υ.Γ βαλε τον κωδικο Samsung SGH-D900i στο search.

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι ότι το λαπτοπ μου έχει windows vista κ το κινητό μου (Samsung SGH-D900i) δεν είχε μέσα driver για σύνδεση με vista αλλά μόνο με xp και 2000.Θέλω λοιπόν να το συνδέσω για να περάσω μουσική κ εικόνες και δεν μπορώ!!:(

 

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε λύση?

Στη σελίδα της Samsung mobile δεν βρήκα κάτι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

To παρακατω λινκ σου κανει?

 

http://www.samsung.com/gr/support/download/supportDown.do?group=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1&type=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1&subtype=ultraedition&model_nm=SGH-D900I&disp_nm=SGH-D900i&language=&cate_type=all&dType=D&mType=SW&vType=&prd_ia_cd=01011000&model_cd=&menu=download

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:kill:Πριν 1χρόνο αγόρασα το Samsung D 900i. Από τους 2 κιόλας πρώτους μήνες άρχισε να μου κάνει σκασιματάκια στο χρώμα, ειδικά γύρω-γύρω από το τιτάνιο. αλλά και αλλού. Ε, στην αρχή δεν έδωσα σημασία, αλλά σιγά-σιγά αυτό άρχισε να ξεφλουδίζει τελείως και σήμερα να έχει σχεδόν μαυρίσει, και να έχει ξεφλουδίσει το χρώμα σχεδόν στο σύνολο του. Το έστειλα στην αντιπροσωπεία για servvice, (να πω ότι είναι μέσα στην εγγύηση για ένα χρόνο ακόμα), και οι κύριοι αυτοί απαίτησαν να τους πληρώσω 31,54€+φπα για την επισκευή του, αδιαφορώντας για το ότι είναι στην εγγύηση ακόμα, και λέγοντάς μου ότι είναι από κακή χρήση δικιά μου. Για άλλη μια φορά εδώ φαίνεται σε ποια χώρα ζούμε και πως αντιμετωπίζετε ο αυτόχθωv ιθαγενής Έλληνας καταναλωτής, από Εταιρείες σαν την υποτιθέμενη μεγάλη και τρανή SAMSUNG. Να πω ότι το τηλέφωνο όχι απλώς δεν το κακομεταχειρίστηκα αλλά φαίνεται ολοκάθαρα ότι είναι αστοχία της εταιρείας στο βάψιμο, ίσως ΄΄ψήσιμο΄΄ του χρώματος. Η εταιρεία πάντως συν τοις άλλοις με κορόιδευε επί δύο μέρες λέγοντάς μου ότι θα με έπαιρνε τηλέφωνο κάποιος υπεύθυνος να με ενημερώσει και φυσικά μόνο μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα δικά μου, με πήρανε τηλέφωνο και μου είπανε όλα αυτά τα απαράδεκτα, μη δεχόμενοι ούτε τους όρους τις εγγύησης τους.

Θα ήθελα να μάθω εάν και άλλοι είχατε το ίδιο πρόβλημα με αυτό το τηλέφωνο και με το απαράδεκτο service της απαράδεκτης αυτής εταιρείας.

Να πω δε ότι σε ένα πρόβλημα που είχα με κινητό τηλ. Της Εταιρείας LG η εμπειρία μου ήταν τελείως διαφορετική. Οι άνθρωποι στείλανε αμέσως κούριερ στο σπίτι μου ημέρα Παρασκευή ήτανε, και το στείλανε για επισκευή στην Θεσ/νίκη, (εγώ μένω Αθήνα) και μάλιστα αεροπορικώς από ότι είδα στο δελτίο αποστολής και μου το επιστρέψανε Τρίτη μεσημέρι επιδιορθωμένο. Και μάλιστα το εκπληκτικό μετά από 5ημέρες με πήρανε τηλέφωνο για να με ρωτήσουνε εάν είναι όλα ok με το τηλέφωνο, και αν έμεινα ευχαριστημένος από το service!!!!!!!! Και όλα αυτά χωρίς να πληρώσω ούτε ένα-1€!!!!!

Ε, τι μπορώ να πω για αυτό το service της LG. Για μένα ήταν μια πρωτόγνωρη ευχάριστη εμπειρία και μάλιστα για Ελλάδα. Ενώ για την Samsung θα έχω να θυμάμαι τα χειρότερα. Και μάλιστα άλλη φορά μακριά πολύ μακριά από αγορά προϊόντων SAMSUNG.Παιδιά να πω ότι ήταν έτοιμο το τηλέφωνο μου, μετά από 11μέρες!!!!!! Και να φανταστείτε ότι το τηλέφωνο πήγε για service από την Γλυφάδα στο Γέρακα!!! Και φυσικά χωρίς να μου το επιδιορθώσουνε, αφού απαιτούσανε να τους καταβάλω 31,54€ +ΦΠΑ, αγνοώντας ότι το τηλέφωνό μου είχε ένα χρόνο ακόμα εγγύηση!!! Και ρίχνοντας σε εμένα τα βάρη με την κατηγορία της πολύ γενικής και αφηρημένης έτσι, έννοιας ‘’της κακομεταχείρισης’’. Ίσως οι κύριοι της σοβαρής αυτής Εταιρείας SAMSUNG να εννοούν καλομεταχείριση, το γεγονός πως όταν χτυπάει το τηλέφωνο δεν θα πρέπει εμείς να το σηκώνουμε γιατί μπορεί με τις επαφές των δαχτύλων μας να φθαρεί. Ρε μπας και αυτό το μοντέλο το πουλάγανε για κόσμημα και εγώ δεν κατάλαβα καλά; Πάντως ήθελα να ήξερα, δεν ντραπήκανε να μου το κρατήσουνε σχεδόν 2 Εβδομάδες και να μου το γυρίσουνε πίσω χωρίς να το φτιάξουνε για 31,54€. Και ξαναθυμίζω καίτοι ήτανε μέσα στη εγγύηση για 1χρόνο ακόμα. Επίσης ξέρετε τι σκέφτομαι. Ότι αφού για μένα το κόστος ήτανε μόνο 31,54€, σκεφτείτε για αυτούς πόσο θα ήτανε; Για την Περίφημη Εταιρεία SAMSUNG εννοώ. 3€, να πω 5€, Ε! δεν νομίζω και παραπάνω.

Τα συμπεράσματα φίλοι μου δικά σας.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ

ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΗ (SERVICE) ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΕΧΟΥΜΕ.

ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΤΥΠΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ SAMSUNG.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μου κανανε δωρο ενα d900 αλλα επιδη ειναι απο εξωτερικο δεν εχει την ελληνικη γλωσα υπαρχει καπιος τρωπος να την εγγαταστισω και πως?
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Έπεσε στα χέρια μου ένα D900..

Έχω μία κάρτα Transcend 2GB η οποία δεν φαίνεται να δουλεύει όμως. Κάθε φορά που την βάζω μέσα μου λεεί να την κάνω format αλλά μόλις πατάω Yes το κινητό βγάζει Error.

Θέλει κάποιο firmware update? Αν ναι πως ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας... εχω ενα D900 και μου κανει πολυ συχνα αποσυνδεση του blue-tooth. Στην αρχη ειχα ενα blue-tooth i-tech. Το αλλαξα επειδη

πιστεψα οτι εφταιγε αυτό και πηρα ενα sony VH300 ... αλλα παλι τα ιδια...

 

Διαβασα πολλα και ωραια για το επισημο σερβις της SAMSUNG ... τι μου προτεινετε..?

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...